Şimdi Ara

MELE A2000 ANDROID TV BOX GENEL BAŞLIĞI (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
3
Favori
27.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: etokaraduman

quote:

Orijinalden alıntı: impressM

arkadaşlar bu android box larda melea2000 de cihazı nasıl resetliyoruz ya da komple kapatabiliyoruz ?
    bir de uygulamaları açtıktan sonra komple nasıl kapatıyoruz geri diyorum masaüstünü gösteriyor ama soldaki ikonlardan 2.yada 3.tıklayınca uygulamaların açık oldugunu goruyorum. bu arada digitürk play uygulaması çalışıyor web üzerinden fakat bazen donuyor belki netten gerçi 8mbit internet ama çözemedim onu daha . akşama bir de tüplü tv de deneyecegim bakalım kompozit çıkıştan nasıl görüntü verecek.

Merhaba,

Cihazın resetlenmesi için ayarlar menüsüne girdiğinizde oradaki seçenekelrden birisinde fabrika ayarlarına döndür diye bir seçenek var ama tam yerini hatırlamıyorum. Ayarlar altındaki menüden tek tek alt menülere bakarsanız kesin gözünüze çarpacaktır.

Uygulamayı tam olarak kapatamıyorsunuz. İster geri gidin ister sol alttaki ilk buton olan ana menü tuşuna basın farketmez. tam çımmak için ikinci butondu sanırım sol alttaki arka arkaya pencere simgesi. O butona tıklayarak açılan görüntüleri fly mouse ile tutup kenara çekince kapanıyorlar. Ben başka yol bilmiyorum. varsa tüm androidler için geçerlidir.

Digipaly için birşey diyemeyeceğim. Hiç denemedim ama oradaki takılmaların ben net hızı ve digiturk serberlarına bağlantı sayısıyla ilgili oladuğunu düşünüyorum. eğer dizi izle yada fimlm izlede takılamdan izliyosanız aynı şekilde orada da izlemeniz gerekir.

teşekkürler hocam. saygılar.

• arkadaşlar melea2000le ilgili son bir iki sorum daha olacaktı :) şimdiden teşekkür ederim .

1-kablosuz klavye ve mouse set aldım ikisini de sorunsuz tanıdı mouse sorunsuz çalışıyor klavye de çalışıyor fakat klavyeden türkçe karakterlerde ç ş i ı vs. bu tuşları basınca ekranda farklı semboller çıkıyor ç yerine (.) nokta işareti vs çıkıyor yani türkçe karakterleri kullanamıyorum ayarlardan dil ve seçeneklere girdim default android klavye gözküyor bunu bir türlü değiştiremedim bu yeni klavyeyi nasıl tanıtabilirim ki türkçe karakterleri de kullanabileyim ?

2-cihaz ağırlaştığı zaman restart etme gibi bir şeçeneği var mı ? kapanıp yeniden açılmasını istiyorum bunu bulamadım o yüzden her seferinde fişten çekip takıyorum.

saygılar.
  • quote:

arkadaşlar melea2000le ilgili son bir iki sorum daha olacaktı :) şimdiden teşekkür ederim .

1-kablosuz klavye ve mouse set aldım ikisini de sorunsuz tanıdı mouse sorunsuz çalışıyor klavye de çalışıyor fakat klavyeden türkçe karakterlerde ç ş i ı vs. bu tuşları basınca ekranda farklı semboller çıkıyor ç yerine (.) nokta işareti vs çıkıyor yani türkçe karakterleri kullanamıyorum ayarlardan dil ve seçeneklere girdim default android klavye gözküyor bunu bir türlü değiştiremedim bu yeni klavyeyi nasıl tanıtabilirim ki türkçe karakterleri de kullanabileyim ?

2-cihaz ağırlaştığı zaman restart etme gibi bir şeçeneği var mı ? kapanıp yeniden açılmasını istiyorum bunu bulamadım o yüzden her seferinde fişten çekip takıyorum.

saygılar.

Merhaba,

İlk sorunuzu yanıtlamak isterdim ama elimde şu an açıkta bir ekran olmadığından kontrol edip size tarif edemiyorum. Akşam bakıp size yarın yanıt verebilirim sanırım. İkinci sorunuz için ise Android markette restart uygulamaları var onlarıkullanabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam Fast Restart diye bir uygulama vardı. Cihazın kapanıp açılması sağlıyordu. Ayrıca cihazı fişten çekmenize gerek yok. Cihazın ön panelindeki On/Off butonuna bir kaç saniye basılı tutmanız yeterlidir.

Not : Klavye ile ilgili oalrak Android klavte yerine varsa eğer Türkçe Q Klavye seçeneğini seçerek bir deneyin isterseniz.

İyi günler.

• sağol hocam. hakkını helal et 50 tane soru sordum şimdiye kadar :)
    bir de son olarak şu ana ekrandaki bazı kısayolları nasıl silerim en çok kullandığım uygulamaların kısayollarını ana ekrana getirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?
  • quote:

sağol hocam. hakkını helal et 50 tane soru sordum şimdiye kadar :)
    bir de son olarak şu ana ekrandaki bazı kısayolları nasıl silerim en çok kullandığım uygulamaların kısayollarını ana ekrana getirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ?

Helal olsun lafı bile olmaz. :-) Bilgi paylaşılırsa değerlidir. Hepimiz araştırıyoruz ve bazı şeylerde bildiklerimiz, öğrendikleirmiz fazlalaşıyor. Bunlarıda paylaşıp katkımız oluyorsa ne mutlu.

Ana ekrandaki kısayolları silmek için mouseun sol clicki ile kısayola tıklayın ve yukarı doğru sürükleyin. Simgeye basılı tutunca zaten ortada üstte yanlış hatırmaıyorsam + gibi bir simge çıkıyor. Oraya çektinizmi kısayolu siliniyor.

Yenisini eklemek içinde programlarda herhangi bir programa yine sol click ile basılı tutmanız sadece yeterli oluyor. O uygulamanın kısayolunu masaüstüne atıyror.

Aynı şekilde kısayolları sol click ile basılı tutup birbirlerinin üzerine taşırsanız taşıdığınız kısayol ile taşıdıklarınızı gruplandırıyor.

• cihaz yan panelde sd kart yanındak on/off tuşunu daha yeni farkettim :) bunun dışında standart kumanda ile kapatınca standbye alıyor fakat kumandada kapatma tuşuna biraz uzun sureli basınca cihaz tamamen kapanıyor bunu da bu akşam farkettim . bunun dışında android marketten türkçe klavye uygulamasını indirdim sistem ayarlarından android klavye yerine türkçe klavye default yaptım fakat yine klavyede türkçe karakterler çalışmıyor gerçi şu da var cihazla beraber gelen fly mouse kumandaya alıştıktan sonra aslında extra başka bir klavye ve mouse gerek yok. standart kumanda ve fly mouse ile bütün işlemler kolaylıkla yapılıyor..
  • arkadaşlar mele a 2000 için normal bizim prizlere uygun bir adaptör almak istiyorum çevirici ile kullanıyorum fakat priz tam oturmuyor üçlü priz taktım vs bazen elektrik gidiyor kac volt bir adaptör almam gerekiyor ya da dark akortekten parasıyla bir adaptör istesem( dark androidbox a1 adaptörü ) gönderirler mi :)
  • quote:

arkadaşlar mele a 2000 için normal bizim prizlere uygun bir adaptör almak istiyorum çevirici ile kullanıyorum fakat priz tam oturmuyor üçlü priz taktım vs bazen elektrik gidiyor kac volt bir adaptör almam gerekiyor ya da dark akortekten parasıyla bir adaptör istesem( dark androidbox a1 adaptörü ) gönderirler mi :)

Bence hiç gerek yok. Aşağıdaki linkte 4 tl ama köşe başı elektrikçilerde 2 tlye bulabileceğiniz aparat sayesinde sorunsuz kullanırsınız. Ben yurtdışından aldığım neredeyse tüm cihazlarda çıkan çeviriciler yerine bunlardan kullanıyorum ve hiçbir sorunda yaşamadım.

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-esya-ev-aletleri/priz-cevirici-priz-donusturucu-56579902

• Ben Dark`ın A1 serisi cihazini aldim.Fena değil ama stabil gelmedi.MX player ve üzerinde gelen VtmVideo diye bir yazılım var,markette göremedim bu yazılımı,görüntüleri 3B ye çevirebiliyor.Fakat sorun şu ki, DTS ve AC3 sesleri hep sterio alıyorum.Akortek bu sorularıma hala cevap vermedi,zaten doğrudan ulaşılabilecek bir telefon numarasıda yok illa ki mail atacaksınız.

Ses menüsünden Optik çıkışı seçmekte yine bir işe yaramıyor,açıkçası hayal kırıklığı oldu.MX player ilede uğraştım ama sonuç hüsran.Acaba başka bir oynatıcı ya da çözücü yardımcı program tavsiyesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TePiSKeN

Ben Dark`ın A1 serisi cihazini aldim.Fena değil ama stabil gelmedi.MX player ve üzerinde gelen VtmVideo diye bir yazılım var,markette göremedim bu yazılımı,görüntüleri 3B ye çevirebiliyor.Fakat sorun şu ki, DTS ve AC3 sesleri hep sterio alıyorum.Akortek bu sorularıma hala cevap vermedi,zaten doğrudan ulaşılabilecek bir telefon numarasıda yok illa ki mail atacaksınız.

Ses menüsünden Optik çıkışı seçmekte yine bir işe yaramıyor,açıkçası hayal kırıklığı oldu.MX player ilede uğraştım ama sonuç hüsran.Acaba başka bir oynatıcı ya da çözücü yardımcı program tavsiyesi olan var mı?

Optik çıkıştan sesi verdikten sonra Mx Player üzerinden hardware decode yaparsanız aslında sesi olduğu gibi medşa palyerınızdan decoderinize göndermesi gerekli. Ben Mx Player Pro kullanıyordum ve bu şekilde sesleri Dts denemesemde en azından Dd olarak alabiliyordum.

Akortek maalesef bu konuda mimlendi. Çok iyi değiller. Elbette haklılar belkide bu kadar çok kullanıcını hepsine deste verebilmek tabii ki zor ama satış sonrası hizmet iyi olmadıktan sonra tutunabilmeniz zor. Tabii Akortekin Tr deki bu konuda neredeyse tek firma olduğunu düşünürsek istediği gibi top koşturması da normal.

Farklı player olarak Wonder Player ve Dice Player 'dan da memnundum ben Mx Player kadar olmasalarda başarılılar. Ne yazık ki Bs Player bazı kullanıcılar beğensede ben Prosunu kullandığım halde hiç memun kalmadım.

• aynı şekilde bende Donanımsal çözümlemeyi kullanıyorum ama birşey değişmedi,hani bir sistem yapmışsın,kullanım klavuzu hazırla :) o da yok ,açma kapamayı herkes yapıyor.Bakalım mail attım olurda bir cevap gelirse ne ala,yoksa aleti iade etmem başımı ağrıtacağından dolayı burada satmayı planlıyorum.
  • arkadaşlar bende mele a3700 aldım 4.0.4 yuklu netten kendi sitesinde Mele_HTPC_家庭版_20121220_正式版_v1.3 gördüm bu yeni mi ? birde ben googleplayı yukluyorum hata veriyor değişik versiyonlar denedim ama olmuyor Google marketi çalıştıramadım. firmwre yüklemesini nasıl yapıyoruz bilen varmı. teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbulence42

arkadaşlar bende mele a3700 aldım 4.0.4 yuklu netten kendi sitesinde Mele_HTPC_家庭版_20121220_正式版_v1.3 gördüm bu yeni mi ? birde ben googleplayı yukluyorum hata veriyor değişik versiyonlar denedim ama olmuyor Google marketi çalıştıramadım. firmwre yüklemesini nasıl yapıyoruz bilen varmı. teşekkür ederim.

sdkarta imajdosyasını yazdırıyorum ama çince siteden cevirebildigim kadar açma düğmesine kırmızı yananbas falan filan herseyi denedim ama olmuyor dokumanda bulamıyorum resmen meletiyor bu mele :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TePiSKeN

Ben Dark`ın A1 serisi cihazini aldim.Fena değil ama stabil gelmedi.MX player ve üzerinde gelen VtmVideo diye bir yazılım var,markette göremedim bu yazılımı,görüntüleri 3B ye çevirebiliyor.Fakat sorun şu ki, DTS ve AC3 sesleri hep sterio alıyorum.Akortek bu sorularıma hala cevap vermedi,zaten doğrudan ulaşılabilecek bir telefon numarasıda yok illa ki mail atacaksınız.

Optik çıkıştan sesi verdikten sonra Mx Player üzerinden hardware decode yaparsanız aslında sesi olduğu gibi medşa palyerınızdan decoderinize göndermesi gerekli. Ben Mx Player Pro kullanıyordum ve bu şekilde sesleri Dts denemesemde en azından Dd olarak alabiliyordum.

Akortek maalesef bu konuda mimlendi. Çok iyi değiller. Elbette haklılar belkide bu kadar çok kullanıcını hepsine deste verebilmek tabii ki zor ama satış sonrası hizmet iyi olmadıktan sonra tutunabilmeniz zor. Tabii Akortekin Tr deki bu konuda neredeyse tek firma olduğunu düşünürsek istediği gibi top koşturması da normal.

Farklı player olarak Wonder Player ve Dice Player 'dan da memnundum ben Mx Player kadar olmasalarda başarılılar. Ne yazık ki Bs Player bazı kullanıcılar beğensede ben Prosunu kullandığım halde hiç memun kalmadım.

Akortek konusunda malesef ki aynı fikirde değilim...

Sattıkları ürün sayısına orantılı bir şekilde satış sonrası desteklerini iyileştirmek mecburiyetindeler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar, bu fly mouse nedir. Xbox 'ın kinect algılayıcısı, Wii gibi hareketi algılayan bir sensör ve kumanda mı?
    Şimdi kumanda gibi birşey var, hem hareket algılıyor, hem ters tarafında klavye var hemde video oynatma esnasında kumanda görevini mi görüyor?

Bende , Torrent üzerinden DL yapabileceğim, yüksek bitratelere sahip 1080p mkv filmleri açabileceğim, gerekirse ufak tefek internet işlerimi halledebileceğim, youtube ' den flash video oynatabileceğim mümkünse wifi destekli bir cihaz almak istiyorum. Yurtdışından getirmek makul olur 75 euro + kargo değerinde.

Bana önereceğiniz cihazlar nelerdir? Oyun oynayan biri değilim, ama mesela 2 adet air mouse alırsak 2 kişi oynayabiliyor muyuz? Cihazın dahili DTS çözme özelliği var mı?

Nmt almayı planlıyordum, ama adroid boxlara takıldım ve mükemmel özelliklere sahip. TV ' m 2 - 3 yıllık smart özelliğine sahip değil. Bu şekilde smart hale getirmek istiyorum. Cihaz konusunda önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba,

Evet aslında fly mouse kısmen dediğiniz gibi. Siz birebir açıklamışsınzı zaten sorarken :)

İstediğiniz herşeyi Mele ile yapabiliyorsunuz. Hatta Hdmi 1.4 desteği sayesinde FullSBS 3D videolar dahil. Aşağıdaki Mele modeli belki talebiniz ve bütçeniz için uygun olabilir.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A100-Full-HD-1080P-TV-Box-HTPC-Internet-Media-Player-With-Android-4/708713_672315597.html

Cihazda iki kişi iki fly mouse.. Hiç denemedim ve deneyende okumadım. Teknik olarak mümkün gibi gözüküyor ama wireless sinyaleri karışır mı bilemedim.

NMT bend eçok düşünmüştüm. Ama zaman geçtikçe her yeni video codeci çıktığında firmanın eline bakıyorsunuz firmware yayınlaması için. androidlerde bunu beklemenize gerek yok. Google Play Marketten kullandığınız video oynatıcının yeni codec packini indirmeniz ve kurmanız yeterli. Üstelik windowsta program kurmaktan bile daha kolay.

DTS konusuna gelince. Hardware decode olarak desteği emin değilim ama Mx player ve bazı playerlarda software decode yapabiliyorsunuz. Tabii bu biraz sistmeini yoruyor olacaktır.

Merhaba;
    Açıklama için teşekkür ederim. Peki bu cihazdaki düşük ram ilerde problem yaratmaz mı? Alırken 1 gb ramli modelleri seçmek daha mantıklı olmaz mı ? Kumandayı ayrıca getirtebilirim..
    Ayrıca f10 air mouse ile bu linkteki ürünü kıyaslayabilir misiniz?

http://www.ebay.com/itm/Android4-0-WIFI-1080P-Mini-PC-TV-Box-CPU-A10-DDR3-1GB-U1A-RC11-2-4GHz-Fly-Mouse-/110979133070?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D3847917479327412459%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D3%26sd%3D140852375678%26

Gümrük mevzuatı 75 euro + shipping e kadar gümrük mala el koymuyor. Aslında bunlarda yasal sınırın altında kalabiliyor. Ne gibi problem oluyor kargo yolu ile getirtmede ? Kargosu takılan çok mu arkadaş mevcut?

Merhaba,

Düşük ram sorun olmuyor. Mesela Android tabletlerde düşük ram sorun çünkü arada bir dokunmatik algılayıcı var vs.. Ama bu cihazlarda sorun olmuyor. Ben en azından hiç sorunla karşılaşmadım 5152 Mb. ram ile henüz. FullSBS 3D dahil sıkıntısız izliyorum takılmadan.. Ama piyasada yani yani yaklaşık 1-1,5 aydır 1 gb. ramli olanları artık modellerin satışa başladı. Almışken 1 Gb. ramli almak kesinlikle daha iyi olur. Sonuçta bir zararı yok. Daha iyidir kesinlikle.

Linkteki ürünede baktım. Bu ürünlerin hepsi teknikl olarak aynı özelliklere sahip. Fark dayanıklılık ve kullanım ergonomisi. Mesela ben bir süre Lenovo 'nun bir modeli var aşağıda linkini koyuyorum. Markayada güvenerek aldığım çokta hoş gözüken bu ürünü kullandım ki pişman oldum. Mele Fly Mouse alınca kaldırıp kenara attım resmen bu ürünü. Yani tamamen kullanım ergonomisi ile ilggili.

http://www.aliexpress.com/item/Lenovo-N5901-2-in-1-With-2-4G-Wireless-Mini-Keyboard-and-Mouse-Trackball-Perfect-For/578074813.html

Gönderdiğiniz linkteki ürüne gelince. Usb stick Android Boxlar güzeldir ama bağlantı noktaları azdır. Yani ses sisteminizi balayamazsınız vs. Sadece Mini Hdmi ile tvye takarsınız o kadar. Eğerki sadece stick bir cihazda işimi görür dersenizde kesinlikle aşağıdaki gibi bir ürünü tavsiye ederim.

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Android-4-0-Mini-PC-Dual-Core-UG802-RK3066-1-6GHz-Cortex-A9-1GB/708713_657043125.html

Andoid kuşkusuz lider bu pazarda.. Bence Steve Jobs'dan sonra ios dan da pazar payını alacak eminim. Nmt gibi cihazlara da mahkum olmak istemiyorum.
    Andoroid işletim sistemine sahip bir cihaz istiyorum.Seçim yapma konusuna gelince; box mu alayım stick mi alayım.

Bu konuda baya bilgi gibisiniz, o zaman ben direk sorularımı size yönelteyim siz beni yönlendirin.

Elimde optik ve dahili dekodere sahip ses 5+1 ses sistemi var; Logitech z-5500. Ama onu bağlamam büyük bir ihtimalle. Yinede bağlayabilme ihtimalim olduğunu belirtmek istedim. İzlediğim filmler çoğunlukla yüksek bitrate sahip mkv filmler. Takriben 10-15 gb aralığında bir filmin boyutu..Yani aldığım cihaz DTS veya DD çözebilmeli. Eğer yazılım kendisi çözemezse, normalde pc'de z-5500 dahili dekoderinde çözüyor ve kanallara dağıtıyor. Buna izin vermeli.

Ufak tefek internet, facebook, youtube , dizi-mag gibi sitelere girebilmeli. Wi-fi güçlü olursa mükemmel olur, evin içinde perde beton var sinyali çok fazla kesiyor. Wi-fi çekmezse modemi taşıyacağım..

Andoid store sorunsuz kullabilmeliyim, webde gezinebileyim ufak tefek şeyler için pc yi açmamak için.Xbmc yükleyebilmeliyim, bazıları izin vermiyormuş buna bildiğim kadarıyla..

Madem fly air mouse alacağız, ufak tefek oyunları da oynayabilmeliyim.. Çocukların eğlenebileceği tarzda oyunları oynayabilir miyim? Fly mouse buna izin veriyor mu?

Isınma sorunun olmaması gerekiyor, ayrıca mümkünse siyah renkte bir cihaz istiyorum. Konsoluma ve TV ' ye uyması bakımından :)
    Güncelleme ve yeniliğe de açık olması gerekiyor. Yurtdışı link gösterebilrseniz paypal ile oradan alabilirim 75 euro yu geçmemesi bakımından. Ayrıca kullanılan, TR ye gönderi yapan ilgili bir satıcı olursa ona da Gift , fatura düşük gösterme, ekstra paketleme gibi işlemleri isteyebileyim..

Mümkünse ileriye 1 gb veya üstü Ram ile olmalı ve cpu gpu güncel olmalı. Onları takip etmediğim için şimdilik model marka veremiyorum.
    Mele A3700 nasıldır a2000G ' ye göre? Birde minix var onlar gpu ve cpu olarak bariz önde. Onları da değerlendirebilir misiniz?
    Önerileriniz için şimdiden teşekkürler :)

Bildiklerim kadarıyla size yardımcı olayım.

Optik ses baplantısı imkanınız var yada kompozit kablo ilede bağlayabilirsiniz. Sorun yok. Cihaz hardwware olarak çözüyor mu emin değilim ama mxplayer ile software decode yapabiliyorsunzu ses formatlarında. Dts yada Dd farketmeden.

İnternetteki tüm sitelere sorunsuz girebiliyorsunuz. Flash desteği mevcut. Ayrıca market uygulamaları ile bir çok şeyi daha kolay yapıyorsunuz. Mesela Hd Dizi İzle, Dizi İzle, Hd Film İzle, Film İzle, Belgesel, Yeşilçam gibi uygulamaları var. Site site dizi,film yada belgeselleri aramanıza gerek yok. Bu uygulamalar ile istediklerinizi heemen bulabiliyor ve ister medyaplayer ister browser üzerinden izleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde facebook,twitter,youtube içinde uygulamalar ile web sitesine göre daha kolay kullanım sağlıyor.

Wi-fi kuvvetini çok iyi bilmiyorum açıkçası. Bende cihaz televizyonun yanında, wireless routerımda aynı şekilde yanında. O yüzden çekim mesafesini bilemeyeceğim. Ama çok sıkıntı yaratırsa tavsiyem bir usb Orinocco Wi-Fi dongle alın. Çok kuvvetli çekimi var. Ben plazanın B1 katındayım ve 8.,9. kattaki wirelessları tespit edebiliyorum.

Android store sorunsuz. Andoid sistmeininde her dilde desteği mevcut. İnternette bilgisayarınızla gezindiğiniz gibi gezinebilirsiniz.

Oyunlarını pek bilmiyorum. android markette sürüsüne bereket oyun var. Ben Angry Birds ve Bubble oyunlarına bakkmıştım. Sorunsuz oynadım. Ne takıldı ne duraksadı. Çokta keyifliydi. Cihazın açtığı, desteklediği tüm oyunlarda bildiğim kadarıyla kullanabilmeniz gerekli Fly Mouse.

Isınma sorunu bu cihazlarda olmuyor. Hatta sticklere göre en önemli avantajı diyebiliriz. Çünkü daha geniş bir kutu, üzeri ve yanı plastin ama altı aluminyum. Her cihazda olduğu gibi bunda da pasif soğutma var. ama ben evde iki gün boyunca açık bırakıp torrent download ettim. Akşamalrıda film izledim internetten. No problem. Sıfır ısınma. Cihazlar Melelerde hep siyah. Alta doğru mat üstü ise parlak siyah.

Android sistemlerin tümünde olduğu gibi bütün güncellemelere açık. İnternette özellikle yabancı forumlarda çok fazla kişiselleştirilmiş romda bulabiliyorsunuz Android için. Ama tavsiyem Android tarafında çokta iyi değilseniz uğraşmayın. Cihazın üreticisi internetten stabil yeni versiyon çıkardığında onu yükleyin. Zaten yüklemeside çok kolay. Ama onun dışında kullandığınız tüm uygulamaalra zaten updateler ücretsiz olarak marketten geliyor.

Yurtdışı alımda tavsiyem hep bahsediyorum Pisen. ww.aliexpress.com adresinden. Linki aşağıdadır. Sorunsuz, iyi niyetli ve ilgili bir satıcı. Her türlü yardımda bulunuyor.

http://www.aliexpress.com/store/708713

Tavsiyem box ve stick cihazlarda aşağıdadır.
    Stick
    http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Android-4-0-Mini-PC-Dual-Core-UG802-RK3066-1-6GHz-Cortex-A9-1GB/708713_657043125.html

Box
    http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A2000-Android-4-0-Google-TV-Box-Mele-Fly-Mouse-F10-With-Allwinner/708713_627069524.html
    http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A2000-Android-4-0-Google-TV-Box-Mele-Fly-Mouse-F10-With-Allwinner/708713_694852052.html
    http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-Mele-A100-Full-HD-1080P-TV-Box-HTPC-Internet-Media-Player-With-Android-4/708713_672315597.html

Android Box olarak tavsiye ettiğiniz Mele A2000G cihazının, Dark Android Box A1R'den farklılıkları nelerdir ? (50 dolarlık fiyat farkı ve docking station haricinde?)

MELE A2000G

DARK ANDROID BOX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi htpc_system -- 21 Aralık 2012; 23:26:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutreis

quote:

quote:

quote:

Birde birşey daha sormak istiyorum. Mele A2000 üzerinde Xbmc kullanan var mı ? Ben kurdum ama yanlış birşety mi yaptım bilmiyorum. Hem filmleri ekleyemiyorum yada scan ettiremiyorum windowstaki gibi. Hemde Mele Fly Mouse kullanamıyorum. Neden olabilir. Yada nerede hata yapıyor olabilirim.

Bana kurup çalıştırmış olan birisi indirdiği linki gönderebilirse ve filmleri nasıl eklediğinide yazabilirse sevinirim.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

mele fly mouse çalışmıyor derken xbmc de mi çalışmıyor genel anlamda çalışıyor degil mi ben de siparis vermek istiyorum çine bir arkadaşım gidecek gelirken getirmesini isteyecegim. hocam siz genel anlamda memnun musunuz bu cihazdan ben de hem cihaz hem de fly mouse ile beraber siparis verecegim. bu fly mouse ile oyun vs oynayabiliyor musunuz ? ve cihaza uygulamalar icin hafıza kartı vs takabiliyoruz degil mi ? ve son olarak digitürk play uygulamasını deneme imkanınız oldu mu sorunsuz çalışıyor mu ? teşekkürler. saygılar.

Merhaba,

İlk olarak alacaksanız eğer Mele A2000G tavsiye ederim. Farkı 8Gb hafıza + 1 Gb ram. Genel olarak cihazdan memnunum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama bende A2000 modeli var ve bu modelde de 512 mb. ram var. Bu sebeple hızda biraz farkediyor ne yazık ki. İmkanınız var ise 1 Gb. alın derim. Bende benimkini satıp 1 Gb. olan A2000G modelini sipariş edeceğim. Düşünürseniz aklınızda bulunsun.

Diğer konuya gelince. Hayır FLY Mouse normalde çalışıyor sadece Xbmc üzerinde çalışmıyordu ama onuda yaptım. Sadece Xbmc tam olarak Android desteklemediği için videoları Xbmc üzerinden açıp farklı bir media player ile çalıştırmanız gerekiyor.

Fly Mouse çok başarılı. Sadece alışmak zaaman alıyor. 1-2 gün kadar. Malum havada boşlukta mouse kullanıyorsunuz :-) Ama alıştıktan sonrada inanılmaz güzel bir olay. Çok rahat, hızlı ve kullanımı güzel.

Cihaza SD Kart-Usb Stick yada Usb Hdd (1Tb.) takabiliyorsunuz. Ama zaten mevcut dahili hazfısazı program yüklemeye yeterli geliyor.

Oyun oynamadım hiç. Yani oyun merakım olmadığından. Ama onun dışında hem cihaz hemde mouse film,internet,mail vs. uygulamalarda gayet başarılı. Ama Fly Mouse ile oyun elbette oynayabiliyorsunuz.

Digiturk Play denemedim hiç.. Kullanmıyorum yani. O yüzden o konuda maalesef bilgi veremeyeceğim. Ama o noktada en büyük işin internet bağlantı hızınızda olduğunu düşünüyorum.

Hocam Mele A3700 cikmis o nasil?

usb hdd için 1tb yazmışsınız.

2tb external adaptörlü hdd takarsak çalışır mı?

• arkadaşlar mele A3700 aldım almaz olaydım parama yazık flash player yüklenmiyor güncelleme olmuyor market elle yüklense de çalışmıyor. düşünenler iyi araştırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbulence42 -- 22 Aralık 2012; 10:08:47 >
  • Arkadaşlar bu ürün hakkında bir kaç sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirim.

1-Ürünün 1080p video oynatımında bir sıkıntısı var mı bazı arkadaşlar takılarak oynattığından bahsediyor.
    2- ŞU ürünü almak istesem kaç günde gelir ve gümrüğe takılma riski olur mu?

Bilgilendirirseniz çok sevinirim, acilen bir media playera ihtiyacım var

• quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

Arkadaşlar bu ürün hakkında bir kaç sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirim.

1-Ürünün 1080p video oynatımında bir sıkıntısı var mı bazı arkadaşlar takılarak oynattığından bahsediyor.

Merhaba,

Eski bir Mele A2000 kullanıcısı olarak.

1. Hiçbir zaman videoalrda takılma olmadı. Buna FullSBS3D.iso lar dahil.
    2. Ürünü alırsanız mutlaka gümrüğe takılır fiyatından dolayı.. Ama. Lochonwireless dediğiniz satıcı Pisen chang. Ben kendisinden bir çok alışveriş yaptım. Media playerlar, amazon kindlelar. Çok ilgili ve iyi bir arladaş kendisi. Pisen ile iletişime geçerek ürtünü alacağınızı ama iyi bir ambalaj yapmasını yolda birşey olmaması için ve kargo paketinin üzerine hediye ve 30 usd ile içeriğine farklı birşey yazmasını belirtin. Yapıyor ve yardımcı oluyor. Özellikle bana gönderdği ürün zaten küçücük bir kutuydu. sorunsuz geldi. Tavsiye ederim. 10 üzerinden 10 puanlık bir satıcıdır.

Kargo süresi ise yaklaşık 3 hafta diye düşünün. Daha erken gelebiliyor. Ama bir kaç gün. Öyle çokta erken değil. Alırken mutlaka SG Post üzerinden alın. Daha uzun sürer ama bizim ptt aracılığı ile geleceğinden daha sıkıntısızdır. DHL yada UPS yada Fedex tarzı özel firmaların kargoları daha kapsamlı taranıyor ve xrayden geçiyor. Hongkongtan Sigapour Pst ta ise pttye gelir. Uzundur ama daha az kontrollüdür. :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

Arkadaşlar bu ürün hakkında bir kaç sorum olacak cevaplayabilirseniz sevinirim.

Merhaba,

Eski bir Mele A2000 kullanıcısı olarak.

1. Hiçbir zaman videoalrda takılma olmadı. Buna FullSBS3D.iso lar dahil.
    2. Ürünü alırsanız mutlaka gümrüğe takılır fiyatından dolayı.. Ama. Lochonwireless dediğiniz satıcı Pisen chang. Ben kendisinden bir çok alışveriş yaptım. Media playerlar, amazon kindlelar. Çok ilgili ve iyi bir arladaş kendisi. Pisen ile iletişime geçerek ürtünü alacağınızı ama iyi bir ambalaj yapmasını yolda birşey olmaması için ve kargo paketinin üzerine hediye ve 30 usd ile içeriğine farklı birşey yazmasını belirtin. Yapıyor ve yardımcı oluyor. Özellikle bana gönderdği ürün zaten küçücük bir kutuydu. sorunsuz geldi. Tavsiye ederim. 10 üzerinden 10 puanlık bir satıcıdır.

Kargo süresi ise yaklaşık 3 hafta diye düşünün. Daha erken gelebiliyor. Ama bir kaç gün. Öyle çokta erken değil. Alırken mutlaka SG Post üzerinden alın. Daha uzun sürer ama bizim ptt aracılığı ile geleceğinden daha sıkıntısızdır. DHL yada UPS yada Fedex tarzı özel firmaların kargoları daha kapsamlı taranıyor ve xrayden geçiyor. Hongkongtan Sigapour Pst ta ise pttye gelir. Uzundur ama daha az kontrollüdür. :)

Hay Allah razı olsun hocam sizden. Kaç gündür yazmadığım forum kalmadı bir Allahın kulu cevap yazmamıştı. İlginiz için çok teşekkür ederim, verdiğiniz bilgiler inanılmaz faydalı oldu, ben satıı ile iletişime geçeyim. Tekrar çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.