Şimdi Ara

Mercedes C200 bilgi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
8.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, c200 dizel yada benzinli bir araç almayı düşünüyoruz bütçemiz 250bin tl.

Daha önce hiç Mercedes binmedik, alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ? 2014 üstü arıyoruz aracı kronik sorunları nelerdir ? 9g ler aşırı pahalı (250k TL de bu Araç için ama :) ) o yüzden 7g şanzumanlılar düşünüyoruz AMG paketi, exclusive paketi de güzel ama ağır geliyor araba diğer paketler hakkında da hiç bir fikrimiz yok önerileriniz nelerdir ?

Araç ile ilgili bilmem gereken neler var dikkat edilmesi gereken tüm hususlar halkında bilgilerinizi bekliyorum.
    (F30 320 serisi dizel araçlara da bakıyorum bu arada ama Mercedes daha yakınım )

Mercedes C200 bilgi??

• Ablamda var 2017 comfort dizel sorunsuz tertemiz bi araç ne nox,ne motor ne turbo ne de cam sorunu var
  • Mesai arkadasimda c200d var. 2015'te sifir aldi. Aracla ilgili problemlere ben sahit oldum. Bence tercihinizi benzinliden yana yapin.
  • 2017 C180 9G tronic kullandık 4-5 ay. Style paketti, ama full deri koltuklar, geri görüş gibi özellikler mevcuttu. Donanım olarak bize yeterliydi fazla donanıma hacet yok. 7G tronic te kullandım ondan öncesinde. Kesinlikle 9G tronic alın. 7 ileri vitesler düşük hacimli motorlarda çok ağır kalıyor ve performansın yanı sıra yakıt tüketimini arttırıyor. 9 ileriler çok atik, sessiz motor, (style için) konforlu sürüş. C alacaksanız benzinli öneririm. Hiç bir sorun çıkarmadı. Yakıt konusunda büyük takıntılarınız yoksa eğer. 2018 makyaj öncesi C200d modellerinde 130 luk reno motoru var. Çok duydum okudum sorunlu olduklarını. Yağ eksiltme, turbo arızaları. Değmez. Normal kullanımlarda ortalama 10 lt benzin tüketiminiz olur. Dizelde de 6.5-7 oluyor zaten. Bence de benzinli alın.
  • Arkadasimin babasinda var. Turbosu bozuldu. Yetklili servis kronik sorun oldugunu soylemisti. Performans olarak zayif ve biraz fazla yakiyor.
  • trexin T kullanıcısına yanıt
    bildiğim kadarıyla c180 ile c200d motor aynı yani 1.6 ama sanki c200 tutulan c180 tutulmayan gibi bir izlenim var. o yüzden c200d yöneliyoruz. Acaba sorunlar nelerdir? Bunları yazarmısın? en azından fikrimiz olsun araç bakmaya gidersem onlarıda göz önünde bulundurayım.
  • frknsysl F kullanıcısına yanıt
    Fazla donanıma hacet yok demişsiniz ama :) 250bin vereceğiz araçta ahatarsız giriş yok hafızalı koltuk yok, burmester ses sistemi yok o kadar da değil :) Şuan 2013 kia sportage var, anahtarsız giriş4 koltuk ısıtma tüm donanımlar var araçta. açıkcası mercedes aldığımız için pişman olmak istemiyoruz. Sportage kullandığımız için yakın konusunda takıntımız yok bundan çok yakacağını düşünmüyorum. 7-9 litre arası yakar 9'u geçmez gibi geliyor ama.
  • SayınOzi kullanıcısına yanıt
    c180 mi c200d mi var ? 7g olanlarda m271 Evo diye bir motor varmış onlarda zincir uzaması problemi o da dişlileri bozuyor falan gibi kronik sorunlar duydum 1.8litre olan motorlarda.
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Evet :) ya heves oldu şu kasa gönül isterki E nin w214 ama maddi olumsuzluklardan dolayı c düşünüyoruz :)
  • 2014-2018 arası W205 kasa üretimlerinde kesinlikle benzinli tercih edin (2019 dan sonra Mercedes Benz kendi dizelini koydu)

C200d dizellerdeki en ciddi problem aktarmadan kaynaklanıyor.

Kısaca özetleyeyim önden çeker olan Renault araçları için yatık tasarlanan Renault 1.6 dizel motoru

arkadan itişli C serisinde dikey konumlandırılarak farklı bir aktarma sistemi ile entegre edildiği için

sorunlar çıkmaya başlıyor. Dikkat edilirse 2017 de benzinli modellerde 9G Tronic e geçilmesine

rağmen bu dizel versiyonlarda 9G Tronic göremezsiniz çünkü sorunu kökten çözmek için

Mercedes Benz dizel (OM654 D16) Motoru ile 2019 da yepyeni bir C200d motor şanzıman ikilisine kavuştu.

(OM654 dizel makine normalde M274 benzinli motorlarda olduğu gibi 2lt hacime sahiptir ve silindir çapı ile strok
    değiştirilerek 1.6lt motor türetilmiştir. Yani OM654 motor aslen E220 CDI da kullanılan çok sağlam bir motordur.)

Yıllarca Mercedes Benz araçları kullandım ve son aracımda 2015 model C180 Exclusive oldu kesinlikle tavsiyem

benzinli model almanızdır ve tüm versiyonlar arasında Mercedes Benz konforunu Exclusive den alırsınız.

Airmatic olduğu sürece diğer versiyonlarda en üst düzey konfor sağlar ve bu konforu ne A4 te ne F30 da bulamazsınız.

• sharq32 S kullanıcısına yanıt
    C180 benzinli olan. 1.6 lt 156 hp benzinli.
    Benim bahsettigim 1.6 lt 136 hp dizel c200d. Aracla ilgili arizalari duymus degilim. Bizzat sahit oldum dedigim gibi. Ilk arizasi nox sensoruyle ilgiliydi. Nox sensoru degistikten sonra adblue hatasi vermeye basladi. Adblue dolu olmasina ragmen bilmem kac km sonrasinda mars mumkun degil uyarisi veriyordu arac. Defalarca servise gitti bu yuzden.
    Neyse o cozuldu bu sefer turbo gitti. Bildiginiz inliyordu turbo.
    Sonrasinda klima klape motoru bozuldu. Komple gogus sokuldu tamir icin.
    En son egzos basinc sensoru mu neydi oyle bir parca bozuldu. 1.6 dci motorlarda cok ariza veriyormus. Parmak kadar sensor 1800 liraydi kavga dovus yari fiyatina yaptirdi. Turbo icin 15 bin civarinda tutar dediler ona 3 bin verdi. Klima klape motoru icin de 2 bin civarinda odedi. Arac servis bakimli oldugu icin. Epey uzun oldu ama durum bu.
  • yildiz kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğimiz c180 9g ler 300-350bin civarı 2.piyasası fırladığı için açıkcası bu parayı c serisi hakeder mi bilemiyorum. Ama bu ücret yerine 2020 c200d 360bin tl en mantıklı seçim gibi duruyor.

exclusive çok şık gerçek bir mercedes ama çok ağır duruyor daha sport bir görüntü için AMG bakıyorum, onlarında süspansiyonalrıne kimisi çok sert diyor kimisi gayet normal diyor. ama genel dinamikleri yönünden amg bakıyorum.

motor ile ilgili bilgiler için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sharq32

Fazla donanıma hacet yok demişsiniz ama :) 250bin vereceğiz araçta ahatarsız giriş yok hafızalı koltuk yok, burmester ses sistemi yok o kadar da değil :) Şuan 2013 kia sportage var, anahtarsız giriş4 koltuk ısıtma tüm donanımlar var araçta. açıkcası mercedes aldığımız için pişman olmak istemiyoruz. Sportage kullandığımız için yakın konusunda takıntımız yok bundan çok yakacağını düşünmüyorum. 7-9 litre arası yakar 9'u geçmez gibi geliyor ama.
    Premium araçlarda böyle. Bizim mercedestede anahtarsız çalıştırma yoktu ama benim kullandığım fluence anahtarsız giriş çalıştırma :) Yani yakıt konusunda ortalama benzinlinin yaktığı yakıtı yakıyor zorlarsanız fazla yakar. Normalde 9.8- 10.3 falan da geziniyodu bizim kullandığımız.
  • quote:

Bahsettiğimiz c180 9g ler 300-350bin civarı 2.piyasası fırladığı için açıkcası bu parayı c serisi hakeder mi bilemiyorum. Ama bu ücret yerine 2020 c200d 360bin tl en mantıklı seçim gibi duruyor.

exclusive çok şık gerçek bir mercedes ama çok ağır duruyor daha sport bir görüntü için AMG bakıyorum, onlarında süspansiyonalrıne kimisi çok sert diyor kimisi gayet normal diyor. ama genel dinamikleri yönünden amg bakıyorum.

motor ile ilgili bilgiler için teşekkür ederim.
    2020 alacaksanız 2020 c200d ler mercedesin kendi üretimi 160 beygirlik motor. Hızlanması 7.9 du 1.6 dizel için inanılmaz bir rakam. Keyiflidir.
    9.8-10.3 çok ya premium ayağına denk getiriyorlar valla :) yani kia full+full ve konforlu rahat araç pişman olmayayım da mercedese bindiğimiz için.
    evet baktım onlarada,
    Comfort ile AMG arasındaki farklar nelerdir? 9g compofortlar birazdaha uygun amgye göre.
  • quote:

evet baktım onlarada,
    Comfort ile AMG arasındaki farklar nelerdir? 9g compofortlar birazdaha uygun amgye göre.
    İşte bizimki de 9 ileri olduğu için eski style yeni comfort tu. Bizde full deri koltuklar vardı (ısıtmalı ve elektrikli değil) katlanır aynamız yoktu (benim fluence te var😂) geri görüş kamerası, otomatik far, otomatik yağmur sensörü gibi donanımlar var. Cam tavanda yoktu bu arada. Yanlış olmasın, bildiğim kadarıyla AMG donanımıyla cam tavan, elektrikli koltuklar ve dış tampon makyajları değişiyor diye biliyorum. (Tam emin olmamakla birlikte) Yani aslında temel standart donanımlar var araçta.

Ciddi anlamda anlamış değilim. 7 ileri çok yakıyordu, 9 ileri de yakıyor. Kim varsa tanıdığım herkes yakıyor dedi. Farkta var. C180 10 lt yakıyorsa, rakibi 320i de 7.5 - 8 lt yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknsysl -- 19 Mart 2020; 0:58:55 >

• sharq32 S kullanıcısına yanıt
    C200d 2014. Yaklasik 100 bin km civarinda ariza verdi.
  • SayınOzi kullanıcısına yanıt
    benzinli düşünmeye başladım herkes dizel için sorunlu diyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.