Şimdi Ara

Metal Gear Solid 1 ve 2 Türkçe yama isteği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
2
Favori
2.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hazır Metal Gear Solid 1 ve Metal Gear Solid 2 GOG'da Windows 10 uyumlu olarak satışa çıkmışken oyunu çevirecek hiç bir ekip yok mu? Ground Zeroes dışında hiç bir MGS oyunu çevrilmemiş. Zaten Tüm MGS oyunlarının ara sahneleri YouTube'da Türkçe'ye çevrilmiş bu çeviriyi bir şekilde oyuna aktarılamıyor mu? Bu oyunları Türkçe oynamak istiyorum emimim benim gibi bir sürü insan Türkçe yama bekliyordur yıllardır. Bir ara bir ekip MGS 1 çevirisi yapıyordu ve sonlara yaklaşmıştı o yama ne oldu bu arada?

• Evet keşke gelse ama sanırım kimse yapmaz :/

Neyse ingilizce oynayacağız artık yapacak bir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metal Gear Solid 1 ve 2 Türkçe yama isteği

Yapıcaz inşallah.

• sinnerclown kullanıcısına yanıt

Geliyor beklenmekte olan 1-2-3 sersini çevirirse efsane olur

• Oyunun %90'lık kısmını çevirdim uzun süredir yatıyordu devam ederim yakında, MGS gibi ağır bir dil kullanan şaheseri ne anlatıldığı anlaşılamayan translate yama ile çöp etmenize asla izin veremem.

Metal Gear Solid 1 ve 2 Türkçe yama isteğiHEX-TR Gamesyoutube
    Türkçe yamanin bitmesine çok az kaldı arkadaşlar ana senaryo ve ana codec görüşmeleri bitti ara codec (bilgi) görüşmeleri kaldı...
    https://www.youtube.com/watch?v=u4RCJ42-ZUw&list=PLStJyMz9G-4strSBMEK3-90Pd-SNFPokD&index=17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Teknik -- 12 Mart 2022; 7:54:15 >
  • 4 yıldır yama ile ugraşıyorsun 2 yıldır tenezzül edip millete cevap vermiyorsun.Sana 10 gün süre yamayı ücretsiz çıkar yoksa yamayı çıkartırım.

Dostum istediğini yapmakla özgürsün, seninle kavga edecek, tartışacak veya düşman olacak değilim. İstersen bugün çıkar.

Sonuçta senin çıkaracağın translate yamanın kalitesi belli benim çıkaracağım yamanın kalitesi bambaşka bir seviyede, sadece Türkçe yama kavramını translate çöplüğüne çevirdiniz ona üzülüyorum.

Yoksa çıkar banane. Ayrıca tehdit vari konuşma, MGS yaması ve diğer oyunlar benim tekelimde değil isteyen istediği şekilde çıkartır. sen çıkart translate yamanı, nasıl olsa emek verilmiş olanı tercih eden bekleyen illa vardır. Ayrıca benim işlerim ortada, sadece çevirmenlik değil ayrıca grafik ve yazılım modlama da yapıyorum. Doom3 Quake4 ve orjinal RE1 2 ve 3 sadece örneklerden bir kaçı. Yani beni tehdit edebilecek direktif verebilecek seviyede değilsin. Aslında ağır konuşmayacaktım ama, tehtit vari konuşman hoşuma gitmedi...

(Cevap vermeme konusuna gelirsen 2 yıl önce forumu tamamen olmasada kısmen bıraktığımı beni youtube kanalında ve trgamestudio üzerinden takip edebileceğinizi belirttim, foruma 2 3 ayda bir giriyorum...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türk Teknik -- 12 Mart 2022; 8:50:15 >

• Türk Teknik kullanıcısına yanıt
    Abicim bence derdin bu olsaydı 3-4 sene önce yamayı çıkarırdın sanki. Çeşitli bahanelerle Shenmue, MGS gibi yamalar yıllarca testte kaldı. Yamayı yıllarca ertelemeden çıkarmak için birinin makine çeviri yapmasını mı bekliyorsun anlamıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Oyuna Hd mod yapmışlar. Acaba yama bu modu destekleyecek mi?

• GameCube'da MGS: Twin Snake olarak ilk MGS oyun remake yapılmışı var.

Dolphin emu ile gayet iyi çalışıyor hatta HD texture yamada yapılıyor.

GameCube'de ki ile uyumlu olursa TR yama iyi olur..

Metal Gear Solid 1 ve 2 Türkçe yama isteğiNeoGamer - The Video Game Archiveyoutube
    Side by side comparison between the original Playstation version of Metal Gear Solid and The Twin Snakes, remake released for the Nintendo GameCube in 2004. Become a Patron and get access to exclusive blog posts on Patreon: https://www.patreon.com/neogamertvga
    https://youtu.be/LTkH5-EOdDk?t=1321

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 13 Mart 2022; 2:7:20 >
  • BlackBeasT kullanıcısına yanıt
    Birebir aynı oyunlar değiller. Serinin hayranları Twin Snakes'in orijinal oyunun ciddiyetini bozduğunu söylerler.

• s-adebisi kullanıcısına yanıt

Olayı ne acaba biliyormusunuz ? Grafiksel ve oynanışsal gelişmeleri biliyorum ama hikayesidemi değişik ?

Harddiskimin bir kenarında TS var. Günün birinde oynayacağım dedim ama bu gidişle hiç oynayamayacağım.

haber var mı hocam yamaların durumundan?

• BaranCMK kullanıcısına yanıt

Telsiz konuşmalarında sıkıntı var çözemedim daha ara sahneler çevrildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinnerclown -- 31 Mart 2022; 23:23:26 >
  • alpalp84 kullanıcısına yanıt
    Hikayesel olarak bir değişiklik yok. Sadece ilk MGS oyununun ikinci oyunun motoru kullanılarak baştan yapılmış hali.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HOCAM Metal Gear Solid 2 subsitence pc versiyonu için ben başladım 1 aya tamamlarım belki daha kısa sürede eğer sorun çıkmazsa, asıl sorun çevirisini yaparken eğer dosyanın boyutu orijinal boyutuyla bir olmazsa oyun hata veriyor mallasef, MGS2 için derin araştırma yaptım ve Japoncadan İngilizceye çevrilirken yapılan 2 hata var onları da düzelticem.

Serideki en sevdiğim oyundur kendisi bana destek olmak isteyenler discordan ulaşabilirler:

S.P.E.C#7090

• Görüntü video atmayan kişilere itibar etmeyin.Türkçe Yamada kuraldır.Not:Türkceyamacı diye bir site var o photoshop ile görüntü yapıyor o siteye de itbar etmeyin.

hocam yama ne durumda eger yardim isterseniz ANIMEKIZI#2752 discorttan ulasin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.