Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (333. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.416
Cevap
192
Favori
579.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tarih bölümündeyim maalesef. Normal yatay geciş icin puanim yetmedi.

Peki 2017 puanimla gececegim bolumun 2017 de ki puanina başvuru yapabilir miyim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wınchester kullanıcısına yanıt
    Evet sınava girdiğin yılın puanıyla yapabilirsin başvuru.

• Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    Matematik Bölümü pek isteyetek yazmamıştım birde eğitim dili %100 ingilizce olduğu için bıraktım.

• FARUK SARAÇ TASARIM MESLEK YÜKSEK OKULU SON BAŞVURU TARİHİ 1 ŞUBAT 2019

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ TIP VE DİŞ HEKİMLİĞİ HARİÇ. İLANA ÇIKMIŞTIR. MERKEZİ EK 1 VE KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ TARİHİ 28 OCAK 2019-8 ŞUBAT 2019 SON GÜN.

LOKMAN HEKİM ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ EK 1 BAŞVURU TARİHİ.2 OCAK 2019-18 OCAK 2019 SON GÜN.

İSTİNYE ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ BAŞVURU TARİHLERİ.28 OCAK 2019-15 ŞUBAT 2019 SON GÜN.

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ EK 1 BAŞVURU TARİHİ.21 OCAK 2019-25 OCAK 2019 SONGÜN.

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ EK 1 BAŞVURU TARİHİ.10 OCAK 2019-18 OCAK 2019 SON GÜN.

NİĞDE Ö.H ÜNİVERSİTESİ MERKEZİ EK 1 İÇİN İLANA ÇIKMAYACAK KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ İLE SADECE ÖNLİSANS BÖLÜMLERİNE ÖĞRENCİ ALINACAK SON GÜN 1 ŞUBAT 2019

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ.MERKEZİ EK1 İLE İLANA ÇIKMAYACAK KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ İLANI VERMİŞ TAHİ. 28 ARALIK 2018-11 OCAK 2019 SON GÜN

SİİRT ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ TARİHİ 11 OCAK 2019-22 OCAK 2019 SON GÜN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evandevan5a1 -- 3 Ocak 2019; 16:53:33 >

• evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    Bu toplanan belgelerin gecerlilik suresi ne kadar oluyor acaba?Agustosta basvurular basliyorsa haziran sonu gibi alsak bi sıkıntı cikarmi sizce?

• HAZİRAN SONU OLURMU HİÇ , EVRAKIN ÜZERİNEDEKİ TARİH GEÇMEK İSTEDİĞİNİZ ÜNİVERSİTENİN İLANA ÇIKMADAN ÖNCEKİ 15-20 GÜN ÖNCEKİ ZAMAN DA ALINMALI YANİ 1-15 AĞUSTOS ARASI İLANA ÇIKAR ÜNİVERSİTELER 15 AĞUSTOS YADA 1 AĞUSTOSTAN
    ÖNCEKİ 15 GÜN 15-16 TEMMUZDA KAYITLI OLDUĞUNUZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ İŞLERİNE HABER VERMENİZ LAZIM BANA EVRAK HAZIRLAYIN.
    BEN EVRAKLARI BU FORUMDA EPEY YAZDIM ÖNCEKİ SAYFALARA BAKIN.
    BİDE ŞUANDA MERKEZİ EK 1 İLANA ÇIKAN ÜNİVERSİTELER VAR TOPLAM 45 TANE SİZE SICAK GELEN HANGİSİ İSE KARAR VERİP PUANINIZA GÖRE BAŞVURU YAPABİLRSİNİZ.
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    İstediğim üniversite ilana çıkmadı.Ayni üniversite içinde bolum degistirecegim gecen sene 31 trmmuzda duyuru yapilmis.Acikcasi endişem şu yatay gecis yapan bi tanidigim ben basvuru yaparken bulundugum universitenin ogrenci isleri acik degildi transkript alamadim dedi.Ayni universitede kaldigim icin boyle bi sorun yasamam dimi?Dediginiz gibi 15-20 gun onceden belgeleri toplayacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31EAEC541 -- 3 Ocak 2019; 17:25:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ilkay1244

Aynı yılın puanıyla başvuracağın için giremezsin.
    Bir de yanlış bilmiyorsam üniversitedeki ortalamana göre yatay geçiş var değil mi? O geçiş sadece yazın sene bitince mi oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnondraX

Bir de yanlış bilmiyorsam üniversitedeki ortalamana göre yatay geçiş var değil mi? O geçiş sadece yazın sene bitince mi oluyor?

Alıntıları Göster
    Agnoyla geçiş bahar döneminde açan üniversiteler oluyor.
  • quote:

Agnoyla geçiş bahar döneminde açan üniversiteler oluyor.

Alıntıları Göster
    Peki teşekkür ederim.
  • Suan tarih bölümundeyim sene sonu yatay geçiş yapmak istiyorum tm puaniyla 252 puanım var aynı universitenin turizm bölümüne geçmek istiyorum 248 ile kapatmış bahar dönemi geçebilir miyim? Ikinci dönem sınavlara falan girmesem sıkıntı olur mu?

• omer19072 kullanıcısına yanıt
    Geçebilirsin devamsızlık notlarda başarısızlık myp ile yatay geçişe engel değil.

• Nişantaşı ve okan unileride ilana cikmis, isteyen olurmu bilmem ama bakabilirsiniz.

https://www.nisantasi.edu.tr/Sayfalar/yatay-gecis.html

https://www.okan.edu.tr/duyuru/10509/2018-2019-bahar-yariyili-yatay-gecis-basvurulari/

• quote:

Geçebilirsin devamsızlık notlarda başarısızlık myp ile yatay geçişe engel değil.
    Bahar dönemi geçebilir miyim peki öğrenci işlerine gidip?

• omer19072 kullanıcısına yanıt
    Eğer istediğin üniversite ilana çıktıysa evet

• Arkadaşlar anadolu üniversitesi almanca öğretmenliği hazırlıkta okula gitmeyi bıraktım ve devamsızlıktan kaldım bir iki sorum var;

1- Geçmek istediğim 2 üniversite de transkript istiyor lakin hazırlık olduğu için aldığım belge bomboş sıkıntı yaratır mı?
    2- Geçmek istediğim bölümlerin ingilizce hazırlıkları var ama yds den 80 puan aldım hazırlık atlayabilir miyim sınav sonucunu 2018 nisan da aldım?
    3-Bahar döneminde başvurumuz kabul edilirse üniversiteye güz döneminde mi başlıyoruz?
    4-Geçmek istediğim okul 12.450 ile kapatmış sıralamam 11.163 geçme ihtimalim nedir

Cevap verebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar ben Mustafa Kemal Üniversitesinde bir myo da okuyorum. Yine MKÜ altında başka bir myo ya geçiş için ek madde 1 i kullanarak başvuru yapacağım. Her şeyi ayarladım. Gitmek istediğim bölümün taban puanı 237 küsür benimki ise 244 küsür. Ancak gitmek istediğim myo kurum içi kontenjan açmamış. Ve yine ancak MKÜ sitesinde duyuru yapmış ek madde 1 için tüm bölümlere yatay geçiş başvurusu alınacaktır diye. Gitmek istediğim okulun öğrenci işleri ile görüştüm onlar bana yökten alım çıkarsa başvurursun dedi.Bende kendi okulumun öğrenci işleri ile görüştüm ve duyuruyu gösterdim. Onlar ise duyuru yapılmış ve ek madde 1 için ek başka kontenjan açılır şu durumda başvuru yapabilirsin dedi. Unutmadan not 2-18 ocak arası MKÜ yatay geçiş bavşuruları var.
  • kolerak9 K kullanıcısına yanıt
    Transkrip sorun etmez diye biliyorum myp ile geçişte sıralama değil puanın önemli kalan iki soruyu evandevan hocam cevaplayabilir.

Geçmek istediğin bölüm kaç yds puanı istiyor ona bak bir de geçerlilik süreleri var o sınavların malesef onu da araştır öbür türlü muafiyet sınavına girersin tekrar hazırlık ile uğraşırsın vs vs

• Mimarlık beni o kadar yordu ki bir an önce diyetisyenliğe geçip hayalimdeki mesleği yapmak istiyorum.Kredi aldığım için 2. Dönem ders kaydımı yapıp sadece tarih turkce gibi muaf olacagim derslere gidecegim.Sene sonu da umarım sorunsuz geçerim.İgrenc bir okul ve ogretmenler deneyimim oldu..

• Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    Çok sağolun hocam teşekkür ederim. Okulun sitesinde yds puanı belirtilmemiş arayıp öğrenebilir miyim sizce?
  • 
Sayfa: önceki 331332333334335
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.