Şimdi Ara

memoright ftm plus ssd kullanıcı incelemesi.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
8.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten de çok şaşırtıcı... Senkron olduğu belirtilen - asenkron olduğu ortaya çıkan - buna karşın zerre asenkron görünmeyen ezber bozucu bir mühendislik mi vardır yoksa zamanında Celeron 300A gibi boyundan büyük işler yaptığı için (OC canavarı) üretimi durdurulmuş, sahibinin tasmasından kurtulmuş - dizginlerinden boşanmış bir SSD mi var karşımızda
  • Acaba diyorum memo as ssd bench ile ilişki yaşıyor olabilir mi:) şaka bir yana bu test haberlery ayılırsa fiyat artar. Benim hobbit agility3 7.9 alıp 430 görüyor memo ise 7.8 görüp aynı puana sata2 ile ulaşıyor. Gerçi sata2 portu takıp bir test alayım bakayım durum nedir...
  • Asenkron olduğu için almadım şimdide fiyatlar artmış. 450-460TL
  • arkadaşlar bu ssd senkron mu asenkron mu anlamadım gitti. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mı?
  • Pclabs ın incelemesinde asenkron olduğu yazıyor.
  • Sizce 435 TL'ye 120gb force gt mi yoksa 335 TL'ye memoright ftm plus 120gb mı almalı?
    Kararsız kaldım. Biri senkron diğeri asenkron. Ama arada da 100TL var. Ayrıca force gt den aynı performansı sunduğu söyleniyor.
    Siz olsanız hangisini alırdınız arkadaşlar bu konuda pek bilgili değilim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Toplayacağım sistem;
    msı z68-gd65 anakart
    i5 k işlemci
    Gskill Ripjaws 2x4gb Cl9 1600mhz
    ssd (kararsızım)

Elimde olanlar: thermaltake armor vh6000bvs kasa, high power 600watt psu, hd6950 2gb ekran kartı, logitech g500 mouse, a4tech x8 klavye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pusu47 -- 1 Mart 2012; 13:19:03 >
  • An itibariyle memoright ftm plus 120gb ssd siparişimi verdim, hadi hayırlısı bakalım.
    İncehesapta 336TL'ye kargo dahil son iki ürün kaldı
  • arkadaşlar vallahi
    bazı arkadaşlar bana ssdlerin fiyatlarını yargıaldığım için kızıyorlar diğer konu da
    ancak burada da görüldüğü gibi istenirse oluyor muş iyi fiyatlarda
    bakınızhttp://www.incehesap.com/memoright_240_gb_ftm-882-21469.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi michael scofield77 -- 1 Mart 2012; 20:20:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

An itibariyle memoright ftm plus 120gb ssd siparişimi verdim, hadi hayırlısı bakalım.
    İncehesapta 336TL'ye kargo dahil son iki ürün kaldı

Sonuncuyu satın aldım şu anda fiyatı 450 TL
  • Alanların içi rahat olsun çok iyi bir fiyata iyi bir ürün aldılar.
  • Arkadaşlar ürün kesinlikle asenkron üretici firmadan doğrulattım.Sizde mail atarsanız 2-3 gün içinde yanıt veriyorlar.Champion modelinin senkron olduğunu söylediler.
  • Hey yarabbim... Küçük ayrıntılara dikkat etmediğin zaman böyle küresel facialara yol açarsın. Konuyu açan arkadaşımızın incelemiş olduğu ürün 240 GB bundan dolayı kontrolcü sayısı 120 GB olandan daha fazla ve AS SSD bench'in total skorunun 700' yaklaşması doğal. Gerçi başka asenkron 240 GB ile 700'e yakın puana da henüz rastlamadım. Ürünün hakkını vereyim güzel ama 120 GB sandığım için çıkan skoru artık çılgınca bulmuyorum:

SONUÇ: Şahit olduğum en sağlam asenkron SSD bu...

• ARkadaşlar tekrar söylüyorum ürün incelemesi yapan arkadaşımızın SSD'si 240 GB ve performansın sıradışı görünmesinin sebebi bu. 240 GB her SSD 120 GB olanına göre daha yüksek skorlar alır bunun sebebi kontrolcü sayısının 2 kat fazla olmasıdır. AYrıca senkronize çalışmayan SSD'lerde donma veya mavi ekran hataları almak 1/10000 işlemde normaldir (bu rakamı uyduruyorum) Çünkü kontrolcülerin senkronize olmaması çok nadir de olsa tüm kontrolcülerin veri aktarımı sırasında aynı anda kapanması gibi bir durumdan kaynaklanır. Bunu tecrübemle değil, kontrolcülerin çalışma prensibi üzerinden varsayarak söylüyorum. Dert etmeyin. Çok sık yaaşanıyorsa ürünü incelemeye gönderin ama ülkemizdeki firma servislerinin konusuna çok hakim olamaması şikayetinizin çözülmemesine - üründe hata bulunmamasına yol açabiliyor. Son noktada firmanın kendisi ile ingilizce iletişim kurun çoğunlukla bizimkilerden daha hızlı çözüm üretiyorlar

Edit: Bilgisayar öğretmeni arkadaşımızın verdiği bilgi David Coperfield aslında uçmuyormuş gözle görünmeyen bir ip kullanıyormuş kıvamında oldu ama en azından bu cevaba ihtiyacımız vardı çünkü gerçekten büyülenmiştik gerçi daha önce Digitaldrop'un da dediği gibi kullandığı kontrolcüler itibarıyla asenkron olması gerekiyor veya her kontrolcü kodu için senkron ve asenkron üretim yapılmış da olabilir, varsayım varsayım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 4 Mart 2012; 18:55:41 >

• Aslında ben o soruyu anlamamıştım yazdığım mesaj oraya gönderme değildi Bu arada AS SSD asla yalan söylemez ve bendeniz de AS SSD'nin dilini anlıyorum. Bu ürün Agility3 ayarında ama ondan daha iyi... PC LABS AS SSD benchmark skorları ile Erenolca arkadaşımızın AS SSD benchmark skorları birbirini tutuyor. Ürün asenkron ve biraz benim de katkılarımla asenkron SSD'ler kötüdür imajı oluştu. Kötü değildir sadece asenkron fiyatına senkron bulursanız affetmeyin yoksa aradaki fiyat farkı büyükse asenkron alın diye durumu revize edeyim (durum itibarıyla benim gönlüm hala ve meraktan senkrondan yana) IOPS veya erişim süresi konusunda senkron modellerle asenkron modeller arasındaki sonuçlar yakındır farkı gözlemleyemezsiniz. Asıl fark dosya aktarımı sırasında ortaya çıkar ki çok da kullanmadımız bir durum.

• Corsair Performans Pro erişim süresi inanılmaz IOPS değerleri de müthiş fakat, oyun - sıkıştırılabilir - sıkıştırlamaz dosyalar ve 4K konusunda fazla fark yaratmıyor. Bunları gördükçe 300 TL civarında Agiltiy3 benzeri bir SSD şu an herkese yeter diyebiliyorum ama merakımı yenemeyip er geç pro benzeri bir ürüne geçeceğim.
  • Ben de latopa bu üründen aldım. Ürün elime geçti. Kurulum yapınca izlenimlerimi yazarım.
  • Bu ssd yi imzamdaki Acer laptopa taktım. Sata2 değerlerim aşağıda. AS SSD sonuçlarım normal görünüyor ama Atto sonuçlarında bir kararsızlık var. Bunun dışında CrystalDiskMark programıyla test yapamadım. İki defa denedim ve herşey normal giderken testin sonunda bilgisayara reset atıyor. Bunun sebebi ne olabilir sizce?

memoright ftm plus ssd kullanıcı incelemesi..

memoright ftm plus ssd kullanıcı incelemesi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asprin -- 6 Mart 2012; 19:34:47 >

• Evet üzerinde sistem kurulu. Sadece ssd takılı bilgisayarda.
  • Ben laptopa taktım. DVD yazıcıyıda çıkarmak istemiyorum. Sen test yaparken ssd ye sistem kurulu değil miydi? Test sonuçların aslında benimkine yakın. CrystalDiskMark programı da aynı şekilde neredeyse aynı sonuçlar veriyor ama sona doğru reset atıyor bilgisayara.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.