Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (344. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
579.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bölümün tercih edilebilirliğine göre değişir bu.Puanın ne kadar yüksekse o kadar fazla öne geçersin.Umarım geçersin genelde başvuranlar kabul ediliyor 5-6 puan fark olsa dahi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-31EAEC541

Bölümün tercih edilebilirliğine göre değişir bu.Puanın ne kadar yüksekse o kadar fazla öne geçersin.Umarım geçersin genelde başvuranlar kabul ediliyor 5-6 puan fark olsa dahi.
    Sağol tarih bölümünde turizm isletmeciligine gecicem de inşallah bakalım hala araştırıyorum bölüm falan tam karar veremedim ts puanım 339 onerin var mı bölüm olarak

• omer19072 kullanıcısına yanıt
    Valla sayisalciyim tam bilemiyorum oralari😂

• omer19072 kullanıcısına yanıt
    Turizm fakültesi çok revaçta son yıllarda. Eğer kontenjan düşükse gelmeme ihtimali yüksek. Başka okullarada göz at.

• merkezi ek1 de kontenjan 2.planda
    ösym de yerleştirme klavuzunda istediğiniz fakülte varmı bakın. daha sonra puanınız o fakülteye yetiyormu en önemli konu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacob Snell

Turizm fakültesi çok revaçta son yıllarda. Eğer kontenjan düşükse gelmeme ihtimali yüksek. Başka okullarada göz at.
    50 kontenjan varmış bu sene yatay geçişlere %30unu ayırmak zorunda değiller mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omer19072

50 kontenjan varmış bu sene yatay geçişlere %30unu ayırmak zorunda değiller mi ?

Alıntıları Göster
    EVET
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacob Snell

Hocam ben uluslararası tercih edeceğim ama yabancı dilim iyi turizm önerir misiniz?
  • Sorum biraz karışık şuan ben hazırlıkta okumaktayım, yazın merkezi geçiş yapacağım aynı zamanda bu sene sınava girip üniversite tercihi yapacağım şimdi sorum şu eğer merkezi geçiş başvurumu yaptıktan sonra sonuçları beklerken o arada da üniversite kayıt gününün son günü kadar bekleyip eğer son 1-2 güne kadar da merkezi geçiş sonucum açıklanmasana ve ben aynı zamanda sınavda kazandığım bölüme kayıt yapmaya gidersem merkezi geçiş sonucum düşer mi yada nasıl olur ?

• Bence kaldıysan hiç zorlama %100 türkçe bölüme geç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esoes12

Sorum biraz karışık şuan ben hazırlıkta okumaktayım, yazın merkezi geçiş yapacağım aynı zamanda bu sene sınava girip üniversite tercihi yapacağım şimdi sorum şu eğer merkezi geçiş başvurumu yaptıktan sonra sonuçları beklerken o arada da üniversite kayıt gününün son günü kadar bekleyip eğer son 1-2 güne kadar da merkezi geçiş sonucum açıklanmasana ve ben aynı zamanda sınavda kazandığım bölüme kayıt yapmaya gidersem merkezi geçiş sonucum düşer mi yada nasıl olur ?
    yeni üniversiteye kayıt olursan yatay geçiş hakkın düşer
  • Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    Hocam peki merkezi geçişle geçeceğim bölüm 2 yıllık olursa o zaman düşmez değil mi sonuçta önlisans ve lisans aynı anda okunuyor

• Esoes12 kullanıcısına yanıt
    Myp ile lisans ön lisans geçiş var evet

• Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam teşekkürler

• ğ merhabalr arkadaşlar diş hekimliğinde merkezi ile geçiş yapmak isteyenler var mı puanları kaç puan fazla bnm puanım 10 puan fazla olur mu acuaba

• quote:

Orijinalden alıntı: Diştabibi

ğ merhabalr arkadaşlar diş hekimliğinde merkezi ile geçiş yapmak isteyenler var mı puanları kaç puan fazla bnm puanım 10 puan fazla olur mu acuaba
    Kontenjana bağlı kontenjanın %30'u senden fazla puan ile kontenjan kadar kişi başvurmaz ise kabul alırsınız şayet fazla kişi başvurur yedek listeye kalırsanız asıl listede kayıt olmayanlardan sonra sizi çağırırlar.
  • Cevap verirseniz çok sevinirm

• Peki bu %30 kontenjan baya fazla değilmi yani 24 kişilik başvuru olur mu olsa bile hepsinin puanı benden yüksek olur mu bnm ki sonuçta 10 puanyüksek

• Diştabibi D kullanıcısına yanıt
    Yani bunu nereye sorarsaniz sorun size ayni cevabi verir.Kimse %100 girebilirsiniz demez.Benim de nerdeyse 60 puan yuksek girecrgim yerden puanim ama bana da kimse demedi.Sonucta kimse sorumluluk altina girmek istemez.Ama benim düşünceme gore evet 24 kisi fazla ve sizinde puaniniz oldukca yuksek.Bence girebilme ihtimaliniz fazla.Takdir okudugunuz yere ve tercih edilme kriterine bagli😂

• Sen de mi güz dönemi başvuru yapacaksın kontenjan kaç oluyor senniki bir de bölümün ne

• 
Sayfa: önceki 342343344345346
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.