Şimdi Ara

MESLEĞİNİZ NEDİR SEVEREK Mİ YAPIYORSUNUZ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
14
Favori
20.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

İnfaz Koruma Memuruyum. Yüksek güvenlikli bir cezaevinde hergün terör mahkumları ile uğraşmakla geçiyor.
    MAAŞİ NE KADAR
  • issizim diyen arkadaslara tavsiye edecegim sey kesinlikle hangi dil olursa olsun en az 1 yabanci dili cok iyi ogrenmeleri ben cok faydasini gordum hala goruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wara -- 15 Haziran 2019; 16:49:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: try1241

Hocam mühendislik ve programcılık okuyanlara tavsiyeleriniz var mı ?
    Üniversite de boşa zaman geçirmemek gerekiyor öncelikle.
    Hem iletişim yönünden ağınızı genişletmeli hem de mesleki yönden kurs / seminer vesayre veya başka yollarla kendinize bir şeyler katmalısınız. Mümkün mertebe küçük çapta da olsa proje yapmalı bunları iş görüşmelerinde sunabilmelisiniz. Ortalama çok önemli olmamakla birlikte tamamen önemsiz de değil mümkün mertebe iyi ortalama yapmayada çalışın. Aklıma gelenler şimdilik bunlar.
  • Pdr mezunuyum. 1 senedir ufak tefek stajları saymazsak işsizim. Devlete girebilseydik neyse de özellerde alanımı sevmiyorum. Kasiyerlik vb. iş teklifi aldım da onları da ben istemedim. Küçümsemek için değil de yani onca emek verdikten sonra zoruma gitti. (Yine de belki ileride böyle bir işe girerim hayat ne getirir bilinmez.) Şimdi kendi hatalı tercihlerime kızıyorum. İşsizlik vs. Sevmediğin işte çalışmak arasında gidip geliyorum. Bir yandan da açıktan başka bir bölüm okumak, yüksek lisans yapmak, askere gitmek vs. farklı düşüncelerle cebelleşiyorum. Bugünümüze de hamdolsun fakat durumumu değiştirmem gerek, bakalım inşallah en kısa sürede en hayırlı ve mutlu huzurlu olup rızkımı kazanabileceğim bir alana yönelebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

Kardeşim İnfaz Koruma Memurluğu güzel bir iş. Elbette ki farklı alternatifler varsa onlara yönelmek daha avantajlı ama bilgi vermemi istersen ;

2 çeşit mesai şekli var ;

08:00 17:00 Haftasonu tatil
    12-36 vardiya sistemi.

Bunlar tamamen Kurum Müdürü'nün senle alakalı vereceği karara bağlı. Genellikle Lisans mezunları, 8-5 çalışıyorlar ama kendi isteğiyle de vardiyaya geçenler var.
    Şimdi cezaevi ile alakalı ben genel dizilere falan bakıyorum ''Sıfır bir'' gibi.. Vb.. Öyle yanlış lanse ediyorlar ki cezaevini. Burası bir devlet kurumu.

5275 sayılı Cezaevleri Kanunu göre yönetiliyor. Memurlar kendi kafalarına göre asla yapamazlar. Ben 2 senedir memurum ama bir kitap yazarım başıma gelen şeylerle alakalı.
    İçeride mahkumlar genellikle memurlara karşı çok saygılılar. Çünkü eğer bunu yapmazsa disiplin cezası,sevk, hücreye konma, her türlü şeyden men yiyeceğini bilir.
    Bizde genellikle PKK,FETÖ,DEAŞ gibi Terör örgütü mensubları bulunuyor ki bunları profilleri birbirinden çok farklı.

İnfaz koruma memurluğunda rotasyon işlemi bulunmuyor. Yani çok büyük yüz kızartıcı bir işe bulaşmadığın sürece geldiğin cezaevinde emekli olabilirsin.
    Ama gerek Subaylık olsun, gerek polislik olsun onların da özlük hakları bize göre çok daha iyi. Ama onlarda da rotasyon var.
    Pkkcilar fetoculer isidliler arasinda yumruk yumruga kavga ciksa hangisi kazanir sence ?

• Makina teknikeriyim zımba pres makinası operatoruyum.
    Meslek lisesini ben seçtim severek okudum severek çalışıyorum.

• Mesleğim öğrenci ciddi bir maaş alıyorum okumak için seviyorum ama vize ve finaller olmasa daha çekilir bir meslek olurdu.

• Şimdi soruyorum adam mısın sen de 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Akademisyenlik. Bazen seviyorum bazen nefret ediyorum. İs garantisi yok, gelecek kaygisi var.

Maas desen yetiyo bi sorun yok ama elde avucta pek bisi kalmiyor.

O yuzdende gelecek kaygisi artiyor. Yeri geliyor aylarca sabah aksam yaz babam yaz moduna girip 2 saat unutamiyorsun bile ne olacak bu makale, tez diye. Uykunda tez goruyosun falan.

Masa basi sabah 9 aksam 6 mesaiyi biraktim iyimi yaptim bilmiyorum. En azindan eve gidince vakit bana kaliyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutbaba12

Elektrik mühendisiyim

Nefret ederek yapıyorum.
    Neden hocam?
  • devlet memuruyum. türkiye şartlarında çok şanslı olduğumu düşünüyorum lakin iş arkadaşlarım ve amirlerim konusunda hiç memnun değilim. kimse elini taşın altına koymak istemiyor. herkes sorumluluk almadan günü bitirme peşinde. durum böyle olunca işe gidip gelmek gerçekten bir zulüme dönüşüyor. hep kendi işimi kurmak istemişimdir malesef onun içinde cesaretim yok.
  • Memurum ve memnunum. 2. Üniversite okuyup mühendis olmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

ben kamu memuru olsam hergün mutlu olurdum ve işimi aksatmazdım
    Hem de ne mutluluk. Huzur istiyorum abi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulanıklı499

Şimdi soruyorum adam mısın sen de 😊
    Laf soktu
    Öyle sanıyor

• Laf sokmasaydım cevap vermezdin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulanıklı499

Laf sokmasaydım cevap vermezdin
    Bana cevap yazmışsın bende cevabına dönüş yaptim. Sonuçta benim mesajim yani alıntı yaptığın.

• Kendi mühendislik şirketimin yöneticisiyim, maddi yönden Allah'a şükür gayet iyi olduğu için sıkıntılarına veya stresine o kadar takılmıyorum. Küçüklüğümden bu yana şirketin içinde çalıştığım için olumlu/olumsuz çoğu şeye alıştım. Rahatım ve huzurluyum, bu durum yeterli oluyor.

Yapılan işi sevmekten ziyade size yaratacağı sıkıntı önemli, bir işi sevmeden de yapabilirsiniz fakat nefret ederek yapmak çok daha zor...
  • Finans, 3 sene oncesine kadar sevmiyordum, şimdi severek yapıyorum :)

• OrQuN kullanıcısına yanıt
    Saw hocam sen nerdesin?

• Tip okuyorum, memnun değilim. Severek yapmayacagim. Şu anda başka fakulteden insanlar var cevremde hep, fizik matematik soruları tartisiyorlar kulağım onlara kayıyor. Benimkinden daha ilgi çekici geliyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.