Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (35. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
879
Cevap
47
Favori
269.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Borasu arkadaşım şimdi gördüm resimleri. Teşekkürler. Ancak tırnakları nereden temin ettin. Hadi yan tarafları bir şekilde yaparım gibi. Seninki kadar iyi olmaz ama. TırnaklarI nereden bulacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;
    Tırnakları da elime geçirdiğim yaklaşık 2,5-3mm çapında olan plastik bir çubuktan kendim yaptım. Fotoğraflarda görünen çubuktan kestiğim 4-5mm lik parçayı, düğmeye eklediğim yeni plakaya (CD'den kestiğim) delik açıp, deliğin içine geçirip yapıştırdım. Deliği, sağlam olan tırnak ile simetrik olarak olarak açmaya çalıştım, zira karşılıklı olarak uygun konumda olacak ki tırnaklar, düğme düzgün çalışsın. Yeni plakaya yapıştıdığım plastik çubuğu, küçük küçük adımlarla yontarak orjinal tırnağa benzetmeye çalıştım. Bu şekilde yaptığım düğme halen araba üzerinde takılı olduğundan fotoğrafını şimdi ekleyemiyorum. Müsait bir zamanda çıkartıp fotoğrafını çeker ve buraya eklerim.
    Uğraştıran ve ince işçilik isteyen bir iş, yenisini almak tercih edilebilir. Ancak, uğraşmak bence güzel bir şey, ayrıca yeniside ya 6 ay dayanır ya da 1 yıl...... Benim onardığım şimdilik gayet iyi gidiyor.... Tercih kişiye göre değişir....
    Kolay gelsin.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borasu -- 14 Ekim 2015; 0:13:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Plastik çubuk...
     MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ

• Delik yerleri;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borasu -- 14 Ekim 2015; 0:20:10 >
  • Delik yerleri;

• Plastik malzeme;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Borasu -- 14 Ekim 2015; 0:29:14 >
  • Herkese selamlar

aracımın 10 bin bakımına götürdüm ve ön taraftaki tıkırtı ve bazı şikayetlerimin sebebini öğrendim. değişmesi gereken bazı parçalarım var bunlar

amörtisör
    z rot
    alt rotil
    ve bunlarla birlikte balatalarımda bitmiş onlarıda değiştiricem bulunduğum yer ilçe olduğundan parçaları internetten sipariş etmek istiyorumwww.aloparca.com dan baktım parçalara marka marka değişiyor mesela balata da bsg , textar , ferodo var bu markalardan hangisine bakim fiyat kalite oranına göremidir _? ve başka uygun fiyata internetten sipariş edebileceğimiz yer varsa yardımcı olabilecek arkadaşım varmıdır _?

şimdiden tşkler

• yalcin42 Y kullanıcısına yanıt
    Yalçın bey ;

Yağı 10/40 koydurdum yağ değişiminden sonra hırıltıyı kesti gibi şimdilik
  • tumham26 kullanıcısına yanıt
    Karakoclar , Asyaotoparca , n11 bu sitelere de baka bilirsin. Arama yapar ken w414 olarak arama yaptiritsan daha capuk bula bilirsin. Ön amortisör leri w168 in yani A clas in amortisör lerini aldım onlari taktirdim shc alo parçadan. Rotil ve z rotu da karakoclar dan ayd marka aldim onlari taktirdim 3ay kadar oldu şimdilik sorun yok. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalcin42 -- 31 Ekim 2015; 14:20:16 >
  • yalcin42 Y kullanıcısına yanıt
    10/40 iki bin kilometre sonra hirilti veriyor. Ben 5/30 ve 10/40 yariyaraya karıştırıp koydurmayi düşünüyorum. Yag degisimimine 3 bin km var o vakit geldiginde degistirecegim. Yağları: hepsi buradan taksitle aldim.

• cfergul C kullanıcısına yanıt
    abi resim acılmıyor ya :) bıraz zaman gecmıs ama :))
  • Selamün aleyküm arkadaşlar ;

Vaneo mun z rotunu alt rotillerini amortisörlerini bujilerine varana kadar bir bakım yaptım bujileri kendi ellerimle değiştirdim desem yeri var arkadaşlar vaneo gerçekten güzel araba 2002 model arabanın halen duran orjinal parçalarını sökmek gerçekten güzel ve güvenli bir arabaya bindiğim hissini yineledi bana :) vaneo evin üyesi gibi oldu :) öntakım bakımından sonra kasis ve çukurlarda takırtı gibi bir ses alıyorum tekerlerin olduğu yerden neden olabilir acaba başına gelen varmı arkadaşlar bir sorim dedim _?

• Merhaba;
    Malesef kaza yaptık....
    Başka bir araca arkadan çarptık, Vaneo'nun ön tarafı hasar aldı. Desem ki dağıldı, abartmış olmam herhalde. Diğer araçta (Kia Sportage) hiçbirşey yok. Garip geliyor insana, ancak öndeki aracın arka tamponu yüksek olduğu için Vaneo'nun ön kaputu darbeyi aldı. Kaput açma yerinden çarptı.
    Sonuç;
    1. Ön kaput
    2. Ön panjur
    3. Ön tampon
    4. Farlar
    5. Radyatör (ler?)
    6. Panel (Motor kaputunun kilidinin takıldığı, kaput tutma demirinin ve farların takıldığı U veya V 'ye benzeyen parça)
    7. Bir sürü plastik parça....

Şimdi parça arıyorum, en büyük sorun 6. maddedeki "PANEL". Bulunmuyor, yurt dışında Avrupa yan sanayisi 3.000₺ imiş.

Toplama maliyeti 5.000 - 10.000₺ aralığında olacak gibi, kazalı olarak elden çıkarsam mı diye de düşünüyorum.

Çıkma/Sökme parça konusunda yardımcı olacak birileri var mıdır????

• Fotoğraflar;
     MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ

• Fotoğraflar;

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ

• Fotoğraf;

• Borasu kullanıcısına yanıt
    Selaminaleykum Borasu kardes önce çok gecmis olsun . Aradigin parcalar hurda araslarda ola bilir. Sahib com da hasarlı araçlar bölümünde minivan ve vaneo tiklarsan iki üç tane kazali arac var Ankara erdem oto da belki isini gorebilir. Tekrar gecmis olsun umarım aradigin parçaları bulursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalcin42 -- 7 Aralık 2015; 14:57:20 >
  • çok geçmiş olsun

aradığın parçaları elbet hasarlı araçlarda yada hurdalıkta bulursun ama varsa yurtdışından birileri Almanya dan hurdalıklarda çok daha ekonomik getirtebilirsin diye düşünüyorum.
  • Merhaba Arkadaşlar;
    Teşekkür ederim ilginize. Türkiye çapında, 4 koldan araştırma yapıyoruz. Ankara OSTİM'e de ulaştım, Hatay'a da... Ancak PANEL yok, orjinali 3.000₺.... Ön kaput arıyorum, yenisi 2.000₺.... Çıkmacılardan da hayır yok, sadece Ankara Erdem Otoda, panel hariç diğer parçalar var, Ondan kaput istedim, tek satmıyoruz dedi !!! Git yenisini al dedi !!!
    Her zaman derler ya "Parça sıkıntısı olmayan araba alacaksın " diye... Şimdi daha iyi anlıyorum...
    Arabamı hala seviyorum...
    Kazasız günler diliyorum...

• merhaba arkadaşlar

Kış geldi yaza göre benzin lpg tüketimi nasıl araçlarınızda benim araç benzine biraz yükleniyor gibi yazın km de kaç kuruş yakıyor acaba _?
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.