Şimdi Ara

Mercedes'ten vale hizmetini bitirecek hamle: Otonom vale

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mercedes'ten vale hizmetini bitirecek hamle: Otonom vale

Mercedes-Benz ve Bosch, çok katlı bir otopark ve otomobilleri söförü olmadan park edip, geri getirebilen bir otonom sürüş sistemi oluşturdu. Yani artık vale park hizmetinin sayılı günleri kalmış durumda.

Automated Valet Parking (Otomatik Vale Park) adı verilen sistem şu anda Almanya'nın Stuttgart şehrindeki Mercedes-Benz Müzesi'nde deneniyor ve 24 Temmuz'da yayınlanan bir YouTube videosunda gösterildi.

Sistem yarı otonom bir Mercedes, bir akıllı telefon uygulaması ve sensörlerle donatılmış bir otopark üzerine inşa edilmiş. Araç sahipleri, otoparkın zemin katında durduktan sonra arabadan çıkarak bir akıllı telefon uygulamasıyla 'Park'a dokunup alışverişe gitmek için otomobilin yanından ayrılıyor.

Ayrıca Bkz.Ferrari çalışanlarının Ferrari alması yasak!
    Komutu alan aracın ise yer bulmak için otoparkta gezindiğini ve bulamayınca bir üst kata tırmandığını görüyoruz. Bu sırada aniden yola fırlayan çocuklardan ve diğer otomobillerden kaçınarak, uygun bir yere park edip kendini kilitliyor.

Mercedes'ten vale hizmetini bitirecek hamle: Otonom vale

İnsan sürücülerin doldurduğu otoparklardan %20 daha fazla araç alabilir

Araç sahibi otoparka döndüğünde, zemin kattaki özel perona geçerek akıllı telefon uygulamasıyla arabayı geri çağırıyor. Otomobilin uyanıp tekrar çalışarak eve dönmeye hazır sahibinin yanına döndüğünü görüyoruz. Mercedes, müzeye gelen ziyaretçilerin 2018'den itibaren otonom park etme sistemini deneyimleyebileceklerini söylüyor.

Mercedes'in ana şirketi olan Daimler, böyle bir otoparkın, insanların kullandığı araçlar ile doldurulandan %20 daha fazla araba alabileceğini iddia ediyor. Bu da bina sahiplerini böyle bir sistem kurmak için para ödemeye ikna etmeye yetecek gibi görünüyor. Mercedes-Benz ve Bosch ortaklığıyla geliştirilen otomatik vale park sistemini aşağıdaki video aracılığıyla izleyebilirsiniz.

• Valelerin gözü yaşlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye güldü geçti.

• BMW nin sadece bir buçuk araç boyu ileri geri giden otomatik park yardımcısı utansın :)
  • Yahu park yeri 5 metre ötede bomboş olsa bile zorla anahtarı isteyen işletmeler var bu ülkede, araç kendi kendini park ederken dahi içinde oturmak, araç kendini kitleyince de mahsur kalacak valeler var bu ülkede. Hey gidi hey.
  • Hala vale kullanan var mı?

• Bitsin artık bu işkence

• Net, en boş meslek.
    Geçenlerde Florya'da bir yere gittim.
    Arabayı ben park ettim. Anahtarı istedi verdim.
    Çıkarken anahtarı aldım ve 10 TL istedi.
    Para kazanmak ne zaman bu kadar kolay oldu yahu.
    Bir de sigara uzatıyor, baktım malboro. Vay anasını.
  • Sahil yolunu felç eden, vale çalıştıran işletmelere ağır cezalar uygulanmalı.

• Bu teknolojinin Türkiye'ye gelip yaygınlaşması için 150 yıl falan gerekiyor. Ki bizim ileriye gitmektense geriye doğru gittiğimizi düşünürsek asla böyle şeylerle karşılaşamayacağız muhtemelen.
  • Sen kimsin ulan Almanya!

• Valeye şirket arabası bile emanet etmem

Hele forumda okuduktan sonra el arabası dahi vermem

• çok yavaş hareket ediyor. otopark içinde millet cinnet geçirir kornaya boğarlar o aracı
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Yahu park yeri 5 metre ötede bomboş olsa bile zorla anahtarı isteyen işletmeler var bu ülkede, araç kendi kendini park ederken dahi içinde oturmak, araç kendini kitleyince de mahsur kalacak valeler var bu ülkede. Hey gidi hey.

Türkiye'ye geleceğini kim söyledi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniper23

quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Yahu park yeri 5 metre ötede bomboş olsa bile zorla anahtarı isteyen işletmeler var bu ülkede, araç kendi kendini park ederken dahi içinde oturmak, araç kendini kitleyince de mahsur kalacak valeler var bu ülkede. Hey gidi hey.

Türkiye'ye geleceğini kim söyledi?

Eğer Mercedes o arabalardan buraya göndermese, Eeyyy Mercedes sen kimsin ya?

• Sanki herkes mercedes kullanıyorda vale hizmeti bitsin

• Bizde bu fakirlik, çevredeyse bu kadar serseri olduğu sürece valelik Türkiyede ölmez meslek.

• mercedez biraz geç kalmış audi a7 ilk çıktında tanıtılmıştı sene o zaman 2012 yada 2013 tü
  • Valeler bunu beğenmedi :D

• Ben (özellikle Türkiye'de) otonom araçların başarılı olacağını düşünmüyorum. Çünkü trafikte %100 kurallar geçerli değildir. Çevreyi değerlendirmek, inisiyatif almak ve ona göre karar vermek gerekiyor. En azından çok yakın gelecekte bu imkansız bana kalırsa. Ancaaaak bu otonom vale güzele benziyor. Sonuçta çok kısıtlı ve hızların düşük olduğu bir alanda araç sorun yaşamayacaktır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.