Şimdi Ara

MERCEDES GLA ANA KONU (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
351
Cevap
14
Favori
69.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman bende "aman tanrım didim" Velar zaten bir otomobil değil başka birşey!Şaka bi yana hakkımızda hep hayırlısı olsun. Maalesef gönül istiyor, kader gülüp geçiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormhan

quote:

Orijinalden alıntı: bamir

quote:

Orijinalden alıntı: master135

Tabiki mercedes kalitesini 1.5dizel otomatik motor seçeneğiyle yaşamak.saçma sapan vergi oranlarına takılmadan alınabilir araç.aracı 4 gün önce gördüm o akşam araştırmamı yaptım ertesi gün bayiye gittim test ettim sonraki gün fiyat araştırdım ve kaporayı yatırdım.Aylardır araç araştırıyoruz 4 günde karar vermeme sebep olacak kadar iyi araç.hafif bir yükseklik,crossover araç tipine mükemmel bir kasa uydurulmuş.genelde çok tipsiz kasalar olur qhasqai kuga cr-v bakarsanız bu araçlara,x3 bile bu kadar iyi bir kasaya sahip değil.Özellikle Amg paketin donanımı gayet iyi.içerisi bir c serisi kadar detaylı olmasa da insanı fazla tuşlara boğmayan spor döşemeye sade bir iç dizayn var.1500cc 109 beygirlik gücü 3.20i aracımdan sonra yetersiz bulurum diye düşünmüştüm.tabiki bmw performansı beklenemez ama fazla hız merakı olmayan biri için ideal.içeriye ses vermiyor gayet iyi yalıtım.aracın ne kadar iyi olduğunu zaten onlarca bayi aramama rağmen temmuz ağustosa tarih verecek kadar ellerinde araç olmayışından anlayabilirsiniz.diğer araçlarda indirim oranlarını yüzde 6 lara kadar çıkarken bu araçta yüzde 4 ü ancak alabiliyorsunuz.bu da çok satılan araçlardaki düşük indirim politikasının göstergesidir.Fiyat 10bin tl daha düşük olmalıydı benim düşüncem olarak onun haricinde bir eksik göremedim.Varsa başka merak ettiğiniz birşey sorabilirsiniz.

tekrar teşekkürler cevabınız için....Ben mazda cx5'e karar vermiştim...Ama % 10 zam yapınca mazda vede zaten 2000 motor olmasından dolayı 2700 tl gibi MTV kazığıyla beraber ikinci tercihim GLA 'a yöneldim...Benim için konfor çok önemli...Süspansiyonu bozuk yollarda nasıl,ist.yolları artık nerdeyse köy yolları gibi oldu...AMG almışsınız,süspansiyonu sert değilmi ??...Bu arada hayırlı olsun,Allah kazasız belasız yolculuklar nasip etsin...Renk tercihinizide merak ettim..

Merhabalar,

2000 km dir aracı kullanıyoruz (eşimin aracı). Eğer her zaman dikkat çeken, çok fazla etrafta olmayan, tarz bir aracım olsun diyorsanız GLA bence tek seçenek. Bizdeki araç; Gla 180 cdi amg beyaz renk. Aracın konforunu sormuşsunuz, bence gayet yeterli (amg olduğunu düşünürsek) ama urban olanı eminim daha konforludur. Zaten amg donanımda; amg süspansiyon ve 18" jantlar mevcut birde buna Türkiye yolları eklenince bu kombinasyonda bile bence konfor gayet iyi. Performans konusuna gelince; 1. cevap verilmesi gereken soru şudur ki; BEKLENTİM NE? Eğer siz 2000 cc ve üstü hele ki dizel tork delisi bir aracınız varsa ve sonra gla'ya geçtiyseniz.... Geçmiş olsun! Çünkü bu araç 1.5 MOTOR, bunu bilerek beklentilerimizi oluşturursak ve inanın performans delisi değilseniz gerçekten ideal bir gücü var.(rampada bayıldı ayıldı fln yok öyle birşey :)

Naçizane tavsiyem ise; eğer sipariş ettiğiniz araçlar amg donanımı ise zaten bayağı donanımlı geliyor, ama benim tekrar sipariş etme durumum olursa kesinlikle sürücü tarafı elektrikli hafızalı koltuk alırdım. Çünkü mekanik manuel koltuk bu seviyede bu fiyatta araca hiç olmamış.

sağlıcakla kalın dostlar....

Merhabalar 2014 180 Cdi Urban alma arifesindeyim,yazdıklarınızı okudum ve öğrenmek istedim,kullandığınız müddet boyunca hoşnutsuz olduğunuz bir durum ortaya çıktımı ve 2014 ler için 145.000 fiyat bandı nasıldır öğrenebilirmiyim??

Sorularımı diğer yazanlarda cevaplarsa çok memnun olurum zira 320 i ED Arasında kaldım her ikiside aynı fiyat,tüketimden ziyaden beklentim konfor ve rahatlık,teşekkürler..

• deren05 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle 2. el fiyatları için az-çok gibi bi kıyas yapamam inanın yetkinliğim yok. Ancak diğer sorularınıza cevap verebilirim. İlk olarak çok yanlış ve seçimi çok zor olan 2 araç arasında kalmışsınız. BMW tam bi performans aracı, asla sizi üzmez, konfor olarak bence gla'dan 1 tık iyi (amg paket ile kıyaslayarak konuşuyorum). Ancak bmw'ye göre nispeten yukarıda araç kullanmak (güvenli hissettiriyor), çok makul tüketim değerleri ve bagaj hariç iç yaşam alanı gla'nın daha iyidir diyebilirim. Son cümlenizde konfor ve rahatlık önceliğiniz olduğunu belirtmişsiniz. Bu iki önemli kritere göre bence bmw sizin için daha doğru bir tercih olacaktır.

Umarım sizi mutlu edecek bir karar alırsınız.
  • stormhan S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler bilgi için :))
  • Merhaba arkadaşlar;

2.el 140.000 TL civarı GLA düşünüyorum.

Araç hakkında hiçbir fikrim yok.Ancak alırsam kısmet olursa uzun süre kullanmak istiyorum...

1.85 boyum var ve 4 kişilik bir aileyiz.Öncelikle bize bu konuda sıkıntı yaratır mı?

Dizel ya da Benzinli olması çok önemli değil.Senede 10.000 km yapıyorum...

Donanım üst seviyede olsun istiyorum.Elbette aradığım aracı bu fiyatlara bulabilirmiyim bilemiyorum.

Kullanan arkadaşlar tavsiye edebilir mi acaba?

Bir de aklımda 3-4 yaşında A4 Avant var.Farklı araçlar ama bu 2 aracı öncelikle tip olarak çok seviyorum.

Değerli yorumlarınız için şimdiden tşk ederim.
  • pprodigyy kullanıcısına yanıt
    Tartışmasız a4 avant! Hiç düşünmeksizin, tüm samimiyetimle ve rasyonel bakış açısıyla. Pişman olmazsınız.
  • quote:

Tartışmasız a4 avant! Hiç düşünmeksizin, tüm samimiyetimle ve rasyonel bakış açısıyla. Pişman olmazsınız.

Tşk ederim cevabınız için.

GLA bana ufak mı gelir.Neden tercihiniz Avant yönünde olurdu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Zevkle cevap veririm ne demek. Madde madde özetlersem;

1- Gla çok niş (niche) sınıf bi araç, ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz emin olun arası yok
    2- Gla'nın hacmi görünüşüyle direkt ters orantılı
    3- Ekonominizi sarsmaz ise Gla alınacaksa sadece benzinli alınmalı (dizeli kurt görünüşünde kuzu)
    4- 4 kişilik bir aileyiz dediniz, biz ise 3 kişilik bir aileyiz (bebek) bırakın seyahati market alışverişi bile zulm olmaya başladı. Alın bir avant rahat edin (bu arada audi'den a5 ve avantlar hariç hiç hiç haz etmem)
    5- Gla'nın özel bi araç olmasından dolayı satın alma maliyeti çok yüksek, o fiyatlara alternatifler çok (bknz 0 km gla fiyatları)
    6- Konfor gla'da biraz sıkıntı (amg için) makyajlı kasayı bilemem ancak bizim araç hafif konforu düşük gerçi bu size yolda çok iyi yol tutuşu olarak dönüyor.
    7- Gla alınca insan ilk başta mercedes'im oldu diye seviniyor ancak, bazı işçilik hataları, malzeme kalitesi, maalesef trim sesleri biraz üzüyor.

Son olarak demek istediğim; avant ile gla yı kıyaslamak çok alakasız olur çünkü sınıf farklılığı var. Ancak yine de son söz sizin, benim hiç audi aracım olmadı ancak dışardan bakınca avant lar çok hoş duruyor.

Örnek; 472108048

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Zevkle cevap veririm ne demek. Madde madde özetlersem;

1- Gla çok niş (niche) sınıf bi araç, ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz emin olun arası yok
    2- Gla'nın hacmi görünüşüyle direkt ters orantılı
    3- Ekonominizi sarsmaz ise Gla alınacaksa sadece benzinli alınmalı (dizeli kurt görünüşünde kuzu)
    4- 4 kişilik bir aileyiz dediniz, biz ise 3 kişilik bir aileyiz (bebek) bırakın seyahati market alışverişi bile zulm olmaya başladı. Alın bir avant rahat edin (bu arada audi'den a5 ve avantlar hariç hiç hiç haz etmem)
    5- Gla'nın özel bi araç olmasından dolayı satın alma maliyeti çok yüksek, o fiyatlara alternatifler çok (bknz 0 km gla fiyatları)
    6- Konfor gla'da biraz sıkıntı (amg için) makyajlı kasayı bilemem ancak bizim araç hafif konforu düşük gerçi bu size yolda çok iyi yol tutuşu olarak dönüyor.
    7- Gla alınca insan ilk başta mercedes'im oldu diye seviniyor ancak, bazı işçilik hataları, malzeme kalitesi, maalesef trim sesleri biraz üzüyor.

Son olarak demek istediğim; avant ile gla yı kıyaslamak çok alakasız olur çünkü sınıf farklılığı var. Ancak yine de son söz sizin, benim hiç audi aracım olmadı ancak dışardan bakınca avant lar çok hoş duruyor.

Örnek; 472108048

Ben de audi a4 sedandan hiç haz etmem.Ancak station araç gözüme çok güzel görünüyor.

Vakit verdiğiniz için çok tşk ederim.Sanırım avant alacağım.

Hayırlı akşamlar.

• pprodigyy kullanıcısına yanıt
    Ne demek, hangi aracı alırsanız alın umarım çok mutlu olursunuz ve keyifle binersiniz.
  • stormhan S kullanıcısına yanıt
    Çok tşk ederim.

Hep beraber inşallah.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Severek kullandığım GLA 200 Urban model aracımı yurtdışına taşınacağım için zorunluluktan satıyorum. Gerçekten çok temiz bir araçtır. İlgilenenler detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mercedes-benz-hakimden-gla-kazasiz-hatasiz-garantili-cam-tavan-xenon-far-502940761/detay/
  • Bizde esimin otomatik dizel jettasini satip, dizel bir GLA sahibi olmaya karar verdik. ilanların hemen hepsinde tv navigasyon işaretli gorunuyor ancak navigasyon la ilgili hiç bir bilgi göremedim. mb sitede de navigasyon on hazirligi yazıyor. Araclarinizda navigasyon varmidir? onun disida aracla ilgili zaten didik didik herkes fikrini yazmış, paylaşım yapanlara teşekkürler bu arada.
  • SmiLeY kullanıcısına yanıt
    Evet navigasyon araçlarda en azından altyapı olarak mevcut. (servisten ücreti mukabilinde harici hafıza kartı ile elde edilebiliyor haritalar) Onun haricinde tv durumunu bilemiyorum ancak makyajsız kasada yok. Ancakk eğer araçta command online var ise durum başta (ki bu donanımda tr'de araç sayısı bir elin parmaklarını geçmez) Bu arada araç ile ilgili sorunuz olursa memnuniyetle cevaplarım. Naçizane önerim eğer 2. el düşünüyorsanız lütfen geçmiş servis kayıtlarını kontrol edin derim. (km çok düşük dahi olsa bile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stormhan -- 4 Aralık 2017; 14:14:5 >
  • quote:

Evet navigasyon araçlarda en azından altyapı olarak mevcut. (servisten ücreti mukabilinde harici hafıza kartı ile elde edilebiliyor haritalar) Onun haricinde tv durumunu bilemiyorum ancak makyajsız kasada yok. Ancakk eğer araçta command online var ise durum başta (ki bu donanımda tr'de araç sayısı bir elin parmaklarını geçmez) Bu arada araç ile ilgili sorunuz olursa memnuniyetle cevaplarım. Naçizane önerim eğer 2. el düşünüyorsanız lütfen geçmiş servis kayıtlarını kontrol edin derim. (km çok düşük dahi olsa bile)

araçta command olup olmadığını nasıl anlayabiliriz hocam, ekstra donanım olarak mı satılıyor
  • sarampol S kullanıcısına yanıt
    command ekstra bir donanımdır, bi araçta command olup olmamasının en büyük farkı command ekranı, normale göre büyük olur. Navigasyon özelliği, benim bildiğim (yanılıyor olabilirim) aracın üstünde gelir ekstra ücret ödemezsiniz.
  • 2017 gla 180 amg'yi bütün camlar açık renk olaak aldık en azından arka yan ve ark camlar karartılmış olmuyor mu?
  • ubeceren kullanıcısına yanıt
    makyajlı kasada artık karartılmış camlar "gece paketine" dahil edildi, yani opsiyon oldu. Makyajsız kasalarda standart olarak amg de geliyordu. (yani bize öyle gelmişti)
  • quote:

makyajlı kasada artık karartılmış camlar "gece paketine" dahil edildi, yani opsiyon oldu. Makyajsız kasalarda standart olarak amg de geliyordu. (yani bize öyle gelmişti)

Benimki 2015 Urban. Arka camlar karartılmış. Style da düz sanırım. Şimdi de Amg lerde cam tavan standart,önceden ekstraydı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben 2016 da gece paketi ile almıştım opsiyon cam karartmaları ama çok başarılı
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.