Şimdi Ara

Mekanizmalı ön kameraya sahip Vestel Venus Z40 satışa başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
4.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefon pazarının önemli yerli oyuncularından Vestel yeni akıllı telefonu Venus Z40’ı satışa sundu. AMOLED ekran, mekanizmalı ön kamera, ekrana entegre parmak izi sensörü gibi özellikler biraz fiyatı yükseltmiş.

Vestel Venus Z40 özellikleri ve fiyatı

Vestel Venus Z40 akıllı telefon modelinde 6.4 inçlik AMOLED ekran 1080 x 2340 piksel çözünürlük sunuyor. Mekanizmalı ön kamera sayesinde akıllı telefon çok agresif bir ekran-kasa oranına sahip. Parmak izi okuyucu ekrana entegre edilmiş.

Ayrıca Bkz.Haftaya A101 marketlerde Honor 9X sürprizi

Telefon MediaTek Helio P70 yonga seti güç veriyor. 12nm üretim sürecine sahip olan yonga seti Cortex-A73 ve Cortex-A53 çekirdekleri barındırıyor. Grafik tarafında ise Mali G-72 var. Helio P70 yoğun rekabet nedeniyle üreticilerden pek ilgi görmemişti. Yonga setinde 4GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi eşlik ediyor.

Arka kısımda 16MP+5MP çözünürlüğünde çift kamera yer alırken Full HD video kaydı yapabiliyor. Ön kamera ise 8MP çözünürlüğünde. 3500mAh kapasiteli batarya kablosuz şarj özelliğine sahip. Vestel Venus Z40 modeli 3499TL fiyat etiketine sahip.

• Alttaki iki telefonun kasası ve ekran özellikleri aynı, ana farklarına gelince:

Venüs Z40: Helio P70, 16 MP ana kamera + 5 MP derinlik kamerası + 8 mp selfie kamerası (ki bunların hiçbirinin ne sensörü ne diyaframı belli değil), 4 GB Ram 128 GB Hafıza, 3500 mah batarya = 3500 TL...

Mi 9T: Snapdragon 730, 48 MP Sony IMX512 büyük sensörlü f/1.75 diyaframlı ana kamera + 13 MP ultra geniş açı kamera + 8 MP telefoto (zoom) kamera + 20 MP selfie kamerası, 6 GB Ram, 64 GB Hafıza, 4000 mah batarya = 2600TL...

Seçim sizin ;)

Bir zamanlar hatırlar mısınız, ne kadar ironiktir ki Regal reklamlarında "aynı özelliklere daha fazla para veren" insanları kuş beyinli olarak göstermişti Vestel...

Peki acaba daha düşük özelliklere daha fazla para verip de Mi 9T yerine Vestel Venüs Z40 alan insanlara ne diyeceğiz?
    Gamlı baykuşlar hemen yine kötülemeye başlamış. Bu telefon yerli, yenilikçi ve zor bir pazarda mücadele ediyor. 10 milyon üreten bir Çinli firma ile fiyat yarıştırmak kadar saçma birey olamaz. Yerli üretimin önemini anlamayanlar geleceğinden haberi olmayanlardır. Tebrikler Vestel telefonumu yeni aldım yoksa gözüm kapalı alırdım.
    Yerli üretim pahalı olmalıdır algısı ile isterseniz 5bin verelim haa kafaya bak.

Yerli uçak o dönem için söylendiği kadar pahalı değildi. Ama insanların tembelliği sayesinde hazirini aldılar.

Vestel 4.nesil cihazını yapıp hala istediği fiyatın emsallerinden fersah fersah gerisinde ise bu halkı kaziklamak kandırmak aptal yerine koymaktır.

Birde şu var Vestel yerli üretim yapmıyor Vestel yerli birleştirme yapıyor. Herkes Çin'de yaptırıyor da neden Vestel pahalı? Hacimli sipariş verip uygun fiyata satsa hem elinde ürün kalmaz hem daha da yüksek hacimli sipariş verip maliyetlerini daha da düşürebilir.
  • "Vestel Venus Z40 modeli 3499TL" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!..........................Söze gerek yok.

• Yine Vestel, yine manasız fiyat. 2000 olmalı bu telefon en fazla. Bir firma kendine düşman olsa yapmaz bunları. Kendi adlarını kötülüyorlar, oysa beyaz eşya ürünleri fiyat performans olarak gayet iyi. Bu telefonu gören adam acaba beyaz eşyaları da böyle mi diyecek.

• 1 aya düşer 2000e yine satmaz

• Telefonun tasarımı mükemmel olmuş. helio p70 helionun en güçlü işlemcisi ve yapay zeka özellikleri ile öne çıkmıştı. Çözünürlüğü düşük buldum 2 k ekran olmalıydı. 3500 mah batarya ortalamanın üstünde. 3500 lira ise çok yüksek 2500 lira olmalıydı.

Bu fiyatla direk oppo reno2 128 gb ın rakibi olmuşsunuz onun özellikleride aynı hiç bir artı yönü yok bunun ondan ikisi de 3500 lira iken ben oppoyu tercih ederim. Sadece tasarımla olmuyor ya f/p a oynarsınız ya silinir gidersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 25 Kasım 2019; 16:10:21 >
  • Seper telefon alırım

• Samsung A30s 2050 TL, A50 2350 TL, A70 2750 TL. V40'ın bunlardan daha iyi bir cihaz olduğunu sanmıyorum. Hayallerdeler.

• Şu arka kapakda ki yazıları az daha ufaltmaları veya sadeleştirmeleri lazım. Fiyat desen çok anlamsız zaten.

• interwap kullanıcısına yanıt
    Bu telefonların üçü de çentikli çentiksiz olarak a 80 var o da 4000 lira birde üç telefon marka olarak yüksek olsa da özellik olarak düşükler a80 ve v40 rakip olarak görülebilir bence.

• yaw bide neden yerli almıyolar diyor bu ne fiyat bune telefon alah aşkına buna bu para verilirmi illa salak yerine alcaklar :S

• VESTEL den telefon mu olur? geç o işi..

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

Bu telefonların üçü de çentikli çentiksiz olarak a 80 var o da 4000 lira birde üç telefon marka olarak yüksek olsa da özellik olarak düşükler a80 ve v40 rakip olarak görülebilir bence.
    Kıyaslama kriteriniz açılır kamera mı? Bunun dışında v40'ın saydığım modellere göre ne gibi üstünlükleri mevcut?
  • quote:

Orijinalden alıntı: interwap

Kıyaslama kriteriniz açılır kamera mı? Bunun dışında v40'ın saydığım modellere göre ne gibi üstünlükleri mevcut?

Alıntıları Göster
    samsung işlemci 14 nm p70 12 nm samsung grafik birimi g71 mp2 p70 g72 mp3 diğerlerinin hafızası 128 gb değil aı tarafında p70 güçlü. bunlara karşılık samsungun ekranı daha iyi olabilir diye düşünüyorum yine de bakmak lazım.

edit:galaxy a70 de sd675 var diğer ikisinin aksine cpu ve gpu olarak vestelden daha güçlü.vestelin bu telefondan tek güçlü yanı 128 gb romu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi javaprof -- 25 Kasım 2019; 17:25:18 >

• Mi 9T 'nin Çakması ondan pahalı Vestel ne yapmaya çalışıyor anlamadım...
    Aslında belli Yerli Telefon Üretiyorum adına devletten Destek almak açmaç , Ürettikleri satmasa da devlet desteği İyi para kazandırıyor...
    Aynı Devletin ÖTV Geliri Gibi , Vesteln amacı Üretmek değil Devlet Teşviklerne Sahip olmak...Vergilerimize YAZIK...

• Alttaki iki telefonun kasası ve ekran özellikleri aynı, ana farklarına gelince:

Venüs Z40: Helio P70, 16 MP ana kamera + 5 MP derinlik kamerası + 8 mp selfie kamerası (ki bunların hiçbirinin ne sensörü ne diyaframı belli değil), 4 GB Ram 128 GB Hafıza, 3500 mah batarya = 3500 TL...

Mi 9T: Snapdragon 730, 48 MP Sony IMX512 büyük sensörlü f/1.75 diyaframlı ana kamera + 13 MP ultra geniş açı kamera + 8 MP telefoto (zoom) kamera + 20 MP selfie kamerası, 6 GB Ram, 64 GB Hafıza, 4000 mah batarya = 2600TL...

Seçim sizin ;)

Bir zamanlar hatırlar mısınız, ne kadar ironiktir ki Regal reklamlarında "aynı özelliklere daha fazla para veren" insanları kuş beyinli olarak göstermişti Vestel...

Peki acaba daha düşük özelliklere daha fazla para verip de Mi 9T yerine Vestel Venüs Z40 alan insanlara ne diyeceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 25 Kasım 2019; 17:29:59 >
  • Yine de telefon çıkartmaktan yılmıyorlar ya helal olsun... :)

• işlemciyi, motorlu kamerayı falan geçin. 3500tl veriyorsunuz ve arka kameranız 1080p 60fps video çekemiyor. 60fpsi geçtim 1440p veya 4k çekim yok.

illa yerli alınacaksa general mobile modellerine yönelin ya da vestele caspere ters yönelin
  • Tasarım güzel ama Vestel hala akıllanmadı şu fiyat konusunda. 2499 TL olsa iyi satar ama bu fiyat bu donanıma fazla. Gerçi 3 ay sonra 3,000 TL altına ineceğini de aşikar.

• Yerli bir firma olarak gururumuz olacaksa bu cihazı 1600 liraya satar bizde 82 milyon keyifle kullanırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 25 Kasım 2019; 18:58:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3500 derken, bildiğimiz 3500 mü acaba kaç kişi alacak, güzel bir istatistik olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.