Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (258. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.398
Cevap
82
Favori
566.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar,

Aynı mesajı 15000 bakımından önce bende sık sık alıyordum.
    Bakıma gittiğimde (Mengerler-Ankara) durumdan bahsettim. Bir sensör ile ilgili olduğunu söylediler. Almanyadan sipariş edildi. 15 gün içerisinde gelip garanti kapsamında değiştirilecek.
    Ancak aracım bakımdan çıktıktan sonra bir daha bu sorunu yaşamadım. Ama yine de parça geldiğinde değiştirilecek.

Birde bakıma girmeden önce ön balatalardan durmaya yaklaşınca bir hışırtı geliyordu. İnceledikten sonra balata ömrünün 2000 km kaldığını söylediler. Yani balataların 17000 km'de bitmesi Mercedese hiç yakışmadı. Normalde 25000-30000 civarlarında değişti diğer E350 mizde.

15000 bakımı normalde 700TL civarında. Ön balatalar için 350 TL ile birlikte toplam 1050 TL ödedim.

Saygılar, iyi günler..
  • dweller kullanıcısına yanıt
    yossy Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Ben de biraz geç yazıyorum.
    Bahsettiğim gibi Model Oto'ya götürdüm aracı ve akünün eksi kutbunun arabaya bağlantı noktalarının birinde fabrikasyon bir hata olduğunu söylediler ve sorunu çözdüler. O günden beri uyarıyı almadım.

İlginize ve cevabınıza teşekkürler.

edit: kişi eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanbjk1 -- 20 Mart 2014; 20:11:16 >
  • Öncelikle cla180 cdi bildiğim kadarıyla nisan ayında gelecek. ama bence hiç beklemeyin heleki performans seviyorsanız kesinlikle uzak durun. gerek yakıt tüketimi gerek performans anlamında focusdan(1.6TDCİ) daha iyi olamaz.

Edit: kişi eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aniil -- 20 Mart 2014; 23:16:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Öncelikle cla180 cdi bildiğim kadarıyla nisan ayında gelecek. ama bence hiç beklemeyin heleki performans seviyorsanız kesinlikle uzak durun. gerek yakıt tüketimi gerek performans anlamında focusdan(1.6TDCİ) daha iyi olamaz.

Edit: kişi eklendi

o zaman daha bizim piyasada dizel modeller yok..
    teşekkürler cvp iiçin.
    nisan ayını beklicez artık..
  • kaanbjk1 K kullanıcısına yanıt
    Sıkıntının çözülmesine sevindim.

Genel olarak elektriksel ya da yazılımsal bir sıkıntı olduğu belli.

Bende rampada trafikte durması büyük sıkıntı yaşatıyordu ama çok şükür bir daha olmadı.
  • Arkadaşlar yakın zamanda mercedes showroomuna giden var mı? acaba 2013de olduğu gibi yine CLA da uzuk kuyruklar var mı? aracı bugün almak isteyen bir kişi ne kadar bekleyecek. birde 2014 CLA TR kotası kaç adet? Teşekkürler...
  • Aniil A kullanıcısına yanıt
    Bagdat caddesinden subat ayinin basinda siparis verdik, martin ilk haftasi aldik araci. Yalniz bizimki ozel siparise girdigi icin uretiminide beklemis olduk.

Satis temsilcisinin soyledigine gore, 1'den fazla amg paket ve beyaz renk vardi ellerinde. Ama 1.5 ay oncesinden bahsediyorum.
  • pistachio kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için çok teşekkür ederim anladığım kadarıyla 2013 deki kadar yoğunluk yok!!! sanıyorum ki ötv artışı ve kredi taksitlerinin sınırlandırılması bunda etkili oldu. tabi euro ve doların da payını unutmamak lazım.
    Doğru söylüyorsunuz, aynen öyle. 10 bin lira oynadı fiyatlar. Dalga geçiyorlar insanlarla artık. Sadece ötv yüzünden bile 2 tanede devlete araba alıyoruz neredeyse. Daha bunun mtv'si benzini şusu busu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cla lara %5 zam yapmışlar , hayırlara vesile olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ronin67777

cla lara %5 zam yapmışlar , hayırlara vesile olsun...

Saçmalık dan başka birşey değil euro ve dolar düşerken bu zamda neyin nesi???
  • quote:

%45 ÖTV ve akabindeki KDV az gelmiş. 106.400 liralık CLA 200 AMG'nin liste giriş fiyatı hala aklımda 2 sene önceki. %40 zam olmaz 2 senede. Talebi dizginlemek veya vurgunu artırmak amacındalar belli ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

%45 ÖTV ve akabindeki KDV az gelmiş. 106.400 liralık CLA 200 AMG'nin liste giriş fiyatı hala aklımda 2 sene önceki. %40 zam olmaz 2 senede. Talebi dizginlemek veya vurgunu artırmak amacındalar belli ki.

daha 1 sene bile olmadı hocam ilk CLA ları mayıs 2013 te almaya başladık
  • quote:

Orijinalden alıntı: davidas38

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

daha 1 sene bile olmadı hocam ilk CLA ları mayıs 2013 te almaya başladık

He işte düşün bak 1 sene bile kesmemiş beni bu kadar saçma zamlar yüzünden :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bu cla nın ortasındaki ekranı navigasyon olarak kullanabiliyormusunuz? mesela standart AMG paket bir CLA alsak direk navigasyon var mı yoksa bizim opsiyonel olarak seçmemiz gereken programlar mı var? Teşekkürler...
    standart değil opsiyon ile alınabiliyor.
  • bdurmus kullanıcısına yanıt
    Peki o opsiyonun adı nedir.. ayrıca güncelleme için para ödemek gerekiyor mu? yoksa ömür boyu ücretsiz güncelleme var mı? Teşekkürler...
  • quote:

Peki o opsiyonun adı nedir.. ayrıca güncelleme için para ödemek gerekiyor mu? yoksa ömür boyu ücretsiz güncelleme var mı? Teşekkürler...

valla bende tam bilmiyorum aslında, şu olması lazım "Becker® Map Pilot ön hazırlığı" bunun haricinde başka bi opsiyonda almak lazım mı bilmiyorum ama sanırım lazım.

ben almadan önce nedense navigasyon standart diye düşünüyordum hep, gerçi alacağım aracın ayrıntılı donanım listesini incelemiştim yazmıyordu ama dediğim gibi nedense hep standart diye düşündüm. aracı teslim almaya gittiğimde öğrendim ve süpriz oldu, üzüldüm açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

valla bende tam bilmiyorum aslında, şu olması lazım "Becker® Map Pilot ön hazırlığı" bunun haricinde başka bi opsiyonda almak lazım mı bilmiyorum ama sanırım lazım.

ben almadan önce nedense navigasyon standart diye düşünüyordum hep, gerçi alacağım aracın ayrıntılı donanım listesini incelemiştim yazmıyordu ama dediğim gibi nedense hep standart diye düşündüm. aracı teslim almaya gittiğimde öğrendim ve süpriz oldu, üzüldüm açıkcası

Gerçekten üzünülecek bir durum nasıl olurda 100bin tl lik bir araçda navigasyon standart olmaz anlamadım doğrusu...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

quote:

Gerçekten üzünülecek bir durum nasıl olurda 100bin tl lik bir araçda navigasyon standart olmaz anlamadım doğrusu...

onu geçtim anahtardan uzaktan camları açıp kapatamıyoruz bile

bence navigasyon, elektrikli hafızalı koltuklar gibi özelliklerin standart olması lazım.

• 
Sayfa: önceki 256257258259260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.