Şimdi Ara

Mekanik Klavye ve Mouse Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

LOL oynamak için mekanik klavye almayı düşünüyorum ama max 250 tl civarı olması lazım. Ayrıca mouse da alacağım. Mouse ele oturan rahat bir mouse olmalı bütçe max 125 tl diyebilirim. Alacağım mouse'da makro pek tercihim değil. Bu 2 ekipmanı takım olarak öneren varsa, öyle de alabilirim. Bana bu konuda alternatifler önerebilecek arkadaşlar varsa memnun kalırım.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

• 250TL'ye alabileceğin marka ve modeller belli. Daha önce incelemesini yaptığım bu iki modele bakabilirsin. Mouse olarak, Corsair Harpoon ve Logitech G102 olabilir.

• mttzn kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim yorumun için. Sormak istediğim bu klavyeler iyi midir, hangisini daha çok önerirsin, sıkıntı çıkarır mı? Mouse olarak corsairin şekli daha çok hoşuma gitti
  • Hisoka H kullanıcısına yanıt
    Mekanik dedin diye bunları önerdim. Commander daha iyi bence. Cooler Master MasterKeys Lite L modelinede bak. Klavye mekanik değil ama işine yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mttzn

Mekanik dedin diye bunları önerdim. Commander daha iyi bence. Cooler Master MasterKeys Lite L modelinede bak. Klavye mekanik değil ama işine yarar.

Sence masterkeys Lite L, bu mekaniklerden daha mı iyi? Bir de başka var mı mouse tavsiyen?
  • quote:

Masterkeys de mouse takım olarak geliyor herhalde, mouse'u nasıl?
    Mouse olmayan hali de var. Combo seti alırsan mouse ile birlikte gelir. Marka bazında düşünürsen tabii daha iyi ama mekanik klavye istiyorsan diğer modellerede bakabilirsin.
  • quote:

Mouse olmayan hali de var. Combo seti alırsan mouse ile birlikte gelir. Marka bazında düşünürsen tabii daha iyi ama mekanik klavye istiyorsan diğer modellerede bakabilirsin.

Peki mouse'u kaliteli mi?
    Corsair Harpoon ve Logitech G102 daha iyidir.
  • quote:

Corsair Harpoon ve Logitech G102 daha iyidir.

Sizin yorumunuzdan sonra mekanik klavyeden biraz soğudum, bir de sizin attığınız videoları izlediğimde mekanik klavyelerin çok fazla rahatsız edici ses çıkardığını farkettim. Sizce mekanik klavye ne kadar önemli ya da mekanik olmayan başka klavye öneriniz var mı?
    Valla videolar bana ait. Bende mekanik klavye kullanıyorum. Red switch kullanıyorum çokta memnunum. Klavye bence zevk. Mouse ve kulaklık oyuncu ekipmanı için daha önemli. Corsair K55, Logitech G213, Steelseries Apex 150 veya daha önce dediğim gibi CM MasterKeys Lite L alabilirsin.
  • quote:

Valla videolar bana ait. Bende mekanik klavye kullanıyorum. Red switch kullanıyorum çokta memnunum. Klavye bence zevk. Mouse ve kulaklık oyuncu ekipmanı için daha önemli. Corsair K55, Logitech G213, Steelseries Apex 150 veya daha önce dediğim gibi CM MasterKeys Lite L alabilirsin.

O usta videoların sana ait olduğunu bilmiyordum. Çok güzel çekmişsin ellerine sağlık. Bu red switch, blue switch farkları ne? Sen bana bütçeyi biraz daha esnetebileceğimi düşünsen ne önerirsin mesela? Sen ne kullanıyorsun?
    Öncelikle teşekkür ederim. Trust GXT 890 Cada kullanıyorum. Türkiye'de pek kullanana yok :) İnceleme için aldım hoşuma gitti açıkçası. Fiyat esnetilmesi ne kadarlık bir esneklikten bahsediyorsun?
  • quote:

Öncelikle teşekkür ederim. Trust GXT 890 Cada kullanıyorum. Türkiye'de pek kullanana yok :) İnceleme için aldım hoşuma gitti açıkçası. Fiyat esnetilmesi ne kadarlık bir esneklikten bahsediyorsun?

Snn klavye 330 civarı gibi nette. O kadarlık bir esneklik mesela :D
    Aynen Gameekstra'dan ara tatil indirimlerinde 250TL'ye aldım. Normalde 330TL vermezdim heralde ama işimi görüyor. Hoşuma gitti simsiyah bir klavye :) Daha önce Rampage Commander kullandım mesela ondaki metalik renkli fırçalı gövde ışığı yansıtıyordu ve daha fazla ışık çıkıyormuş hissi veriyordu. Bunda biraz daha az gibi geliyor bana :) Almayı düşünüyorsan ama öneririm. Gayet şık ama bilek desteğinin yokluğu farkediliyor bunuda belirtmeliyim :)
  • quote:

Aynen Gameekstra'dan ara tatil indirimlerinde 250TL'ye aldım. Normalde 330TL vermezdim heralde ama işimi görüyor. Hoşuma gitti simsiyah bir klavye :) Daha önce Rampage Commander kullandım mesela ondaki metalik renkli fırçalı gövde ışığı yansıtıyordu ve daha fazla ışık çıkıyormuş hissi veriyordu. Bunda biraz daha az gibi geliyor bana :) Almayı düşünüyorsan ama öneririm. Gayet şık ama bilek desteğinin yokluğu farkediliyor bunuda belirtmeliyim :)

İnceleme videosu çektin mi?
    O kadar hızlı çalışamıyorum maalesef. Ekmeği bundan kazanmıyoruz :)
  • quote:

O kadar hızlı çalışamıyorum maalesef. Ekmeği bundan kazanmıyoruz :)

:D Canınız sağolsun. Teşekkür ederim değerli bilgileriniz için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.