Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.145
Cevap
186
Favori
498.513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1415
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 267
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 17 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 180
  • Favoriye Eklediklerim 186
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • evandevan5a1 (535 mesaj) fyilmaz (267 mesaj) Ilkay1244 (204 mesaj) TsuBLK (170 mesaj) skype1994 (102 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1993 mesaj) Mobil (3120 mesaj) Tablet (169 mesaj) (3 mesaj) Mini (250 mesaj) Uygulama (116 mesaj)
  • @
17 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU
Giriş
    3 Mesaj
    Kusura bakmayın ikinci defa soruyorum ben ek madde 1 ile bahar dönemi için bir üniversite ye başvurdum kabul oldu kayıt yaptırmayacağım hakkım yanmıyor değil mi Ağustos’ta yine başvuru yapabiliriyorum
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Yanmıyor istediğin kadar Üniye başvurup istediğine kayıt yaptırma hakkın var
    |
    |
    Deatharrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    İstediği okul acmadigi icin benim gibi yazi bekleyenler gelin bi sarılıp aglayalim
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Bahar geldi. bile hem yazın daha sağlıklı alttan ders almayacaksın.
    |
    |
    akks_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    0 Mesaj
    Öyle tabi de evde olmak kötü bir durum ya aidiyet hissim yok bomboos öyle beklemek sadece...
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Haklısın bir an önce ben de halledip düzenimi vesaire oturtup yoluma bakmak istiyorum.
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Su belirsizlik kötü zaten..Uyuştum iyice geçiş yapinca okula gitmeye usenicem muhtemelen
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Arkadaşlar merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçişte azami öğrenim süresi hakkında bir meseleyi açıklığa kavuşturayım.

Geçiş yaptığınızda sıfırdan başlamış gibi olmuyorsunuz. Hazırlık sınıfı hariç önceki okulda geçirdiğiniz süre azami süreden düşülüyor. Örneğin 2. sınıfın sonunda alakasız bir bölüme geçtiniz ve 1. sınıftan başladınız. Önünüzde 5 yıl oluyor ve bunun 3 yılında katkı payı ödüyorsunuz
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: RitalinKid

Arkadaşlar merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçişte azami öğrenim süresi hakkında bir meseleyi açıklığa kavuşturayım.

Geçiş yaptığınızda sıfırdan başlamış gibi olmuyorsunuz. Hazırlık sınıfı hariç önceki okulda geçirdiğiniz süre azami süreden düşülüyor. Örneğin 2. sınıfın sonunda alakasız bir bölüme geçtiniz ve 1. sınıftan başladınız. Önünüzde 5 yıl oluyor ve bunun 3 yılında katkı payı ödüyorsunuz
    yazdık bunu önceki sayfalarda hocam dikkat etsin herkes.
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Nasil yani ben anlamadim bu yil kazandım gitmiyorum su an nasil olucak?
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Katki payi ne demek
    |
    |
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: RitalinKid

Hocam bazı ünilerin yatay geçiş yönetmeliğinde şu madde var anlamı ne sizce

Ek:RG-18/3/2016-29657) Bu madde kapsamında eğitim gördüğü programdan farklı bir programa yatay geçiş yapan öğrencilerin azami süreleri, programın azami süresinden kabul edildiği sınıf çıkartılarak hesaplanır.

• Onbaşı
    26 Mesaj

Şimdi sen bir bölümün ikinci senesindesin başka bölüme geçtin o iki sene öğrenim sürenden düşüyor 4 yıllık bölümü 7 yıl bitirme hakkın var 2'si gidiyor gibi
    |
    |
    Deatharrow kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Şimdi sen bir bölümün ikinci senesindesin başka bölüme geçtin o iki sene öğrenim sürenden düşüyor 4 yıllık bölümü 7 yıl bitirme hakkın var 2'si gidiyor gibi
    4. Sınıfta başka bir bölüme geçmek isteyen birinin 3 senesi kalıyor o zaman myp başvurularını son sınıfta da almaları saçmalık
    |
    |
  • Er
    3 Mesaj
    Azami öğrenim süresi 2. Öğretimleride kapsıyor değil mi
    |
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Son sınıfta geçiş yapılamıyor diye biliyorum evet ikinci öğretim dahil ayrıca 4. Sınıfta aynı bölüme geçen biri çoğu dersi saydırıp o bölümden devam eder bitirir bölümünü gidip başka bölümün birinci sınıfına geçmez
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Son sınıfta geçiş yapılamıyor diye biliyorum evet ikinci öğretim dahil ayrıca 4. Sınıfta aynı bölüme geçen biri çoğu dersi saydırıp o bölümden devam eder bitirir bölümünü gidip başka bölümün birinci sınıfına geçmez
    Ben 2013 girişliyim ve 4. Sınıfın 1 . Döneminden ders almış ve bırakmıştım Okulu gitmiyordum ama kaydımı yaptırıyordum bahar dönemi için bir üniye myp ile farklı bir bölüme başvurdum kabul edildi yani son sınıftada myp ile başvurulabiliyor ama kesin kayıt için gitmedim orda belki uyarabilirlerdi azami süre konusunda filan bilemiyorum
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Merhaba, MYP ile yatay geçiş yaptıktan sonra kabul aldığım okuldan bunu belirten bir belge alabiliyor muyum? Yani bu yılın bu puanıyla bu bölümü kazanmıştır gibisinden bir ifadenin yer aldığı bir belge? Teşekkürler.
  • Er
    0 Mesaj

Öyle bi belge var midir ne için verilir bilemiyorum kabul oldugun okulla konuşman gerekir bence
    |
    |
    Traumeister kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Böyle bir belgeyi ne yapacaksınız bilmiyorum fakat kayıt yaptırınca öğrenci belgesi alabilirsiniz ve ya kazandığınız üniversite duyuru yapıyor yatay geçiş sonuçlarını o kısmın fotokopisini çekersiniz işte bu adlı kişi puanın bilmem ne bölümü uygundur diyen
    |
    |
    Traumeister kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.