Şimdi Ara

meslek liseleri ne işe yarar? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
5.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • dünkü haberlerde kanada'nın göçmen alımında önceliğin sertifikalı ve kalifiyeli teknikerlere verileceği belirtildi. meslek liselerinde okuyanlar için şu an fırsat kaçtı gibi görünsede, 1-2 sene sonra göçmen alımını tekrarlayabilirler. ayrıca koskoca polonya AB'ye muslukçuları sayesinde girdi. meslek lisesini bir daha düşünün derim.
  • eğitim seviyesenden kaynak lanıyo hepsiii
  • İş sende biter sen kendini geliştirmeyip herşeyi okulda ararsan kendince haklı ama bence haksız olursun
    okulun yanında yapmaya karar verdigin işi tam manasıyla ögrenmen lazım...
    okul anca temeli yapar, üstüne bina yada gecekondu kurmak senin elindedir.
  • Ben mesleğe gitmediğim için it gibi pişmanım
  • ben elektrik - elektronik mühendisliğindeyim. dgs yle gelen adamlar, bizden kat be kat fazla biliyolar herşeyi ama onları it gibi çalıştırıyolar, fazladan birsürü dersleri var, sistem bozuk sistem
  • bulunduğum yerde 5000 nüfuslu
    elektrik işlerini yapan çekirdekten tabir edilen dört kişi var,
    ev tesisatlarını, tarla sondaj motor işlerini, tamiratlarını,
    mermer fabrikaları veya sanayi tipi elektrik işlerini hep onlar yapıyor,
    okuldan mezun olan kişiler nerde,
    meslek liselerinin kıymetini bilmek lazım,
    size bişey söyleyeyimmi,
    adamlar böyle sizin dediğiniz gibi meslek lisesi mezunu olup yada meslek yüksek okulundan mezun olup gelen olur diye işimizi elimizden alır diye ödleri sıdıyor,
    şu anki aklım olsa, kepçe operatörlüğü, yada grayder operatörlüğü, ne bileyim bu söylediğim iş makinaları kullanmasını öğrenip arazi tesviye işleri ile ilgili okullara gitmek isterdim
  • Arkadaşım meslek liseleri çok işe yarar çok yalnış düşünüyorsun. Her şey öğrencide biter gerekirse öğretmenide aşar egitim sisteminide. Meslek liselerinide artık modüler sisteme geçildi bunun bir seyleride degiştireceğini duşunuyorum artı.Bunun yanında şuanda meslek lisesine fen lisesine ,anadolu öğretmene,anadolu lisesine, düz liseye gitemeyenler geliyor....Ayrıca okul temel kazandırır tornavida tutmayı yan keski kullanmayı öğretir ne demek istediğini anladın sanırım, okulda eğitim ve öğretim birlikte yürür.Mezun olduğunda iyi bir elektronikçi olamassın belki ama iyi bir insan iyi bir vatandaş olabilirsin bu da büyük bir kazanımdır. Çalışmaya başladıktan sonra eksiklerini her türlü tamamlarsın ve iyi bir elektronikçi olursun....
  • quote:

Orjinalden alıntı: rondo1194

bulunduğum yerde 5000 nüfuslu
    elektrik işlerini yapan çekirdekten tabir edilen dört kişi var,
    ev tesisatlarını, tarla sondaj motor işlerini, tamiratlarını,
    mermer fabrikaları veya sanayi tipi elektrik işlerini hep onlar yapıyor,
    okuldan mezun olan kişiler nerde,
    meslek liselerinin kıymetini bilmek lazım,
    size bişey söyleyeyimmi,
    adamlar böyle sizin dediğiniz gibi meslek lisesi mezunu olup yada meslek yüksek okulundan mezun olup gelen olur diye işimizi elimizden alır diye ödleri sıdıyor,
    şu anki aklım olsa, kepçe operatörlüğü, yada grayder operatörlüğü, ne bileyim bu söylediğim iş makinaları kullanmasını öğrenip arazi tesviye işleri ile ilgili okullara gitmek isterdim

Evet operatörlük sertifikası alın iyi para var hatta kendi makinanızı alabilirsiniz

2 beko alırsanız 1 ini kendiniz çalıştırın diğerini operatör bulun kiralayın .

• bende lise 3.sınıf elektrik elektronik bolumunde okuyorum.endustrıyel bakım ve onarım bolumu 4.sınıf bittikten sonra 2 yıl unıversıte okursam cok ıyı yerlere gelebılecegımı dusunuyorum ancak konuyu ilk açan arkadasta dogru soyluor sistem hatalı ulke boyle kalkınmaz...
  • evet sistem hatalı ve bunu biz öğretmenlerde tatışıyoruz. peki napıcağız, meslek liselerinimi kapatıcağız, yoksa yeni bir sistemi getirip yapboz tahtasınamı dönüştüreceğiz. bazılarınız çıraklığın daha iyi bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. ama bir söz vardır, davulun sesi uzaktan güzel gelir. asıl yapmamız gereken şey bu sisteminin hataları yüzünden dert yanmak yerine, elimizdekileri en iyi şekilde kullanarak kendimizi geliştirmektir. sizde bizim zamanımızda olmayan bir şey var. internet sayesinde biçok bilgi ve kaynağa ulaşabiliyorsunuz.
  • SİSTEM KENDI KENDISINI VURUYOR OKUYOSUN NE AMA O OKULUN TEORİK OLARAK UYGUK-LAMADAKİ AÇILIMI YOK VEYA AZ O ZAMAN MESLEK
    OKUYOSUN NE AMA TORNA TESFİYE MI MAKINALAR YARIYA DÜŞÜRDÜ İŞÇİLİĞİ...VS.VS OZAMAN OKURKEN NE YAPACAKSIN YARIM GUN YOL PARASINA STAJ VEYA AHBAP-ÇAVUŞ İLİŞKİSİYLE BIYERE ADIM ATACASKSIN YANİ ÖKURKEN KAFAYI SOKACAKSIN BIYERE NEYSE BOYLE GIDER....
  • konu baya eski amam arkadaşlar bi yrdımcı olsanız iyi olur valla ben meslek lisesi 1 sınıfım 9 yhani ve elektrik mi bilişim mi karar vremedim hangisi daha iyi sizce ilersi için meslek olarak _??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektroniker

ben elektrik - elektronik mühendisliğindeyim. dgs yle gelen adamlar, bizden kat be kat fazla biliyolar herşeyi ama onları it gibi çalıştırıyolar, fazladan birsürü dersleri var, sistem bozuk sistem

elektrik alanına gitmyelimmi yhani birader
  • meslek liseleri ülkenin gelişmişliğinde önemli rol oynar
  • Meslek liseleri şu sistem içerisinde sadece bir hiçtir. Meslek liselerinin amacına ulaşabilmesi ve yararlı olabilmesi için , mühendislik fakültelerinde ek puan avantajı almaları ve sınavla öğrenci almaları gerekmektedir. Kısacası öğrenci kalitesi bu seviyede iken meslek liseleri hiç bir işe yaramaz.
  • mesleki liselerinin esas sorunu, öğrencilerin bilinçli olarak gelmemeleridir. neredeyse her öğrenci, üniversiteyi tek amaç olarak gördükleri için, liselere formalite icabı gidiyorlar. bu yüzden meslek eğitimi vermen gereken saatte, fırsat buldukça test çözüyorlar veya dersten kaçıp, dershaneye devam ediyorlar. bu kafaya sahip öğrenciye ayrıcalık tanınsa ne değişir.

byrolnik, hangi alnı seviyorsan ve yatkınlığın varsa, onu seçmelisin. meslek eğitiminde "armut piş, ağzıma düş" diye bir şey yok. başarılı olmak içim, alanında çalışıp, kendini geliştirmelisin. okuldan alacağın diploma yaptığın işin sorumluluğunu yükler. ama ilerlemek için, kendi seviyedeki kişilerden daha vasıflı olman gerekir.

meslek liselerin gereksiz olduğunu düşünenleri tavsiyem, özel sektördeki meslek kurslarının tarifelerine bir baksınlar. meslek liselerinde 1 senede verdiğimiz konuları, 2 günlük eğitimle 600-700 liraya öğretiyorlar.(eğitim donanımları daha iyi olabilir, ama içerik değişmiyor.)

• meslek liseleri ara eleman yani bir nevi amele yetiştirmeye yarar.bende meslek lisesinde okuyorum,ama bir şanssızlık eseri geldim meslek lisesine.şimdi katsayının kalkmasıyla az daha önü açıldı.ama tavsiyem anadolu lisesinde gidebiliyorsanız anadolu lisesine gidin.
  • Bende endüstriyel ot. 3sınıf öğrencisiyim.Bildiğim bir şey varsa hocalarmız daha iyi bilir orada gerçek işi anlayan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.5-6 kişi anlar diğerleride Elektronik mantığnı anlamadan aynını taklit eder arkadaşından.Sonra temriin notları ile geçerler dersten.Adam 3.sınıf olmuş hala evinde florasanın bastı bozulsa değiştirecek yada arıza bulacak seviye de değil.
    Türkiyede sistem su ki.Veli bakıyor Bu cocuk adam olmaz.Okuyamaz Veriyor meslek lisesine,Artık ne çıkarsa bahtına.
  • walla dedikleriniz iyi hoş güzelde... lise ilk sınıfım ve ilk dönem bitmek üzere okulumun ismi ***** ***** ***** teknik ve endüstri meslek lisesi karne ortalamamda 64,60 2 bölüm var elektrik elektronik ve bilişim sizce hangi alanı seçmeliyim 2. dönem sonu _??? özetleseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: byrolnik

walla dedikleriniz iyi hoş güzelde... lise ilk sınıfım ve ilk dönem bitmek üzere okulumun ismi ***** ***** ***** teknik ve endüstri meslek lisesi karne ortalamamda 64,60 2 bölüm var elektrik elektronik ve bilişim sizce hangi alanı seçmeliyim 2. dönem sonu _??? özetleseniz

elektrik elektroniği bilmem ama bilgisayara meraklı ise bilişim seç.ben bilişim bölümünde okuyorum 10. sınıfım daha 3 ayda gördüğüm dersler bile süper.sınıfta bilgisayardan anlayan 5-10 kişi var gerisi hep oyun oynuyor.eğer programlama işlerinin meraklısıysan,bilgisayarda oturduğu sürece facebookta takılanlardan değilsen bilgisayar zevkli iştir.ama bilgisayar işi biraz da merak gerektirir.mesela ben 1 yıldır bilgisayar kullanıyorum ama sınıftaki 6-7 yıldır kullananlardan iyi biliyorum.çünkü işletim sistemlerine,bilgisayar parçalarını araştırmaya,teknolojiye karşı merakım var.yani kısaca bilgisayara meraklıysan bilişim iyidir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.