Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (343. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.414
Cevap
192
Favori
578.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sene sınava girsem şansımı denemek için merkezi puanla yatay geçiş için engel olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akks_ A kullanıcısına yanıt
    Olmaz tercih te yapabilirsin kaydın gitmediği sürece sıkıntı yok başka yer kazanır oraya kayıt olursan orda yatay geçiş hakkın başlar.

• Sınava girdiğimde şimdiki okulum benim kaydıma müdahale edebilir mi peki

• quote:

Orijinalden alıntı: akks_

Sınava girdiğimde şimdiki okulum benim kaydıma müdahale edebilir mi peki
    edemez sen sildirmediğin sürece kaydını kimse silemez
  • Diyelim birkaç üniversiteye başvuracağım öğrenci işleri istediğim kadar belge çıkarmak zorunda değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Diyelim birkaç üniversiteye başvuracağım öğrenci işleri istediğim kadar belge çıkarmak zorunda değil mi?
    3-4 takım evrak hazırlattırabilirsiniz 4.top evraktan sonrası için öğrenci işleri ile uyumlu çalışmanız lazım sonuçta öğrenci işleri personelinin tek işi siz değilsiniz.
    adamla iyi geçinmeniz lazım huyuna gitmekte fayda var.
  • Arkadaşlar ben sene sonunda başka üniversitede aynı bölüme geçeceğim şu an 2.sınıfım, ama derslerin ne kadarı sayılacak bilmiyorum, diyelim 1 yıl veya yarım dönem kaybım oldu oraya gidince 2.sınıftan başladım tekrar, kykyı 2 yıl aldığım için 2 yıl daha alabilir miyim burs olarak? Yoksa krediye mi döner? Bilgisi olan paylaşabilir mi rica etsem.

• arkadaşlar soru bırakmayı çok sevmem de

2018de yerleştim ocakta hazırlık geçtim şuan bölümde okuyor gözüküyorum 2 ders alarak

bu yaz myp ile geçiş yapmamda herhangi bir sakınca var mıdır?

• yoqartık kullanıcısına yanıt
    Ders basarısinın bir onemi yok okulda kayitli gozukmen yeterli

• https://www.ataaof.edu.tr/Dosyalar/20182019baharyataygecis.pdf

atatürk üniversitesi açıköğretim yatay geçiş sonuçları.
    bazı arkadaşlar 2.üniversite kapsamında başvuru yapmışlar bölüme 2.üniversite ye yatay geçiş hakkı yök tarafından kapalı sınavla gelinmedi bölüme o sebeple.
    bide ata aöf de ben youtube video da bilgsayar proğramcılığı ve özel güvenlik bölümüne öğrenci alımına kapalı demşitim
    özel güvenlik bölümüne bu yıl öğrenci almışlar geçen yıl alınmamış. 2016 yılına kadar baktım ösym klavuzuna öğrenci alınmış
    öğrenci alınmayan yıllar olabilir özel güvenlik bölümüne geçmek isteyen arkadaşlar iyi incelesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 15 Şubat 2019; 16:8:59 >
  • Ben halen şu hazırlıktan hazırlığa geçiş olayını çözemedim başka üniversitenin dil bölümüne geçtiğim taktirde sınavı veremezsem yatay geçişimin iptal oluyor fakat ösym hazırlığa yatay geçiş yapılabilir yazıyor bu nasıl sistem?

Acil olarak öğrenci işleriyle görüşmem gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ilkay1244 -- 15 Şubat 2019; 20:48:56 >
  • Arkadaşlar merhaba yatay geçiş yapmak istiyorum not ortalaması ile bunun ne zaman ve nasıl yapabilirim kıbrıs vakıf Üniversitesi ndeyim Türkiyede devlet üniye girmek istiyorum lütfen lütfen lütfen yardımcı olun kafam çatlayacak lütfen

• civilsercan C kullanıcısına yanıt
    bu başlık kurumlar arası yatay geçiş için açılmadı 340 sayfa boyu merkezi yerleştirme ile yatay geçişten bahsediliyor.
    --------
    kurumlar arası yatay geçişi herkes bildiğinden başka kendinize özel sayfa açınız.
  • arkadaşlar merkezi yerleştirme ile yatay geçiş konusunda özellikle örgünden açıköğretime geçiş konusunda küçük problemler olduğunu gördüm.hem onlardan hemde kendi teçrubemden yola çıkarak yapmanız gerekenler gözden kaçırmamanız gereken durumlar var.
    bana özelden yazmamanız için bu mesajı dikkatli okuyun.
    şimdi ben örgün öğretim bölümden anadolu aöf sosyal hizmetlere geçtim
    geçerken anadolu aöf ekranda yazan evrakların hepsini başvuruların başladığı tarihten(1-15 ağustostan önce) 15 gün önce pınar hisar myo dan telefon edip öğrenci dostu personelden istedim ve onlar hazırlamaya başladılar kargo yönlendirmesi yapıp kargoyu şubeye getirdim (normal fiyat 5 lira ise kargo fiyatı yönlendirmeli kargo (15 lira)o evraklar geldi ben hepsini kontrol edip anadolu üniversitesi açıköğretim MERKEZ KAMPÜSE KARGO YAPTIM.(ESKİŞEHİRE)
    SOSYAL HİZMETLER BÖLÜMÜNE KABUL ALDIM KAYIT OLDUM 2.SINIFTAYIM.
    BİDE ÖRGÜN ÖĞRETİM E GİRİŞ YILINIZA DİKKAT EDİN BAZI 1991 GİRİŞLİ 2006 GİRİŞLİ ARKADAŞLAR ÜNİVERSİTE YE GİRİŞ YILINA BAKMADAN ATATÜRK ÜN. AÖF MERKEZİ YERLEŞTİRME YATAY GEÇİŞ BAŞVURUSU YAPMIŞLAR TABİKİ KABUL ALAMADILAR ÇÜNKÜ ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÖF 2010 YILINDA KURULDU O YÜZDEN BAŞVURUNUZ KABUL OLMAZ
    SİZ ATATÜRK ÜN.YERİNE ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF YE BAŞVURU YAPICAKSINIZ ÇÜNKÜ ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF 1991 YILINDA VARDI YILMAZ BÜYÜKERŞEN ANADOLU AÖF Yİ 1980 Lİ YILLARDA KURDU.
    BİDE ATATÜRK AÖF DEKİ ÖZEL GÜVENLİK PROĞRAMINA 2015 TEN ÖNCE ÖĞRENCİ ALIMI YAPILMAMIŞ BAŞVURUSU RET OLAN ARKADAŞLAR BİLMELİ Kİ ATATÜRK AÖF ÖZEL GÜVENLİK PROĞRAMINA 2016 YILINDA ÖĞRENCİ ALINMAYA BAŞLANDI BAŞVURULARINIZ YAPARKEN BÖLÜM HANGİ YIL AÇILDIĞINA DİKKATLİ DAVRANIN.
    VERECEĞİM LİNKTE AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR.
    https://www.ataaof.edu.tr/Dosyalar/20182019baharyataygecis.pdf
    --------

BİDE KÜÇÜK NOT 2.ÜNİVERSİTE UYGULAMASINA YATAY GEÇİŞ HAKKI YÖK TARAFINDAN KAPALI
    BAZI ARKADAŞLAR BAŞVURULARINA RET ALDILAR
    SINAVLA PUAN ALIP GELİNMEDİ BÖLÜME BİZ KENDİ İSTEĞİMİZLE LİSANS /ÖNLİSANS ÖĞRENCİSİ VEYA MEZUNU OLARAK BAŞVURU YAPTIK O YÜZDEN YATAY GEÇİŞE KAPALI.
    you tube vidyosu koymak yasak olmasa koyardım ama vidyoyu koyduğum anda reklam muamelesi görüp uyarı cezası alıyorum.(merkezi ek 1 videosu var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 18 Şubat 2019; 10:24:3 >
  • Itude hazırlıktan okuyorum bu yıl kazandım başka bir üniversitede başka bir bölüme geçebiliyor muyum? Puanım ve siralamam girdiğim yıla göre yetiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Noxramma

Itude hazırlıktan okuyorum bu yıl kazandım başka bir üniversitede başka bir bölüme geçebiliyor muyum? Puanım ve siralamam girdiğim yıla göre yetiyor
    Geçebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Geçebilirsin.

Alıntıları Göster
    Peki bunun hakkında daha kapsamlı bir bilgiyi nereden alabilirim? Bu yapmak istediğim geçişe ne ad veriliyor?

• Noxramma kullanıcısına yanıt
    Merkezi yerleştirme puanı yani ek-1 maddeye göre yatay geçiş.Youtube da bir çok video bulabilirsin.YÖK ü arayıp da detayli bilgi alabilirsin.

• Noxramma kullanıcısına yanıt
    Merkezi yerleştirme ile yatay geçiş fazla bir koşul yok başvuru tarihlerinde gerekli evrakları üniversitenden alıp başvurmak istediğin üniversite öğrenci işlerine teslim edip kabul alırsan kayıt yapılansın bu kadar belli koşullar var tabi disiplin cezası almamak taban puan tutturmak bu arada kontenjanlara dikkat etmen gerekiyor senden yüksek puanlı kişiler başvurur ise onlar girer sen yedek kayıta kalırsın.

• Tm puanım 252. 248 taban puaniyla kapatan bölüme girme şansım kaç?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omer19072 -- 24 Şubat 2019; 19:15:18 >
  • 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.