Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar başvuru yaparken yatay geçiş başvuru dilekçesini doğru yazın ve eksik evrak vermeyin dilekçe yazarken bölümlerin isimlerini ve hangi bölüme geçeceğinizi ve hangi dekanlığa dilekçeyi yazdığınızı ikinci veya örgün eğitime hangisine geçmek istediğinizi güzelce yazıp belirtin herhangi bir hatada kendi beyanınız olduğu için diğer bütün kriterler uysada red cevabı geliyor dikkat edin
  • Starixa kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ornegin geçtim diyelim ki şu bolume, hangi dersler sayılır bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -xenon -- 24 Mart 2019; 12:52:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JermenKeLL

Merhaba, bir sorum olucak,

1- Başvuru Dilekçesi
    2- Öğrenci Belgesi (son bir ay içerisinde alınmış)
    3- Onaylı Not Döküm Belgesi (Transkript)
    4- Öğrencinin kayıtlı olduğu programa yerleştiği yıla ait ÖSYS Sonuç Belgesi
    5- Onaylı Ders İçerikleri
    6- Disiplin Cezası Almadığına Dair Belge

Ben İngilizce hazırlık okuyordum bıraktım ders, not filan yok 3. ve 5. Belgeyi okuldan istesem verirlermi?
    Birde bu alacağımız belgelerden birer tane alsak fotokopilerini çektirsek olurmu?
    hepsi islak imzalı mühürlü belge olduğundan fotokopi olmaz dokunulduğunda hissedilmesi lazım ögrenci işleri nereden bilecek gerçek belge mi sahte mi?
  • Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    tüm üniversitelerin öğrenci işleri yazın açık olur en az bir personel bulunur ama telefona çıkmayabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer19072

Arkadaşlar online üzerinden başvurularda o saydığınız belgelere ihtiyaç var mı?
    evet bütün belgeler taranıp sisteme yükliyeceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deatharrow

arkadaşlar başvuru yaparken yatay geçiş başvuru dilekçesini doğru yazın ve eksik evrak vermeyin dilekçe yazarken bölümlerin isimlerini ve hangi bölüme geçeceğinizi ve hangi dekanlığa dilekçeyi yazdığınızı ikinci veya örgün eğitime hangisine geçmek istediğinizi güzelce yazıp belirtin herhangi bir hatada kendi beyanınız olduğu için diğer bütün kriterler uysada red cevabı geliyor dikkat edin
    unuttuğunuz birşey olursa özellikle boğaziçi odtü marmara istanbul hacettepe,ankara gazi gibi okullar puan yetse bile ret veriyorlar acımaları yok hic
    onca öğrenci sizin eksik evrakınızla mı uğraşıcaklar gercekler acıdır. bazı vakıflar ve bazı devlet üni. ( burdur yalova namık kemal gibi.)da şu evrakı getir kaydını alırım diye not düşenler var.

• Arkadaşlar selamlar , 4 yıllık bir bölümden 2 yıllık bir bölüme geçiş yapılabilir mi merkezi puan ile ?

• Esoes12 kullanıcısına yanıt
    Evet yapabilirsin

• Peki hocam o bölümün uzem olması bir şey değiştirir mi?

• Esoes12 kullanıcısına yanıt
    Yani ben daha once oyle bi ayrintiya rastlamadim olmaz diye ama yine de kesin bir bilgim yok

• Şimdi ben iki okula başvuru yapacağım. Ama biri temmuz başında biri Ağustos başında başvuru almış geçmiş yıllarda. Bu yılda büyük ihtimalle böyle olacak. Ben şimdi iki kere belge mi alacağım belgelerinin 15 günden önceki belgeleler kabul edilmez bilgisi var sitelerinde. Bu iş canımı çok sıktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Esoes12

Peki hocam o bölümün uzem olması bir şey değiştirir mi?
    uzaktan eğitim bölüme puanınız yetiyorsa başvuru yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacob Snell

Şimdi ben iki okula başvuru yapacağım. Ama biri temmuz başında biri Ağustos başında başvuru almış geçmiş yıllarda. Bu yılda büyük ihtimalle böyle olacak. Ben şimdi iki kere belge mi alacağım belgelerinin 15 günden önceki belgeleler kabul edilmez bilgisi var sitelerinde. Bu iş canımı çok sıktı.
    her belge den ikişer tane alıcaksınız.
    valla ben belgeleri 15 -16 gün önceden söylemiştim belgeleri hazırlasınlar diye evrakın üzerindeki tarih 15-16 gün önce olunca birşey olmaz.
    daha eski tarih olunce bilgilerin güncel mi değil mi problem çıkabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 29 Mart 2019; 11:59:55 >
  • merhaba ben kocaeli üniversitesinde okuyorum fakat hazırlıkta devamsızlıktan dolayı kalmıştım gecen sene bu senede devam zorunlugu olmadıgı için okula gitmemiştim iys-kış sınavına girdim 55 aldım bundan dolayı başarısız sayıldım yazın ek madde 1 ile yatay geçiş düşünüyordum ve eylül ayındaki muafiyet sınavına girmeyecektim ama okul eylül ayındaki muafiyet sınavını temmuza alma kararı almış şimdi ben temmuzdaki sınavdan da geçemezsem okul ilişiğimin kesilceğini söyledi okul ilişiğimi keserse şayet ek madde 1 ile yatay geçiş hakkım mevcutmudur ? değilse ne yapmam gerekli bilgili kişilerin yardımına muhtacım lütfen yardım edin işin içinden cıkamaz hale geldim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi irontakerr -- 30 Mart 2019; 2:46:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: irontakerr

merhaba ben kocaeli üniversitesinde okuyorum fakat hazırlıkta devamsızlıktan dolayı kalmıştım gecen sene bu senede devam zorunlugu olmadıgı için okula gitmemiştim iys-kış sınavına girdim 55 aldım bundan dolayı başarısız sayıldım yazın ek madde 1 ile yatay geçiş düşünüyordum ve eylül ayındaki muafiyet sınavına girmeyecektim ama okul eylül ayındaki muafiyet sınavını temmuza alma kararı almış şimdi ben temmuzdaki sınavdan da geçemezsem okul ilişiğimin kesilceğini söyledi okul ilişiğimi keserse şayet ek madde 1 ile yatay geçiş hakkım mevcutmudur ? değilse ne yapmam gerekli bilgili kişilerin yardımına muhtacım lütfen yardım edin işin içinden cıkamaz hale geldim
    Bahar döneminde geçiş yapsaydınız keşke kaydınız silinirse yapamazsınız geçiş.
  • Arkadaşlar ben diş hekimliği fakültesi 2.sınıfta okuyorum ve dönem sonunda bir tıp fakültesine geçiş yapmak istiyorum tüm dersler uyuşmadığı için 1.sınıftan başlayacağım muhtemelen. Sorunum azami öğrenim süresi ile alakalı programa ilişkin derslerin verilmeye başlamasından itibaren 6 senelik bölümleri 9 sene öğrenim süresinde bitirmek zorundasın yazıyor. Benim bu 2 senem sayılıyor mu bu 9 senenin içinde yani benim geçceğim fakültede 1 sene mi kalma şansım oluyor en fazla atılmamak için?

• Bn de diş hekimliğinde okuyorum merkezi yatay geçiş düşünüyorum senn puanın geçeceğin yerden kaç puan fazla

• ibrahim_nalbant İ kullanıcısına yanıt
    Doğrudur 2 yıl öğrenim sürenizden gidiyor hazırlık hariç dikkat etmeniz de yarar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Doğrudur 2 yıl öğrenim sürenizden gidiyor hazırlık hariç dikkat etmeniz de yarar var.
    Emin misiniz hocam ? Tam aşağıdaki mesajı yazacaktım sizin mesajı gördüm:

Merkezi yatay geçiş yaparsak eğitim süresi hakkımız sıfırlanır mı ?

Okuldan atılma 2014/2'de geri geldi 2021/2'de mezun olunması lazım atıyorum birinin.

Merkezi yatay geçiş hakkını kullanırsa bu 7 senelik hak sıfırlanır mı ?

NOT: Aynı okulda bölüm değiştireceğim ama merkezi yatay geçiş hakkını kullanacağım.
  • 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.