Şimdi Ara

Mercekli Fara Xenon Ampül

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Focus 2.5 aracım var, xenon kullanımında merceklerde kararma meydana geliyormuş bu yüzden soğutmalı ve odağı iyi olan iyi bir marka seçilmesi gerekiyormuş

Bu kararma uzun bir sürede mi meydana geliyor dikkatli olmam gereken herhangi bir şey var mı?

Uzunlar için H1, kısalar için H7 ve D1S öneriliyor kitapçıkta. D1S mercekli olan modeller için galiba

Ufak bi araştırma sonucu bunu buldum, hem soğutmalı hemde iyiye benziyor yorumları falan pozitif ama sizdende fikir almak istedim

Niken Evo Serisi Led Xenon Far Ampulu H7 / H4 / H11 / H1 / H10 / 9005 / 9006 / H15

https://www.hepsiburada.com/niken-evo-serisi-led-xenon-far-ampulu-h7-h4-h11-h1-h10-9005-9006-h15-p-HBV000000146V?magaza=rnport

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanzoli -- 10 Aralık 2020; 15:40:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• attığın link xenon değil led ampul. led ve xenon farklı şeylerdir. ayrıca en azından 300-350TL bandına çıkıp en azından csp çipli bir led ampul almalısınız. stark, photon gibi markalar niken gibi giriş seviyesi dandik markalardan daha iyi.

xenon bambaşka bir dünya takmasına takarsınız ama muayeneden geçmez. d1s tür xenon için.

ayrıca halojen merceğe halojen ampul dışında ne takarsanız takın zamanla kararma yapıp merceği işlev görmez hale getirecektir.

• Takmayı düşündüğünüz led halojenler kadar iyi aydınlatmayacaktır. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi aracın mercekleri halojen ampül için tasarlandıysa led veya xenonu karıştırmamak lazım.

Ayrıca bu tarz ürünlerin görüş alanı ışık kırılmasından ötürü yağmurlu havalarda bariz azalmaktadır.

• Mercekli arabada 360 derece led kullanmanız gerekiyor, aliexpresste örnekleri var ben bunu kullanıyorum.

Bi-xenon performansında yol aydınlatmanız olur, xenon veya çift yönlü led kesinlikle takmayın.

https://tr.aliexpress.com/item/4000849217802.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3747229dlVYn12&ad_pvid=2020121009064914958732115112000002700419_3&s=p

• caspento kullanıcısına yanıt
    memnun musunuz? mercek mevcut ama 360 derece hiç kullanmadım ışık çizgisi yeteri kadar keskin mi? kör etmeyelim insanları

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

memnun musunuz? mercek mevcut ama 360 derece hiç kullanmadım ışık çizgisi yeteri kadar keskin mi? kör etmeyelim insanları

Telefonda video olarak gece çekimi yapmıştım, video olarak ekliyeyim size. Passat orjinal bi-xenon un kesim çizgisiyle halojen mercek arasında en ufak fark yok, müsait olunca ekleyeceğim incelersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: caspento

Telefonda video olarak gece çekimi yapmıştım, video olarak ekliyeyim size. Passat orjinal bi-xenon un kesim çizgisiyle halojen mercek arasında en ufak fark yok, müsait olunca ekleyeceğim incelersiniz.

Alıntıları Göster

teşekkür ederim çok iyi olur.

• Aracımda D1S Xenon ampül varmış, ama ben şimdi gidip bi D1S Xenon ampül alsam araca taksam muayeneden geçmiyormuş o nasıl oluyor anlamadım. Değiştirmek istiyorum çünkü aydınlatma performansı çok düşmüş, araç 2008 model ve en önemlisi benim alacağım bir ürünün AFS sistemine uyumu oluyor mu yoksa ayrı ayrı mı satılıyor onlarda?

Örnek olarak;
    https://www.photononline.net/urun/photon-d1s-4300k-50-more-vision-ampul-2-adet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hanzoli -- 11 Aralık 2020; 20:27:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

teşekkür ederim çok iyi olur.

Alıntıları Göster

Buyrun hocam yükledim videoyu:

• quote:

Orijinalden alıntı: Hanzoli

Aracımda D1S Xenon ampül varmış, ama ben şimdi gidip bi D1S Xenon ampül alsam araca taksam muayeneden geçmiyormuş o nasıl oluyor anlamadım. Değiştirmek istiyorum çünkü aydınlatma performansı çok düşmüş, araç 2008 model ve en önemlisi benim alacağım bir ürünün AFS sistemine uyumu oluyor mu yoksa ayrı ayrı mı satılıyor onlarda?

Örnek olarak;
    https://www.photononline.net/urun/photon-d1s-4300k-50-more-vision-ampul-2-adet

D1S led alın muayeneden geçer, eğer aracınızda far yıkama ve ayarı mevcutsa xenon da muayeneden geçer. Ama tavsiyem d1s led ampul alın, hem uzun ömürlü olur, hem de daha iyi aydınlatma sağlarsınız.

• caspento kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ediyorum, Stark ve Photon marka ledlere bakıyorum ben o zaman başka bir marka öneriniz yoksa

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caspento -- 11 Aralık 2020; 21:4:1 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.