Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.198
Cevap
187
Favori
512.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 1433
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 267
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 180
  • Favoriye Eklediklerim 187
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • evandevan5a1 (550 mesaj) fyilmaz (267 mesaj) Ilkay1244 (204 mesaj) TsuBLK (170 mesaj) skype1994 (102 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2030 mesaj) Mobil (3131 mesaj) Tablet (169 mesaj) (3 mesaj) Mini (250 mesaj) Uygulama (116 mesaj) (10 mesaj)
  • @
18 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU
Giriş
    3 Mesaj
    Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Sağlık Meslek Yüksekokuluna gitmek için meslek lisesinden mezun olmak gerekmiyor değil mi, veya herhangi bir şart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    148 Mesaj

Hocam öğrenci belgesini e devletten alsak kabul ederler mi?

|
    |
    evandevan5a1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

transkript önemli değil.
    merkezi ek 1 için sıralama değil puan önemli.
    hangi üniversiteye başvuru yapıcaksınız.
    hocam öncelikle çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

izmir demokrasi üniversitesine geçmek istiyorum 396 puanla kapatmış puanım 403 bir tahminde bulunabilir misiniz?
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    GEÇEN SENE kaç kişi yapmış bak kontenjan kaç düşük ise ya da rehavet gören hukuk bölümü gibi bir bölüm ise geçemeyebilrsin senden yüksek puanlar başvurursa puanın ucu ucuna yetiyor çünkü.

|
    |
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj

gülhane smyo için ve milli savunma ün. için başka şartlar da olabilir web sitesinden dikkatli ce bakın.
    |
    |
    JermenKeLL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj

güncel tarihli olarak e devletten alabilirsiniz.
    |
    |
    TR_MekaTRonik_TR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj

izmir demokrasi ün.başvuru yapabilirsiniz sizin puanınız yüksek.hayırlı olsun.
    merkezi ek 1 ilana çıktı mı baktınız mı?
    |
    |
    kolerak9 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    3 Mesaj
    Ösym nin kılavuzunda Sbmyo'da özel koşullarda sadece öğrenimini Ankara da sürdürecek yazıyor başka koşul yok herhalde herkes gidebiliyor.

|
    |
  • Er
    0 Mesaj

Hayır. Orası Bahar döneminde açmıyor.
    |
    |
    evandevan5a1 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    30 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

izmir demokrasi ün.başvuru yapabilirsiniz sizin puanınız yüksek.hayırlı olsun.
    merkezi ek 1 ilana çıktı mı baktınız mı?
    İnşallah hocam çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    834 Mesaj
    Tüm yönetmeliği az çok biliyorum da, merak ettiğim bir şey var.

Şimdi benim başvuracağım program Örneğin, Sanat tarihi (i.ö) taban puanını 3-4 puanla kaçırıyorum. Çok rağbet gören bir bölüm değil zaten. Kimse başvurmadı yada çok az kişi başvurdu, ben de başvurdum diyelim. Alınma ihtimalim hiç mi yok buna rağmen ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wınchester -- 9 Ocak 2019; 2:25:6 >
  • Yüzbaşı
    468 Mesaj

başvursanız bile puanınız yetmediği için o bölüme ret alırsınız.
    |
    |
    Wınchester kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    81 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bugerri63

Kardeşim meraba benim ayrıntılı bi sıkıntım var belki sen çözersin.Şimdi ben diyelim myp başvurusu yaptım bi üniye orası kabul etti ama tam başvuru yaptığım yaz mevsiminde de ne olur ne olmaz diye össye girip tercih yapmıştım ve gelmişti ama össyle gelen tercihime kayıt yapmadım.Myp ile kabul edildiğim yere kayıt yaptım ve burada devam ediyorum burada aykırı bi durum varmı acaba?
    Hayır neden olsun ki. Bir yere yerleşip, kayıtlı olunan önceki okuldan kayıt sildirerek yerleşilen yere kayıt olmak başka, yatay geçiş başka bir şey. Birbiriyle hiç alakası yok.
    |
    |
  • Er
    5 Mesaj
    iyi günler arkadaşlar merkezi yatay geçiş yapmayı düşünüyorum sorularım olucak

1.bn önlisans mezunuyum. mezun olduktan sonra lys ile lisans bi bölüm kazandım fakat yatay geçişle tekrar önlisanstan bi bölüme geçmeyi düşünüyorum. başvuruda istenen belgeler pdf şeklinde olucak, transkript isteniyo bn mezun olduğum okulun transkriptini verebilirmiyim ?
    çünkü şuanki bölümümün dersleriyle gideceğim bölümün dersleri farklı muaf olamam o zaman?

2. sonuçlardan sonra kayıtta ders içerikleri isteniyo mezun olduğum bölümün ders içeriklerini verebilirmiyim?
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alihozzic46

iyi günler arkadaşlar merkezi yatay geçiş yapmayı düşünüyorum sorularım olucak

1.bn önlisans mezunuyum. mezun olduktan sonra lys ile lisans bi bölüm kazandım fakat yatay geçişle tekrar önlisanstan bi bölüme geçmeyi düşünüyorum. başvuruda istenen belgeler pdf şeklinde olucak, transkript isteniyo bn mezun olduğum okulun transkriptini verebilirmiyim ?
    çünkü şuanki bölümümün dersleriyle gideceğim bölümün dersleri farklı muaf olamam o zaman?

2. sonuçlardan sonra kayıtta ders içerikleri isteniyo mezun olduğum bölümün ders içeriklerini verebilirmiyim?
    Mezun olduğun okulunki olmaz derslerden muaf olamazsın hangi bölümsünüz bu arada aynı bölümü mü okuyacaksınız ben anlayamadım

• Er
    0 Mesaj
    Arkadaşlar içim rahat etmedigi icin yaziyorum.Mimarlik okuyorum bu dönem sadece vizelere girdim ve sinavlar biter bitmez okulu biraktim.Bolum derslerim 4 tane geriye kalanlar tarih mat gibi zorunlu dersler.Sadece bu dedigim zorunlu derslere devam ettim.Myp yatay gecis yapacagim icin muaf olabilecegim derslere gittim anlayacaginiz.2.donem ders kaydi yapmak istiyorum yine bu muaf olabilecegim derslere gitmek icin.Fakat ders secimimi nasil yapacagim?Malum bolum derslerimden kaldim.Ve sadece muaf olacagim derslere gitmem sıkıntı yaratirmi?Diger derslerden devamsizliktan kalacagim cunku.Tesekkurler

|
    |
  • Er
    5 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Mezun olduğun okulunki olmaz derslerden muaf olamazsın hangi bölümsünüz bu arada aynı bölümü mü okuyacaksınız ben anlayamadım

Alıntıları Göster
    Neden olmuyor ? Aynı diil fark lı bölümü okumak istiyorum ?

• Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

Neden olmuyor ? Aynı diil fark lı bölümü okumak istiyorum ?

Alıntıları Göster
    Sorunuzu daha açık yazın.
  • Er
    5 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Sorunuzu daha açık yazın.

Alıntıları Göster
    simdi hocam önlisans mezunuyum sonra sinava girdim lisans bolum kazandim fakat memnun diilim yeniden önlisans ( mezun oldugum diil farkli) bolume gecmek istiyorum transkrip olarak mezun oldugum okulunkini kullanabilirmiyim dedim sizde kullanamazsiniz dedin?

• Onbaşı
    26 Mesaj
    quote:

simdi hocam önlisans mezunuyum sonra sinava girdim lisans bolum kazandim fakat memnun diilim yeniden önlisans ( mezun oldugum diil farkli) bolume gecmek istiyorum transkrip olarak mezun oldugum okulunkini kullanabilirmiyim dedim sizde kullanamazsiniz dedin?

Alıntıları Göster
    @evandevan hocam cevaplasın bu soruyu pek emin değilim.

Ne bölümü bu arada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ilkay1244 -- 10 Ocak 2019; 22:2:33 >
    |
    |
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.