Şimdi Ara

Meşhur Volkswagen videosuna Hyundai'den cevap gelmiş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
5.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    VW videosundaki adam sanıyorum 0 araç satan bir oto galeride. Peki kendine ait olmayan bir aracın ne hakla kapısına çıkıpta öküzlük yapabiliyor? 20 saniyede bunları yapan adam kimbilir daha neler yapıyor, başkasının "0" sorunsuz araba alıyorum diye alacağı arabaya. Kapının ayarının kaçması için illa komple düşmesi gerekmez. Belki de videodaki golfün kapısı ufak bir boşluk yaptı ve tıkırdayacak.
    vw toyota karşılaştırması ise biraz yanlı geldi bana, vw in malzeme kalitesi yüksek olduğu doğru fakat herhalde normal bir corollanın fitili de çekince ele gelmez..
    Ayrıca artık aracın orasını burasını bastırıpta "sağlam değil sacı ince" muhabbeti bitmiştir demiştim, devam ediyormuş. Corollanın euroncapı ortada.
    Bu arada piyasadaki elle tutulur modeller arasında en sevmediğim c segmenti otomobilin burada bana avukatlığını yaptırdılar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorp3867 -- 17 Eylül 2011; 14:26:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Başlıkta " Hyundai'den cevap gelmiş " yazıyor,peki bu cevap bir Hyundai yetkilisinden mi yoksa araçları inceleyen bir Hyundai severden mi gelmiş,videodan bu anlaşılıyor mu bilemiyorum.Eğer bir Hyundai severi yada sahibi ise ne dediğinin aslında bir önemi yok,çünkü yarın Ferrari için de aynı şeyleri söyleyebilir.Ben teste,deneye,ispata bakarım lafla olmaz.Yoksa burada Jetta ile 300 km/hz yapanları duyduk..

Golf'ün kapısına çıkıp zıplayan muhtemelen bir bayii yetkilisi (ki videoyu izleyen bir vw yetkilisi olsam ben onun bu yetkisini elinden alırdım).

Aynı şekilde Hyundai deki adam da ikinci el araç satışı da yapan bir bayiinin çalışanı gibi anladım ben Sefercim.
  • Yalnız dikkatimi çekti hyundainin cam tek dokunuşla kalkmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Başlıkta " Hyundai'den cevap gelmiş " yazıyor,peki bu cevap bir Hyundai yetkilisinden mi yoksa araçları inceleyen bir Hyundai severden mi gelmiş,videodan bu anlaşılıyor mu bilemiyorum.Eğer bir Hyundai severi yada sahibi ise ne dediğinin aslında bir önemi yok,çünkü yarın Ferrari için de aynı şeyleri söyleyebilir.Ben teste,deneye,ispata bakarım lafla olmaz.Yoksa burada Jetta ile 300 km/hz yapanları duyduk..

Golf'ün kapısına çıkıp zıplayan muhtemelen bir bayii yetkilisi (ki videoyu izleyen bir vw yetkilisi olsam ben onun bu yetkisini elinden alırdım).

Aynı şekilde Hyundai deki adam da ikinci el araç satışı da yapan bir bayiinin çalışanı gibi anladım ben Sefercim.

Golf'ün üzerinde zıplayan bir bayii çalışanı orası aşikar,ama Hyundai bayiinin çalışanı da olsa sırf bu videoya cevap vermek için sadece cam açıp kapatması bana enteresan geldi..Madem VW'e Audi'ye kafa tutuyorsun,laf sokuyorsun birşeyler yap değil mi,sadece konuşmak olmaz ki..

• quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

çok hoş bir video... çok pis laf sokmuş vw ne

ne demiş ?Saçma sapan basınca cam iniyor tekrar basınca kapanıyor dediği için mi laf sokmuş oldu.

hiçte saçma sapan değil.eleman bırakın sağlam kapı yapmayıda siz önce göstergeleri doğru düzgün çalışan,düğmesine basınca camı inip kalkan bir araba yapmayı becerin demiş.buradki ince espriyi anlamayanlar umarım ingilizce problemlerinden dolayı anlamamıştır yoksa durum vahim

Senin durumun benden de vahim onu napıcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: DayLight66

yani diyor ki; biz de hyundai olarak kendimizi çok geliştirdik. bakın artık elektrikli camlarımız bile var. (her ne kadar tek dokunuşla kapanmasa da)

süper :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorp3867

Ben daha farklı bir şeye takıldım.
    VW videosundaki adam sanıyorum 0 araç satan bir oto galeride. Peki kendine ait olmayan bir aracın ne hakla kapısına çıkıpta öküzlük yapabiliyor? 20 saniyede bunları yapan adam kimbilir daha neler yapıyor, başkasının "0" sorunsuz araba alıyorum diye alacağı arabaya. Kapının ayarının kaçması için illa komple düşmesi gerekmez. Belki de videodaki golfün kapısı ufak bir boşluk yaptı ve tıkırdayacak.
    vw toyota karşılaştırması ise biraz yanlı geldi bana, vw in malzeme kalitesi yüksek olduğu doğru fakat herhalde normal bir corollanın fitili de çekince ele gelmez..
    Ayrıca artık aracın orasını burasını bastırıpta "sağlam değil sacı ince" muhabbeti bitmiştir demiştim, devam ediyormuş. Corollanın euroncapı ortada.
    Bu arada piyasadaki elle tutulur modeller arasında en sevmediğim c segmenti otomobilin burada bana avukatlığını yaptırdılar :)

Kesinlikle katiliyorum.

Bence video cok aptalca olmus ve gereksiz.

Ben buradan soyle bir sonuc cikardim. VW bayileri arabalari satmadan once "abuse" ediyor, ben o arabayi almak istemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: BARKU

Adamların haklı olduğu yerler var aslında. Polo da şoför kapısı cam otomatiği full sorunluydu bende. Yarıda takılma olunca yumruklamayla çalışıyordu. Yolcu camının içeriden kablosu koptuğu için kapının içi komple söküldü ve asıl tuhaflık ekim ile nisan ayları arasında havalar soğukken her 2 camında çalışmamasıydı. Bu durumu ne sanayideki ustalar çözebildiler ne de doğuşoto nun yetkili servisi çözebildi. Cam motorları,bağlantıları,mekanik aksamı,elektrik sistemi sapasağlam olduğu halde kışın her 2 camda çalışmıyordu. Otoyol gişelerinde falan nasıl bir durum oluştuğunu tahmin edersiniz artık. Bir diğer sorunda yine kışın özellikle arabayı yıkatmamama rağmen kapıların donması ve açabildiğim herhangi bir kapıdan arabaya girmeye çalışmamdı. Arka koltuktan ön koltuğa baya bir kısa atlama yapmışlığım vardır. Size videodaki cam olayı saçma görünebilir ama insan başına gelince detayların ne kadar önemli olduğunu anlıyor.

Benim biraderin arabasinin sofor cami soguk havalarda acilmiyor :))

Araba bir ara darbe yemisti, gercek sebebi sanirim darbeden ama yine de komik bir durum bence :))

• quote:

Orijinalden alıntı: berk984

quote:

Orijinalden alıntı: barisyilmaz79

sondaki cümleyi tam anlayamadım , asıl espri orada sanırım .

Bunu VW ve Audi`niz de deneyin diyor sanirim.

Adam ilk video ile dalga gecmeye calismis ama cok da komik olmamis bence.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

Arkadaşlar şimdi İngilizcesi çokda iyi olmayan birisi zaten buradaki ince espriyi anlayamaz...

Kısaca şöyle özetlersek:
    VW: (Hyundai'ye laf sokarak) Sen benim yaptığım gibi kapının üzerine çık bakalım nolcak diyor?
    Hyundai: (VW ve Audi'ye laf sokarak) Sen önce gösterge ve cam otomatiğine bak, zırp pırt hata ışığı, yarıda kalan camlar vs...

Sonuç: Bu tartışmanın sonu gelmez arkadaş. Böyle sürüp gider bu b*k atma mevzusu...

acıklama için teşşekürler :)
    ama fene laf sokmus vw ye:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

anladıgım kadarıyla aracı çalıştırdıgında uyarı yazısı motor kontrol yada airbag mesajları gelene kadar beklemek zorunda kalmıyorsunuzi.
    .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 26 Ocak 2013; 18:46:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Only Gamer

quote:

Orijinalden alıntı: sissil

anladıgım kadarıyla aracı çalıştırdıgında uyarı yazısı motor kontrol yada airbag mesajları gelene kadar beklemek zorunda kalmıyorsunuzi.

bu konuya katılıyorum. 2004 admire var. Anahtarı takar takmaz marşa basarım araç çalışır.toplamda 2sn bile sürmez. Kışın da aynı şekilde yaparım tek marşta sorunsuz çalışır. Hyundai çok sağlam olmayabilir ama sağlam. Kapılar insan gibi kullanılmışsa gayet güzel kapanıyor. Millet alışmış şahin veya broadway, toros kapısı sanıp çarpıyor kızıyorum. narin kapatınca bile cuk oturuyor.

Vw videosuna da lafım şu;
    Haftasonu Prestij arabası(!) ile bir yere gidip kapının üstüne çıkarak foto mu çektiriyorsunuz? prestiji üst doruklara mı çıkarıyorsunuz?

zaten o vıdeoda prestıj ıcın kapının uzerıne cıkın demıyor

arabanın menteselerının ne kadar saglam oldugunu anlatmaya calısıyor.

• ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 26 Ocak 2013; 18:46:48 >
  • düşünsenize ;

honda civic ile golf boş ta gaza sonuna kadar basıyor hangi motor daha önce iflas edicek tahmini süre golf 1 dk bulmaz
  • mentese bır ornek.araba her acıdan toyotodan daha saglam.zaten bır kez olsun kabullensenız bu gerceklerı sasırırım.
    bakın ben kabul edıyorum.Japonlar motor acısından almanlara nazaran daha serı daha atak motorlar uretıyorlar.ama ıs saglamlıga ve kalıtelı govdeye gelınce sezarın hakkına sezara vereceksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musch-lee

düşünsenize ;

honda civic ile golf boş ta gaza sonuna kadar basıyor hangi motor daha önce iflas edicek tahmini süre golf 1 dk bulmaz

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=ATA0H5X92x0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vvassabi -- 18 Eylül 2011; 2:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: E@gle_1903

mentese bır ornek.araba her acıdan toyotodan daha saglam.zaten bır kez olsun kabullensenız bu gerceklerı sasırırım.
    bakın ben kabul edıyorum.Japonlar motor acısından almanlara nazaran daha serı daha atak motorlar uretıyorlar.ama ıs saglamlıga ve kalıtelı govdeye gelınce sezarın hakkına sezara vereceksınız.

ben hakkını veriyorum ki hocam :), mazda 3 üm var 5 yıldız opel astra var oda 5 yıldız ama gel bi incele mazda nın 2 kapısı opelın bir kapısı kadar
  • quote:

quote:

düşünsenize ;

bu bir sokak drag ı bir belirleyicili yok istersen yarın bende bir tane cekeyim, ayrıca gece bilirde 2 side 201 hp ama biri çift turbo besleme biri atmoferik :), ki benim üstedki cümledeki kastım dayanıklılık:)

• quote:

quote:

quote:

düşünsenize ;

bu bir sokak drag ı bir belirleyicili yok istersen yarın bende bir tane cekeyim, ayrıca gece bilirde 2 side 201 hp ama biri çift turbo besleme biri atmoferik :), ki benim üstedki cümledeki kastım dayanıklılık:)

ben hakkını verıyorum japon motorlarının.zaten dunya capında un yapmıslar ben mı ınkar edıcem.

sadece paylasmak ıstedım vıdeoyu

• ilk videoda görüldüğü gibi arabanın sağlamlığını gösteriyor.

ikinci videoda ise adam kendini rezil etmiş. ilk açılışta ışık beklemek zorunda değilsiniz diyor. ama bilmediği olay o ışıkları beklemenin mantığı benzin pompası ve diğer donanımların ufak bir kontrolüdür. isterseniz direk kontak çeviripte çalıştırabilirsiniz sizi tutan yok.

cam konusunda ise tek seferde kapanan camları göstermeye çalışmış bu zaten vw de var.

aslında aynı testi hyundai ye yapınca ne olacağını görmek güzel olurdu

---

amerikada böyle karşılaştırma testleri var (ör: camı kapıyı zorlayıp arabanın kaliteli olduğunu gösteriyorlar). ve diğer markalarda bu testlere katılabiliyor (ford chevrolet dodge gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 18 Eylül 2011; 3:48:54 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.