Şimdi Ara

Merhaba arkadaslar dizel motordan anlayanlar bakabilirmi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaslar elimde 2006 model 1,9 combi S kasa partner aracım var aracımın sorunu öyle bi karısıkki bazen yapıyor bazen yapmıor suan doğuda görev yaptıgım için tecrübeli usta göremedim .
    Aracımın sorunu bazen aracı calıstırdığımda normal kalkması gerekirken arac zorlanarak kalkıs yapıo sanki bi yandan frene basıom bi yandanda gaza motor kalkıs yapmakta cok zorlanıo
    2.si ise 2.vitesle gittiğim zaman malum doğu sartları sehir içi yanıyor resmen klimayı açmadan olmuo aracın devri baya bi düşüor arac asırı derecede zorlanıo
    test olarak aracı rölantide 2000 devire getirdim klimayı actım aracın devri 750 800 e kadar düştü klima kapayınca birden gene 2000 devre cıkıor sıkıntı ne olabilir şimdiden desteklerinizden dolayı tşkler ...
    iyi forumlar ...

• Selamlar,

Bahsettiğiniz şeyler arıza değil , motor gücü düşük olduğu için hepsinde aynı şekilde oluşan motor davranışlarıdır. Klimanızı açtığınızda 2000 d/dk dan 800 d/dk ya düşme sebebi ecu nun rölanti ayarını Klima belirli bir gücü çektiği için kendisi otomatik olarak ayarlamaktadır. Yani sizin ayağınızla yaptığınız şey boşta rölantide gaz verdiğiniz için , motordan çekilen güce karşılık bir zorluk oluştuğu için devir düşmektedir.

Herhangi bir arıza değildir.Bilginize.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.