Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.198
Cevap
187
Favori
512.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1433
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 267
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 180
  • Favoriye Eklediklerim 187
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • evandevan5a1 (550 mesaj) fyilmaz (267 mesaj) Ilkay1244 (204 mesaj) TsuBLK (170 mesaj) skype1994 (102 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2030 mesaj) Mobil (3131 mesaj) Tablet (169 mesaj) (3 mesaj) Mini (250 mesaj) Uygulama (116 mesaj) (10 mesaj)
  • @
18 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU
Giriş
    0 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

Çok başvuru alan bölümler de en yüksek puandan başlanarak sıralama yapilir 0%30 aşılırsa açıkta kalınabilir. Disiplin cezasi almadi yazisi da öğrenci belgesinde kocaman HARFLERLE YAZMIYOR sanki ayri evrak olarak almaniz lazım.öğrenci işlerine arayip sormanız lazım

Hocam bölüme kaç kişinin başvuru yaptığınu görebiliyor muyuz ? Hazırlığı evime yakın yerde okuyup sonra istediğim bölüme geçmek istiyorum fakat kontanjan dışı kalır mıyım o biraz endişe veriyor. geçe yılki sıralamaya baktığımda benim sıralamam yatay düşündüğüm bölümden 20k ilerde .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj

üniversitelerin çoğu başvuru yapanları ret ve kabul diye listeliyor ama bazıları da mail atıyor sonucu o zaman kim kabul aldı kim ret aldı bilinmiyor.

|
    |
    sahtedokuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    quote:

üniversitelerin çoğu başvuru yapanları ret ve kabul diye listeliyor ama bazıları da mail atıyor sonucu o zaman kim kabul aldı kim ret aldı bilinmiyor.

Hocam bu listeleri görme imkanımız yok değil mi ? Bir de aynı üniversiteden 2 farklı bölüme merkezi yatay geçiş başvurusu yapabilir miyiz?

• Yüzbaşı
    468 Mesaj

2 FARKLI BÖLÜME PUANINIZ YETİYORSA BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ . KABUL ALIRSANIZ BÖLÜME TEK BİR YERE KAYIT OLMA HAKKINIZ VAR.

BAZI ÜNİVERSİTELERİN WEB SİTELERİNDE AÇIKLANIYOR LİSTE HALİNDE.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 26 Ağustos 2021; 10:57:53 >
    |
    |
    sahtedokuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    991 Mesaj

Merhabalar Kocaeli Üniversitesine yatay geçiş başvurusu yaptım ve kabul edildim. Metalurji ve malzeme mühendislği öğrencisiyim, elektronik ve haberleşme mühendisliğine geçtim. Başvuru yaparken 2.sınıfı seçmiştim ve kabul edilmişim. Fakat 1.sınıftan bazı derslerim uymuyor kabul edenler bunları göze alarak mı kabul etmiştir ? Başvuru yaparken ders planı ve içeriklerini gönderdim.

|
    |
  • Er
    0 Mesaj
    quote:

2 FARKLI BÖLÜME PUANINIZ YETİYORSA BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ . KABUL ALIRSANIZ BÖLÜME TEK BİR YERE KAYIT OLMA HAKKINIZ VAR.

Teşekkürler

|
    |
  • Yüzbaşı
    991 Mesaj
    quote:

Hocam merhabalar, kocaeli ehm ye yatay geçiş yaptım. Kyk kredisi alıyorum okulumun bitmesine 2 yıl var 2 yıl daha alacağım. Kocaeline gidersem 2 den başlayıp 3 yıl daha almam gerekecek. Bu durumda okul uzuyor gibi kyk kredim kesilir mi ?

|
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    Hocam allah aşkına yardımcı olun, kafayı yemek üzereyim. puanım 319.65.. myp ile yatay geçiş yapmak istediğim yer bu yıl-bu yıl üniye gideceğim- 319.79.. ile kapatmış. geçiş yapabilir miyim?

• Onbaşı
    29 Mesaj

sorunu detaylı yazarsan sana yardımcı olabilirim?

|
    |
    başaracağızzzzzz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj

bu sene 319.65 ile yerleştiysen ancak sene sonunda geçiş yapabilirsin. geçiş yapmak istediğin yere puanın yetmiyor anladığım kadarıyla. başvurun direkt reddedilir. yeniden sınava girmen gerekecek o bölümü istiyorsan. geçmiş olsun.

|
    |
  • Binbaşı
    1611 Mesaj

arkadaşlar kabul aldım ama kayıtlar bizzzat gidilerek mi yapılıyor? çok uzak okul bana. e devlet veya posta vs. olmuyor mu? akdeniz hukuk için soruyorum?

|
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj

hocam merhabalar benim puanım 319.65, myp ile yatay geçiş yapmak istediğim bölüm ise 319.79 geçiş yapamıyor muyum. böyle bir saçmalık olabilir mi ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi başaracağızzzzzz -- 5 Eylül 2021; 20:33:35 >
    |
    |
    YarasaCorbasi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    61 Mesaj

arkadaşlar ben myp ile geçiş yaptım geçen hafta kayıt da yaptırdım fakat iptal etme eski okula dönme şansım var mıdır ?

• Onbaşı
    29 Mesaj

kesin konuşmayım ama %99 red alırsın, yine de dene.

|
    |
  • Onbaşı
    29 Mesaj

evet dönebilirsin fakat süreci bilmiyorum. Ama dönüş hakkın var.

|
    |
    Yakovpavlov45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj

Ben 2020'de üniversiteyi kazandım, 1 yıl hazırlık okudum ancak geçemedim. İngilizcenin zorlayacağını anlayınca myp ile yatay geçiş yapıp başka bir üniversitede aynı bölümün türkçesine geçtim. Bu sene üniversiteye gitmeyip YKS'ye hazırlanacağım puanımda kırılma olur mu ? Yani aradan 2 sene gecti ama yazdığım durumlar var aklıma takıldı ya kırılırsa diye. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

|
    |
  • ben 1. sınıf ara dönemde myp ile başka bir üni ve bölüme geçtim. 2. dönemi yeni bölümümde okudum. Bu sene 2. sınıf olarak devam etmem gerekmiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mesut Demirel -- 28 Eylül 2021; 12:6:48 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    455 Mesaj

hazırlık sınıfı bitince myp de bir sıkıntı oluyor mu sınıf farketmiyor galiba sadece taban puan yetmesi gerek

|
    |
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,656
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.