Şimdi Ara

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ (44. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
878
Cevap
47
Favori
269.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhabalar İstanbul'da bu arabaların ustası kimdir iyi biri tavsiye edecek? A serisi kullanıyorum ama 1.7 motor, aynı vaneo ile. Turbomda sıkıntı var sanırım araç 4 bin deviri geçmiyor, her şey temizlendi 100 km üstüne de çıkmıyor. Bilgisayar da EGR hatası veriyordu, bugün değişimini yaptım EGR sökünce içinde yağ vardı EGRnin turbo sıkıntılı usta tavsiyesinde bulunacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • semavi S kullanıcısına yanıt
    2002 model mercedes-benz vaneo 1.6 ambiente aracımıza takılabilir mi detayları paylaşır mısınız lütfen ?
    @semavi
  • arkadaşlar 2005 ambiante sahibiyim otomatik vites mekanizması arızalandı parçanın orjinalinin çıkmasını bulamadık yardımcı olabilecek varsa yazsın parça almanyada getirilirse 7000 tl yi buluyor en son tamir yoluna deneyeceğiz ama onuda yapabilirlermi bilmiyorum

• Nizamettin AKSU N kullanıcısına yanıt
    Hocam para, zaman ve sabır çok miktarda varsa alın, benim başımdan geçenleri daha önce yazdım. Sakın bulaşmayın.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Kaptankusto53 K kullanıcısına yanıt
    selamlar bende vaneo sahibiyim sitede dolaşirken şuan sahibi olduğum arac daha önce sizin aracınızmız sizin aracın şuan bende size ulaşabilirsen konuşmak isterim arac hakkında

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Scofield1 kullanıcısına yanıt

Selam. Bu sayfayı yeni gördüm. Sorununuz mutlaka bu sürede çözülmüştür sanırım. Ben yine de tecrübe ettiğim ve hizmetlerinden memnun kaldığım bir servisi size tavsiye edeceğim. Bostancı sanayiinde Yıldız Oto Mercedes servisi var. Sahibesi Yıldız hanım ve baş usta Hüseyin bey. İşlerinde özenli ve dikkatliler. Ellerinden gelen yardımı da yapmaya çalışıyorlar. Eğer kusur derseniz tek zorlandıkları etken müşterilerinin çok olması yüzünden kaybedebileceğiniz zaman olabilir. O da devede kulaktır bizim için. Bazılarının dediği gibi bizim modeli çok bilen usta yok. Ama burada ilgilendiler. Belki onlarında bu model konusunda deneyimleri yoktu ya da azdı ancak en azından bizim araç sayesinde o acemilikleri(!?) de gitmiştir. Sorununuz bitmişse bile dağarcığımızda bulunsun derim. Sağlıkla kalın...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ruhfen

Selam. Bu sayfayı yeni gördüm. Sorununuz mutlaka bu sürede çözülmüştür sanırım. Ben yine de tecrübe ettiğim ve hizmetlerinden memnun kaldığım bir servisi size tavsiye edeceğim. Bostancı sanayiinde Yıldız Oto Mercedes servisi var. Sahibesi Yıldız hanım ve baş usta Hüseyin bey. İşlerinde özenli ve dikkatliler. Ellerinden gelen yardımı da yapmaya çalışıyorlar. Eğer kusur derseniz tek zorlandıkları etken müşterilerinin çok olması yüzünden kaybedebileceğiniz zaman olabilir. O da devede kulaktır bizim için. Bazılarının dediği gibi bizim modeli çok bilen usta yok. Ama burada ilgilendiler. Belki onlarında bu model konusunda deneyimleri yoktu ya da azdı ancak en azından bizim araç sayesinde o acemilikleri(!?) de gitmiştir. Sorununuz bitmişse bile dağarcığımızda bulunsun derim. Sağlıkla kalın...

Teşekkürler, sorun o zamanlarda turbo westegate arızalanmıştı. Komple turboyu değiştirdik o dönem sonrasında araç gayet normalce devam etti 1 sene kadar daha kullandım sattım. Yine de teşekkür ediyorum.

• Merhaba 2006 model vaneo sahibiyim c/s tuşunu nerde bulabilirim, ismi ne diye geçiyor yardımcı olur musunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lberatylmz -- 18 Eylül 2021; 22:19:33 >
  • 2004 Vaneo 170dci dizel 250bin km 68.000 tl, tavsiye edermisiniz?

• Arkadaşlar merhaba. Ben ankarada yaşıyorum ve yaklaşık 6 yıldır bir mercedes vaneomuz var. 2004 model ve dizel.

Arabanın arabanın son bir yılda çıkardığı sorunlara para yetiştiremez olduk. Şaşmaz sanayinde gitmediğimiz usta kalmadı, en sonunda arabanın elektroniğinde sıkıntı olduğu söylendi. En büyük sıkıntımız arabanın direksiyonunu tam kırdığımızda direksiyon elektronik pompası duruyor ve direksiyon hidroliğe geçiyor. Bu sorun 3 yıldır devam ediyordu ama son zamanlarda radyo açıkken arabanın ısa süreliğine elektriği gidiyor araç içi ışıkları ve farları sönüp bir kaç snye geri geliyor. Ankarada bu işi yapabilen bir usta bileniniz varsa ve bize tavsiye ederse çok memnun olurum veya böyl osrun yaşayıp çözebilenleriniz varsa lütfen bizimle paylaşın. Şimiden teşekkürler.

• Merhabalar 2003 model dizel otomatik vites aracım.rampada devirliyken değilde devirsizken yada dur kalklarda sorun yaşıyor ve F e geçiyor.her vakit yapmıyor.sanki patinaj eder gibi yapıp F e alıyor.Trabzon dan yazıyorum bu arada.bu konuda bir bilgisi olan olurmu.TABİKİ ŞANZIMAN SORUNU OLUR BİLİYORUM AMA BAZEN BAZI YERLERİNDE SORUN OLUNCA KENDİNİ KORUMAYA ALIYOR DIYORLAR.BELKİDE ESAS SORUNDAN KAÇTIĞIM İÇİN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM.BİRDE BU CAM AÇMA KAPAMA DÜĞMELERİNI UYGUN BİR YERDE BULABİLIRMIYİM.TEŞEKKÜR EDİYORUM SELAMLAR SAYGILAR.Kenan GÖZPINAR.0505 218 0352.

• Aküsü nerde ya bulamıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bir yerde okumuştum sanırım koltuğun altında

• Arkadaşlar benim aracımda F hatasına geçiyor ama bilgisayara bağladığımızda hata kodu olarak P1889 arızası yazıyor kulelerden midir ustalar hep şanzıman inecek diyorlar yardımcı olursanız sevinirim
     MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ

• Öncelikler tüm Vaneo sürücülerine ve herkese selamlar. Bugün itibariyle yıllardır aklımda olan Vaneo'ya 2002 model 1.9 Ambiente gri renk ile kavuştum.

Donanım olarak yılına göre gerçekten benzersiz bir araç. Gözüme ilk takılanlar olarak cam açma kapama tuşları kırıktı, japonla yapıştırılmış ama yerlerine oturmamışlar. Cam tavanın iç mekan tarafındaki lastiği atmış, aşağıya doğru sarkıyor, silecek mekanizması yağsız gibi sürtünme sesi çıkarıyor, arka koltuklardan çiftli olanı öne doğru dik konumda katladım, şimdi tekrar açamıyorum, araçta D'ye, R'ye falan alırken böyle arkadan hafif vurulmuş gibi öne atılmalar, titremeler oluyor, sürüşte bir sıkıntı yok şükür. Bakalım sırayla hepsi elden geçecek inşallah. Kullanım kılavuzunu bulamadım internette, araçtan çıktı beni bayağı sevindirdi. Herkese keyifli sürüşler.

• Mustafa06vaneo M kullanıcısına yanıt

Merhaba yeni gördüm sorun üzerinden zaman geçmiş benim aracımda bu cuma yaptı f arızasasını giderebildiniz mi çözüm nasıl oldu cumartesi günü çekici ile şanzımancı'ya gitti ama daha bakmadılar

• 2004 1.7 otomatik vaneo kullanıcısıyim. 4 ay oldu henüz alalı bu gün ekranda F arızası yandı ve birden vites boşa geçti. Stop edip tekrar çalıştırdım ekran normaldi 1 km sonra tekrar aynı şeyi yaptı. Sağa çekip durdrdurdum. Sadece arabayı calistirmadan kontağı açtığımda ekranda yağ ve saat gostergesiyle birlikte F yazisi çıktı. Araç geri geri gidiyor fakat D ve N de hep F işareti sabit kalıyor.

MERCEDES BENZ VANEO KULLANICILARI KULÜBÜ

• S. A beyler vaneo 1.7 dizel performans ile alakalı sıkıntım var motora biraz yüklenince motor hatası veriyor. Performans düşüyor. Bir kaç saat geçince kendi kendine düzeliyor. Sorun nedir. Bu araçla alakalı düzgün bir tamırcide bulamıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.