Şimdi Ara

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş(bahar dönemi) (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.624
Cevap
34
Favori
164.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://193.255.88.98/2017ekmadde1_asil/

SAYFADA BULUNSUN BİRKAÇ KİŞİYE FİKİR VERSİN.
  • Zamanında az gezmemiştim bu konuda, az aramamıştım üniversiteyi. Şuan mezun bile oldum. O zamanki arkadaşlar çok yardımcı ve umut oldular bana. Şuan farklı bir üniversiteye geçmek isteyen arkadaşlar umarım istediğiniz gibi olur her şey.
  • İnş ben de bu bahar geçiş yapabilirim. Şu an endişeliyiz bakalım. Baharda açılıp açılmayacağı da belli değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ankara'dan Sakarya için beklemedeyim ben de. Bilgisayar mühendisi varsa bir şeyler önerirse açığım
  • Merhaba ben ytu de hazirliktayim ama hic mutlu degilim devamsizliktan kalirsam bu yil yine de merkezi yatay gecis yapabilir miyim lutfen cevap verin

• Selam olsun bahar dönemi geçiş yapacaklara. 3.sınıf var mı?

• Sınıfta kalıp kalmamanın bir önemi var mı birinci sene?

• quote:

Orijinalden alıntı: Skearf

Sınıfta kalıp kalmamanın bir önemi var mı birinci sene?

Yatay geciste basari sarti aranmiyor(lys puaniyla yapilan gecislerde)
    Universiteyi kazandigin yilki puanin gecmek istedigin bolumun o yilki puanina esit veya yuksek olmali.Baska bir sart yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Phantom II -- 25 Ekim 2017; 11:20:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi geceler ben harita muhendisligi 1.sinifim comuye gecis yapmak istiyorum yari donemde acilirsa naail yapabilirim yardimci olabilcek varmi ?

• Arkadaşlar İstanbul Hukuk baharda merkezi yatay geçiş için kontenjan açıyor mu? Geçmis senelerde durum nasıldı?

• Sakarya Üniversitesi kontenjanları açıklamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decramer -- 5 Aralık 2017; 15:28:31 >
  • Ben iki sene ünü okudum 3 sene dondurdum. 4.sınıfta kayıt yenilemedim ondan öğrencilik hakkımı kullanamıyorum. Şimdi bahar dönemi sonunda merkezi yatay geçiş için öğrenci belgesi almam lazım. Verirler mi kaydım bir senede silinir mi. 4 yıllık fakültede okuyordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Merveeyasar

Ben iki sene ünü okudum 3 sene dondurdum. 4.sınıfta kayıt yenilemedim ondan öğrencilik hakkımı kullanamıyorum. Şimdi bahar dönemi sonunda merkezi yatay geçiş için öğrenci belgesi almam lazım. Verirler mi kaydım bir senede silinir mi. 4 yıllık fakültede okuyordum

siz den başka kimse kaydınızı silemez e devletten yöksis e bakın öğrenci belgeniz varmı yoksa herhangi bir üniversitenin öğrenci işlerine gidip rica edin sizin yöksis öğrenim seceresi ekranınıza baksınlar kaydınız silindi mi silinmedi mi.?
    2014 sonrasi kayıtlı iseniz silinmemiştir
    2014 öncesi için öğrenci işlerine sormanız lazım.
  • E devlette çıkmıyor. Üni de pasif öğrenci gözüküyorum kayıt yenilemediğim için. Bu dönem sonunda merkezi yatay geçiş için öğrenci belgesi verirler mi .cevabınız için teşekkürler

• 2014 senesinde yerleştim. Örgün okuyorum. Kaç dönem kayıt yenilemezsem silinir. Benim bir yıl dondurdum. İki dönemde yenilemedim. 4 yıllık fakülte

• Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum.Belki benim durumumda olan başka arkadaşlar da varsa gelen yanıta göre cevap buabilirler.Çünkü ben internette bulamadım böyle bir bilgi..

Sorum şu şekilde : Ben 2015 yılında üniversiteye giriş yaptım.İki sene hazırlık okudum ve şu an birinci sınıftayım.Geçmek istediğim üniversite Özel ve benim bölümüm orada 2016 yılında açılmış.Yani benim ertesi senemde.
    Şimdi ben geçiş yapmak istiyorum ama okul 2016 yılını baz alma gibi bir seçenek sunar mı çok merak ediyorum.
    Puanım vs. her şeyim tutuyor şu an.

Cevaplayacak arkadaşlarıma çok çok teşekkür ederim şimdiden.
  • quote:

E devlette çıkmıyor. Üni de pasif öğrenci gözüküyorum kayıt yenilemediğim için. Bu dönem sonunda merkezi yatay geçiş için öğrenci belgesi verirler mi .cevabınız için teşekkürler
    Bu konuyu bende merak ediyorum öğrenci işlerini aradım öğrenci belgesini fakslarız ancak altında pasif öğrenci olduğuna dair ibare bulunur dediler. Bu ibare merkezi yatay geçiş yaparken sıkıntı çıkarır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Heja-Maica

Bu konuyu bende merak ediyorum öğrenci işlerini aradım öğrenci belgesini fakslarız ancak altında pasif öğrenci olduğuna dair ibare bulunur dediler. Bu ibare merkezi yatay geçiş yaparken sıkıntı çıkarır mı?

Alıntıları Göster
    ben de aynı durumdayım. bunun için bulunduğum şehirdeki öğrenci işleri şube müdürüyle ( başka bir ünideki) görüştüm bana bunu söyledi

öğrenci belgeden ziyade senin öğrenciliğini kanıtlayacak bir belge gerektiğini ve bendeki belgenin geçerli olacağını çünkü harç parasını yatırmadığım halde hala öğrenci sayıldığımı.

söyledi ama ben geçmek istediğim ünideki sekreterliği aradığımda böyle bir şey olmadığını, pasif öğrencilerin sıkıntı yaşayacağını (tam anlamıyla olumsuz bir cevap vermedi. başvuru esnasında belli olacak gibi saçma bir cevap verdi) söyledi. Sekreterliğin verdiği yanıtlara güvenmedim. ben de daha yetkili bir kişiyle konuşmak için ve belgemi göstermek için bin km’den fazla uzaklıktaki geçmek istediğim üniversiteye yarın gidiyorum (Otobüsle ) gelişmeleri yazarım.

benim kanaatimce pasif öğrencilerin de başvuru yapılacağı yönünde. çünkü ek maddede “pasif öğrenciler başvuru yapamaz” gibi bir ifade görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 24 Temmuz 2018; 22:49:5 >

• quote:

2014 senesinde yerleştim. Örgün okuyorum. Kaç dönem kayıt yenilemezsem silinir. Benim bir yıl dondurdum. İki dönemde yenilemedim. 4 yıllık fakülte
    sen sildirmeyeceğin süre kaydın kendiliğinden silinmez.

• Paul Muaddib kullanıcısına yanıt
    pasif öğrencilik durumu örgün öğretim de sıkıntı yaratıyor bende geçen yıl başvuru yaptığım okullardan birtanesi olan istanbul aydınüniversitesi kaydımın pasife düştüğü kayıtlı olduğum üniversite de . istanbul aydına kayıt olamayacağımı söylemişti
    bende anadolu üniversitesi açıköğretim yatay geçiş masasından bir hanımefendi ile konuştum o bana kayıt olabileceğimi söyleyince bütün evraklarımı hazırladım ve yolladım.
    anadolu aöf kayıt pasif aktif bakmıyor.
    zor zamanlardı şimdi sosyal hizmetlerde 2.sınıftayım alttan 2 dersim.var.mezun olmak boynumun borcu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 25 Temmuz 2018; 12:15:12 >
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.