Şimdi Ara

Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
29
Favori
113.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Benim dün size attığım linkteki dosya ile, FitGirl'in verdiği linkteki dosyaların boyutları aynı değilmiş. Onu biraz önce fark ettim.

Söylediğim gibi bu sorunu yaşayan birkaç arkadaşın sorunu C++ 2010 paketini yükleyince düzelmişti. FitGirl kurulum notlarında bu paket ve Windows 7 uyumluluk dışında başka bir şeyden bahsedilmemiş.

Siz bu paketi kurmak istediğinizde verdiği hata şu "Bilgisayarınızda daha yeni bir versiyonu var"

O yüzden size tavsiyem garanti olması açısından bu paketi bilgisayarınızdan komple kaldırın, sadece FitGirl'in verdiği linktekini kurun öyle deneyin.

Dediğiniz şeyleri yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Bu 00.dat dosyasını dışarıdan indirip atma şansımız yok mu acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: tatataha

Dediğiniz şeyleri yaptım fakat sorun hala devam ediyor. Bu 00.dat dosyasını dışarıdan indirip atma şansımız yok mu acaba ?

Alıntıları Göster

Eğer bulabilirseniz olur tabii ki ama ben ve diğer arkadaşlar önceden çok aradık bulamadık. Oyunun korsan sürümleri hep setup'lı şekilde internete yüklendiği için, sadece eksik dosyayı indirebileceğiniz bir yer yok. Ancak oyunun yüklü olduğu birinin sizin için upload etmesi gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 7 Ocak 2021; 20:4:35 >

• John Sheppard kullanıcısına yanıt
    Ben de araştırdım fakat bulamadım. Siz bulabilirseniz atar mısınız ? Veya forumda var mı yükleyen birisi ?
  • quote:

Ben de araştırdım fakat bulamadım. Siz bulabilirseniz atar mısınız ? Veya forumda var mı yükleyen birisi ?

Oyun bende yok maalesef. Birini bulsanız da, o kişi 500 MB'lık dosyayı upload edecek de, size linkini verecek de falan derken, size tavsiyem o zaman zarfında oyunun CPY sürümünü çoktan indirmiş olursunuz.

Anladım. Teşekkür ederim yardımlarınız için.
  • Kurulum dosyasında güncelleme yapılmıştır. Yapılan değişiklikler şu şekildedir;

• Önceki versiyonun Kurulum.bat dosyasını Windows 7 ve 8 kullanıcıları açtığında hemen kapanıyordu. Bunun sebebi Komut Satırı ekranında Türkçe karakter kullanımını sağlayan bir koddu. Bu sorun Windows 7 ve 8 kullanıcıları için ayrı bir Kurulum.bat dosyası, Windows 10 kullanıcıları için ayrı bir Kurulum.bat dosyası hazırlanarak çözüldü. (Windows 7 ve 8 kullanıcılarındaki Bat dosyasında Türkçe karakterler kaldırıldı)

• Önceki versiyonun Kurulum.bat dosyasında bazı Windows 7 kullanıcılarının Komut Satırı ekranında "bilinmeyen karakter(ler)" çıkıyordu ve Kurulum hataya düşüyordu. Bu sorun Windows 7 ve 8 kullanıcıları için hazırlanan Bat dosyasından Türkçe karakterler çıkarılıp, dosyanın kodlama ayarı ANSI'ya alınarak çözüldü.
  • CPY sürümü indirdim kurdum türkçe yama sorunsuz şekilde kuruldu ancak oyun açılmıyor. Tıklıyorum maus imleci dönüyor ve öylece kalıyor hiçbişey olmuyor.

NOT: Yeni attığınız yama güncellemesini de kurdum durum hala aynı

• quote:

CPY sürümü indirdim kurdum türkçe yama sorunsuz şekilde kuruldu ancak oyun açılmıyor. Tıklıyorum maus imleci dönüyor ve öylece kalıyor hiçbişey olmuyor.

NOT: Yeni attığınız yama güncellemesini de kurdum durum hala aynı

Yamayı kurmadan önce oyunu açmayı denemiş miydiniz o zaman açılıyor muydu?

Türkçe yama oyunun EXE'siyle ilgili hiçbir işlem yapmıyor. Yaşadığınız sıkıntının Türkçe yama ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

EDIT: Sorun düzelmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 8 Ocak 2021; 21:56:25 >
    Oyunu silip tekrar kurdum yamasızken de çalışmadı. Sonradan farkettim ki iso dosyasının içindeki crack dosyalarını oyunun kurulu olduğu yere atmayı unutmuşum. Kusura bakmayın benim hatam.

EDİT: Crack dosyalarını attıktan sonra oyun ve türkçe yama sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Yamada emeği olan herkesin ellerine sağlık. Başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatataha -- 8 Ocak 2021; 21:27:11 >
  • Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri)

bu sorun bir tek bende mi var ? oynucağım bir oyundu öyle bekliyor garibim oynuyamadım bir türlüMetal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) 

• jelbes J kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Özel mesaj gönderdim. Söylediğim 2 işlemi yapmayı dener misiniz?

EDIT: Sorun giderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 13 Ocak 2021; 20:14:53 >
  • Ben kurabilmeme rağmen türkçe olmuyor. Acaba dillerde mi bir değişiklik yapacağım?

• Merhaba,

Özel mesaj attım, bakar mısınız?

• @John Sheppard Yama kurulum tamamlandı diyor ama oyunun dili değişmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qqqq221 -- 28 Ocak 2021; 0:55:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qqqq221

@John Sheppard Yama kurulum tamamlandı diyor ama oyunun dili değişmiyor.

Merhaba,

Özel mesaj gönderdim.

EDIT: Sorun giderildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 28 Ocak 2021; 16:28:54 >
  • dostum defender trojan buluyor dosyada indirmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: riverred

dostum defender trojan buluyor dosyada indirmiyor

Trojan? Ekran görüntüsü atar mısın?

https://www.virustotal.com/gui/file/9db4328fc30807e6936e969dc22d8893ba7bc1be43b1ff0eb23fa07b98111d86/detection

VirusTotal sonucunu bu. 59 Antivirüsten 3 tanesi şüpheli buluyor. (Aralık ayında 2 taneydi garip) O 3 antivirüs de dikkate alınacak antivirüsler değil, VirusTotal olmasa kimsenin adını bile bilmediği antivirüsler. Hatta antivirüs oldukları bile şüpheli.

Dikkate almanız gereken antivirüsler, Kaspersky / Norton / ESET / TrendMicro / Avira / McAfee gibi bilinen ve güvenirliği kanıtlanmış antivirüsler olmalı. Bu antivirüslerden hiçbiri şüpheli bulmuyor, hepsi temiz diyor. Ha, yok ben senin söylediklerine inanmıyorum, diğer 3 antivirüse daha çok güveniyorum diyorsan, ona bir şey diyemem.

Yama zaten açık kaynak kodlu bir yama. Yani Kurulum.bat dosyalarını Not Defteri ile açarak bütün kodlara bakabilirsin. Zaten bu yüzden kurulumu komut satırında yaptım, yoksa .NET'te tek bir EXE olarak daha kolay ve kısa sürede yapardım, ama bu sefer de EXE'nin içinde neler yaptığımı göremez ve bilemezdin.

Sorabilirsin, yamanın içinde zaten 2 tane EXE var diye. Evet var, ama onları ben yapmadım. Onlardan 1 tanesi (MGS_QAR_Tool.exe) yamanın kurulmasını sağlayan bir araç, o olmadan zaten yama kurulamaz. Diğeri ise (Nircmd.exe) NirSoft firması tarafından Windows için yazılmış yararlı bir araç. O da şu işe yarıyor, yama kurulumu uzun sürdüğü için, eğer pencere aşağı alındıysa, yama tamamlandığında pencereyi öne getiriyor ve mesaj çıkartıyor. Yukarıda söylediğim gibi, bu EXE'leri nasıl kullandığımı Kurulum.bat dosyalarını Not Defteri ile açıp, içerisinde bu 2 EXE'nin ismini arayarak görebilirsin. Baştan sona kurulumun bütün aşamalarını, bütün kodlarını tek tek kontrol edebilirsin.

MGS_QAR_Tool / Geliştirici: Xentax forumdan Sergeanur

https://forum.xentax.com/viewtopic.php?t=12407&start=255

Nircmd / Geliştirici: NirSoft

http://www.nirsoft.net/utils/nircmd.html

Bu kadar açıklama yeterli sanırım. Kullanıp kullanmamak size kalmış. Virüslü denmesin diye açık kaynak kodlu yapmışım, bunun üzerine kimseyi virüslü olmadığı konusunda inandırmakla uğraşamam.

• cmd'i açtıktan sonra işlemi başlatmak için enter'a basıyorum kapanıyor win 8.1

• quote:

Orijinalden alıntı: tiimen

cmd'i açtıktan sonra işlemi başlatmak için enter'a basıyorum kapanıyor win 8.1

Merhaba,

KURULUM_windows7-8.bat dosyasını çalıştırıyorsunuz değil mi? Değilse onu çalıştırmanız gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Merhaba,

KURULUM_windows7-8.bat dosyasını çalıştırıyorsunuz değil mi? Değilse onu çalıştırmanız gerek.

Alıntıları Göster

indirdiğim dosya da KURULUM_windows7-8 sonunda .bat yok onu çalıştırıyorum yine olmuyor.

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.