Şimdi Ara

Meşhur Volkswagen videosuna Hyundai'den cevap gelmiş (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
5.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hyundai wv hangisi olursa olsun ikisinede gönül rahatlıgı ile binerdim...
    ikisinide kullandım memnun da kaldım...
  • Abi halen anlamadinizmi videoları orta düzey ingilizcem var sözlerede pek kanmamak lazim ilk videoda adam vw sağlamlığını göstermeye calismis hyundaiyede laf söylemiş sanirsam ama hyundaideki video bir hayran vs tarafilndan cekilmiş muhtemelen hyundaide dalga geçmiş yani senin araban da onlar va benim arabamda marşa basınca calisiyo camlari acilip kapaniyo gibi... tıpkı yıllar önce gazetede murat 131 ilani vardi ilanda dönen direksiyon yanan farlar falan yaziyodu o misal bence hyundai videosu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olek1988

quote:

Orijinalden alıntı: Scorp3867

Ben daha farklı bir şeye takıldım.
    VW videosundaki adam sanıyorum 0 araç satan bir oto galeride. Peki kendine ait olmayan bir aracın ne hakla kapısına çıkıpta öküzlük yapabiliyor? 20 saniyede bunları yapan adam kimbilir daha neler yapıyor, başkasının "0" sorunsuz araba alıyorum diye alacağı arabaya. Kapının ayarının kaçması için illa komple düşmesi gerekmez. Belki de videodaki golfün kapısı ufak bir boşluk yaptı ve tıkırdayacak.
    vw toyota karşılaştırması ise biraz yanlı geldi bana, vw in malzeme kalitesi yüksek olduğu doğru fakat herhalde normal bir corollanın fitili de çekince ele gelmez..
    Ayrıca artık aracın orasını burasını bastırıpta "sağlam değil sacı ince" muhabbeti bitmiştir demiştim, devam ediyormuş. Corollanın euroncapı ortada.
    Bu arada piyasadaki elle tutulur modeller arasında en sevmediğim c segmenti otomobilin burada bana avukatlığını yaptırdılar :)

evet sacın ince ya da kalın olmasının pek önemi yok ama ülkemizde sağlamlığıyla ün yapmış ve fiyat olarak hiç de ucuz olmayan toyota corolla nın bagaj kapağında hidrolik amortisör bulunmaması ve bagaj kapağının sadece bir profil ile tutturulması sence de kaliteye gölge düşürmüyor mu ?
    yanında kapı fitilinin şak diye çıkması da cabası, toyota yı sağlam bilirdim, hiç bir arabanın da fanatiği değilim. ama durum bunu gösteriyor, aynı citroen ve caddy nin moose test farkı gibi..

2011 Jetta'nın bagaj kapağında ve kaputunda da hidrolik yok. Bu ne Corollayı ne Jetta'yı dandik yapar.

Ama Jetta hala Corolla'dan daha sağlam ve konforlu, hadi bakalım konuyu tekrar alevlendireyim

• Güzel oluyor böyle atışmalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlhcylmz

Abi halen anlamadinizmi videoları orta düzey ingilizcem var sözlerede pek kanmamak lazim ilk videoda adam vw sağlamlığını göstermeye calismis hyundaiyede laf söylemiş sanirsam ama hyundaideki video bir hayran vs tarafilndan cekilmiş muhtemelen hyundaide dalga geçmiş yani senin araban da onlar va benim arabamda marşa basınca calisiyo camlari acilip kapaniyo gibi... tıpkı yıllar önce gazetede murat 131 ilani vardi ilanda dönen direksiyon yanan farlar falan yaziyodu o misal bence hyundai videosu.

sonunda bıraz olsun adamın dedıklerınden dogru durust bırseyler cıkaran olmus
  • Başka araçların kapısında zıplanırsa Golf ile benzer sonuç olur mu?
  • Beğenmediğiniz hyundai'ın mercedes s serisi ayarında aracı bile var..
    Hyundai Equus 5.0 V8 430HP

Meşhur Volkswagen videosuna Hyundai'den cevap gelmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Beğenmediğiniz hyundai'ın mercedes s serisi ayarında aracı bile var..

Bu mu S Class ayarında :)

Edit: Resimler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 28 Mart 2012; 1:01:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Başka araçların kapısında zıplanırsa Golf ile benzer sonuç olur mu?

Hocam hayırdır? Kendini 4. vitesci arkadaşın tüm konularını hortlatmaya mı adadın?

Biz de yeni konu diye atlıyoruz konudan konuya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnginAKB

quote:

Orijinalden alıntı: Erkyuo

Beğenmediğiniz hyundai'ın mercedes s serisi ayarında aracı bile var..

Bu mu S Class ayarında :)

Edit: Resimler.

Pek s serisi sayılmasada.
    CLS ayarında diyelim.
    Hyundai'nin amerikadaki en lüks makam aracı.
  • quote:

Oluyor, merak etme. Deneyimimle sabittir. Vw, DSG yaptığı kadar kapı yapabiliyor. Başka söze gerek duymuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkman

quote:

Oluyor, merak etme. Deneyimimle sabittir. Vw, DSG yaptığı kadar kapı yapabiliyor. Başka söze gerek duymuyorum

Şu Dsg ve Doğuş olmasa ne bulacaktınız malzeme olarak çok merak ediyorum.
    Fiyat diye atıp tutanlar rakip firmalar sollayıp geçince fiyat konusu açamamaya başladılar.
    Şimdi de konu bi yerden gelip çatıp Dsg ve Doğuş'u buluyor.
    Ben ne Doğuş'un ne VW'in koruma görevlisi değilim.
    Hatta daha düşük KM'lerde VW ile ciddi sorunlar yaşamış ve dünya kadar masraf etmiş biriyim.
    Yine de objektifliğimden bir şey kaybetmemeye bakıyorum.
    Siz daha 10.000'e gelmeden her tarafından kağnı arabası gibi ses gelen arabaların yerine Golf'ü filan koyuyorsunuz.
    Bence bu VW düşmanlığınızın nedenini bir seferde yazın kurtulun.
    Çünkü her VW yazan konuyu takip edip defalarca kin kusmak hem sizi hem forumu yoruyor.
    Şart değil ama bir öneri size...

Edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 28 Mart 2012; 1:23:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

o bir subaru.... adı yeter....

• quote:

quote:

quote:

Fiyat diye atıp tutanlar rakip firmalar sollayıp geçince fiyat konusu açamamaya başladılar.
    Hatta daha düşük KM'lerde VW ile ciddi sorunlar yaşamış ve dünya kadar masraf etmiş biriyim.
    Siz daha 10.000'e gelmeden her tarafından kağnı arabası gibi ses gelen arabaların yerine Golf'ü filan koyuyorsunuz.
    Çünkü her VW yazan konuyu takip edip defalarca kin kusmak hem sizi hem forumu yoruyor.

DSG olmasa, Doğuş olmasa malzeme bulamayacak mıyız? vw in far düğmesi. Koldan değil de, orada bir düğme mi desem, yuvarlak birşey. Çok itici. Golfüm varken nefret ederdim far açıp kapatmaktan. Konsol o kadar sığ ve itici ki...Konsolda bir renk yok. Sıradan, basit, rezalet bir dizayn. Tip ise abidesi dikilecek oranda tipsiz,itici, sıradan. Dünyanın en kötü tasarımı ödülü, kesinlikle vw in olmalı. 1 numaralı adayım.

10.000 e gelmeden her yerinden ses gelen arabalar hangileri mesela? Benim aracım 31.000 e geldi. Ben ses duyamıyorum hala.

vw düşmanlığımın nedenini daha önce de anlatmıştım. Yine anlatayım. Politik olarak avrupa araç almam, kullanmam. Eskiden düşmüştük o hataya, neyse... Kucak dolusu para sayılarak, sıraya girilmesi, parasıyla insanların rezil edilmesi,... Diyebilirsiniz para da, şerefte alan ve binen arkadaşların.... ama, Türk insanına reva görülen bu davranış, benim kanıma dokunuyor. Ukela satış temsilcileri, vw in tüm dünyada yapamayıp, Türk insanına layık gördüğü davranış biçimini çekemiyorum, kaldıramıyorum. Araba almaya git, sıraya gir, 6 ay - 1 sene sonra sıran geldiğinde, o günkü fiyattan arabanı teslim al. Bütün dünya üzerinde, sadece Türk insanını rencide edecek bir ticaret şekli... Başka ülkede rastlayamazsınız. İşte bu aşağılama nedeniyle kin kusuyorum vw e. Anlayabildiniz veya anlatabildim mi acaba?

Ne kadar çok milliyetçi değilsem de, ülkemi ve insanını severim, kültürümü severim. Elin domuz almanı, beni ve ülkemi aşağılık göremez, kendini üstün göremez, ne bana ne de insanlarıma 4.sınıf insan muamelesi yapamaz. İşte derdim!

• Orası anladığım kadarıyla bi showroom araçlarda sıfır.Ne kadar sağlam olursa olsun araçlar kimsenin kapısının üzerinde zıplamadığı bir araç almak isterim.Çok aptalca bir video olmuş Volkswage nin videosu.Hyundai nin videosuda çok ince bir video anlayana artık.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

DSG olmasa, Doğuş olmasa malzeme bulamayacak mıyız? vw in far düğmesi. Koldan değil de, orada bir düğme mi desem, yuvarlak birşey. Çok itici. Golfüm varken nefret ederdim far açıp kapatmaktan. Konsol o kadar sığ ve itici ki...Konsolda bir renk yok. Sıradan, basit, rezalet bir dizayn. Tip ise abidesi dikilecek oranda tipsiz,itici, sıradan. Dünyanın en kötü tasarımı ödülü, kesinlikle vw in olmalı. 1 numaralı adayım.

10.000 e gelmeden her yerinden ses gelen arabalar hangileri mesela? Benim aracım 31.000 e geldi. Ben ses duyamıyorum hala.

vw düşmanlığımın nedenini daha önce de anlatmıştım. Yine anlatayım. Politik olarak avrupa araç almam, kullanmam. Eskiden düşmüştük o hataya, neyse... Kucak dolusu para sayılarak, sıraya girilmesi, parasıyla insanların rezil edilmesi,... Diyebilirsiniz para da, şerefte alan ve binen arkadaşların.... ama, Türk insanına reva görülen bu davranış, benim kanıma dokunuyor. Ukela satış temsilcileri, vw in tüm dünyada yapamayıp, Türk insanına layık gördüğü davranış biçimini çekemiyorum, kaldıramıyorum. Araba almaya git, sıraya gir, 6 ay - 1 sene sonra sıran geldiğinde, o günkü fiyattan arabanı teslim al. Bütün dünya üzerinde, sadece Türk insanını rencide edecek bir ticaret şekli... Başka ülkede rastlayamazsınız. İşte bu aşağılama nedeniyle kin kusuyorum vw e. Anlayabildiniz veya anlatabildim mi acaba?

Ne kadar çok milliyetçi değilsem de, ülkemi ve insanını severim, kültürümü severim. Elin domuz almanı, beni ve ülkemi aşağılık göremez, kendini üstün göremez, ne bana ne de insanlarıma 4.sınıf insan muamelesi yapamaz. İşte derdim!

Alanlar tipini beğenip alıyorsa, hatta geçtim kuyruğa bile giriyorsa,
    burada size özel bir beğeni durumu yok mu sizce?
    Yazdıklarınızın tamamından VW alıcılarını direkt ya da zımnen aptal olarak
    yada salt marka bağımlılığı ile araç aldıkları şeklinde itham ediyorsunuz.

Ben araç hakkında hiçbir yorum yapmadan şunu sormak istiyorum.
    Sizinki biraz:
    Temel'in ters yola girip, "ula bu araçların hepsi ters yoldan geliy"
    demesine benzemiyormu.
    Ayrıca yüz defa da söylesense tekrarı gerekiyor sanırım,
    size iğrenç gelen kült, sade ve sofistike tasarımlar başkalarına çekici gelebilir.
    Başkasının beğendiği hava kanallı, bombeli, havalı tasarımlar kimilerine çok itici gelebilir.
    Beğenen ve alan ödemesini bizzat kendileri yapan arkadaşların,
    ödemelerinde yardımcı olmuyorsanız, size ayrıca bir fatura filan kesilmiyorsa,
    size ne gibi bir sıkıntı yapıyor acaba?
    Çünkü bir kaç arkadaş gibi, nerede "Vw" ibaresi geçse, atıp-tutup, güya ters yüz etme derdindesiniz.
    Böyle bir sonuca varamazsınız ki, dediğiniz gibi olsa dökülse, patlasa, çatlasa,
    binilmeyecek derece iğrenç tasarımlara sahip olsa,
    zaten piyasa yoluyla marka yavaş yavaş kendini yitirir ve yok olur.

Bilakis marka değerinde inanılmaz bir yükseliş varsa,
    kusura bakmayın ama yine bu sizin algınızdaki problemi gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnginAKB -- 28 Mart 2012; 4:49:57 >

• http://www.youtube.com/watch?v=vjAJHWH_SNE&feature=related

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi poweredTKM -- 28 Mart 2012; 6:07:50 >
  • Türkiye'deki meslaktaşları 9 ay sıra verip müşterinin yüzüne bakmazken,

Amerikadaki vw satıcıları hyundaiden müşteri çalmaya çalmak için çeşitli şebeklikler yapıyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Alanlar tipini beğenip alıyorsa, hatta geçtim kuyruğa bile giriyorsa,
    burada size özel bir beğeni durumu yok mu sizce?
    Yazdıklarınızın tamamından VW alıcılarını direkt ya da zımnen aptal olarak
    yada salt marka bağımlılığı ile araç aldıkları şeklinde itham ediyorsunuz.

Ben araç hakkında hiçbir yorum yapmadan şunu sormak istiyorum.
    Sizinki biraz:
    Temel'in ters yola girip, "ula bu araçların hepsi ters yoldan geliy"
    demesine benzemiyormu.
    Ayrıca yüz defa da söylesense tekrarı gerekiyor sanırım,
    size iğrenç gelen kült, sade ve sofistike tasarımlar başkalarına çekici gelebilir.
    Başkasının beğendiği hava kanallı, bombeli, havalı tasarımlar kimilerine çok itici gelebilir.
    Beğenen ve alan ödemesini bizzat kendileri yapan arkadaşların,
    ödemelerinde yardımcı olmuyorsanız, size ayrıca bir fatura filan kesilmiyorsa,
    size ne gibi bir sıkıntı yapıyor acaba?
    Çünkü bir kaç arkadaş gibi, nerede "Vw" ibaresi geçse, atıp-tutup, güya ters yüz etme derdindesiniz.
    Böyle bir sonuca varamazsınız ki, dediğiniz gibi olsa dökülse, patlasa, çatlasa,
    binilmeyecek derece iğrenç tasarımlara sahip olsa,
    zaten piyasa yoluyla marka yavaş yavaş kendini yitirir ve yok olur.

Bilakis marka değerinde inanılmaz bir yükseliş varsa,
    kusura bakmayın ama yine bu sizin algınızdaki problemi gösteriyor.

Aynen dediğiniz gibi, burada bana özel bir beğeni durumu var. Ancak vw alanları ne aptal ne zevksiz yerine koyuyorum.

Yaptığınız yorumla, yazdığım farklı şeyler, ben vw alıcılarını aptal olarak görmüyorum ancak salt marka bağımlılığı var ve buna forumdan çok kolay örnekler gösterebilirim. Ancak örnek göstermeme gerek kalmadığını, sizin de salt marka bağımlılarını tanıdığınızı düşünüyorum. Hatta bu salt marka bağımlıları, alakasız konulara girip, "ben ikisini de almam, o paraya trendline Golf alırdım", ya da "O kadar parayı ... e vereceğime, gider jetta alırım" gibi yorumları mevcuttur, madem takip ediyorsunuz forumu, siz benden daha iyi bilirsiniz. Hatta ve hatta alakasız 2 aracın karşılaştırmasında bile araya mutlaka vw reklamını sokarlar.

Temel benzetmesine gelince, biraz ters olmuş bence. Herkes vw alıyor, sadece ben eleştiriyorum diye bir olay yok. Bu ülkede satış listesinin başını Renault ve Fiat çeker. vw satışları daha alt sıradadır. Onun için "bu araçların hepsi ters yoldan gelmiy" demek zorundayım. Ben de kazandığım parayla bir araba almaya niyetlenmiştim gençken. Ne alınır diye inceleme gereği bile duymamıştım. Çevremden duyduğum" O bir alman, aldın mı alman arabası alacaksın" "Almandan başkasına binilmez" "Araba Almandır" kült şartlamalar nedeniyle Golf almıştım. Bugünkü aklım olsaydı, kesinlikle ve kesinlikle Subaru alırdım. Benim görüşüm, araba dediğin Subaru dur, Alman değil.

Bana iğrenç ve sofistike gelen tasarımlar başkalarına çekici gelir, kimse benimle aynı zevkte olsun diye bir iddiam yok zaten ve kimseye vw almayın, tasarımı çok kötü diye bir yorum yapmadım, böyle bir yorumumu bulursanız yayınlayın, bir daha siteye adımımı atmam. Alanlara da hayırlı olsun, güle güle kullanın diye mesaj yazarım. bana bir sıkıntıları olmuyor yani.

Nerde bir vw ibaresi görsem, atıp tutmam. Forumu takip ettiğim kadarıyla, sorunlar zaten günyüzüne çıkıyor. Atıp tutmama gerek kalmıyor. Böyle birşey için özel bir çaba sarfetmiyorum yani.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.