Şimdi Ara

Metro Exodus Benchmark 1080P

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar oyun çıktı steam'den almıştım oyuna başlamadan önce bir test yapmak istedim kendi içinde benchmark programı var oradan çeşitli testler yaptım

öncelikle Msi Afterburner + rivatuner statictic , Asus GPU Tweak 2 ile denedim, MSİ afterburner ile oyun açılmıyor ilk demo ekran geldikten sonra oyunu kapatıyor. benchmark yaparken bile açamıyorum. asus gpu tweak 2 ise oyun açılıyor ama kesinlikle OSD ekran gelmiyor.
    anlamadım gitti oyunda bunu engelleyen birşeyler var galiba..

bende kendi test programı ile yaptım.

sistemim, Ryzen 1600 3400 mhz , asus Tuf B350 anakart, Asus Dual GTX 1060 3GB O.C edition, ve gskill flareX DDR 4 2400mhz ram 1920x1080

aşağıda yorumlarınızı bırakırsanız sevinirim. veya neler yetersiz ekran kartımı güçsüz kalıyor yoksa işlemci tarafımı bu konuları iyi bilenlerin yorumları faydalı olur.

sadece asus gpu tweak ile baktığım log çizelgesinde %99 ekran kartı kullanılıyor sıcaklık max 66 ya çıkmış vram i bir türlü göremedim

Herşey Full Extreme

bunlar karışık Dx12 ve Dx11 farkı bakmak için sırayla aldım ama hiç fark yok

bunlarda Tess off olanlar

Tüm bu testler için hiçbirinde şöyle 60 FPS average yakalayamadım e yani low ayarlara almak da mantıklı değil.
    bilemiyorum kendi testi ne kadar güvenilir yada doğru..

varsa yorumlar öneriler yazarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9CC7626BB -- 15 Şubat 2019; 17:53:56 >

• Oyun nasıl olmuş?
  • GeForce GTX 1070 / GeForce RTX 2060 / AMD RX VEGA 56

önerilen kartlar bunlar.3gb vram problem yapabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Oyun nasıl olmuş?
    şimdi başlayacağım biraz ilerleyince yorumlayacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEF248198

Oyun nasıl olmuş?
    oyun baya güzel yalnız ben high ayarda açıp tess kapasam dahi bazı noktalarda özellikle açık mekanlarda hafif zorlanmalar hissediyorum. genel anlamda iyi ama muhtemelen kart yetmiyor işlemci olacağını sanmıyorum

oyun eski 2 oyuna göre farkı açık alanlar var ve mükemmel tasarımlanmış harita büyük ve eski oyunlara göre bunda daha çok ek görev yerleri ve explore var craft biraz daha gelişmiş materyal topluyorsunuz. hoşuma gitti yani.

işlemciye o.c yaptım 3.4 den 3.8 e 400 mhz fark var ram i de 2400 den 2666 ya çektim üstteki testlerde hiç fark değişmedi bu demek oluyor ki ekran kartı veya onun vram i yetmiyor

vram i kontrol 1 kez edebildim asus gpu tweak onuda göstermiyor nedense? 3gb max kullanıyor.

çok ilginç ki bu ölçüm programları çalışmadığı gibi nvidia nın experience programında dikkati çekenler diye bir özelliği var onu bile kullanamıyorum oyunun içinde bana sordu aktive ettim
    2 video çekmiş ama daha sonra oyundan çıkıp tekrar girmek istediğimde oyun crash yiyor.

muhtemel oyundan kaynaklanıyor. belki patch gelir.

bu oyuna tahminimce en iyi 6gb ram ve 1070 gibi bir kart lazım high da biraz daha rahat oynatır. üstteki benchmark kadar sert değil o test en zor noktalar için yapılmış oyunda bu kadar kesinlikle kasmıyor yani.

iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Edward Teach

GeForce GTX 1070 / GeForce RTX 2060 / AMD RX VEGA 56

önerilen kartlar bunlar.3gb vram problem yapabilir.
    muhtemelen evet 3gb vram den kaynaklı hafif zorlanmalar oluyor açık alanda bazı noktalarda yine de oynanmaz değil.

bu oyunu full max ayarlarda oynamak acaip keyifli olurdu herhalde. gerçekten kalite güzel ama bu ayarların hepsi için en az 2080ti lazım ki shader rate ayarı var 2.00 yapınca pixel başına
    2 kat shader filan ekliyormuş tam açıklamasını bir yerde okumuştum üstte ilk test de açmıştım kare atlaya atlaya 3 - 5 fps alıyorsun :D ,
  • son oyunlarda sonuna kadar açmak biraz fantezi oldu ama en azından ağız tadı ile oynamak için 8gb kart lazım ki önermişler.biz de burada siz daha doğrusu bunu onayladık.Allah min 8gb kart nasip etsin size sonraki kartınızda.
  • GTX 1080 ile Extreme ayarda 1080p çözünürlükte dış mekanda 60 karenin altına düşmeden sınırda oynayabildim. İç mekanlarda 100 kare üstüne çıkıyor.
    Ekleme:Hairworks kapalı, Motion Blur High.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 16 Şubat 2019; 19:20:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunun optimizasyonu kötü. Grafikler güzel fakat bu derece zorlayacak kadar güzel de değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.