Şimdi Ara

mevcut lpgli araçlarda dolum ağzı durumu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
4
Favori
28.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biz deyince "yok öyle bi uygulama, yasalar uygulanmiyor" diyordunuz burda.

Ne oldu da fikir degistirdiniz şimdi???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki ben dun muayeneye gittim. Lpg hortumlarinda spiral oldugu icin ağır kusur diyip gecirmediler. Spirali sök yeni sizdirmazlik raooru alip gell dediler raporlarinda oyle yaziyor. Bende de dolum ağzı altta. Simdi bugun yonetmelik yururluge girmis. Ben cuma gunu ostimde sizdirmazlik alip muayeneye gidecegim. Bu sefer de dolum agzindan dolayi sorun cikarirlar mi acaba. Sonuçta dediklerini yapmis olacagim ama

• quote:

Orijinalden alıntı: demallpg

mevcut lpgli araçlarda dolum ağzı durumu?

26.04.2017 Tarihinden itibaren tampon altına gizlenen LPG dolum uçları TÜVTÜRK Muayene İstasyonları tarafından kabul edilmeyecektir. LPG dolum uçlarının görünecek şekilde tampona veya benzin dolum kapağı ile aynı noktaya yapılması zorunlu hale getirilmiştir.

Geçmiş olsun darısı başımıza artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 1) Muayeneden geçemeyecek

2) Yapılan denetimlerde, uygunsuz dönusum yapılmis araclara dolum yapan istasyona ceza kesilecek.

mevcut lpgli araçlarda dolum ağzı durumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 27 Nisan 2017; 17:29:42 >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    biz lpg çıktığından beri bu yasa var dedik ve uygulanmıyordu.bir ara lpg istasyonlarına sanayi bakanlığından yazı çekildi işli olmayan ve dolum ağızları tamponda olmayan araçlara gaz verilmesin diye.ne oldu 2 3 istasyon bu karara uydu ama geneli satış yapamayınca vermeye başladı.araç muayneleri sıklaştıkça daha bir çok mevzuat gelir .bugün tampon olur yarın benzin deposu nasip.
  • Tampona dolum ağzı nedir ya?Adi üstünde tampon bu park ederken bile dokunduruyorlar.Durmadan dolum ağzı sizdiriyor mu diye kontrol mu edicez?

• demallpg D kullanıcısına yanıt
    Merhaba, fd6 civicte bildiğim kadarıyla lpg dolum ağzı benzin dolum ağzının yanına alınabiliyor. Bunun maliyeti nedir ve bu revizyondan sonra yapılması gereken resmi prosedür varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

çokta umrumda 1,5 sene daha muayene sürem var, daha dün gaz aldım kimse gaz vermem demedi. kendi kendinize hayal aleminde yaşıyorsunuz. tüv'ü gözünüzde çok büyütmeyin çok gevşek çalışan şubeleri var ve ben oraları biliyorum. gider orada işimi bitiririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engink

quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

çokta umrumda 1,5 sene daha muayene sürem var, daha dün gaz aldım kimse gaz vermem demedi. kendi kendinize hayal aleminde yaşıyorsunuz. tüv'ü gözünüzde çok büyütmeyin çok gevşek çalışan şubeleri var ve ben oraları biliyorum. gider orada işimi bitiririm.

İstasyonlar yiyecegi cezayi mi düsuñecek, sizin keyfinizi tamponunuzu mu?

Birazcık duyarli olun ya!

• Ne guzel adam gelsin tampona dokundursun acaba kaçak varmı bisey oldumu diye doğru lpg ciye koşalım

Benim aracımda tampon içinde,ben bunu şimdi benzin deposu yanına aldırsam yine proje sızdırmazlık vs isterlermi acaba

• dolum noktası tamponun altında olan araçlar tadilat yaptırmadıkları ve sızdırmazlık almadıkları takdirde yaptırım şimdilik yok altta kalabilir.lakin depo ve regülatör değişiminde tadilat projesi alımında ve yeni montajlarda tampon veya benzin depo yerinde olma zorunluluğu bulunuyor.
  • quote:

dolum noktası tamponun altında olan araçlar tadilat yaptırmadıkları ve sızdırmazlık almadıkları takdirde yaptırım şimdilik yok altta kalabilir.lakin depo ve regülatör değişiminde tadilat projesi alımında ve yeni montajlarda tampon veya benzin depo yerinde olma zorunluluğu bulunuyor.

Daha önce montaj yaptırıp ruhsata işletmiş olanlar (dolum ağzı tampon altında gizli) bir sonraki muayneye girdiklerinde muayneden geçemeyecekler. bu şekilde bir yaptırım olabilir.
  • quote:

dolum noktası tamponun altında olan araçlar tadilat yaptırmadıkları ve sızdırmazlık almadıkları takdirde yaptırım şimdilik yok altta kalabilir.lakin depo ve regülatör değişiminde tadilat projesi alımında ve yeni montajlarda tampon veya benzin depo yerinde olma zorunluluğu bulunuyor.

Dun konuştuğum usta illaki almak zorundasın tampona yoksa muayeneden gecmez dedi.Tadilat falanda yatırmadım net birsey diyen yok bu konuda mayısta muayene var ne yapacağımı bilemedim

• Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    tadilat yapılmayan araçlarda şu an için alma zorunluluğu yoktur.sadece tadilat projesi alan yani depo veya regülatör değişip proje alan araçlarda zorunludur.tadilat yapılmamışsa sızdırmazlık raporu almadan muayneye girilebilir.
  • osamanos kullanıcısına yanıt
    şu an için TÜV sadece yeni montaj yapılan ve tadilat projesi olan araçlarda tampon veya benzin deposunda olmasını istiyor bunun dışındaki daha önceden işli olan araçlarda istemiyor.ilerki yıllarda ne çıkacağı belli olmaz :)
  • Mendieta58 kullanıcısına yanıt
    istemez tüv bu işlemi tadilattan saymıyor.
  • demallpg D kullanıcısına yanıt
    Lpg dolum agzı tampon altında kitim brc my 11 dolum ağzını depo içine almak ne kadar ücret alıyorsunuz.Araç 2012 toyota avensis montaj 2014 senesi
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    DOLU AĞZI BAKIR BORU İŞÇİLİK LPG AYAR
    150 TL OLUR
  • mem23 M kullanıcısına yanıt
    TADİLAT OLMADIĞI İÇİN TAMPONA ALMANIZA GEREK YOK
  • quote:

tadilat yapılmayan araçlarda şu an için alma zorunluluğu yoktur.sadece tadilat projesi alan yani depo veya regülatör değişip proje alan araçlarda zorunludur.tadilat yapılmamışsa sızdırmazlık raporu almadan muayneye girilebilir.

Hocam ben bugun bi lpg servisi ile görüştüm.Depo girişi gayet uygun dedi.Zorunluluk olmasada oraya aldıracam önümüzdeki hafta sonu artık.Ne olacagı belli olmuyo p.tesi bi uyanmışız yeni yonetmelik çıkmış:)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.