Şimdi Ara

Merkezi sistem kurulumu ve uydular hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merkezi sistem hakkında öneri bekliyorum arkadaşlar.

* 40 daireli bir sistem
    * Her daireye 3 televizyon çıkışı olacak yani toplam çıkış 120
    * D-smart, Digiturk, Tivibu hepsi sistemde çalışsın isteniyor
    * Bu sisteme hangi uydular bağlanmalı ve varsa şunu bağlayın tavsiyesi
    * Böyle bir sistemin istanbul içi maliyeti aşağı yukarı ne olur?

İki uyducudan fiyat aldık bir tanesi türksat, eutelsat, hotbird ve astra uyduları bağlıyor toplam istediği 3500 lira diğeri türksat, eutelsat, hotbird, astra, sirius ve azersat bağlıyor 2 sene de ücretsiz bakımla birlikte 4500 lira. Bu fiyat normal midir ucuz mudur pahalı mıdır?

• Eutelsat 7e kasdedilmiş sanırım Digitürk için . Türksatta digitürk yayınlarının tamamı var gereksiz .

4500 fiyat veren 5 uydu demiş hangi merkezi Santral ile bu işi yapacak anlamadım .

Benim size tavsiyem Next 17/32 Kaskatlı santraldan 4 adet alarak işi bitirmeniz . dördü sadece 2000 TL tutar .

120cm Çanak ve LNB en az 600 tl . (tavsiyem en az 135cm )

120x35m kablo :4200m kablo en az .. kaliteli Bakır yeşil kablo 1.5 TL metresi 6300 TL tutar :-))
    sıradan alsanız 0.25 beş para etmez kablo 1050 TL tutar .
    Biraz kaliteli deseniz 50 kuruştan 2200 TL tutar .

Hani soketi hani işçiliği ?????
    Sizin iki antencide bir yerlerden çalacak . :-))))))

Bunun çalma yöntemi dairelerde spliter kullanmak . Uydu çkışı 40 düşer ancak
    böyle olunca iki TV birden açarsanız . Vertikal ve horizanteller çakışır diğerinde yayın kesilir .

adam 40 tane spliter kullansa 5 er liradan . digitürk soket 1 tl
    200 yakın soket gider spliterle birlikte 400 tl .
    Ben bu işi bilmiyorum galiba .....

• adam spliter kullanmadan 40 kabloyu dairelerde dağıtacak .. bu durumdada TV veya Receiver yakma olasılığı yüksek .

4500 TL dahi kaskatlı 17/20 2iki merkezi sistem alsanız bu işin içinden çıkamazsınız .
    sizin için 3 yayın alacaksanız 17/32 kaskatlı 3 santral ile yeniden fiyat almanız .
    Vatandaşlar her zaman yaptıkları gibi mütahit işi fiyat vermişler
  • Uyducuyum yapacağın işi çok basit ustayı getir ne lazımsa ben alacam de malzemeyi kağıda yazdır git araştır malzemeyi aldıktan sonra işçiliği konuş kablolar evden dama kadar çıkıyorsa iş nerdeyse bitmiş demektir. Sadece çanakları kurup santralde yayın vermek kalır
  • Kablo hariç 3 çanak 3 quad lnb ve 3 adet tanesi 40 çıkışlı santral aşşağı yukarı 2000 ₺tutar.
  • Sana tek tek mersin fiyatlarını yazacağım istanbulda durum ne bilmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Kablo hariç 3 çanak 3 quad lnb ve 3 adet tanesi 40 çıkışlı santral aşşağı yukarı 2000 ₺tutar.

arkadaşa 4 çanak 4 lnb lazım . 17/32 santralden 4 adet . . her daireye 3 er çıkış verecek .

kablo çanak lnb soket hariç ,bulabileceği en uygun fiyat 2000 tl sadece 17/32 santraller .
    toplam 120 kablo nereden taşınacak oda tartışılır :-)
  • Apartmanın yeni olduğunu varsayıyorum kablolar şafttan eve girer

En iyi santral nexttir 40lısı 440 tl 3 tane santral lazım 1320 santraller tutar quatro lnb ler in tanesi 50 150 de onlar

100 cm çanak tanesi 75 tl 225 te onlar

Kablo en iyisi metresi 1.5 tl

Artık hesabı siz yapın

Tabi bide işçilik var

Bu verdigim fiyatlar mersinde en dip fiyatlardır

Ucuz santral de tanesi 250 tl
    Eger mütahit seniz Kabloda kaçmayın sora çok küfür yersiniz adam tek kablo indiriyor 4 yere dağıtıyor sorada gel işin içinden çık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 9 Ocak 2017; 15:36:47 >
  • Hocam next 40 440 tlye 10/40 var . vatandaşa gerekli 17/40 veya 14/40 böyle bir ürün nextte yok.
    mecburen 14/32 veya işin doğrusu 17/32 4 adet almaları gerekir .nedeni eurosat digitürk MDU olan gereksiz .tüm yayınlar türksatta var.

santrallar için 2000 tl gerek . 700 tl için geriye adım atmaya lüzum yok

yağmuru var çamuru var . ayar kaçması var . merkezi sistem için en az 135 lik çanaktır .
    vatandaş thor 1w veya astra 19e almak isterse minimum 135 çanak iş yapar . adam akıllı isterseniz 150 çanak .

fiyatı ağırlıkla belirleyecek . kablolar . kafadan 4200 m kablo 6100 tl tutar.
    sağı solu derken 10.000 tl gözden çıkacak :-)))
    40 daire var pamuk eller cebe atacaklar . daire başı 250 tl çok değil .

• Cevap veren herkese teşekkür ederim. Öncelikle eksik bilgi için kusura bakmayın apartmanda zaten kurulu ve çalışan bir merkezi sistem mevcut bu iptal edilip yenisi kurulacak. Ben detayları sorup öğrendim sizinle paylaşayım.

Dairelere kablolama yapılmayacak her daireye Digiturk tarafından 3 kablo giden hazır bir sistem mevcut. Kablolar site kurulurken yapılmış ve kablo kalitesi iyi onda sıkıntı yok. Bina tepesinde Digiturk'ün santrali de var.

Digiturk sistemi kurarken Eutelsat 7A uydusunu kurmuş başka uydu yok ve insanlar her sistemin çalışacağı bir sistem istiyor. Digiturk servisi sistemi kurarken böyle ayarlanmış ve başka uydu eklenemez dediği için yeni sistem kurulacak ama uyducular yeni kablo çekmeyecek var olan kablolar kontrol edildi ve oldukça kaliteli olduğu söylendiği için uyducular çanak işlerini, santral işlerini yapacak. Kendi santrallerini mevcut kablolara bağlayacaklar. Aslında 4 çıkış isteyen daire de var ama evlere 3 kablo gittiği için 3 tane ile devam edilecek.

Detayları öğrendim tamamını paylaşayım. 3500 TL isteyen uyducu Eutelsat 7 derece, Hotbird 13 derece, Astra 19 derece ve Türksat 42 derece kuruyor, hepsi için Next çanak takıyor ve Starbox marka santral kuruyor.

4500 TL isteyen uyducu Astra 5 derece, Eutelsat 7 derece, Hotbird 13 derece, Astra 19 derece, Türksat 42 derece ve Azersat 46 derece kuruyor. Santral olarak ve çanak olarak Next kuruyor 2 sene de ücretsiz bakım garantisi veriyor.

Digiturk, D-Smart, Tivibu ve Filbox bunların hepsi çalışacak. Bunlar dışında yabancı yayınlarda olacak.

Kablolama ve kablolama işçiliği yok buna göre fiyatları değerlendirmenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

• simcell S kullanıcısına yanıt
    ikinci uyducu 5 çanağı hangi santral ile kuracak :-)
    Benim size nacizhane tansiyem
    1- turksat 42e (artık digitürk platformun tamamı var eutalsat'a gerek yok )
    2- Hotbird 13e
    3- Astra 19e
    4- Thor 1w uydularını tercih etmeniz .
    Bu yayınları alabilmek için 4x 17/32 santrala ihtiyacınız var .
    Daire başına . 90 tl veya 120 tl gibi bir rakam düşer . canınızı fazla sıkmayın .
    çanak çapını en az 135 cm tutun . siz fiyattan çok sistemdeki çanak ve santrali düşünün .

Santral ve çanak çapını verir verecekleri fiyatları karşılaştırırsınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kruegerfred

ikinci uyducu 5 çanağı hangi santral ile kuracak :-)
    Benim size nacizhane tansiyem
    1- turksat 42e (artık digitürk platformun tamamı var eutalsat'a gerek yok )
    2- Hotbird 13e
    3- Astra 19e
    4- Thor 1w uydularını tercih etmeniz .
    Bu yayınları alabilmek için 4x 17/32 santrala ihtiyacınız var .
    Daire başına . 90 tl veya 120 tl gibi bir rakam düşer . canınızı fazla sıkmayın .
    çanak çapını en az 135 cm tutun . siz fiyattan çok sistemdeki çanak ve santrali düşünün .

Santral ve çanak çapını verir verecekleri fiyatları karşılaştırırsınız .

Nasıl kuracaklar ne yapacaklar bilmiyorum bu işlerden fazla anlamıyorum. Her daireye 3 kablo gittiği için kablolamaya gerek duyulmuyor ama tabi uyducular beni kandırıyor olabilir. Her uydu için ayrı ayrı mı kablo gitmesi gerekiyor? Daireye giden tek kablodan 10 uydu bile izlenebilir diyorlar bu bilgi doğru mu?

Yok hocam canımı sıktığım yok sadece kandırılmak istemiyoruz yoksa daire başı 30 lira fazla olsun eksik olsun önemli değil.

Digiturk'ün kurduğu sistemde her daireye 3 kablo gidiyor. Bu 3 kablo 3 ayrı televizyon için gidiyor. Bu kablolar söyledikleri gibi yeterli olur değil mi?

Sizin son dediğiniz Thor uydusunda ne var hocam daireler istediği uydular arasında bu uydu yok. Bu uyduda ne olduğunu söylerseniz bende toplantıda anlatmaya çalışacağım.

Çok soru oldu ama bu uydular için ideal çanak çapları ne olmalı ve bazı uyducular delikli çanak olsun daha iyi demişlerdi bu çanakların hangisi iyidir. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• 2 yıl ücretsiz bakım denilen olay santralde veya çanağın yönünde sorun olursa bakarlar evin içine ücret alınır
  • Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Red_Devil33Evet hocam aynen öyle . :-)

@simcell Siz santralin kurulu olduğu odaya bakacaksınız .
    120 adet uydu çıkışı varmı ? yok ise her şey palavra demektir .

Digitürk MDU farklı bir LNB , 4 bant birden Aynı tv yayınlarını alabiliyor .
    Bu nedenle 40 kablo çekmiş olma ihtimalleri çok yüksek . Her yayının 4 er kopyası çıkıyor . Bu nedenle 10 tvye bile dağıtım yapılabilir .Veya özel santralla . tüm yayınlar Kablo TV yayına dönüştürülmüştür .
    Örneğin bir huzur evinde 1200 abone var . Digitürk yayını Kablo TV yayına dönüştürüp verilmişti .
    O konu digitürklülerin uzmanlık alınına giriyor .

Universal LNB ve santraller kesinlikle her kablo bir TV ye yayın yapar .

Edit : Kesinlikle santral odasını kontrol edin . Boş konuşmayalım .
    Siz öncelikle Uydu alıcınız varmı . 3 yayın almanız için 3 receiver olması gerek ve 3 ayrı abonelik açılması lazım .%100 boş konuşuyoruz . :-)))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 10 Ocak 2017; 11:56:43 >

• quote:

Red_Devil33Evet hocam aynen öyle . :-)

@simcell Siz santralin kurulu olduğu odaya bakacaksınız .
    120 adet uydu çıkışı varmı ? yok ise her şey palavra demektir .

Digitürk MDU farklı bir LNB , 4 bant birden Aynı tv yayınlarını alabiliyor .
    Bu nedenle 40 kablo çekmiş olma ihtimalleri çok yüksek . Her yayının 4 er kopyası çıkıyor . Bu nedenle 10 tvye bile dağıtım yapılabilir .Veya özel santralla . tüm yayınlar Kablo TV yayına dönüştürülmüştür .
    Örneğin bir huzur evinde 1200 abone var . Digitürk yayını Kablo TV yayına dönüştürüp verilmişti .
    O konu digitürklülerin uzmanlık alınına giriyor .

Universal LNB ve santraller kesinlikle her kablo bir TV ye yayın yapar .

Edit : Kesinlikle santral odasını kontrol edin . Boş konuşmayalım .
    Siz öncelikle Uydu alıcınız varmı . 3 yayın almanız için 3 receiver olması gerek ve 3 ayrı abonelik açılması lazım .%100 boş konuşuyoruz . :-)))))

Hocam uydu alıcım var eve 3 kablo geliyor. Üç kabloya da uydu alıcıyı bağladım listeden eutelsat uydusunu seçtim ama sinyal alamadım. Komşuya ait olan digiturk uydu alıcısını 3 kabloya da tek tek bağladım ve hepsinde digiturk sorunsuz çalışıyor.

Çatıya da çıktım hocam çatıda digiturk markalı 4 çanak var metreyle ölçmeye çalışınca çanaklar 116 cm civarında çıkıyor tabi doğru yerinden ölçtüm mü bilemiyorum. Çanakların uçunda lnb takılı lnb'de 4 uç var 3 çanak bu şekilde 4 uçlu lnb var 1 çanakta ise tek uçlu lnb var.

Sanırım Digiturk servisi ile anlaşacağız çünkü önce yapmayız diyorlardı ama artık yapacaklarını söylediler. Bu Eutelsat'ın yanına Turksat, Hotbird ve Astra eklemek için daire başı 100 TL toplam 4000 lira istiyorlar ve 1 günde iş halledilecekmiş. Eve gelen her kablodan da ayrı ayrı yayın alınabilecekmiş. Astra uydusunda yabancı yayınların bazıları da şifresizmiş. Apartman sakinleri buna sıcak baktı büyük ihtimalle perşembe günü kurulumu yapılacak.

Cevap veren herkese teşekkür ederim.

• Çatıdaki santrala bakacaksın 120 çıkışı varmı .. 120 adet kablo çekili olduğu başka bir yerden anlaşılmaz
  • quote:

Çatıdaki santrala bakacaksın 120 çıkışı varmı .. 120 adet kablo çekili olduğu başka bir yerden anlaşılmaz

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Sistem servis tarafından kuruldu ve 4 uyduda eve gelen 3 kablonun hepsinden ayrı ayrı çalışıyor.
  • merhabalar

bize 4 katlı ve 8 daireli bir bina için fiyat aldık
    multıswich 10/24

şu anda çatıdan dairelere inen zaten 2 uydu kablosu var..
    1690 tl fiyat verdi. birde kendim araştırayım dedim.

multıswich 10/24 : 400 tl yazmış atis marka.
    ancak n11 gibi sitelerde next marka 300 tl filan.
    http://urun.n11.com/uydu-ekipman-ve-malzeme/next-ye-1024-sonlu-4k-santral-multiswitch-adaptor-faturali-P19666185?cid=604001&gclid=CKTspPWz8dECFUVkGQodxFEJPw&gclsrc=aw.ds

modulatore 105 yazmış oda 78 tl civarı.

her parçada %20-30 arası giydirmiş.
    birde 300 tl işçilik yazmış + kdv.

sorum şu
    multıswich 10/24 tavsiye edermisiniz?
    en iyisi hangisidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 2 Şubat 2017; 15:25:25 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.