Şimdi Ara

Mercedes A180 CDI mı Opel Astra 1.6 CDTI mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle kendi görüşlerimi belirteyim. Opel'i test ettim. Her şeyiyle memnun kaldım diyebilirim. Özellikle 136 bg gücünü gayet iyi hissettim. Yol tutuş ve konforu da iyiydi. 2. el bakıyorum bu arada. Mercedes'in 109 bg lik motoru nasıl bilmiyorum onu da test edeceğim. Konfor olarak da AMG'den uzak durun diyorlar. Donanım olarak iyi ama çok sarsıntı oluyormuş. Fiyatları Mercedes bir tık üstte.

Sizin de görüşlerinizi alabilir miyim arkadaşlar?

• Amg paket 180 cdi pardon dCI :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tercihlere bağlı

Performans istiyorsan astra

Estetik ikisi de iyi ama yıldız önde tabi

Ne kadar bütçe var o da önemli

• quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Tercihlere bağlı

Bütçe maksimum 105 ama Mercedes'e karar verirsem 105 Opel'e daha uygun araçlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akisame

quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

Tercihlere bağlı

Bütçe maksimum 105 ama Mercedes'e karar verirsem 105 Opel'e daha uygun araçlar var.

Ben o paralara astra alırım

A yeni kasa değiştiriyor

Makyajı da saysak 2 kasa geride bir a serisine o parayı vermek mantıklı değil

Bunu da bir a serisi sahibi olarak yazıyorum bilginiz olsun

Saygılar

• Tabiki premenyomu al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A180 varken astra alınmaz

• A ve cla'ya pek isinamadim ben. Standart bi c segment araba sadece markasi mercedes. Forumlarda one cikan bi ozelligi yok mercedes olmasi disinda. Bmw 1 mi astra mi deseydiniz bmw 1 derdim hatta ekseriyetle bmw onerilirdi. Bu durumda astra almak bana daha mantikli geliyor. Aadece mercedes diye daha eski daha cok kullanilmis bi arabaya daha fazla para vermek bana yanlis geliyor.

• Astra ile uzun bir test sürüşü yapamamıştım ama A180cdi Astra ile aynı fiyat olsaydı dahi Astrayı alırdım büyük ihtimal. Dışarıya nasıl göründüğün, intiba olarak nasıl hissettiğin önemli ise A serisi daha uygun aslında, sürüş pozisyonu da bence Astra'dan çok daha iyi bazı detaylar premium hissini veriyor tabiki ama teknik ve sürüş olarak ne aldığına bakıyorsan Astra.
  • Araçtan çok bakım ve yakit masraflarını da düşünmek laizm bı Opel le bı Mercedes'in bakım ve parça ücreti aynı değil bunu da göze alin

• Ikiside guzel yanliz mercedesin icindeyken hissettiklerinin opelin icinde hissedemessin

• Iki araçda güzel, kesinlikle üzmez.A180 Amg paket görüntü olarak çok güzel ama memletimizin yollarında gerçekten rahatsız edici bir noktadan sonra.

• Davulun sesi uzaktan hoş geliyor. Astra al yorumlarını gördükçe gülüyorum. Opel Türkiye'nin tutumları, servislerin ilgisizliği, araçların sorunları Astra almaktan kademe kademe uzaklaştırsın sizi. Ben yandım siz yanmayın.
  • Bugün Mercedes'i denedim. İkisini karşılaştırdığımda konfor ve güç bakımından Opel daha üstün. Mercedes'in içi biraz basık. 3 sürüş modu var Sport modunda gerçekten akıyor araba ama yakıyor da.10-12 lt civarında yakıyormuş ama Allah için güzel araba keyifli. Diğer taraftan bakım, yedek parça masrafları falan tabii ki fazla Mercedes'e bineceksen bunları göz önüne alacaksın.

Opel'in servis yetersizliği ve elektronik hatalarını da çok duydum ve çok kararsız kaldım çok.

• leon fr
  • Aynı paraya astra ve a serisi arasında kaldıysan, tercih a serisi olmalı. 0-100 KM'sini, beygirini vs. geçtim. İki araçla da zaten ciddi anlamda gazlayamayacaksın. Bari bir mekana girince mercedesle girdim diye havan olur.
  • Bu arada cevabımı vereyim A 180 aldım arkadaşlar. Memnun muyum evet memnunum. Opel'in tek artısı performansıymış ama 109 bg'e göre yine de atik araba Mercedes.

Bunların dışında nasıl AMG sevebiliyorsunuz anlamadım arkadaşlar Style pakette bile yeri baya hissediyorum hele de yok bozuksa biraz kurt düşürüyorum. AMG Türkiye yolları için değil bence
  • Bende peugeot 308 hdi var. Yıl sonu gibi ben de a180 düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

Bende peugeot 308 hdi var. Yıl sonu gibi ben de a180 düşünüyorum.
    ok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.