Şimdi Ara

MERCEDES GLA ANA KONU (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
352
Cevap
14
Favori
69.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Buarad bir arkadaş özellikle gece paketi ve sonroof tavsiyesinde bulunmuş
    http://www.arabalar.com.tr/mercedes/gla-serisi/2016/200-1-6-amg
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logan20

Buarad bir arkadaş özellikle gece paketi ve sonroof tavsiyesinde bulunmuş
    http://www.arabalar.com.tr/mercedes/gla-serisi/2016/200-1-6-amg

Misafir-8314 14.06.2016 13:27
    Arabanın ve AMG donanımın tüm karakteristik özellikleri ortaya çıksın istenirse metalik dağ grisi + gece paketi + panoramik sunroof tercih edilmeli.

bunu diyorsun sanırım , ben zaten aynen böyle geçtim siparişi , hatta aklımda birkaç modifikasyon da var ;)

•  MERCEDES GLA ANA KONU

ben siparişi geçtim biraz tuzlu oldu ama full'a yakın oldu diyebilirim.

artık gelince test eder anlarız değip değmediğini
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, şahane olmuş! Güle güle kullanın, gerçi araç sipariş olduğundan 1,5-2 ay beklemek biraz insanı kasıyor ama değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stormhan

Hayırlı olsun, şahane olmuş! Güle güle kullanın, gerçi araç sipariş olduğundan 1,5-2 ay beklemek biraz insanı kasıyor ama değer.

teşekkür ederim .

en iyisi araba aldığın bir iki aylığına unutmak.

araç geldiğinde bir test yapıp fikirlerimi burda paylaşacağım gla konusunda forumda bilgi çok az.
    bunun 2 sebebi var;
    1- Araç çok satılan piyasa aracı değil
    2- Araç sahipleri genelde hanımlar (muhtemelen forumlarda pek bulunmuyorlar ve onlar için otomobil genel olarak estetik görünen ve a noktasından b noktasına ulaşım aracı olarak adlediliyor)
    Koltukları artico gri ile değiştirmenizi tavsiye ederim spor kolyuk yerine normal koltuk geliyor ve araç bambaşka oluyor , iç mekan oldukça rahatlıyor.Ben artico bej almıştım çok rahat ettik yoksa GLA almazdım.
    Ayrıca aracım konfor süspansiyona sahip urban olmasına rağmen çok sert.Amg yi düşünemiyorum bile , eğer amg ile test ettiyseniz ve ana yolda kullandıysanız kesinlikle ara yollara sapmanızı ve tecrübe etmenizi tavsiye ederim.
  • GRRKN77 G kullanıcısına yanıt
    Araç dediğiniz gibi genel olarak sert, Amg'de cabası. Ancak a / cla serisinden daha iyi, eğer illa amg seçilecekse ROF lastikler tercih edilmemeli. (gerçi normal lastik seçimi de olsa aracın sertliği %30 değişiyor) Tabii bu sertliğin keyfi virajlı yollarda size güven olarak döndüğünden bahsetmeme gerek yok. Tren gibi dedikleri bu olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRRKN77

Ayrıca aracım konfor süspansiyona sahip urban olmasına rağmen çok sert.Amg yi düşünemiyorum bile , eğer amg ile test ettiyseniz ve ana yolda kullandıysanız kesinlikle ara yollara sapmanızı ve tecrübe etmenizi tavsiye ederim.

benim test ettiğim araç gla edition 1 idi sanırım o da konforlu süspansiyona sahipti .

çok fazla rahatsız olmamıştık ama aracın sert olduğunu duymuştum.

amg test etme şansım olmadı.

diğer mesajınıza ithafen ,

ben de normal koltuk almayı öok düşündüm ama geçen senenin aksine bu sene koltuk seçenekleri azaltılmış , mesela beyaz spor koltuklar yok

bej rengine de güvenemedim , bir de artico deri nasıldır görmediğimdem emin olamadım ben de en güzel görünen spor amg koltuklar ile sipariş verdim.

yoksa kahverengi bir konsept düşünüyordum ama bu seneki konfigureasyonda kahverengi trim istiyorsanız size full kahverengi bir tasarıma izin veriyor yani bej rengi falan trimle ayrı alamıyorsun ( alıyorsun da exkusive paket alıp içine bej koltuk atmak saçma oluyor , 8bin lira sırf bir trim için verilmez )

biz rize trabzon arasında kullanmıştık , uzungöle falan gitmiştik edition 1 ile , arka koltuktakiler pek şikayet etmemişti.

ben aracı sertliği seçilebilir süspansiyon ile satın aldım gelince göreceğiz gerçekten fark edecek mi?

aslında offroad süspansiyon istemiştim araç yüksek olsun diye ama satış temsilcisi benim için araştırıp sormuş ve konforlu olmayacağını söylemişler , aracın yüksek olmasına rağmen süspansyon pek de yumuşak olmuyormuş bu da bozuk yollarda extra rahatsızlık yaratabilirmiş.

konforlu almak yerine ben de paraya kıyıp dinamik süspansiyonu tercih ettim , çünkü konforu seçinde direct steer sistemi direk iptal ediyor ve otobanda kullanırken yol tutuş avantajınız azalmış oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frostburn -- 24 Haziran 2016; 16:33:30 >

• stormhan S kullanıcısına yanıt
    Evet 1,5 yildir keyifle kullaniyoruz aslinda esim kullaniyor ve benim bahsettigim seylerin cogunun farkinda degil ama sertlik konusu biraz da yollarimizla alakali cunku rof lastiklerin sertligi duzgun yollarda cok hissedilmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayirli olsun simdiden , zevk alarak kullanacaginizdan eminim zaten alirken aracinizi kisisellestirmeniz de gla yi dogru tercih yapiyor sizin icin cunku ayri tarzi olan bir model bana gore.

• Arkadaşlar vw tiguan aracımı satıp gla dizel almayı düşünüyorum. Fiyat, performans, yakıt, konfor, genişlik vs. vs. bakımından sizce mantıklı bir tercih olur mu tiguan'dan gla'ya geçiş, kıyaslama yapıp bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: afumetto

Arkadaşlar vw tiguan aracımı satıp gla dizel almayı düşünüyorum. Fiyat, performans, yakıt, konfor, genişlik vs. vs. bakımından sizce mantıklı bir tercih olur mu tiguan'dan gla'ya geçiş, kıyaslama yapıp bana yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Eski tiguan olduğunu varsayiyorum.

Gla biraz da küçük bir araç ama iç hacim ve bagaj olarak eski tiguanin gerisinde değil.

Diesel arabası evet hesaplı ama motoru çok güçlü değil yani benzinli aracı kadar performans beklemeyin.

Ama performans önemli değil diyorsaniz diesel alınabilir.

Bir de gla vergi gider düşme ihtiyacınız yıksa 2.el almak daha mantıklı fiyat baya düşüyor.

Benziniye de bakın ama benzinli gaza basarsanız yakan bir araç

• Temiz düzgün bir 2.el bulursam evet 2.el de olabilir, araştırmalar başladı :) ve evet eski kasa tiguan var.

• afumetto A kullanıcısına yanıt
    2. el alternatifler çok, hatta bi ara ilanda, çekilişten çıkmış satılık gla vardı ve 0 km fiyatına göre nispeten ucuzdu. Bence biraz araştırın çok temiz az kullanılmış araçlar var. Son olarak ise dizel gla kullanıcısı olarak; eğer benzin tüketiminden çok rahatsız olmaz iseniz bence direkt benzinli alın. Maalesef bu dizel motor bu araca biraz yakışmamış.
  • C serisinde kullanılan 1.6 dizel ünite gelseydi çok daha iyi olurdu bence de, şu an araştırma aşamasındayım, bakalım belki 1.6 dizel gelir gla için de.

• quote:

Orijinalden alıntı: stormhan

2. el alternatifler çok, hatta bi ara ilanda, çekilişten çıkmış satılık gla vardı ve 0 km fiyatına göre nispeten ucuzdu. Bence biraz araştırın çok temiz az kullanılmış araçlar var. Son olarak ise dizel gla kullanıcısı olarak; eğer benzin tüketiminden çok rahatsız olmaz iseniz bence direkt benzinli alın. Maalesef bu dizel motor bu araca biraz yakışmamış.

bana da dizel motor çok zayıf geldi açıkçası.

zaten renault motor bırakalım da biraz performanslı olsun.

motor konusunda aslında çok sorun yok , tek handikapı biraz gürültülü ve bmw x1 gibi muadillerine göre çok yakıyor.

asıl can sıkan şanzımanın çok canlı olmaması, onu da yenmenin yolu manuel yada spor kullanmak.
  • afumetto A kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamıyorsam, 2017 3. çeyrekte makyajlı gla piyasaya çıkacak ve muhtemeldir ki 1.6 ünite bu modelde olacaktır ve tadından yenmeyecektir
  • stormhan S kullanıcısına yanıt
    Merhabalar hocam, kaynak bulamadim yeni makyajli kasa icin eger bulabilirseniz gonderebilir misiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.