Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (357. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba ben de ek madde-1 kapsamında yapılan merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş yapmayı düşünüyorum.

Şu anda bir Tıp Fakültesi'nde 3.sınıfa geçtim ve başka bir Tıp Fakültesi'ne geçiş yapmak istiyorum.

Bir Tıp Fakültesi'nden başka bir Tıp Fakültesi'ne merkezi yatay geçiş yapan varsa buradan veya özel mesaj ile bana ulaşabilir mi? Özellikle ders içerikleri ve evraklar ile ilgili sorularım olacaktı.

Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saygılar arkadaşlar, benimde bir kaç sorum var yardımlarınızı bekliyorum.
    1- şimdi maalum erken gidip evrak toplamak gerekiyor. şimdi geçmiş yıllarda istenen evrakla bu yıl istenen evraklar değişir mi? geçen sene geçiş yapacağım okul istenilen evrakların listesini 31 temmuzda yayınlamış 1 ağustosta başvurular başlıyor.
    2- birde evrakları erkenden topladık 1 hafta önceden diyelim bir sorun olur mu başvuru tarihi ve evrak tarihleri arasındaki farktan dolayı?
    3- geçiş yapmak istediğim okullar hep online başvuru alınıyor, istenilen evraklarda bir sorun olduğunda bir bilgilendirme yapılıyor mu?
    4- diyelim geçiş yaptık, sonra bir kayıt süreci var. bu kayıt sürecinde yeni kayıt olur gibi çeşitli evraklar isteniyor mu? şuan okuduğum okul sok garip evraklar istemişti vallahi zor toplamıştım 😀 kayıt süresi de kısa ve ailemle ilgili evraklar istendiği zaman bir sıkıntı olmasından korkuyorum.

• Trakya üniversitesi mi hocam?

• Bu konuyla kim ilgileniyor bilgili biriyle özelden konuşmam lazım

• 1-15 ağustos arası başvurular olduğu için en erken 10 temmüzdan sonra evrak toplamaya gidebilirsiniz evrakın üzerindeki tarih çok önemli en geç 1 ay içinde alınmış olması şart/kural.
    online başvuru kısmı için sayfa ilerlemez bir sonra ki aşamaya geçmiyor sa sorun vardır evrakta. özellikle sakarya ün. online başvuru aldığı için orada büyük problem olduğu söyleniyor.(duydum )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 1 Temmuz 2019; 10:2:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-99F383B7C

Bu mesaj silindi.
    aldığınız evraklar mühürsüz ne evrak alırsanız hepsini öğrenci işlerinden mühürletin ISLAK İMZALI MÜHÜRLÜ OLMASI ŞART.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

1-15 ağustos arası başvurular olduğu için en erken 10 temmüzdan sonra evrak toplamaya gidebilirsiniz evrakın üzerindeki tarih çok önemli en geç 1 ay içinde alınmış olması şart/kural.
    online başvuru kısmı için sayfa ilerlemez bir sonra ki aşamaya geçmiyor sa sorun vardır evrakta. özellikle sakarya ün. online başvuru aldığı için orada büyük problem olduğu söyleniyor.(duydum )
    hocam 1 temmuz'da başladım toplamaya sıkıntı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

hocam 1 temmuz'da başladım toplamaya sıkıntı olur mu?

Alıntıları Göster
    ERKEN DAHA AYIN 10U VE SONRASINDA ÇIKARTIN EVRAKLARI. EVRAKIN ÜSTÜNDEKİ TARİH ÖNEMLİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 1 Temmuz 2019; 14:41:24 >
  • quote:

ERKEN DAHA AYIN 10U VE SONRASINDA ÇIKARTIN EVRAKLARI. EVRAKIN ÜSTÜNDEKİ TARİH ÖNEMLİ.

Alıntıları Göster
  • Mesela geçen sene Marmara üniversitesi bu evrakları istemiş;
    Öğrenci belgesi (güncel tarihli),
    ÖSYS Sonuç belgesi (ÖSYM kontrol kodu olmak zorundadır.);
    Yerleştirme sonuç belgesi,
    Puan YGS, LYS sonuç belgesi,
    Transkript Belgesi

Ben hazırlıktan geçiş yapacağım için transkript belgesi almama gerek yok, ara sınıflar için istenmiş. Diğer belgelerin hepsini ben kendim alabiliyorum internet üzerinden direk çıktı alıp gideceğim. Eski okuluma gitmene gerek var mı?

• 2.sınıf diş hekimliği öğrencisiyim başka diş hekimliğine geçmek istiyorum.(2.sınıfta kaldım)
    X-gitmeyi istediğim yerlerde 1.sınıfta görmediğim dersler var.(2-3 tane ders)
    X-gittiğim yerdehep 2.sınıftan başlatmışlar, alttan ders almaya izin vermişler.
    X-Benim esas sorum alttan alacağım derslerde devam zorunluluğu isterler mi? Çünkü 2.sınıf ders programı ile çakışıyor doğal olarak.
  • internet ten aldığınız evrakta e mühür varsa gitmenize gerekyok
    hiç mühür yoksa mecbur kayıtlı olduğunuz okulun öğrenci işlerine gidip ıslak imzalı belge olmak zorunda.
  • quote:

internet ten aldığınız evrakta e mühür varsa gitmenize gerekyok
    hiç mühür yoksa mecbur kayıtlı olduğunuz okulun öğrenci işlerine gidip ıslak imzalı belge olmak zorunda.
    Hocam ben de hazırlığım transkrip ders içeriği lazım mı daha önce yerleşme yapmadı disiplin cezası durumu bunları nasıl halledeceğim boş kağıt mı almam lazım
  • Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    ARKADAŞLAR HAZIRLIK SINIFINDA DERS İÇERİĞİ İSTENMİYOR DERS İÇERİKLERİ 1-2-3-4 SINIFTA İSTENEN MECBURİ BİR EVRAKTIR(25 SAYFA CİVARI 2 YILLIKLAR İÇİN )
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    peki transkrip boş mu alacağım sınavlara girmedim çünkü

• Dc li şartlı dersim var arkadaşlar geçeceğim bölümde de bu ders var. merkezi geçişte bu dersi sayarlar mı?

• Alpha12 A kullanıcısına yanıt
    cc üstu dersler sayılır.
  • Hazırlıkta kaldığım için ders içeriklerim ve transkriptim boş gözüküyor boş sayfaya mühür mü vurdurmalıyım bilgisi olan var mı?
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    iyi günler hocam ben transkriptlerim ve öğrenci belgelerim e imzalydı bugün e imzalı üzerine onaylattırdım bir sorun olmaz değil mi?
  • öğretim programı nedir nerden alabilirim
  • 
Sayfa: önceki 355356357358359
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.