Şimdi Ara

Meyve suyu ve gazoza %10 ÖTV zammı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değiştirilen maddeye göre, yeni düzenlemede yüzde 10 ÖTV kapsamına alınan içecekler şöyle sıralanıyor: "Meyveli gazoz, sade gazoz, alkolsüz bira, enerji içecekleri, nektarlar, limonatalar, meyve suları (üzüm şırası dahil), sebze suları (fermente edilmemiş ve alkol katılmamış), mineral sular ve gazlı sular, ilave şeker veya diğer tatlandırıcı maddeler katılmış olsun olmasın yalnız ambalajlanmış olanlar ve/veya toptan teslime konu edilen içecekler."

Düzenleme 1 Ocak 2018’den itibaren geçerli olacak.

Not : İnşallah daha da beterleri gelsin dediğim zamdır .

Mesela prezervatif ve Doğum kontrol haplarına da %50 ÖTV gelsin . Reizzzz 3 çocuk istiyor ya ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 18 Kasım 2017; 18:29:34 >
  • Banane ben hep 50 tl'lik meyve suyu iciyorum

• Su dışında her içecek özel tüketim sayılır dedik mi dedik. Durmadan konu açmanıza gerek yok. Devletimiz varolsun.
  • Insan sağlığını tehdit eden içeceklerin tüketimini azaltmak için yapılmış bir uygulama

Hükümetimizin kötü bir niyeti olsa portakal,elma ve normal suyada ÖTV koyardı.

Haksızmıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: El-Ezher

Insan sağlığını tehdit eden içeceklerin tüketimini azaltmak için yapılmış bir uygulama

Haksızmıyım

suyada özel tüketim vergisi mi vericez? saçmalama artık. meyve suyuna bile özel tüketim vergisi koydular artık artık nereye vergi koyacaklarını saşırdı adamlar. 2002 ekonomik krizinde bile sadece arabaya fln ötv vardı güya ülke ileride gidiyor akp herşeye ötv getirdi yakında ekmek ve suyada gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magrofon

quote:

Orijinalden alıntı: El-Ezher

Insan sağlığını tehdit eden içeceklerin tüketimini azaltmak için yapılmış bir uygulama

Haksızmıyım

suyada özel tüketim vergisi mi vericez? saçmalama artık. meyve suyuna bile özel tüketim vergisi koydular artık artık nereye vergi koyacaklarını saşırdı adamlar. 2002 ekonomik krizinde bile sadece arabaya fln ötv vardı güya ülke ileride gidiyor akp herşeye ötv getirdi yakında ekmek ve suyada gelir.

Sağlık bakanlığının verdiği tavsşyeler sonunda alınmış bir karar.

Tıpkı ekmeğin gramajının düşürülmesi gibi.Gramaj düşünce otomatik olarak ekmek tüketimi azalır,az ekmek tüketmek sağlıklıdır.

Gazlı içeceklerde sağlığa zararlıdır.

Tıpkı sigarada olduğu gibi devlet fiyatları yükselterek tüketimi azaltmayı hedeflemekte

Hükümetimizin amacı vatandaşının cebindeki parayı almak olsa et fiyatlarını düşürmezdi.

Dua ile

• Mâdem onlar sağlığa zararlı ve o sebeple vergilerini artırıyorlar. Vergisini artırmak yerine onları, sigarayı ve alkolü komple yasaklasınlar iyi niyetlilerse; milleti düşünüyorlar ya hani. Ama o zaman vergi adı altında milleti soyamazlar, di mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.