Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (347. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-31EAEC541

En son YÖK ü arayıp(1 ay oluyor)İstediğin okul ara dönemde acmadı yazın açar mı dedim tabii dediler.Öğrenci yanlısı bu sistemi kaldıracaklarını düşünmüyorum.
    Ağustos ayında her üniversite myp açmak zorunda zaten %30 kontenjan tüm bölümler kanun değişikliği olmadığı sürece sıkıntı yok. ÖSYM bu sistemi her yıl bölümünü beğenmeyen tekrar sınava giriyor diye getirmiş zaten kalkacağını düşünmüyorum.
  • Diştabibi D kullanıcısına yanıt
    Aynen benimde kazandığım yer çok uzakti cok zorlandim birde ben orasi gelmez diye yazmistim cok şaşırdım.Alisamadim da ne sehri ne okulu sevemedim kazandigim yerde kampus bile yoktu dogru düzgün daha yakin bir yere gecis yapicam ve daha sistemli, düzenli,kampüsü vs olan bir yere umarim agustos da hepimiz istedigimiz yerlere gecis yaparız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi inşallah hepimizinki olur senin puanın kaç puan fazla

• 6 küsür puan. Ama ben garanti gözüyle bakıyorum çünkü hukuk fakultesi oldugu icin 260 kisilik sinif haliyle ayrilan kontenjan da 78 aradım sordum en fazla 2-3 kişi basvuruyormus yine büyük konusmayim ama insallah diyeyim ☺

• YAni bnmki de 10 puan bnm de açılan kontenjan 24 olacak inşallah geçen senelerde başvuranlar 2 3 en fazla 5 kişiyi geçmiyor oluyormuş puan tutunca kontenjanda sıkıntı yaşanmıyormuş olur inşallah dua edelim

• İnsallah ya gercekten.. Hayatim yoluna girsin istiyorum artik. Az kaldi gerci ama yine de yiprandim yani biraz

• akks_ A kullanıcısına yanıt
    Yalnız değilsin kardeşim👍👍

• Merhaba, bir sorum olucak,

1- Başvuru Dilekçesi
    2- Öğrenci Belgesi (son bir ay içerisinde alınmış)
    3- Onaylı Not Döküm Belgesi (Transkript)
    4- Öğrencinin kayıtlı olduğu programa yerleştiği yıla ait ÖSYS Sonuç Belgesi
    5- Onaylı Ders İçerikleri
    6- Disiplin Cezası Almadığına Dair Belge

Ben İngilizce hazırlık okuyordum bıraktım ders, not filan yok 3. ve 5. Belgeyi okuldan istesem verirlermi?
    Birde bu alacağımız belgelerden birer tane alsak fotokopilerini çektirsek olurmu?

• JermenKeLL J kullanıcısına yanıt
    Başvurmak istediğin yere danış benc genelde fotokopiye pek sıcak bakmıyorlar diye biliyorum.Hazırlığa transkrpit yokmuş galiba zaten o da öğrenci işlerinde halledilebilecek bir iş sonuçta danısıp iş yaparsan sıkıntı yaşamazsın👍👍

• Eyvallah, yinede buraya bir sorayım dedim cevabın için teşekkürler.

• Aramizda wp grup mu oluştursak myp bekleyenler diye

• akks_ A kullanıcısına yanıt
    Bugün benimde aklıma geldi hem daha çabuk birbirimize yardımcı oluruz.
    Açalım bakalım 😀

https://chat.whatsapp.com/H4PHf1dAlmjGLLjM0tNAu3

• Saygılar arkadaşlar, benim geçiş yapacağım üniversite 2018de 1-15 ağustosta başvuru almış. Geç değil mi? Bu senede buna benzer tarihlerde açar mı? Şuan evde yan gelip yatıyorum, ona göre uçak bileti alacağım bir kaç gün önceden idip okulundan evrakları toplayacağım. Birde bunu okullar her zaman açık dime?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacob Snell -- 20 Mart 2019; 20:10:6 >
  • 1-15 Ağustos geç değil sen Temmuz ortasında felan. belgeleri topla hazır olsun öğrenci işleri yazın açık olmak zorunda sanırım

• Arkadaşlar şuan türkçe 1.sınıftayım odtüye myp ile başvursam dili belgelemezsem kabul alır mıyım bilgisi olan var mı ? Odtü açıklamasında 1.sınıf ve hazırlıktan basvuranlarda ingilizce yeterliliği belgelemeyenlerin hazırlık sınıfına kabul edilebileceği yaziyor ama emin olmak istiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar online üzerinden başvurularda o saydığınız belgelere ihtiyaç var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Starixa

Arkadaşlar şuan türkçe 1.sınıftayım odtüye myp ile başvursam dili belgelemezsem kabul alır mıyım bilgisi olan var mı ? Odtü açıklamasında 1.sınıf ve hazırlıktan basvuranlarda ingilizce yeterliliği belgelemeyenlerin hazırlık sınıfına kabul edilebileceği yaziyor ama emin olmak istiyorum
    https://www.yok.gov.tr/ogrenci/guz-ve-bahar-donemi-ek-madde-1-uygulama-ilkeleri
    18. Maddede yaziyor hocam.

• cmfalper kullanıcısına yanıt
    Anladığıma göre hazırlığa kabul alabiliyorum hocam

• Starixa kullanıcısına yanıt
    Evet hocam ben de oyle anladim. Universitelerin kendi sinavlari da oluyor. Odtu yapiyorsa ona girip hazirligi gecebilirsiniz.

• cmfalper kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam tesekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 345346347348349
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.