Şimdi Ara

Mercedes'ten Toyota'ya geçiş ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
7.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMG versiyonu çok sert arkadaşın ki değilmiş
  • Ben 2011 mercedes c'de pek bir kalite görememiştim. Tabii ilk inceleme yeterli olmaz, biraz binmek lazım. Bazı modeller içine oturunca iyi hissettirir, yola çıkınca ucuzluğu belli olur. Bazıları yolda daha tok, daha kaliteli olur. Japonlar malzeme olarak iyi hissettirmese bile yolda daha tok oluyor.

Chr ön taraf kaliteli gibi ama ucuza kaçılan yerler algıyı düşürüyor. Arka taraf komple ucuz hissettiriyor. Yine de 2011 c serisinden geçilir bence.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    Sizin bindiğiniz makyajsız kasası olabilir. Onların içi çok kaliteli değildi.
  • +2 yil garanti uzatmayla 7 sene kafa rahat binilir. Dusunce guzel ama bayide alabilecek arac kalmadi. Ekim ayinda bi parti daha gelecek, icerik ve fiyat belirsiz. Eylul ayi sonuna dogru kovalamak lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmutBG

Sizin bindiğiniz makyajsız kasası olabilir. Onların içi çok kaliteli değildi.
    On konsol ve kapilarin ustu komple yumusak malzeme. Kapi iclerinin gorunumu guzel desenli ama sert bi malzemeyle kapli. Geri kalan yerlerin cogu piano black kaplama. Direksiyonda bile kaplama var. Daha ne olacak :) ama arka taraf takir tukur cidden, hissiyati da hosuma gitmedi
  • UmutBG U kullanıcısına yanıt
    C-hr'den mi bahsediyorsunuz? C-hr yeni ve eski kasasını test ettim. Almak isteyen bir iki arkadaşla da test sürüşüne çıktım. Makyajlısı da aynı, pek bir fark yok. Fiyatına göre bence kaliteli. Sadece arka taraf fazla ucuz.

Mercedes için diyorsanız da olabilir. Makyajla o kadar düzelttiler mi bilemem. Ben eski c serilerinde pek kalite göremedim. Hatta bazıları şaşırtıcı derecede dökülüyordu. Mutluhan honda da denk gelmiştim. Yüksek km falan da yoktu. Elimi nereye atsam oynuyordu.

Kalite deyince benim aklıma bu araç geliyor.(5 sene önceki aracım )
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-lexus-cok-iyi-durumda-lexus-rx-300-856713742/detay

Mercedes için demiştim ben, sizin hondada bindiğiniz c hangi kasaydı acaba hatırlıyor musunuz, merak ettim ben de
  • Babam hem 2001, hem 2009 C200K kullandı.

2001 kasayı bile verip CHR almam, o kadar söyleyeyim

Başta arkadaş çok güzel yazmış, km nedeniyle masrafı şusu busu can yakmıyorsa, attan inip eşeğe binme durumu net yaşanır. NET.
  • UmutBG U kullanıcısına yanıt
    2007 modeldi o araç.
  • Ormanci kullanıcısına yanıt
    Abartmayın hocam bu kadar. 99lexus 3.0 rx'ten 2011 1.5 imprezaya geçtim. Şimdi de xv'ye biniyorum.

Evet, lexus güzel araçtı(ilanı koydum yukarıda, muadil mercedesleri cebinden çıkarır bana göre, c serilerini konuşmuyorum bile) ama sonuçta eski. Xv'ye göre daha konforlu, daha sessizdi, daha kaliteliydi. Motoru güçlü, daha keyifliydi. Şu an xv'yi satıp almak istesem cebimde 90bin para bile kalır. Bu kadar artısına rağmen neden yapmıyorum? Şu an araba değiştirecek olsam gider yeni kasa xv alırım. Çünkü yeri geliyor eşek sizin ihtiyacınızı attan daha iyi görüyor. Yeri geliyor eşeğin bir özelliği öne çıkıyor. Önemli olan ihtiyaçlar, beklentiler. İşini gören 2020 egea, işini aksatan 2000 s serisinden daha iyidir.
    Hocam abartmayın deyip benim söylemek istediklerimi aynen yazmışsınız bi yandan da..

"İşini aksatan" kısmına katılıyorum, zaten o mesajda da belirttim, "yormuyorsa" sıkıntı yok. Ha, ki ben de "eski olsun, yeniye ne gerek var" kafasında olanlardan değilim, hep sıfırcıyımdır aslında

Beklentiler, öne çıkan özellikler falan filan tabi ki önemli. Onlara hiç girmedim.

Ancak yine de düşününce, CHR için değiştirmem. En azından bu araç bazında konuşayım. "Yeni" olması haricinde bir avantajı olmayacak. İşte o noktada da buna değer miii... Kafamın bi kısmı hep "cık" diyor
  • Sıfırlama ihtiyacınız neden peki?Km'si az ve temiz diyorsunuz mevcut aracınız için?Psikolojik mi?Yoksa mevcut aracınızdaki yürütme maliyetleri mi?Nedir sizi tercihe yönelten?

Ayrıca fiyatlar nedir aradaki ve kredi ile mi alacaksınız?Size kaç paraya mal olacak Toyota'ya geçiş?

Bu soruların cevabı halinde fikir beyan edilebilir.
  • faho kullanıcısına yanıt
    Km si 150 binde 10 yaşında aracım.Satacağım fiyata full paket 0 km alabiliyorum hatta üstüne para dahi kalabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3K1X

Km si 150 binde 10 yaşında aracım.Satacağım fiyata full paket 0 km alabiliyorum hatta üstüne para dahi kalabilir..
    Oldukça mantıklı gözüküyor.Zira ülkenin kaotik durumunu göz önüne aldığınızda beklenin aksine 2.elde ani bir çakılış dahi olabilir orta vadede hiç belli olmaz,sıfır araç her koşulda iyidir,üstelik cebinizden para da çıkmayacak daha ne olsun?Muhtemelen sıfır garantisi de var km/yıl bazında bu da bir güvence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 4 Eylül 2020; 16:26:52 >
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    Fiyatlarda oynama olur mu ki ? Bana şuan zaten en çekici gelen kısım fiyatı.Ayrıca yüklü kapora versem fiyatı sabitleyebiliyor muyum ?
  • Fiyat sabitleme eylul ayi icin vardi, stoklar bitti. Ekim icin sabitleme yok, hatta cogu bayi kapora bile kabul etmiyor. Fiyatin cok degisecegini dusunmuyorum ama kovalamazsaniz arac bulamazsiniz
  • Toyota için kullanılan "memur mercedesi" tabiri tam sizin içindir diye düşünüyorum.
    Eğer ekonomik koşullar Mercedes için artık yetmiyorsa yerine düşünülecek araç olarak Toyota isabet olacaktır.

Mercedesin kalite, konfor, özellikle de karizması tartışılmaz ama şu koşullarda kullanımı(bakım, tamir masrafları olarak diyorum) zorlaştıysa Toyota sizi mutlu edecektir.

Mercedes gibi parça ömrü uzundur, kolay arıza çıkarmaz, uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız. Yolda kalırım derdi olmaz. Yol tutuş ve peformans olarak da eşdeğer Toyotalar Mercedes ayarındadır.

Toyota deyince sadece yaris, corolla, chr aklınıza gelmesin. Bunun Camry, Avalon gibi modelleri ve ayrıca Toyotanın lüks segment Lexus markası da var...
  • C serisi tabikide kıyas yapılmaz CHR ile

Ancak masraftan korkuyorsanız ki 1.8 cgi motorlu C ler kronik sorunlu motorlardır,egzantrik sorunu vardır ve 10-15bin tl civarı masrafı var

Yeni araba istiyorsanız geçilir

Ancak hiçbşr konuda sizi C kadar tatmin etmez
  • Ormanci kullanıcısına yanıt
    Chr nin tek avantajı yeni olması değil ki. Başka avantajları da var.

Yerden yüksek araç. İlla ki kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Daha güvenli olacaktır. Aktif güvenlik donanımı standart. 2011 yılının güvenlik donanımı ile bu zaman kıyaslanmaz. Metal yorgunluğu vs de var.

Chr tüketim olarak da avantajlı olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail64

Toyota için kullanılan "memur mercedesi" tabiri tam sizin içindir diye düşünüyorum.
    Eğer ekonomik koşullar Mercedes için artık yetmiyorsa yerine düşünülecek araç olarak Toyota isabet olacaktır.

Mercedesin kalite, konfor, özellikle de karizması tartışılmaz ama şu koşullarda kullanımı(bakım, tamir masrafları olarak diyorum) zorlaştıysa Toyota sizi mutlu edecektir.

Mercedes gibi parça ömrü uzundur, kolay arıza çıkarmaz, uzun yıllar sorunsuzca kullanırsınız. Yolda kalırım derdi olmaz. Yol tutuş ve peformans olarak da eşdeğer Toyotalar Mercedes ayarındadır.

Toyota deyince sadece yaris, corolla, chr aklınıza gelmesin. Bunun Camry, Avalon gibi modelleri ve ayrıca Toyotanın lüks segment Lexus markası da var...
    Mercedes gibi uzun omurlu degildir hocam, mercedesten cooook daha uzun omurludur

Konu sahibi arkadasa ben de 5 yil garantili sifir bir toyota tavsiye ederim. 10 yasindaki arabayi artik degistirme vakti gelmis

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.