Şimdi Ara

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (2015) / Ground Zeroes (2014) [ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
764
Cevap
14
Favori
30.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya tamam kutuları topluyorumda nerde nasıl geliştiricem nereye girmem lzm yani ? bide adamları sorguluyamıyorum ben ya snırım rusca bilmediğimden ötürü nsl olucak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Çok garip ya. 2. chapter ilk chapterın zorluk seviyesi artırılmış bölümlerini içeriyor diyorlardı da, yok daha neler diyordum içimden. Ancak skull kavgasının birebir aynısını görünce çok şaşırdım. Videolar bile aynı! Yuh! (Code Talker hadisesi.)

Sakın 46. Bölümü de aynı la bu deyip geçme, acaaaayip üzülürsün.
    Gerisini izlemesen de olur (aynı görevlerin extremelerinin ara videolarını yani)

46. Bölüm Kilit Bölüm. O bölümden sonrası tırı vırı, 46 ya gelmeye çalışın ve tüm ara videoları izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuusrodah -- 11 Eylül 2015; 23:16:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arman09

ya tamam kutuları topluyorumda nerde nasıl geliştiricem nereye girmem lzm yani ? bide adamları sorguluyamıyorum ben ya snırım rusca bilmediğimden ötürü nsl olucak?

Yan görevlerden ilk çıkanı yapacaksın, gidip çevirmeni yakalayacaksın.
    O zaman anlarsın elin Rusu sana ne diyor.
  • he hallettim onu bi tanedee doktor kurtardim:) oyun zevkli olmaya başladı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fuusrodah

quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Çok garip ya. 2. chapter ilk chapterın zorluk seviyesi artırılmış bölümlerini içeriyor diyorlardı da, yok daha neler diyordum içimden. Ancak skull kavgasının birebir aynısını görünce çok şaşırdım. Videolar bile aynı! Yuh! (Code Talker hadisesi.)

Sakın 46. Bölümü de aynı la bu deyip geçme, acaaaayip üzülürsün.
    Gerisini izlemesen de olur (aynı görevlerin extremelerinin ara videolarını yani)

46. Bölüm Kilit Bölüm. O bölümden sonrası tırı vırı, 46 ya gelmeye çalışın ve tüm ara videoları izleyin.

Bu dediğini aklımda tutacağım; ancak yavaş yavaş hayal kırıklığına uğramaya başladım. Daha önce bu şekilde, aynı görev aynı video şeklinde bir ilerleyişe tesadüf etmedim metal gear serisinde. İçimden bir ses düşündüğümden daha zayıf bir hikayeye sahip bu oyun diyor. Umarım yanılırım.

• Oyun bitti, değerlendirelim...(Oyunu bitirmeyen okumasın)

John ile oynamamak, o hevesle tekrardan kandırılmak gene koydu açıkçası. Mgs2 ile aynı kaderi paylaştık. John yazdım, çünkü bu oyunda Big Boss'un sadece ünvan olduğu bir efsane olduğu vurgulanıyor. Sizi, kendinizi Big Boss yapıyor bir nevi.

Kötü adamın malzemesi olarak etnik kurutucu parazitler çok zekiceydi. Skull Face cidden harcandı. Kasetlerle arka plan yapılsa da, peh. WHOOOO! diye baykuş gibi çığırttığı yer harikaydi. Seslendirme olarak James Horan çok iyiydi.

Sonu ve de bazı şeyler açıkçası da aceleye gelmiş gibiydi, Konami'ye suçu atıyorum. Eli, Mantis, Sahalentrololo (yazamadı) gibi havada kalan sonlar var. Quite'ın sonu güzel bağlanmış, üzdü bizi.

Kiefer neden konuşmuyor diyorduk bahaneyi de bulduk. Hele ki en sondaki gerçek Boss, Venomdan daha canlı ve uzun cümleler kuruyordu azıcık görünmesine rağmen. Kaset sistemi fena değildi, hikaye resmen burada dilleniyordu (ve kieferin az ama öz sesini duyma şansına erişiyorduk, Ha ho öyle mi nasıl tarzında şeyler olsa da neyse).

Bu oyun seriye yeni bir başrol daha kattı. Ama dediğim gibi bizim Boss ile oynamak daha etkili olurdu, sonuçta onun bu yolda nasıl şeytanlaştığını göreceğiz diye gaza getirdi Koji bizi.

Açıkçası Venom olarak bitirdikten sonra oyuna devam etmek, biraz boş hissettirecek. Bütün bunlar hikaye konusunda eleştirimdi. Oynanışa ve hele ki pc'de optimizasyona laf yok.On numara anlar yaşattı, özellikle eski oyunlara nazaran alışık olmadığımız şekilde sayıca az olan sinematikler mükemmeldi, ama hikaye konusunda kesinlikle daha iyi olabilirdi. Hikaye dlc ile gelirse de hiç şaşırmam.

Ama oyuna denecek laf kesinlikle: You're pretty good!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimm -- 13 Eylül 2015; 11:20:13 >

• valla bitirmissin güzelde anlatmissin da ben hic bisi anlamadm ne seytanlasmasi ne johnu kiefer kimdi neden konusmuyormus ing yok bende anlamiyom oyundan quite ne oldu boss dövüş leri varmi oyunda skull face harcandi derken? mgs 2 de ne olmuştu:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

valla bitirmissin güzelde anlatmissin da ben hic bisi anlamadm ne seytanlasmasi ne johnu kiefer kimdi neden konusmuyormus ing yok bende anlamiyom oyundan quite ne oldu boss dövüş leri varmi oyunda skull face harcandi derken? mgs 2 de ne olmuştu:)

Valla bu oyun evvelki oyunları da oynamışsın kabul ediyor. Arada Ocelot eskilerden bahsetse de kesinlikle eski olayları da bilmen gerek. Ama sorularının özeti şu: (Oyunu bitirmeyen okumasın)

John Doe(Jack) bizim 3,Peace Walker, Ground Zeroes'deki oynadığımız asıl Big Boss. Bu oyunda oynadığımız onun yerine geçen kişi, aslında Ground Zeroes'deki Medic. Estetikle Big Boss'a benzetiliyor. İsmail de (bandajlı adam) aha bu John, asıl Big Boss. Bu arada asıl Big Boss'un daha uçuk planları var, onu uygulamak adına kendisi de bizi kurtardıktan kendi yoluna gidiyor. Bir nevi Boss arkada çalışırken, biz de dikkatleri üzerine çekecek kişiyiz.

Kiefer Sutherland (24 dizisinden belki bilirsin), oyundaki Big Boss'un seslendirmeni. Eski oyunlarda ise David Hayter seslendirmendi, değişti yani. Eski oyunlardaki ara sahnelere nazaran bu oyunda Snake çok az konuşuyor. Ona atıf yani.

Quite'ın konuşmamasının sebebi o ingilizce ses teli parazitleri. Yani ingilizce konuşursa ölecekti. Ki bizi kurtarmak adına konuştu ve mesajını bırakıp muhtemelen öldü.

Skull Face şov yaparken öldü. Dur bi Boss'a eserimi göstereyim de beni övsün modunda öldü.

Mgs2'de Kojima bize trailerlarda sürekli Snake'i göstermişti. Millet Snake(Big Boss'un klonu olan David) ile oynayacak sanıyordu. Oyun başladıktan 1 görev sonra Raiden adlı yeni yetme biriyle değişti ve oyunun sonuna kadar böyle gitti. Millet bayağı tepki göstermişti. Ama güzel oyundur tabii. Bunda da bir nevi Boss ile oynarız onun son hikayesini dinleriz derken gittik kendi Big Boss'umuzu canlandırdık. Yani aslında Big Boss'un hikayesini oynamadık pek.

Kesinlikle diğer oyunların hikayeyi bir şekilde öğren. Ekşide falan mgs başlığında millet yardırmış. Oradan okuyabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: sinsityotrofoblast

quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

Windows 10 pro var. oyun ikonuna tıklıyorum bu hatayı veriyor...sorun nedir beyler??
    YARDIM pls...

Büyük ihtimalle oyunun korsan kurarken Antivirus u kapat cunku kürek virüs lu siliyor

aynen hocam Windows deffender etkiliyormuş ... defenderi kapattım.tekrar yükledim küreği oldu açıldı..
    mad max te de aynı problemi yşaıyordum şimdi onu da yapıyım bari

• quote:

Orijinalden alıntı: Grimm

quote:

valla bitirmissin güzelde anlatmissin da ben hic bisi anlamadm ne seytanlasmasi ne johnu kiefer kimdi neden konusmuyormus ing yok bende anlamiyom oyundan quite ne oldu boss dövüş leri varmi oyunda skull face harcandi derken? mgs 2 de ne olmuştu:)

Valla bu oyun evvelki oyunları da oynamışsın kabul ediyor. Arada Ocelot eskilerden bahsetse de kesinlikle eski olayları da bilmen gerek. Ama sorularının özeti şu: (Oyunu bitirmeyen okumasın)

John Doe(Jack) bizim 3,Peace Walker, Ground Zeroes'deki oynadığımız asıl Big Boss. Bu oyunda oynadığımız onun yerine geçen kişi, aslında Ground Zeroes'deki Medic. Estetikle Big Boss'a benzetiliyor. İsmail de (bandajlı adam) aha bu John, asıl Big Boss. Bu arada asıl Big Boss'un daha uçuk planları var, onu uygulamak adına kendisi de bizi kurtardıktan kendi yoluna gidiyor. Bir nevi Boss arkada çalışırken, biz de dikkatleri üzerine çekecek kişiyiz.

Kiefer Sutherland (24 dizisinden belki bilirsin), oyundaki Big Boss'un seslendirmeni. Eski oyunlarda ise David Hayter seslendirmendi, değişti yani. Eski oyunlardaki ara sahnelere nazaran bu oyunda Snake çok az konuşuyor. Ona atıf yani.

Quite'ın konuşmamasının sebebi o ingilizce ses teli parazitleri. Yani ingilizce konuşursa ölecekti. Ki bizi kurtarmak adına konuştu ve mesajını bırakıp muhtemelen öldü.

Skull Face şov yaparken öldü. Dur bi Boss'a eserimi göstereyim de beni övsün modunda öldü.

Mgs2'de Kojima bize trailerlarda sürekli Snake'i göstermişti. Millet Snake(Big Boss'un klonu olan David) ile oynayacak sanıyordu. Oyun başladıktan 1 görev sonra Raiden adlı yeni yetme biriyle değişti ve oyunun sonuna kadar böyle gitti. Millet bayağı tepki göstermişti. Ama güzel oyundur tabii. Bunda da bir nevi Boss ile oynarız onun son hikayesini dinleriz derken gittik kendi Big Boss'umuzu canlandırdık. Yani aslında Big Boss'un hikayesini oynamadık pek.

Kesinlikle diğer oyunların hikayeyi bir şekilde öğren. Ekşide falan mgs başlığında millet yardırmış. Oradan okuyabilirsin.

tşkler boss dövüşleri hakkında bişi dememişsin var mı boss dövüşleri ?

• quote:

quote:

quote:

tşkler boss dövüşleri hakkında bişi dememişsin var mı boss dövüşleri ?

Var olmaz mı. Gene Spoiler:

Quiet,
    Sahelanthropus
    Arada skulls kapışmaları,
    Man on Fire,
    Eli

En uçuk ve görkemli olanı, tabii ki Sahelanthropus ile olandı. Cidden korkuyu veriyor. Gördüğün gibi çok az boss savaşı var. Ama oldukça etkili diyebilirim.

Tavsiye olarak: Cidden başka spoiler yemek için kasma, bu kadar spoiler'i oyuna başlamadan evvel isteyerek yedikten sonra hiç bir zevki kalmaz. Oyunu bitirmeden niye okudun ki hem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimm -- 12 Eylül 2015; 14:27:49 >

• Arkadaşlar şu steam offline olayını nasıl hallediyoruz?
  • Sen de öyle bir döktürmüşsün ki Phantom Pain'i geç, MGS serisini oynamasına gerek kalmadı adamın
    Oyunda benim tek üzüldüğüm kısım da malum olaydı. (Yani son, 46. bölüm) Bir gazla heyt be bakalım neler olmuşta böyle coşmuş abimiz dedik, elimizde patladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuusrodah -- 12 Eylül 2015; 16:17:54 >
  • Aslında bundan sonra Koji imzalı bir Metal Gear gelmeyeceği için keşke böyle bitmeseydi diyorum.

Koji gene yapsa hikaye konusunda ağzımı açmam, cidden oyun mükemmel, ama işte bu oyun sonuçta bir rpg değil. Ana karakter belli, olaylar belli. Farklı bir şey denemiş ama, bunca oyundan sonra keşke yapmasaymış. Raiden bile 2. oyunda oyuncu kontrolünden çıkarak bir kişilik kazanıyor, diğer oyunlarla da nasıl evrildiğini görüyoruz. Herkes Big Boss olabilir, ama çoğu kişi bir phantom olmak istemez, gerçek Big Boss olmak ister bana göre. Bu yüzden gerçek Big Boss ile oynayıp emelleri uğruna yozlaşmayı bile göze alan bir lider görmek isterdim. Tekrardan kendimi görmek değil. Ya da Koji böyle gaza getirmeyecekti Big Boss konusunda milleti.

• quote:

Aslında bundan sonra Koji imzalı bir Metal Gear gelmeyeceği için keşke böyle bitmeseydi diyorum.

Koji gene yapsa hikaye konusunda ağzımı açmam, cidden oyun mükemmel, ama işte bu oyun sonuçta bir rpg değil. Ana karakter belli, olaylar belli. Farklı bir şey denemiş ama, bunca oyundan sonra keşke yapmasaymış. Raiden bile 2. oyunda oyuncu kontrolünden çıkarak bir kişilik kazanıyor, diğer oyunlarla da nasıl evrildiğini görüyoruz. Herkes Big Boss olabilir, ama çoğu kişi bir phantom olmak istemez, gerçek Big Boss olmak ister bana göre. Bu yüzden gerçek Big Boss ile oynayıp emelleri uğruna yozlaşmayı bile göze alan bir lider görmek isterdim. Tekrardan kendimi görmek değil. Ya da Koji böyle gaza getirmeyecekti Big Boss konusunda milleti.

%100 katılıyorum. O gazla oynayan kesimim. O konuda biraz hayal kırıklığı oldu gider ayak.

Aslında ben A++ lardan şüphe etmiştim (Her karakterin yeteneği ve derecesi durumundan bahsediyorum) ulan bu big boss tüm yetenekler S++ falan olmalı dedim de bu kadarını tahmin etmedim.
    'Call me Ishmael' de hafızamda kötü bir anı olarak kaldı

Paz'ı buldun mu? Bulduysan tüm fotoları toplamaya çalış side mission lardan toplanıyor. GZ hakkında ufak olsa da açıklama var son fotoyu verdiğinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuusrodah -- 12 Eylül 2015; 16:55:22 >

• Evet ilk o mavi kapıdan girdiğinde insan hadi be oluyor. Sonra da neler olduğunu öğreniyoruz. Burada şu olay devreye giriyor, Ground Zeroes'de Paz'ın sancılı sahnesini Medic'in hafızasından izliyoruz sanırım. Sonra yok aslında böyle olmuştu diyorlar, biz de hee diyoruz. Benim kafamı kurcalayan şu oldu, Truth kasetlerini dinlediysen Zero bizi kurtaran, olayları kuran kişi. Neden bize yardım etti? Skull Face'den kurtulmak için mi?

@Fuusrodah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimm -- 12 Eylül 2015; 17:25:45 >
  • quote:

Evet ilk o mavi kapıdan girdiğinde insan hadi be oluyor. Sonra da neler olduğunu öğreniyoruz. Burada şu olay devreye giriyor, Ground Zeroes'de Paz'ın sancılı sahnesini Medic'in hafızasından izliyoruz sanırım. Sonra yok aslında böyle olmuştu diyorlar, biz de hee diyoruz. Benim kafamı kurcalayan şu oldu, Truth kasetlerini dinlediysen Zero bizi kurtaran, olayları kuran kişi. Neden bize yardım etti? Skull Face'den kurtulmak için mi?

@Fuusrodah

Sanırım, böylece her türlü pisliği yapmaya başlayacaktı, zaman kazanmak için kaz gelecek yerden tavuk esirgemedi de bu kadar zahmete girmeye değer miydi bilemiyorum

Esas kötü adam bu falan diyordu Guns of the patriots sonunda Solid'e Big Boss. Sonra fişini çekiyordu. Var o kısımda bir açık da ne işte.

Zero nun kafa bi başka çalışıyor. bununla ilgili, bu boşluğu tam doldurmak için Konami yeni bir oyun şeederse şaşırmam. Ya da DLC?

• İlk bölümde bizi öldürmeye gelen bağyan quiet mi yoksa ben mi çok benzettim?
  • İlk bölümde bzi öldürmeye gelen bağyan quiet miydi?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.