Şimdi Ara

MERCEDES CLA ANA KONU (CLA45 AMG geldi) (260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.399
Cevap
82
Favori
566.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler (özelliklede Sukru Bey) sanırım siz navigasyon sisteminin standart olarak hiç bi markada sunulmadığını söylemiştiniz. bakın 42bin tl lik clio4 de standart navi sistemi var. ismide R-Nav multimedya sistemi. http://www.renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/ozellikler şimdi sanırım benim mercedes e neden bu kadar kızdığımı anlamışsınızdır. 40binlik clio4 de standart navi varken 100binlik CLA da olmaması sizce normal mi?
  • Lütfen şu kısa kısa 6videoyu izleyin http://www.renault.com.tr/Rlink/navigasyon ve bu gördüğünüz sistem 42binlik clio da standart!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aniil

Lütfen şu kısa kısa 6videoyu izleyin http://www.renault.com.tr/Rlink/navigasyon ve bu gördüğünüz sistem 42binlik clio da standart!!!

Ben işte özellikle bu yüzden çok "saçma" olduğunu düşünüyorum.

Bir önceki iletimde de bahsettiğim gibi, artık bu cihazlar için kullanılan teknolojiler eskisi gibi pahalı aygıtlar değil !

Artık yeni jenerasyon (özellikle Reanult'larda) standart hale gelmeye başlıyor ama Mercedes, BMW, Audi vs. premium seviyedeki markalar uzun zamandır yarattıkları algı ile bu olayın pahalı bir aksesuar olduğuna insanları inandırmayı başardılar.

Saçmalıktan kastım budur...

• dweller kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum.
  • quote:

Beyler (özelliklede Sukru Bey) sanırım siz navigasyon sisteminin standart olarak hiç bi markada sunulmadığını söylemiştiniz. bakın 42bin tl lik clio4 de standart navi sistemi var. ismide R-Nav multimedya sistemi. http://www.renault.com.tr/araba/binek/yeni-clio/ozellikler şimdi sanırım benim mercedes e neden bu kadar kızdığımı anlamışsınızdır. 40binlik clio4 de standart navi varken 100binlik CLA da olmaması sizce normal mi?

mercedesin hic bir modelinde standart degil ana temam budur . Saydigim ureticiler ise buyuk premium markalar . Reno koysa ne olur koymasa ne olur ;)

Ayrica 42 binlik clio da olmasi benim acimdan bir anlam ifade etmiyor ki, ben genel anlamda navinin standart olmasinin sacma oldugunu savunuyorum , 42 bin yerine 40 a sat ama navi opsiyon olsun , isteyen alir istemeyen almaz ;)

Neyse ben navigasyonundan memnunum 100 bine arac alan ustune 5 daha koysun navisinide alsin , almiyorsa 400 tl ye epey navi var , hatta telefon ile bile idare ediliyor.

Edit : anil bey bu arada joy donanimda standart degil , birakin opsiyon bile degil :) yani hakliyim gordunuz mu ;) bir seyin standart olmasi en alt donanimda gelmesi demektir benim icin . Yoksa C klas w204 de 114 bin tl ye selection plus paketli araclar ile navi alabiliyordunuz ve arac uzerinde geliyordu opsiyon degildi , simdi bu mantikla Tum C klas ta navi standart diyebilirmiyiz ;) bence diyemeyiz ... Ama velevki dedik bakin mersedes te standart pakette navi sunmuş demek ki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 9 Nisan 2014; 14:21:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dweller

quote:

Orijinalden alıntı: sukru52

Merhaba ,

Navigasyon sizin beklentiniz , maddi durumunuz ve bakis acinizla alakali . Bir sey diyemem . Araclarin navigasyonunda yazdigim Gyroskop , esp/abs hiz bilgisi ve built-in cihazlarin faydalarini bilmeden yazdiginiz ortada oldugundan baska br sey diyemem . Aracin pusula sayesinde vektorel haritada araci ne kadar keskin navigasyon yaptirdigi ortadir . Bu arada bir ara Becker sitesine girip orjinal naviye radar ve trafik isik bilgisi yuklendigini ve bunu. tR icin sadece 4 euro ya yapildigini gorseydiniz sasirirdiniz ;)

Carplay ise iste o kucuk donanim cok para olacak mercedes te bu tip parcalar hic ucuz degil, cok rahat 500 euro bandinda olacak diyebilirim , ama 2015 den once gelmeyecek diye biliyorum .

Drive kit ise cla ya oluyor ve yetkili servisler yapabiliyor . Ben serviste yaptirdim . Suan ki euro kuru ile ne kadar bilmiyorum ama 2000 tl cibari olsa gerek .

Cogu araci bilmiyorum , ancak birakin ucretli olsun , 30-40 euro veririz keske guncelleme gelse ;) tabii ki pahali olacak aracin built in navisinde ki pusula bile tek basina 1000 euroluk degere aahip . Cihazlarin icinde gelen HDD ler yuzlerce dolar . O yuzden 400 tl lik navigasyon alan birakin alsin ;) tartismaya bile degmez . Artik sacmalik deyin ne derseniz deyin , benim 2005 model Astra H aracinda da orjinal fabrika navigasyonu var , 2013 Mercedes im de de , yine alsam o sekilde alirim !

Saygilar

Merhaba,

Becker olayını bilmiyorum, başarılıymış :)

CarPlay olayına gelecek olursak, Mercedes'ten ziyade Apple ortaklığı ve Apple'ın iyice otomobil multimedya işlerine girmeye kararlı olmasından dolayı sürümden kazanma psikolojisiyle hareket edileceğini bir yerde okumuştum ama ne kadar ciddi bir haberdi, tartışılır...

Ben valla yetkili servise Xenon far taktırmak istedim, adamlar kesinlikle olmaz demişlerdi. Aracın fabrika çıkışını bozamıyoruz demişlerdi hatta, Drive Kit'i yapmaları garip geldi... Ya da bizim buradaki Has Oto'da bir gariplik var...

Yıllık 30-40 euro dediğiniz gibi kabul edilebilir bir maliyet ama 2 sene sonra güncellenen çok az araç navigasyonu gördüm. Aslında bütün navigasyonlar dışarıdan güncellenebilecekken bunu araba marlarının engellemesi ayrı bir saçmalık...

Pusula olayında haklısınız, pahalı olabilir ona lafım yok. Ama mesela harddisk'in yüzlerce dolar olarak satılması çok saçma. Artık ssd devrindeyiz ve hala sanki hareketli ortamlarda çalışan hdd pahalıdır mantığıyla aynı saçma fiyat politikasını güdüyorlar. Keza aslında bu gyroskop/pusula olaylarında da geçerli. Artık eskisi kadar pahalı enstrümanlar değiller fakat tutturulmuş bir "arabada navigasyon olursa pahalı olur" mantığı devam ediyor... Mesela 2005 model arabanızdaki navigasyon pahalıdır, ona hiçbir lafım olmaz ama yeni CLA'da bu kadar pahalı olması benim için "saçmalıktır". Yoksa kim istemez arabasında built-in navigasyon olsun ? :)

Sayin dweller ,

Navigasyonlarin 3 ude gayet basarili , siz on yargi ile yaklasiyorsunuz . Comand i ayri tutarak yazarsam benim aracta olmasindan en cok haz aldigim donanim DDP dir .

Car play ilgi alanim disinda DDP oldugundan gelmesi yada gelmemesi cok bir anlam ifade etmiyor . Baglanti %90 medya arayuzu , o olmazsa BT uzerinden olacak gibi eger BT olursa hiz konusunda sorun olacagindan tat vermez . Ayrica aracinizin yazilimina uygun arayuz olacagindan apple dan cok mercedesin yazilim konusunda araciniza islem yapmasi gerekiyor . Audio20 lerde aracinizin ekranina goruntu gelmsi icin becker portu var orasi kullanilirsa muhtemel bir arayuz gerecektir bahsettigim de odur .

Has i bilmiyorum nedir ne degildir , benim servisim her istedigimi yapiyor , hatta gecen hafta bir A klas a 14 bin tl ye bi-xenon montaji yaptilar ;)

Diger navi husulari ise kullanicinin beklentisidir , ben ddp ye 2000 tl verirken gayet mantikli bulmustum . Bu tamamen beklenti ve butce olayidir .

Saygilar

• quote:

quote:

quote:

Merhaba ,

Navigasyon sizin beklentiniz , maddi durumunuz ve bakis acinizla alakali . Bir sey diyemem . Araclarin navigasyonunda yazdigim Gyroskop , esp/abs hiz bilgisi ve built-in cihazlarin faydalarini bilmeden yazdiginiz ortada oldugundan baska br sey diyemem . Aracin pusula sayesinde vektorel haritada araci ne kadar keskin navigasyon yaptirdigi ortadir . Bu arada bir ara Becker sitesine girip orjinal naviye radar ve trafik isik bilgisi yuklendigini ve bunu. tR icin sadece 4 euro ya yapildigini gorseydiniz sasirirdiniz ;)

Carplay ise iste o kucuk donanim cok para olacak mercedes te bu tip parcalar hic ucuz degil, cok rahat 500 euro bandinda olacak diyebilirim , ama 2015 den once gelmeyecek diye biliyorum .

Drive kit ise cla ya oluyor ve yetkili servisler yapabiliyor . Ben serviste yaptirdim . Suan ki euro kuru ile ne kadar bilmiyorum ama 2000 tl cibari olsa gerek .

Cogu araci bilmiyorum , ancak birakin ucretli olsun , 30-40 euro veririz keske guncelleme gelse ;) tabii ki pahali olacak aracin built in navisinde ki pusula bile tek basina 1000 euroluk degere aahip . Cihazlarin icinde gelen HDD ler yuzlerce dolar . O yuzden 400 tl lik navigasyon alan birakin alsin ;) tartismaya bile degmez . Artik sacmalik deyin ne derseniz deyin , benim 2005 model Astra H aracinda da orjinal fabrika navigasyonu var , 2013 Mercedes im de de , yine alsam o sekilde alirim !

Saygilar

Merhaba,

Becker olayını bilmiyorum, başarılıymış :)

CarPlay olayına gelecek olursak, Mercedes'ten ziyade Apple ortaklığı ve Apple'ın iyice otomobil multimedya işlerine girmeye kararlı olmasından dolayı sürümden kazanma psikolojisiyle hareket edileceğini bir yerde okumuştum ama ne kadar ciddi bir haberdi, tartışılır...

Ben valla yetkili servise Xenon far taktırmak istedim, adamlar kesinlikle olmaz demişlerdi. Aracın fabrika çıkışını bozamıyoruz demişlerdi hatta, Drive Kit'i yapmaları garip geldi... Ya da bizim buradaki Has Oto'da bir gariplik var...

Yıllık 30-40 euro dediğiniz gibi kabul edilebilir bir maliyet ama 2 sene sonra güncellenen çok az araç navigasyonu gördüm. Aslında bütün navigasyonlar dışarıdan güncellenebilecekken bunu araba marlarının engellemesi ayrı bir saçmalık...

Pusula olayında haklısınız, pahalı olabilir ona lafım yok. Ama mesela harddisk'in yüzlerce dolar olarak satılması çok saçma. Artık ssd devrindeyiz ve hala sanki hareketli ortamlarda çalışan hdd pahalıdır mantığıyla aynı saçma fiyat politikasını güdüyorlar. Keza aslında bu gyroskop/pusula olaylarında da geçerli. Artık eskisi kadar pahalı enstrümanlar değiller fakat tutturulmuş bir "arabada navigasyon olursa pahalı olur" mantığı devam ediyor... Mesela 2005 model arabanızdaki navigasyon pahalıdır, ona hiçbir lafım olmaz ama yeni CLA'da bu kadar pahalı olması benim için "saçmalıktır". Yoksa kim istemez arabasında built-in navigasyon olsun ? :)

Sayin dweller ,

Navigasyonlarin 3 ude gayet basarili , siz on yargi ile yaklasiyorsunuz . Comand i ayri tutarak yazarsam benim aracta olmasindan en cok haz aldigim donanim DDP dir .

Car play ilgi alanim disinda DDP oldugundan gelmesi yada gelmemesi cok bir anlam ifade etmiyor . Baglanti %90 medya arayuzu , o olmazsa BT uzerinden olacak gibi eger BT olursa hiz konusunda sorun olacagindan tat vermez . Ayrica aracinizin yazilimina uygun arayuz olacagindan apple dan cok mercedesin yazilim konusunda araciniza islem yapmasi gerekiyor . Audio20 lerde aracinizin ekranina goruntu gelmsi icin becker portu var orasi kullanilirsa muhtemel bir arayuz gerecektir bahsettigim de odur .

Has i bilmiyorum nedir ne degildir , benim servisim her istedigimi yapiyor , hatta gecen hafta bir A klas a 14 bin tl ye bi-xenon montaji yaptilar ;)

Diger navi husulari ise kullanicinin beklentisidir , ben ddp ye 2000 tl verirken gayet mantikli bulmustum . Bu tamamen beklenti ve butce olayidir .

Saygilar

Şükrü Bey,

Peki bir şey soracağım, bu servisinizin adı nedir ve yaptığı işlemlerle 2 yıllık Mercedes garantisini bozmuyor değil mi ?

• dweller kullanıcısına yanıt
    Aslinda gecmis sayfalara yazdim , ben Gulsoy da işlem yaptiriyorum . Şu ana kadar yaptiklari tüm işlemler 3 yillik araç garantisini bozmadan yapilmistir .

Grsrz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 9 Nisan 2014; 21:21:22 >
  • ClaBrerar C kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar cevap alamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: ClaBrerar

Arkadaşlar cevap alamadim

Merhaba 1900 euro istiyordu en son yetkili bayii , ben yaptirmadim . Race chip yapacaktim ondan da sanziman tork siniri ile ilgili bilinmezlik dolayisi ile vazgectim .

Suan 156 bg ile idare ediyoruz . Ancak cla yada a da 1900 euro ya chip yapip kullanan bulmak hayli zor . Race chip ile ilgili eski kokusmalar var bir arkadas ta ariza lambasi yakti .

Kolay gelsin

• quote:

Aslinda gecmis sayfalara yazdim , ben Gulsoy da işlem yaptiriyorum . Şu ana kadar yaptiklari tüm işlemler 3 yillik araç garantisini bozmadan yapilmistir .

Grsrz

Eyvallah hocam,

Benim de bir xenon projem var ama dövizin biraz daha uygun seviyelere inmesini bekliyorum :(
  • ClaBrerar C kullanıcısına yanıt
    Hocam bence bu tür chip olaylarına girmeyin zaten aracın performansı yeterli seviyede.. tabi performans yeterliliği kişiden kişiye değişir ama sonuçta 1.6 4silindirli bi araçdan bahsediyoruz ve bu aracın standart hali 0dan 100e 8,5saniyede son hız olarak ise 230 a kadar çıkabiliyor. hal böyleyken ben cla kullanıcılarının bu tür parçalardan uzak duracağı kanaatindeyim. ayrıca motora zarar verdiği yönünde ciddi bir algı var ve bende aynı görüşteyim.
  • quote:

quote:

Grsrz

Eyvallah hocam,

Benim de bir xenon projem var ama dövizin biraz daha uygun seviyelere inmesini bekliyorum :(

Xenon kaça mal olur tahminen?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sherlocksss S kullanıcısına yanıt
    Tam detay bilmiyorum , yedek parcada sohbet ederken soylemislerdi , 14 bin tl tutmus herseyi .

Ancak iceriginde ne var bilmiyorum .

• quote:

Hocam bence bu tür chip olaylarına girmeyin zaten aracın performansı yeterli seviyede.. tabi performans yeterliliği kişiden kişiye değişir ama sonuçta 1.6 4silindirli bi araçdan bahsediyoruz ve bu aracın standart hali 0dan 100e 8,5saniyede son hız olarak ise 230 a kadar çıkabiliyor. hal böyleyken ben cla kullanıcılarının bu tür parçalardan uzak duracağı kanaatindeyim. ayrıca motora zarar verdiği yönünde ciddi bir algı var ve bende aynı görüşteyim.

Anil bey motordan ziyade aracin sanzimani uzerindeki etkisinden bahsediliyor , bugunun aşırı beslemeli motorlari 1.6 lt hacinde 200-220 bg lere kadar sorunsuz uzun km ler gidiyor . Motordaki yipranma sizin bizim gibi kullaniciya etki etmez 500 bin degil 450 bin gider

Ancak , şanziman konu edildiginde hicte ayni seyleri soyliyemiyoruz . 7G DCT nin dizel motorda bu kadar gecikmesinin sebebi , tork dayaniminin dizel motorun torkuna uygun olmamasi idi . Bugun CLA yi yada A klasin 1.6 sini chipleyip torku 320 NM yaptiginizda maalesef şanzimaniniz sert ve performansli kullanimda buna dayanamayacak ve ariza verecektir . Cunku benzinlinin DCT si yuksek tork icin olanlardan degil . Bir ara bakmak lazim 2014 de gelenlerin sanziman kodu dizel ve benzinli icin neymis. Belki artik benzinlilerde yuksek torkludur .

Bunun örneği olan DSG ler var , ayrica bir ara alman topiclerinde 7G Troniclerde bu sorunu yasayanlarin paylasimlarini okudum .

Ben yapacaktim ancak kesinlikle vaz gectim .

Kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 10 Nisan 2014; 11:56:36 >

• quote:

Tam detay bilmiyorum , yedek parcada sohbet ederken soylemislerdi , 14 bin tl tutmus herseyi .

Abi 14 bin tl değmez ya bence, onu yaptıracağıma arabayı satar 14 bin koyar xenonlu halini sıfır alırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sherlocksss

quote:

Abi 14 bin tl değmez ya bence, onu yaptıracağıma arabayı satar 14 bin koyar xenonlu halini sıfır alırım

Aynen katiliyorum sana ;)

• Merhabalar arkadaşlar bende bu ay sonuna kadar bi araç alıcam aklımda cla 200 amg ve e coupe var cla 200 amg lerin 0 ları şuan 130 bin tl sahibinden de 110 bine bulma imkanımız var sizce arabayı alırken nelere dikkat etmeliyim? Mercedes.com.tr de motor değişti falan yazıyor bu 2013 le 2014 200 amg ler arasında fark varmıki?

Biraz fazla sordum kusura bakmayın

Kolay gelsin
  • GfBrt kullanıcısına yanıt
    Hocam bence E coupe yerine CLA200 AMG daha iyi bir tercih olacaktır. E coupelerin 1.6motoru olmadığı için vergisi ve yakıt tüketimi CLA ya oranla daha yüksek. tabi birde cla nın 4kapı coupe olma avantajı söz konusu. 2013 ile 2014 cla lar arasında benim bildiğim kadarıyla bir fark yok sadece 1.5dizel motor seçeneği geldi hepsi bu...
  • quote:

Hocam bence E coupe yerine CLA200 AMG daha iyi bir tercih olacaktır. E coupelerin 1.6motoru olmadığı için vergisi ve yakıt tüketimi CLA ya oranla daha yüksek. tabi birde cla nın 4kapı coupe olma avantajı söz konusu. 2013 ile 2014 cla lar arasında benim bildiğim kadarıyla bir fark yok sadece 1.5dizel motor seçeneği geldi hepsi bu...

dostum senin gözün cla dan başka bişey görmez olmuş. e coupe işin içine girdimi tabiki e coupe seçilir yapma lütfen seçenekleri arasında e coupe olan birisi zaten vergisini vs. göze almıştır.

cla çok güzel bi araç tabiki ama e coupeyle kıyaslamam ben açıkcası

• 
Sayfa: önceki 258259260261262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.