Şimdi Ara

Metalurji ve malzeme mi, Veterinerlik mi? Lütfen yardım edin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Tam olarak karar veremediğim bir durumun içerisindeyim.
    Birkac farklı düşünce belki kafamdakini daha netlesterebilir umuduyla buraya yazıyorum.

Yıldız Teknik Üniversitesi metalurji ve malzeme muhendisligi birinci sınıf öğrencisiyim.
    Ama muhendislik temel bilimlerine karşı bir ilgim yok bu yuzden çalışırken zorlanıyorum. Ilerki çalışma hayatımın da bir ofiste veya fabrikada uzun calisma saatleri ile geçmesini de istemiyorum.

Ilk tercih zamanı maalesef ki ailemin baskısı nedeni ile veterinerlik yazamadım ve puanımın yettiği en ust bölümü yazmak zorunda kaldım.

Suan okudugum bölümün çalışma olanaklarının cok fazla oldugunu ve belli bir süre geçtikten sonra iyi para kazanabilecegimi biliyorum.
    Ama hayatimi kazandığım cok para icin mutsuz bir sekilde çalışarak gecirmektense
    Sevdigim isi yaparak gecirmeyi tercih ederim.

Bu sebeple veteriner hekim olmaya karar verdim.
    Cok zor bir bölüm oldugunun ve cok çalışma istediginin farkındayım. Ama yaptığı işin benim gözümde yeri ve degeri cok yüksek.
    Bu yüzden boyle bir isi layıkıyla yapabilmeyi cok isterim.

Ama bu istegimi cevreme ve aileme açtığımda
    Kimseden olumlu bir yorum alamadım
    Cogu kendi bolumumu bitirmenin daha prestijli oldugunu bazıları veteriner olursam geçim sıkıntısı çekeceğimi söyledi ve daha nicesi...

Veteriner hekim olan veyahut tanıdığı olan ve piyasası, çalışma şartları ve eğitim süreciyle ilgili bilgi verebilecek birileri varsa ve yardım edebilirse çok mutlu olurum.

Sizlere danışmak istedim, sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi misildak -- 6 Mart 2018; 22:11:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mesaj atarsanız yardımcı olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.