Şimdi Ara

MELE A2000 ANDROID TV BOX GENEL BAŞLIĞI (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
3
Favori
27.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr.power

Bence Bu cihazlar henüz emekleme aşamasında. Filmleri bazen açıyor bazen hata veriyor. Marketten parasız indirdikleriniz problem yaratabiliyor. Bendeki mali400 görüntü işlemcisi ile sigmanınkini kıyaslıyorum mediaplayerdekiler da canlı geliyor. Mali de renkler daha koyu ve sahneler karanlık. Diğer uygulamalar için oyun vs oynanabiliyor bunun için cihaz alınır. Ben internet radyo için almıştım bu konuda peformansı iyi her siteye girebiliyorum Media player da bu özellikler kısıtlıydı. Bir tek WD live Itune ve live365 mevcut aslında bu bile yeterli.

Ramı daha yüksek modellerin çıkmasını beklemek lazım

Merhaba,

Evet kesinlikle haklısınız cihazlar emekleme aşamasında. Ama bu cihazları 1 Gb. ram ile kullandınız mı hiç bilmiyorum ama çok çok başarılı çalışıyor. Sonuçta sistem kaynaklarını kullanan Android İşletim Sistemi ve bir bilgisayardaki windows işletim Sistemi gibi değil. Sistem kaynaklarını mininmum kullanımda tutuyor.

Ben 512 Mb. ramli Mele A2000 ile henüz hiç açmadığı videoya denk gelemedim. Evet bazen arka arkaya bir kaç işlem yapmak istersem Windowsunuzun kilitlendiği gibi kilitleniyor ve programmı sonlandır yada bekle diye seçenek sunuyor ki bekle dediğinizde Windows gibi 10-15 dakika bekledikten sonra düzelmedi diye task managerdan sonlandırmanız gerekmiyor. Öünkü bekele dediğinizde cihaz en fazla 30 sn yada 1 dakika içinde kendini toparlyarak yanıt veriyor çalışmaya başlıyor. Bunun birde 1 Gb. ram ile olanını düşünün..
    Belki sizin cihazınızdaki işletim sistemi stabil olmayabilir. Hatalarınız bu sebeten kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum.

Üstelik kullandığınız cihazda önemli. eğer Stick olan Android Boxardan kullanıyorsanız ne yazık ki sorun yaşıyor olmanız muhtemel. sonuçta cihazlarda pasif soğutma sistemi var ve ufacık plastik cihazda bir süre kullanımda herşey kavrulamaya başlar. Ama büyük kutulu cihazlar öyle değildir. Mesela Mele 'yi ele alalım. Üstü plastik olsada altı ve kenarları tamamen aluminyum. Buda cihazın soğumasına katkı sağlıyor. Artı kasa daha geniş olduğu için ısınma payı daha az.

Bu ve bunun gibi onalrca sebep cihazı etkileyen çevresel faktörlerdir. Bu sebeple bence bir genelleme yapmak yanlış olur.

Üstelik WD Live tarzı cihazlara gelecek olursak. O konuda haklısıznı. Daha stabil ve daha sağlıklı çalışan cihazlardır. Ama elektronik ve bilgisayar ile çok alakanız yoksa sizi tatmin eder. Biraz ilgili iseniz siz kesmemeye başlar. Çünkü ; Yapabilecekleriniz kısıtlıdır, açık değildirdler. yeni bir video yada ses formatı çıakrsa eliniz mahkum beklersiniz üretici bir firmware yayınlasa da kursam diye. Oda yayınlanan firmware ile başka şeyler bozulmaz ise. Oysa androidde öyle değildir. Yeni bir ses yada görüntü formatı çıakrsa marketten sadece ilgili playerın yeni codec packini yüklemeniz yeterlidir.

Marketteki playerlara gelince. Ben bir çoğunu denedim aslında ama Mx Player kadar sorunsuz çalışanı yok. İnternetten birde Prosunun apksını buldum bedavaya ve kurdum. Ne açamadığım video ne se sdosyası var. Nede hata aldığım dosyalar. Üstelik sağdan soldan kesik değil tam ekran videolar seyrediyorum.

Tabii bunlar enim görüşlerimdir. Nasıl ben sizin görüşlerinize katılmıyorsam elbette sizde benimkilere katılmayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DHinferno

Mele a2000 de iptv izlemeye taktım kafayı ama yapamadım.yardımcı olabiliecek var mı?özellikle mele olsun olmasın discover türk ü izleme imkanım varmı???

Merhaba,

Marketteki uygulamalar ile denediniz mi. Hangi uygulamayı denediniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekonomisty

quote:

Orijinalden alıntı: etokaraduman

quote:

Mele A2000 ile torrentten birşey indiremiyorum. Sata Bağlantısını denedim, usb denedim olmadı.
    Utorrent, Error: WritetoDisk: No such file or directory diye hata veriyor.

Merhaba,

Klasör yetkileri ile ilgili olabilir mi acaba. Ben gayet güzel indiriyorum usb hdd üzerine. Bir sorun yok.

Peki nasıl değiştiriyoruz klasör izinlerini hocam?

Edit:

Root Explorer ile değiştirmeye çalıştım ama "Permissions change was not successful. Please note that some file systems (e.g. SD card) do not allow permission changes." diye uyarı veriyor

Yanlış hatırlamıyorsam ES File Explorer isimli bir uygulama ile bunu yapabiliyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mele A2000 ile torrentten birşey indiremiyorum. Sata Bağlantısını denedim, usb denedim olmadı.
    Utorrent, Error: WritetoDisk: No such file or directory diye hata veriyor.

Merhaba,

Klasör yetkileri ile ilgili olabilir mi acaba. Ben gayet güzel indiriyorum usb hdd üzerine. Bir sorun yok.

Peki nasıl değiştiriyoruz klasör izinlerini hocam?

Edit:

Root Explorer ile değiştirmeye çalıştım ama "Permissions change was not successful. Please note that some file systems (e.g. SD card) do not allow permission changes." diye uyarı veriyor

Yanlış hatırlamıyorsam ES File Explorer isimli bir uygulama ile bunu yapabiliyorsunuz.

Teşekkür ederim akşam bir bakayım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

quote:

quote:

Arkadaşlar, bu fly mouse nedir. Xbox 'ın kinect algılayıcısı, Wii gibi hareketi algılayan bir sensör ve kumanda mı?
    Şimdi kumanda gibi birşey var, hem hareket algılıyor, hem ters tarafında klavye var hemde video oynatma esnasında kumanda görevini mi görüyor?

Bende , Torrent üzerinden DL yapabileceğim, yüksek bitratelere sahip 1080p mkv filmleri açabileceğim, gerekirse ufak tefek internet işlerimi halledebileceğim, youtube ' den flash video oynatabileceğim mümkünse wifi destekli bir cihaz almak istiyorum. Yurtdışından getirmek makul olur 75 euro + kargo değerinde.

Bana önereceğiniz cihazlar nelerdir? Oyun oynayan biri değilim, ama mesela 2 adet air mouse alırsak 2 kişi oynayabiliyor muyuz? Cihazın dahili DTS çözme özelliği var mı?

Nmt almayı planlıyordum, ama adroid boxlara takıldım ve mükemmel özelliklere sahip. TV ' m 2 - 3 yıllık smart özelliğine sahip değil. Bu şekilde smart hale getirmek istiyorum. Cihaz konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Evet aslında fly mouse kısmen dediğiniz gibi. Siz birebir açıklamışsınzı zaten sorarken :)

İstediğiniz herşeyi Mele ile yapabiliyorsunuz. Hatta Hdmi 1.4 desteği sayesinde FullSBS 3D videolar dahil. Aşağıdaki Mele modeli belki talebiniz ve bütçeniz için uygun olabilir.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A100-Full-HD-1080P-TV-Box-HTPC-Internet-Media-Player-With-Android-4/708713_672315597.html

Cihazda iki kişi iki fly mouse.. Hiç denemedim ve deneyende okumadım. Teknik olarak mümkün gibi gözüküyor ama wireless sinyaleri karışır mı bilemedim.

NMT bend eçok düşünmüştüm. Ama zaman geçtikçe her yeni video codeci çıktığında firmanın eline bakıyorsunuz firmware yayınlaması için. androidlerde bunu beklemenize gerek yok. Google Play Marketten kullandığınız video oynatıcının yeni codec packini indirmeniz ve kurmanız yeterli. Üstelik windowsta program kurmaktan bile daha kolay.

DTS konusuna gelince. Hardware decode olarak desteği emin değilim ama Mx player ve bazı playerlarda software decode yapabiliyorsunuz. Tabii bu biraz sistmeini yoruyor olacaktır.

Merhaba;
    Açıklama için teşekkür ederim. Peki bu cihazdaki düşük ram ilerde problem yaratmaz mı? Alırken 1 gb ramli modelleri seçmek daha mantıklı olmaz mı ? Kumandayı ayrıca getirtebilirim..
    Ayrıca f10 air mouse ile bu linkteki ürünü kıyaslayabilir misiniz?

http://www.ebay.com/itm/Android4-0-WIFI-1080P-Mini-PC-TV-Box-CPU-A10-DDR3-1GB-U1A-RC11-2-4GHz-Fly-Mouse-/110979133070?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D3847917479327412459%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D3%26sd%3D140852375678%26

Gümrük mevzuatı 75 euro + shipping e kadar gümrük mala el koymuyor. Aslında bunlarda yasal sınırın altında kalabiliyor. Ne gibi problem oluyor kargo yolu ile getirtmede ? Kargosu takılan çok mu arkadaş mevcut?

Merhaba,

Düşük ram sorun olmuyor. Mesela Android tabletlerde düşük ram sorun çünkü arada bir dokunmatik algılayıcı var vs.. Ama bu cihazlarda sorun olmuyor. Ben en azından hiç sorunla karşılaşmadım 5152 Mb. ram ile henüz. FullSBS 3D dahil sıkıntısız izliyorum takılmadan.. Ama piyasada yani yani yaklaşık 1-1,5 aydır 1 gb. ramli olanları artık modellerin satışa başladı. Almışken 1 Gb. ramli almak kesinlikle daha iyi olur. Sonuçta bir zararı yok. Daha iyidir kesinlikle.

Linkteki ürünede baktım. Bu ürünlerin hepsi teknikl olarak aynı özelliklere sahip. Fark dayanıklılık ve kullanım ergonomisi. Mesela ben bir süre Lenovo 'nun bir modeli var aşağıda linkini koyuyorum. Markayada güvenerek aldığım çokta hoş gözüken bu ürünü kullandım ki pişman oldum. Mele Fly Mouse alınca kaldırıp kenara attım resmen bu ürünü. Yani tamamen kullanım ergonomisi ile ilggili.

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-N5901-2-in-1-With-2-4G-Wireless-Mini-Keyboard-and-Mouse-Trackball-Perfect-For/578074813.html

Gönderdiğiniz linkteki ürüne gelince. Usb stick Android Boxlar güzeldir ama bağlantı noktaları azdır. Yani ses sisteminizi balayamazsınız vs. Sadece Mini Hdmi ile tvye takarsınız o kadar. Eğerki sadece stick bir cihazda işimi görür dersenizde kesinlikle aşağıdaki gibi bir ürünü tavsiye ederim.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Android-4-0-Mini-PC-Dual-Core-UG802-RK3066-1-6GHz-Cortex-A9-1GB/708713_657043125.html

Andoid kuşkusuz lider bu pazarda.. Bence Steve Jobs'dan sonra ios dan da pazar payını alacak eminim. Nmt gibi cihazlara da mahkum olmak istemiyorum.
    Andoroid işletim sistemine sahip bir cihaz istiyorum.Seçim yapma konusuna gelince; box mu alayım stick mi alayım.

Bu konuda baya bilgi gibisiniz, o zaman ben direk sorularımı size yönelteyim siz beni yönlendirin.

Elimde optik ve dahili dekodere sahip ses 5+1 ses sistemi var; Logitech z-5500. Ama onu bağlamam büyük bir ihtimalle. Yinede bağlayabilme ihtimalim olduğunu belirtmek istedim. İzlediğim filmler çoğunlukla yüksek bitrate sahip mkv filmler. Takriben 10-15 gb aralığında bir filmin boyutu..Yani aldığım cihaz DTS veya DD çözebilmeli. Eğer yazılım kendisi çözemezse, normalde pc'de z-5500 dahili dekoderinde çözüyor ve kanallara dağıtıyor. Buna izin vermeli.

Ufak tefek internet, facebook, youtube , dizi-mag gibi sitelere girebilmeli. Wi-fi güçlü olursa mükemmel olur, evin içinde perde beton var sinyali çok fazla kesiyor. Wi-fi çekmezse modemi taşıyacağım..

Andoid store sorunsuz kullabilmeliyim, webde gezinebileyim ufak tefek şeyler için pc yi açmamak için.Xbmc yükleyebilmeliyim, bazıları izin vermiyormuş buna bildiğim kadarıyla..

Madem fly air mouse alacağız, ufak tefek oyunları da oynayabilmeliyim.. Çocukların eğlenebileceği tarzda oyunları oynayabilir miyim? Fly mouse buna izin veriyor mu?

Isınma sorunun olmaması gerekiyor, ayrıca mümkünse siyah renkte bir cihaz istiyorum. Konsoluma ve TV ' ye uyması bakımından :)
    Güncelleme ve yeniliğe de açık olması gerekiyor. Yurtdışı link gösterebilrseniz paypal ile oradan alabilirim 75 euro yu geçmemesi bakımından. Ayrıca kullanılan, TR ye gönderi yapan ilgili bir satıcı olursa ona da Gift , fatura düşük gösterme, ekstra paketleme gibi işlemleri isteyebileyim..

Mümkünse ileriye 1 gb veya üstü Ram ile olmalı ve cpu gpu güncel olmalı. Onları takip etmediğim için şimdilik model marka veremiyorum.
    Mele A3700 nasıldır a2000G ' ye göre? Birde minix var onlar gpu ve cpu olarak bariz önde. Onları da değerlendirebilir misiniz?
    Önerileriniz için şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadtas -- 4 Aralık 2012; 14:08:26 >

• quote:

quote:

Mele a2000 de iptv izlemeye taktım kafayı ama yapamadım.yardımcı olabiliecek var mı?özellikle mele olsun olmasın discover türk ü izleme imkanım varmı???

Merhaba,

canlı tv proları var bir kaçını denedim pek iyi değil.ip tv programları nedir nasıl kullanılıyor bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: impressM

şu an alınabilecek en iyi mele kumanda fly mouse ile beraber şu o zaman. kargo dahil 135$. ebayda
    http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A2000-Android-4-0-Google-TV-Box-Mele-Fly-Mouse-F10-With-Allwinner/708713_627069524.html

gümrüğe takılmayacağını bilsem şimdi bir tane sipariş verecegim :)
    en iyisi gelecek ay bir arkadaşım çine gidecek ondan rica edip getirtmek .

Merhaba,

Hayır, alınabilecek en iyisi bakın aşağıda. KArgo dahil 125 Usd.. Ama neden en iyisi. Satıcıyı bilen bilir. Çok iyi ve yardımcı olan bir satıcı. Ben ürün getirtirken satıcıya söyledim ve bedelini 35 Usd yazıp stylus pen içeriği ile kutu üzerinde gönderdi. Ayrıca üzerine özellikle Gift yazdı. sorunsuz gümrüğe takılmadan geldi.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A2000-Android-4-0-Google-TV-Box-Mele-Fly-Mouse-F10-With-Allwinner/708713_694852052.html

Daha iyisi aynı satıcıda 10 Usd fark ile alabileceğiniz A2000G modelidir.
    http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A2000-Android-4-0-Google-TV-Box-Mele-Fly-Mouse-F10-With-Allwinner/708713_627069524.html

Hiç arkadaşınızın Çine gidip gelmesini beklemenize gerek yok yani..

teşekkürler hocam.
    hocam daha önce aliexpressten hiçbir ürün almadım buraya üye oluyorum sonra gittigidiyor gibi bir site mi burası ? kredi kartı ile ödeme yapıp adres bilgisi vs verip cihazı gönderecekler bu sekilde mi oluyor ? teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, bu fly mouse nedir. Xbox 'ın kinect algılayıcısı, Wii gibi hareketi algılayan bir sensör ve kumanda mı?
    Şimdi kumanda gibi birşey var, hem hareket algılıyor, hem ters tarafında klavye var hemde video oynatma esnasında kumanda görevini mi görüyor?

Bende , Torrent üzerinden DL yapabileceğim, yüksek bitratelere sahip 1080p mkv filmleri açabileceğim, gerekirse ufak tefek internet işlerimi halledebileceğim, youtube ' den flash video oynatabileceğim mümkünse wifi destekli bir cihaz almak istiyorum. Yurtdışından getirmek makul olur 75 euro + kargo değerinde.

Bana önereceğiniz cihazlar nelerdir? Oyun oynayan biri değilim, ama mesela 2 adet air mouse alırsak 2 kişi oynayabiliyor muyuz? Cihazın dahili DTS çözme özelliği var mı?

Nmt almayı planlıyordum, ama adroid boxlara takıldım ve mükemmel özelliklere sahip. TV ' m 2 - 3 yıllık smart özelliğine sahip değil. Bu şekilde smart hale getirmek istiyorum. Cihaz konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Evet aslında fly mouse kısmen dediğiniz gibi. Siz birebir açıklamışsınzı zaten sorarken :)

İstediğiniz herşeyi Mele ile yapabiliyorsunuz. Hatta Hdmi 1.4 desteği sayesinde FullSBS 3D videolar dahil. Aşağıdaki Mele modeli belki talebiniz ve bütçeniz için uygun olabilir.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A100-Full-HD-1080P-TV-Box-HTPC-Internet-Media-Player-With-Android-4/708713_672315597.html

Cihazda iki kişi iki fly mouse.. Hiç denemedim ve deneyende okumadım. Teknik olarak mümkün gibi gözüküyor ama wireless sinyaleri karışır mı bilemedim.

NMT bend eçok düşünmüştüm. Ama zaman geçtikçe her yeni video codeci çıktığında firmanın eline bakıyorsunuz firmware yayınlaması için. androidlerde bunu beklemenize gerek yok. Google Play Marketten kullandığınız video oynatıcının yeni codec packini indirmeniz ve kurmanız yeterli. Üstelik windowsta program kurmaktan bile daha kolay.

DTS konusuna gelince. Hardware decode olarak desteği emin değilim ama Mx player ve bazı playerlarda software decode yapabiliyorsunuz. Tabii bu biraz sistmeini yoruyor olacaktır.

Merhaba;
    Açıklama için teşekkür ederim. Peki bu cihazdaki düşük ram ilerde problem yaratmaz mı? Alırken 1 gb ramli modelleri seçmek daha mantıklı olmaz mı ? Kumandayı ayrıca getirtebilirim..
    Ayrıca f10 air mouse ile bu linkteki ürünü kıyaslayabilir misiniz?

http://www.ebay.com/itm/Android4-0-WIFI-1080P-Mini-PC-TV-Box-CPU-A10-DDR3-1GB-U1A-RC11-2-4GHz-Fly-Mouse-/110979133070?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D3847917479327412459%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D3%26sd%3D140852375678%26

Gümrük mevzuatı 75 euro + shipping e kadar gümrük mala el koymuyor. Aslında bunlarda yasal sınırın altında kalabiliyor. Ne gibi problem oluyor kargo yolu ile getirtmede ? Kargosu takılan çok mu arkadaş mevcut?

Merhaba,

Düşük ram sorun olmuyor. Mesela Android tabletlerde düşük ram sorun çünkü arada bir dokunmatik algılayıcı var vs.. Ama bu cihazlarda sorun olmuyor. Ben en azından hiç sorunla karşılaşmadım 5152 Mb. ram ile henüz. FullSBS 3D dahil sıkıntısız izliyorum takılmadan.. Ama piyasada yani yani yaklaşık 1-1,5 aydır 1 gb. ramli olanları artık modellerin satışa başladı. Almışken 1 Gb. ramli almak kesinlikle daha iyi olur. Sonuçta bir zararı yok. Daha iyidir kesinlikle.

Linkteki ürünede baktım. Bu ürünlerin hepsi teknikl olarak aynı özelliklere sahip. Fark dayanıklılık ve kullanım ergonomisi. Mesela ben bir süre Lenovo 'nun bir modeli var aşağıda linkini koyuyorum. Markayada güvenerek aldığım çokta hoş gözüken bu ürünü kullandım ki pişman oldum. Mele Fly Mouse alınca kaldırıp kenara attım resmen bu ürünü. Yani tamamen kullanım ergonomisi ile ilggili.

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-N5901-2-in-1-With-2-4G-Wireless-Mini-Keyboard-and-Mouse-Trackball-Perfect-For/578074813.html

Gönderdiğiniz linkteki ürüne gelince. Usb stick Android Boxlar güzeldir ama bağlantı noktaları azdır. Yani ses sisteminizi balayamazsınız vs. Sadece Mini Hdmi ile tvye takarsınız o kadar. Eğerki sadece stick bir cihazda işimi görür dersenizde kesinlikle aşağıdaki gibi bir ürünü tavsiye ederim.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Android-4-0-Mini-PC-Dual-Core-UG802-RK3066-1-6GHz-Cortex-A9-1GB/708713_657043125.html

Andoid kuşkusuz lider bu pazarda.. Bence Steve Jobs'dan sonra ios dan da pazar payını alacak eminim. Nmt gibi cihazlara da mahkum olmak istemiyorum.
    Andoroid işletim sistemine sahip bir cihaz istiyorum.Seçim yapma konusuna gelince; box mu alayım stick mi alayım.

Bu konuda baya bilgi gibisiniz, o zaman ben direk sorularımı size yönelteyim siz beni yönlendirin.

Elimde optik ve dahili dekodere sahip ses 5+1 ses sistemi var; Logitech z-5500. Ama onu bağlamam büyük bir ihtimalle. Yinede bağlayabilme ihtimalim olduğunu belirtmek istedim. İzlediğim filmler çoğunlukla yüksek bitrate sahip mkv filmler. Takriben 10-15 gb aralığında bir filmin boyutu..Yani aldığım cihaz DTS veya DD çözebilmeli. Eğer yazılım kendisi çözemezse, normalde pc'de z-5500 dahili dekoderinde çözüyor ve kanallara dağıtıyor. Buna izin vermeli.

Ufak tefek internet, facebook, youtube , dizi-mag gibi sitelere girebilmeli. Wi-fi güçlü olursa mükemmel olur, evin içinde perde beton var sinyali çok fazla kesiyor. Wi-fi çekmezse modemi taşıyacağım..

Andoid store sorunsuz kullabilmeliyim, webde gezinebileyim ufak tefek şeyler için pc yi açmamak için.Xbmc yükleyebilmeliyim, bazıları izin vermiyormuş buna bildiğim kadarıyla..

Madem fly air mouse alacağız, ufak tefek oyunları da oynayabilmeliyim.. Çocukların eğlenebileceği tarzda oyunları oynayabilir miyim? Fly mouse buna izin veriyor mu?

Isınma sorunun olmaması gerekiyor, ayrıca mümkünse siyah renkte bir cihaz istiyorum. Konsoluma ve TV ' ye uyması bakımından :)
    Güncelleme ve yeniliğe de açık olması gerekiyor. Yurtdışı link gösterebilrseniz paypal ile oradan alabilirim 75 euro yu geçmemesi bakımından. Ayrıca kullanılan, TR ye gönderi yapan ilgili bir satıcı olursa ona da Gift , fatura düşük gösterme, ekstra paketleme gibi işlemleri isteyebileyim..

Mümkünse ileriye 1 gb veya üstü Ram ile olmalı ve cpu gpu güncel olmalı. Onları takip etmediğim için şimdilik model marka veremiyorum.
    Mele A3700 nasıldır a2000G ' ye göre? Birde minix var onlar gpu ve cpu olarak bariz önde. Onları da değerlendirebilir misiniz?
    Önerileriniz için şimdiden teşekkürler :)

Bildiklerim kadarıyla size yardımcı olayım.

Optik ses baplantısı imkanınız var yada kompozit kablo ilede bağlayabilirsiniz. Sorun yok. Cihaz hardwware olarak çözüyor mu emin değilim ama mxplayer ile software decode yapabiliyorsunzu ses formatlarında. Dts yada Dd farketmeden.

İnternetteki tüm sitelere sorunsuz girebiliyorsunuz. Flash desteği mevcut. Ayrıca market uygulamaları ile bir çok şeyi daha kolay yapıyorsunuz. Mesela Hd Dizi İzle, Dizi İzle, Hd Film İzle, Film İzle, Belgesel, Yeşilçam gibi uygulamaları var. Site site dizi,film yada belgeselleri aramanıza gerek yok. Bu uygulamalar ile istediklerinizi heemen bulabiliyor ve ister medyaplayer ister browser üzerinden izleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde facebook,twitter,youtube içinde uygulamalar ile web sitesine göre daha kolay kullanım sağlıyor.

Wi-fi kuvvetini çok iyi bilmiyorum açıkçası. Bende cihaz televizyonun yanında, wireless routerımda aynı şekilde yanında. O yüzden çekim mesafesini bilemeyeceğim. Ama çok sıkıntı yaratırsa tavsiyem bir usb Orinocco Wi-Fi dongle alın. Çok kuvvetli çekimi var. Ben plazanın B1 katındayım ve 8.,9. kattaki wirelessları tespit edebiliyorum.

Android store sorunsuz. Andoid sistmeininde her dilde desteği mevcut. İnternette bilgisayarınızla gezindiğiniz gibi gezinebilirsiniz.

Oyunlarını pek bilmiyorum. android markette sürüsüne bereket oyun var. Ben Angry Birds ve Bubble oyunlarına bakkmıştım. Sorunsuz oynadım. Ne takıldı ne duraksadı. Çokta keyifliydi. Cihazın açtığı, desteklediği tüm oyunlarda bildiğim kadarıyla kullanabilmeniz gerekli Fly Mouse.

Isınma sorunu bu cihazlarda olmuyor. Hatta sticklere göre en önemli avantajı diyebiliriz. Çünkü daha geniş bir kutu, üzeri ve yanı plastin ama altı aluminyum. Her cihazda olduğu gibi bunda da pasif soğutma var. ama ben evde iki gün boyunca açık bırakıp torrent download ettim. Akşamalrıda film izledim internetten. No problem. Sıfır ısınma. Cihazlar Melelerde hep siyah. Alta doğru mat üstü ise parlak siyah.

Android sistemlerin tümünde olduğu gibi bütün güncellemelere açık. İnternette özellikle yabancı forumlarda çok fazla kişiselleştirilmiş romda bulabiliyorsunuz Android için. Ama tavsiyem Android tarafında çokta iyi değilseniz uğraşmayın. Cihazın üreticisi internetten stabil yeni versiyon çıkardığında onu yükleyin. Zaten yüklemeside çok kolay. Ama onun dışında kullandığınız tüm uygulamaalra zaten updateler ücretsiz olarak marketten geliyor.

Yurtdışı alımda tavsiyem hep bahsediyorum Pisen. ww.aliexpress.com adresinden. Linki aşağıdadır. Sorunsuz, iyi niyetli ve ilgili bir satıcı. Her türlü yardımda bulunuyor.

http://www.aliexpress.com/store/708713

Tavsiyem box ve stick cihazlarda aşağıdadır.
    Stick

Box
    http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A2000-Android-4-0-Google-TV-Box-Mele-Fly-Mouse-F10-With-Allwinner/708713_694852052.html

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

canlı tv proları var bir kaçını denedim pek iyi değil.ip tv programları nedir nasıl kullanılıyor bilmiyorum

Bildiğim kadarıyla en iyisi IPTV uygulaması. birde SMART IPTV ardı sanırım. Google Play Markette olması lazım ikisisninde.

• quote:

quote:

quote:

şu an alınabilecek en iyi mele kumanda fly mouse ile beraber şu o zaman. kargo dahil 135$. ebayda

gümrüğe takılmayacağını bilsem şimdi bir tane sipariş verecegim :)
    en iyisi gelecek ay bir arkadaşım çine gidecek ondan rica edip getirtmek .

Merhaba,

Hayır, alınabilecek en iyisi bakın aşağıda. KArgo dahil 125 Usd.. Ama neden en iyisi. Satıcıyı bilen bilir. Çok iyi ve yardımcı olan bir satıcı. Ben ürün getirtirken satıcıya söyledim ve bedelini 35 Usd yazıp stylus pen içeriği ile kutu üzerinde gönderdi. Ayrıca üzerine özellikle Gift yazdı. sorunsuz gümrüğe takılmadan geldi.

Daha iyisi aynı satıcıda 10 Usd fark ile alabileceğiniz A2000G modelidir.

Hiç arkadaşınızın Çine gidip gelmesini beklemenize gerek yok yani..

teşekkürler hocam.
    hocam daha önce aliexpressten hiçbir ürün almadım buraya üye oluyorum sonra gittigidiyor gibi bir site mi burası ? kredi kartı ile ödeme yapıp adres bilgisi vs verip cihazı gönderecekler bu sekilde mi oluyor ? teşekkürler.

Aliexpress, alibaba,ebay,panda,geekbuy,dx hepsi hemen hemen aynı formatlı siteler. Bizdeki gittigidiyor,sahibinden tarzındalar. Ama her sitenin satıcı profili farklı olduğundan iyi satıcı bulmak önemli olan.

Dx üzerinden bir çanta sipariş ettim ve 40 günde geldi. Artık siparişi unutmuştum :).. Ama evet geldi ve geldikten sonra ödeme onayladım. Ama neden o kadar bekleyeyeuim. Aliexpressten Android tablet aldım. 19. gün elimdeydi. Satıcı farkı çok önemli etken.

• teşekkürler hocam.
  • arkadaşlar mele a2000 cihazda kullanmak üzere 2 gb bir sd kartı formatlamak istiyorum pc de cihaza takmadan önce formatlarken hangisini seçeyim fat-fat32-ntfs ?
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impressM -- 5 Aralık 2012; 20:41:47 >
  • quote:

arkadaşlar mele a2000 cihazda kullanmak üzere 2 gb bir sd kartı formatlamak istiyorum pc de cihaza takmadan önce formatlarken hangisini seçeyim fat-fat32-ntfs ?
    teşekkürler.

Android upgrade yapmadıktan sonra sd karta ihtiyacınız yok. Ben usb bellek ilede uygulama kuruyordum. ama illa sd kart üzerinde dursun diye düşünüyorsanız bildiğim kadarıyla 3 formatıda destekliyor android.
  • arkadaşlar bu android box larda melea2000 de cihazı nasıl resetliyoruz ya da komple kapatabiliyoruz ?
    bir de uygulamaları açtıktan sonra komple nasıl kapatıyoruz geri diyorum masaüstünü gösteriyor ama soldaki ikonlardan 2.yada 3.tıklayınca uygulamaların açık oldugunu goruyorum.digitürk play i de deneme fırsatım oldu ama bazen takılıyor digitürk play için en güzel çözüm yine laptop u lcd ye bağlamak.
    akşama bir de tüplü tv de deneyecegim bakalım kompozit çıkıştan nasıl görüntü verecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impressM -- 6 Aralık 2012; 17:55:49 >
  • quote:

arkadaşlar bu android box larda melea2000 de cihazı nasıl resetliyoruz ya da komple kapatabiliyoruz ?
    bir de uygulamaları açtıktan sonra komple nasıl kapatıyoruz geri diyorum masaüstünü gösteriyor ama soldaki ikonlardan 2.yada 3.tıklayınca uygulamaların açık oldugunu goruyorum. bu arada digitürk play uygulaması çalışıyor web üzerinden fakat bazen donuyor belki netten gerçi 8mbit internet ama çözemedim onu daha . akşama bir de tüplü tv de deneyecegim bakalım kompozit çıkıştan nasıl görüntü verecek.

Merhaba,

Cihazın resetlenmesi için ayarlar menüsüne girdiğinizde oradaki seçenekelrden birisinde fabrika ayarlarına döndür diye bir seçenek var ama tam yerini hatırlamıyorum. Ayarlar altındaki menüden tek tek alt menülere bakarsanız kesin gözünüze çarpacaktır.

Uygulamayı tam olarak kapatamıyorsunuz. İster geri gidin ister sol alttaki ilk buton olan ana menü tuşuna basın farketmez. tam çımmak için ikinci butondu sanırım sol alttaki arka arkaya pencere simgesi. O butona tıklayarak açılan görüntüleri fly mouse ile tutup kenara çekince kapanıyorlar. Ben başka yol bilmiyorum. varsa tüm androidler için geçerlidir.

Digipaly için birşey diyemeyeceğim. Hiç denemedim ama oradaki takılmaların ben net hızı ve digiturk serberlarına bağlantı sayısıyla ilgili oladuğunu düşünüyorum. eğer dizi izle yada fimlm izlede takılamdan izliyosanız aynı şekilde orada da izlemeniz gerekir.

• dün tüplü tvde de deneme imkanım oldu kompozitten tv ye bağladım fakat haliyle tüplü tv de görüntü pek iyi değil uygulamalardaki yazılar vs tam okunmuyor. ama lcd de görüntü mükemmel output şeçenekleri oldukça fazla. hatta 19 inc vga çıkışlı bir lcd monitorde de denedim goruntu cok guzel. bunun disinda 9-10 tane oyun ve birçok uygulama yükledim google play den şu ana kadar bir sorun yaşamadım 512 ram şu an ihtiyaca cevap veriyor ama ileride ram i degistirmek mümkünse 512 mb rami söküp
    1 gb ram de takabilirim. daha önce tablette biraz android kullanmıştım ama 42 lcd de android güzel tv smart tv oldu :) fly mouse bazı oyunlarda oldukça keyifli fakat uygulamalarda daha fly mouse tam alışamadım o yüzden kablosuz bir klavye ve mouse almayı düşünüyorum uygun fiyatlı bir set. bir de dtsli bir bbc belgeseli indirmeye başladım akşama yetişirse evde dts li mkv de denemiş olacagim ses sistemi olmadan bakalım dts kodlu mkvden ses gelecek mi ? bunun dışında media player özellikleri oldukça güzel mx playerde altyazı fontu yeri rengi vs birçok özelliği var..

• phılıps hmp 5000 alacakken ses tusu yok dıye vazgectım.acaba asagıdakı lınktekı urunu alsam sorun olurmu.yanında uzaktan kumandası ve av girişi var mı.tuplu tv de kullanacagım. o yuzden yuksek kaliteli film izlemıyecegım.1 tb 3.5 inç harddısk ile kullanacagım.tavsıye edermısınız http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-Mele-A200-smart-tv-box-HDD-Players-512MB-RAM-4GB-NAND-FLASH-Android-4/411262_686118166.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıglesıas -- 7 Aralık 2012; 22:35:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ıglesıas

phılıps hmp 5000 alacakken ses tusu yok dıye vazgectım.acaba asagıdakı lınktekı urunu alsam sorun olurmu.yanında uzaktan kumandası ve av girişi var mı.tuplu tv de kullanacagım. o yuzden yuksek kaliteli film izlemıyecegım.1 tb 3.5 inç harddısk ile kullanacagım.tavsıye edermısınız http://www.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-Mele-A200-smart-tv-box-HDD-Players-512MB-RAM-4GB-NAND-FLASH-Android-4/411262_686118166.html

bende philips hmp 3000 de var. tüplü tv de kullanacaksanız ve sadece film seyredecekseniz bence philipsi tercih edin kompozitten çok kaliteli görüntü veriyor tüplü tv de çok net berrak keskin resim kalitesi . ve açamadığı film dosyası nerdeyse yok dts desteği vs herşey var. philips3000 modeli de bir ara bayagi uygun fiyata düşmüştü 70-80 liraya philips 3000 modelinde tek sıkıntı altyazı fontunun 22 den fazla büyümemesi sanırım bu sorun 5000 modelinde yok.mele a2000 de dahili bir oynatıcı yerine google play marketten indirilen mx player vb programlar var başarılı oynatıcılar fakat philips tarzı media playerlerin tek amacı media oynatmak olduğu için sadece film için philips daha iyi bir tercih. bu arada philips hmp 3000 modelinde kumandada ses açma kapama tuşları var.

• impressM teşekkürler.o zaman hmp 5000 yerine 3000 işimi görür.bir sorum daha olacak.ben tr dublaj film pek sevmiyorum.filmlerim altyazılı.ezcool hd dream kullanıyordum galiba altyazı çerçevesi olmadıgı için fılmın bazı sahnelerınde sıkıntı oluyor okumakta.bu phılıpste oyle oluyormu.22 punto okurken bır problem olustururmu.3-4metreden altyazı buyuklugu sıkıntı olustururmu.olusturursa bana tavsıye edebılecegın baska medya player tavsıyesınde bulunabılırmısın
  • altyazı çerçevesi yok galiba. 22 punto okurken çok zorluk çekilmiyor ama biraz uzak mesafede fontun biraz daha büyütülmesi daha iyi olurdu 1 senedir birkaç yazılım verdi philips ama şu ana kadar takip ettiğim bütün yazılımlarda bu punto özelliği hiç değişmedi hep aynı 22 puntoda kalıyor şeçeneklerden 22 puntonun üstüne çıkıyor gösteriyor fakat altyazı büyümüyor max 22 de kalıyor altyazı ile ilgili olarak forumda açılmış konu var philips hmp 3000 resimler silinmediyese bir ara forumdan arkadaşlar altyazı ile ilgili resimler eklemişlerdi.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.