Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.167
Cevap
187
Favori
503.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 21 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1423
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 267
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 180
  • Favoriye Eklediklerim 187
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • evandevan5a1 (543 mesaj) fyilmaz (267 mesaj) Ilkay1244 (204 mesaj) TsuBLK (170 mesaj) skype1994 (102 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2008 mesaj) Mobil (3122 mesaj) Tablet (169 mesaj) (3 mesaj) Mini (250 mesaj) Uygulama (116 mesaj) (6 mesaj)
  • @
18 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU
Giriş
  • Taü'ye mail attım ve cevap verdiler Ek madde 1 YÖK ilkelerine uyduklarını ve geçiş yapabileceğimi söylediler .Umarım sonradan araştıran birine yardımı olur .

|
    |
    düşünenadam3546 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Daha önce yatay geçiş yapmadığına dair okul tarafından verilen belge diye bir belge talep ediyorlar ama bunu okuldan alamıyorum nereden bulabilirim?
  • Arkadaşlar myp tarihleri ne zaman açıklanıyor ortalama bilen var mı?

|
    |
  • Er
    1 Mesaj

arkdaşalr bu sene 2 iüniversiteye myp ile başvurcam birisi özel birisi devlet özele puanım yetiyor ve artıyor ama delet olana 30 puan fark var sizce başvurmama saçma olurmu yani boşuna şimdi para vermiyim .yani önümde biri olmasa afilan alma şansları olabilir mi acaba

• Çavuş
    83 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Brkyuzn52

Merhabalar ben marmarada siyaset bilimi ve ui okuyorum ve deude ybs geçömek istiyorum.Bu sene hazırlıktaydım ilk dönem hazırlığı geçtim ve 2.dönem okulu dondurdum.Gerekli belgeleri araştırdım fakat Öğrenimi süresince hak dondurma işlemi yapılmış ise Hak dondurduğuna dair belge olayını bir türlü bulamadım.Birde transkripti e devletten alsak olur mu illa taa marmara üniversitesine mi gitmem gerekiyor ? Myp ile geçmiş olan varsa lütfen yardım edebilir mi acaba ?

• Onbaşı
    35 Mesaj

Merhaba, hacettepe ekonomi 1.sınıfı bitirdim ama şu an okuduğum bölümle alakasız bir önlisans bölümüne geçmek istiyorum. Üni genel ortalamam çok düşük ancak 2020 yks sıralamam geçmek istediğim bölüme fazlasıyla yetiyor. yks puanım ile geçiş yapma imkanım var mı?

• Evet var merkezi puanla yatay geçişte yks puanın yetiyorsa geçebiliyorsun ama tabi başka şartlarda var onları da incelersen iyi olur

|
    |
    ICH TU DIR WEH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    465 Mesaj

öğrenci belgesine not düşmeleri lazım yatay geçiş yapmadı diye.

|
    |
    pusuyadusenhamlet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    465 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Keesse

arkdaşalr bu sene 2 iüniversiteye myp ile başvurcam birisi özel birisi devlet özele puanım yetiyor ve artıyor ama delet olana 30 puan fark var sizce başvurmama saçma olurmu yani boşuna şimdi para vermiyim .yani önümde biri olmasa afilan alma şansları olabilir mi acaba

puanınızın yetmesi şart . puan yetmiyorsa sizi direkt elerler boşuna yol tepmiş olursunuz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    465 Mesaj

e imzalı olan belgeler geçerlidir . dondurduğuna dair belge diye birşey benden istemediler ayrıca üniversiteler için evraklar standart 200 tane üniversite için aynı size kim demiş se doğru dememiş. dondurma belgesi diye bir evrak.

|
    |
    docthirst kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    465 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ICH TU DIR WEH

Merhaba, hacettepe ekonomi 1.sınıfı bitirdim ama şu an okuduğum bölümle alakasız bir önlisans bölümüne geçmek istiyorum. Üni genel ortalamam çok düşük ancak 2020 yks sıralamam geçmek istediğim bölüme fazlasıyla yetiyor. yks puanım ile geçiş yapma imkanım var mı?

allah allah herkes sizin yeriniz de olmak ister hacettepe de yani siz başka bölüm diyorsunuz.

şaşırdım.

puanınızın yetmesi koşulu ile ile hesaplanmış puanlarınızı kullanarak istediğiniz bölüme geçebilir siniz ama geçmek istediğiniz yerin puanında heseplanmış olması altın değerinde önemli.

• Arkadaşlar merhaba, ben özel bir üniversitede tam burslu diş hekimliği okuyorum. Hazırlık bitti, 1. sınıfı dondurdum ve sınava girdim. Sınav istediğim gibi geçmediği için merkezi yerleştirmeyle bir devlet üniversitesinin bilgisayar müh. bölümüne geçmeyi düşünüyorum.

Eğer gittiğim üniversiteden memnun olmazsam ve ilk baştaki üniversiteme geri dönmek istersem bursum kesilir mi? Bilen varsa yazarsa çok memnun olurum, okul bile bilgilendirmedi bu konuda, bilemeyiz dedi. 👋🤲

• Er
    9 Mesaj

Hocam cevaplarsanız sevinirim şimdi bu myp ile yani ÖSYM puanıyla yatay geçişte üniversite aldığı kontenjanin %30 unu ayırması gerekmiş zorunluymus tamam anladım orasını ama hangi üniversiteye baksam 6-7 veya 4-5 gibi sayıda yatay geçiş kontenjanı gözüküyor yani 200 kişi alan fakültelerde bile öyle (bu benim baktığım Gano ile yatay geçiş yapanların kontenjanı yazinizdan anladığım kadarıyla doğru mudur ?) ama böyle bir döneme 60kisi felan alan bir yatay geçiş kontenjanı felan göremedim şöyle baktıklarımda yanlış mı bakıyorum ÖSYM ile yatay geçişin kontenjanı çok fazla olduğu için onlarin kontenjanlarını felan paylaşmıyorlar mı veya ben mi göremedim nereye baksam 5-6 yani bir de mesela 200 kişi kontenjanlı bir fakülte var ÖSYM puanıyla geciste 60 kişi kontenjan mi açıyor mesela ben 59.basvuran olsam ve yks puanım universiteninkinden yüksek olsa 60 kisiyi bu fakülteye yatay geçişle alacaklar mı puanları vs tuttuğunu varsayalım çünkü %30 kontenjanı açması zorunlu
    |
    |
    evandevan5a1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    24 Mesaj
    MYP ile yine aynı okulda tercih yapabilir miyiz farklı üni diye bir sart var mı?
  • Er
    0 Mesaj

yapabilirsin.

|
    |
    Linq kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    Pasif öğrenciyken ek madde 1 ile geçiş yapabiliyor muyuz?
  • Er
    0 Mesaj

evet

|
    |
    examacc20 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aaabbbcccddde

Arkadaşlar merhaba, ben özel bir üniversitede tam burslu diş hekimliği okuyorum. Hazırlık bitti, 1. sınıfı dondurdum ve sınava girdim. Sınav istediğim gibi geçmediği için merkezi yerleştirmeyle bir devlet üniversitesinin bilgisayar müh. bölümüne geçmeyi düşünüyorum.

Eğer gittiğim üniversiteden memnun olmazsam ve ilk baştaki üniversiteme geri dönmek istersem bursum kesilir mi? Bilen varsa yazarsa çok memnun olurum, okul bile bilgilendirmedi bu konuda, bilemeyiz dedi. 👋🤲

Bunu bilen arkadaşlar cevaplayabilirseniz sevinirim. Benim için çok önemli... 😀

• Özel üniversitelerde okuldan okula değişiyor okulunuzun öğrenci işlerini arayıp bilgi alırsanız sizin için daha iyi olur

|
    |
    Aaabbbcccddde kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    465 Mesaj

yerleştiğiniz yılki ösym yerleştirme klavuzu yayınlanıyor heryıl ona bakıcaksınız o resmi evrak statüsündedir değişmez

üniversiteler linklerini ösym ye yönlendirir.

siz kurumlar arası yatay geçiş yönetmeliğine göre yayınlanan ün. ekranına bakıyorsunuz.

|
    |
    Hhhhbh kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.