Şimdi Ara

mevcut lpgli araçlarda dolum ağzı durumu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • darbe emmeye yönelik ve darbelere her zaman maruz kalan tampona lpg dolum ağzı olmaz, tampona yapılması gerekiyor diyecek seviyede geri bir zekaya sahip adamın da ne yönetmelik çıkarabilmesi ne de makina mühendisleri odasındaysa orada varolabilmesi gerekir, gitsin tarım işiyle falan uğraşsın
  • 26 Nisan kesin bir tarih mi? Yoksa dhaa önce de bu yürürlüğe girebilir mi?

Ben lpg yi taktirdim. Fakat ruhsata işletmedim. Eğer kesin bir tarihse 15 Nisan da herşeyi halledip kenara çıkmayı düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    şu an icin kesin bir tarih yok
  • akita A kullanıcısına yanıt
    O kacak lpg li avm otoparkinda patlarsa kaskoya bildirmis bile olsa suc isledigi icin, hem can hem mal zararlarini karsilar. Ya icerde yatar yada pasa pasa odemeyi yapar. Ben görsel olarak tamponumun delik olmasini istemiyorum. Aracimin dis gorunusu benim icin onemli. He musade etsinler o zaman hepsine benzin kapagi bolumune alalim.yoksa ben tamponumu delmek niyetinde degilim. Gerekirse araci satarım yine deldirmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: hotlevel

O kacak lpg li avm otoparkinda patlarsa kaskoya bildirmis bile olsa suc isledigi icin, hem can hem mal zararlarini karsilar. Ya icerde yatar yada pasa pasa odemeyi yapar. Ben görsel olarak tamponumun delik olmasini istemiyorum. Aracimin dis gorunusu benim icin onemli. He musade etsinler o zaman hepsine benzin kapagi bolumune alalim.yoksa ben tamponumu delmek niyetinde degilim. Gerekirse araci satarım yine deldirmem.

Benzin depo kapaginin yanina alinabilmesi için yüksek standartlarda malzemelerin kullanildigi kitler gerekiyor.

Belki zamanlar kitlerdeki kalite artar. Özellikle hortumlaein kalitesi ve standardı cok farklı.

• Lpg muayenesi için kiralık lpg ağzı takili tampon işine giricem, iyi para kalkar bu işten. :)

• Bu konudan dün haberim oldu...

Aracıma şu an LPG montajı yapılıyor.
    Dediklerine göre ileride tamponun altındaki dolum ağızlarına istasyonlarda gaz vermek bile yasak olacakmış.

Benzin depo kapağına aldırmak hem maliyetli hem de projesi farklı hatta bazı araçlar için hazırda böyle bir proje yok...

Ben muayenede vs başıma bela etmemek için tamponun alt tarafındaki siyah kısmı delerek yapın dedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fox913

Bu konudan dün haberim oldu...

Dediklerine göre ileride tamponun altındaki dolum ağızlarına istasyonlarda gaz vermek bile yasak olacakmış.

Benzin depo kapağına aldırmak hem maliyetli hem de projesi farklı hatta bazı araçlar için hazırda böyle bir proje yok...

Ben muayenede vs başıma bela etmemek için tamponun alt tarafındaki siyah kısmı delerek yapın dedim...

hahaha yakıt vermeyecek haa, burası Türkiye. o malı satmak için amuda bile kalkarlar. önce trafikteki merdivenaltı montaj projesiz muayenesiz milyonlarca araca el atsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 24 Şubat 2017; 22:39:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

hahaha yakıt vermeyecek haa, burası Türkiye. o malı satmak için amuda bile kalkarlar. önce trafikteki merdivenaltı montaj projesiz muayenesiz milyonlarca araca el atsınlar.

Hocam akaryakit işinin şakası yok. Ciddi denetimler var.

Hiçbir firma bu isten dolayı ceza yemek yada kapatılmak istemeyecektir.

Bakanlık denetimlere bi başlasın, 3 günde hicbir akaryakıt firması yakıt vermez gizli dolum ağzına.

Lpg montajcılarında da uzun süreli kuyruklar olusur (dolum ağzı degisikligi)

• quote:

En dogrusunu yapıyorsunuz hayirli olsun.

İnsanlar depo kapagı içine dolum agzi yerlestirmeyi kolay saniyor maalesef.

Oysaki; buna uygun standartlarda parcalardan uretilmis bir kit ve proje gerekiyor.

Ülkemizde de ne yazıkki biri olsa digeri olmuyor her markada.

Örnegin kitiniz uygun ama aracınız icin böyle bir proje yok.

Ya da arac icin boyle bir proje var (Kia Sportage, ix35 vb) ama cogu kitte bu standart yok (olanlar elbet var tabi).

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Hocam akaryakit işinin şakası yok. Ciddi denetimler var.

Hiçbir firma bu isten dolayı ceza yemek yada kapatılmak istemeyecektir.

Bakanlık denetimlere bi başlasın, 3 günde hicbir akaryakıt firması yakıt vermez gizli dolum ağzına.

Lpg montajcılarında da uzun süreli kuyruklar olusur (dolum ağzı degisikligi)

hiç bir şey olmaz. sözde bidonla benzin almak yasak ama cayır cayır jeneratör adı altında satılıyor.zaten rekabet çok fazla,o lpg yi satmak için parande bile atarlar.

• Pazartesi günü lpg yi ruhsat a isletmek icin tuve gittim gizli dolum agzini sorun etmediler. Depodan motora giden gaz borusunun izalasyonu sökülüp egzos a isi yalitim yapilacagi 22/02/17 tarihinde cikan yönetmelik gereği zorunlu oldugu icin agir kusur tespit edildi. Canım SIKILDI hep mi bizi bulur böyle saçma isler..

• lpg standardında ilk günden beri lpg dolum ağazlarının tampona monte edilmesi gerektiği belirtilmiştir.ama gerek mmo gerek tüv türk bu konuda yaptırım uygulamadığı için ve araç sahiplerinin tamponlarının delinmesini istemediği için dolum merkezi genelde araçların altına monte ediliyor.her ne kadar söylenti olsada şu anda böyle bir uygulama yapılmamaktadır.yurt dısında altan monteli araçlara lpg dolumu yapılmamaktadır.
  • tepetör T kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi muayene istasyonuna gittiniz. Lpg boruları egzoz borularini yakın mı gidiyordu. Çözüm olarak ne yaptılar

• quote:

Orijinalden alıntı: demallpg

lpg standardında ilk günden beri lpg dolum ağazlarının tampona monte edilmesi gerektiği belirtilmiştir.ama gerek mmo gerek tüv türk bu konuda yaptırım uygulamadığı için ve araç sahiplerinin tamponlarının delinmesini istemediği için dolum merkezi genelde araçların altına monte ediliyor.her ne kadar söylenti olsada şu anda böyle bir uygulama yapılmamaktadır.yurt dısında altan monteli araçlara lpg dolumu yapılmamaktadır.

Hocam 2016 yılında Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmeliği (AİTM) degistirildi.

Bu yönetmelikte LPG/CNG bolumunde yer aliyor dolum agzi.

Isteyen acıp bakıp okuyabilir.

Internetten her seye bakiyoruz bi zahmet millet buna da bakıversin.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    aitm uygulama daha sisteme girmedi uygulama yok.belki ileride
  • aceryeni A kullanıcısına yanıt
    1 aylık süre olduğu için henüz sanayiye gitmedim. Incelemedim ustaya söyledim o da yeni yönetmeliğe göre yaptığını söyledi. . 10 gün daha ugrasmam sonra gelismeleri yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: demallpg

aitm uygulama daha sisteme girmedi uygulama yok.belki ileride

Bu islerin belkisi olmaz.
    26 Martta yurürluğe giriyor

(Yayımdan 6 ay sonra yani)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 6 Mart 2017; 18:55:22 >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    26 Nisan olması lazım

• her türlü cambazlık yaparım ama yinede orjinal tamponumu deldirmem. hayal görmesinler. buna sevinen dizelciler var hasta ruhlular git ne kullanıyorsan kullan senin pis dizelini kullanmak zorundamıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi power-pc -- 6 Mart 2017; 21:1:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.