Şimdi Ara

Meizu Note 9 mercek altında | 2000TL altında Snapdragon 675 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
3.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de 1200 TL olur diyenler neyin kafasında acaba? O fiyata bir tane Snapdragon 6xx serisi göstersinler bakalım. Anca 4xx serisi alınır. Redmi 7A'nın Türkiye fiyatından haberleri yok galiba
  • eP_362 kullanıcısına yanıt
    https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-xiaomi-redmi-s2-32gb-fiyati,252213329.html

Daha cok var ama rastgele bunu sectim 1100 TL Snapdragon 625
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Nasıl çok var? Bu da eski bir model sonuçta, ilk fiyatına baktınız mı?
    Az önce Mi A1 yazmanız da gözlerden kaçmadı
  • Telin takılmayacak tek tarafı fiyatı belki dünden beri fiyatı taetışılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bak sen bana diyorsun ki 6xx .. Ben de sana 6xx lerden bir tanesini verdim ...

Mi A1 fiyati artmis 1400 TL filan olmus ben dedim ya 1200 TL o acidan . Yoksa o da dahil...
    Hiçbir zaman o kadar ucuzlamadı o model. Muhtemelen garantisiz cihazları diyorsunuz.
    Aliexpressten örnek vermek ya da Çinli store örneği o kadar saçma ki size söyleyecek başka bir söz bulamıyorum. Çünkü ordaki satıcıların ne yerelleştirme kaygısı ne taşıma ne de stock kaygısı var. Alabilecekleri en düşük fiyattan alıp globale garantisiz satıyorlar. Çoğunda da satıcı zaten direk Meizu. İlk elden satılıyor. Ki karları da var.

Bu üründen bir meizu kar edecek. Bir aracı(ülkeye getiren) kar edecek. Bir de satıcı(hepsiburada gibi) firma kar edecek. Üstüne 2 sene garanti hizmeti yerelleştirme ve ülkemize has vergiler binicek. Bence olaya çok yanlış bakıyorsunuz. Bu kalemlerle beraber bir hesap yapın da nasıl saçmaladığınızı görün isterseniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Anlaşılan seni evire çevire eğiteceğim.

Çin fiyatı 1199 yuan.

Çin KDV'sini düş, 1090 yuan, yani 163,5$ eder.

Zaten verdiğin linkte o fiyatı veren Aliexpress'teki Meizu'nun KENDİ MAĞAZASI!

Devam edelim, 163,5$, sadece güncel kur ile 931.5TL eder.

İÇİNDE SIFIR VERGİ HALİYLE!

Şimdi saksı hafiften çalışmaya başlamıştır umarım

931.5$'a %10 TRT bandrolü ekliyoruz 1025TL yapar.

Vergi matrahı gereği ÖTV %40 olarak uygulanır. Etti 1435TL

Bunun üstüne bir de %18 KDV ekliyoruz. Oldu sana 1693.5TL.

Sanal pazar yerlerinin de yaklaşık bir %5 komisyonu vardır bu kategoride, hatta Hepsiburada'da daha da çok olabilir, ama hadi %5 diyelim...

Yani 100TL'ye yapılan bir satıştan 5TL'sini alırlar. Hatta Hepsiburada bunun üstüne bir %18 KDV koyup öyle keser

Eder sana %5.9. Bunu hesap ederken üste koyman gereken %6.3'tür.

Etti sana 1700TL.

Anlaşıldı mı Houston?

Aradaki fark da 1 yıl ekstra garantiye, ithalat anındaki daha yüksek kurlara bağlanabilir.

1200TL OK

• Guaire kullanıcısına yanıt
    Ticareti ya bilmiyorsun hangi sektorde olursan ol .

Defalarca vurguladim : Toptan fiyati direk fabrikasindan verilen siparislerde malum minimum belli bir adet vardir ben Turkiye icin kabaca binlerce kusurlerden ornek verdim 100 bin 50 bin filan ... Yani bu sekilde toptan alimlarda ustelik adet mikrari yuksek oldugunda birim fiyati cok daha da dusuk olur ...

Sen daha yeni fark ettin resmi sitesinden ama perakede fiyatini verdim . Toptan fiyati icin sen irtibata gececeksin adedini belirtcen sana da fiyat verecekler ...

Ama o hesaplamani gidip sanki 1 adet icin giderleri katmissin Turkiye yde TRT OTV Turkiye deki sirketlerin karlari dagiticisinin karlarini filan ...

Bak kardesim senin buyujk hatan en BASTA o fiyat perakende fiyatidir ki o bile yine uygundur hem asil mesele sen 10bin 100bin gibi adetli toptan siparislerdeki ciddi duscek birim fiyattan haber ver dedim ...

Yani sen TEMELDEN cokmussun... Haberin yok...

Sen ortaya kabaca dogru giderleri yazdin ama buyuk temel hatan en basta PERAKENDE fiyatindan degil yani adetli olacak TOPTAN belirlenmis fiyatlardan ...

Ayrica her toptan fiyatin adet araligina gore ciddi farkliliklari vardir... Cinliler surumden kazanir... Sen de cok alirsan saglam indirim alirsin... Turkiye de basit bir distributor saglam indirim alabilir ...

REZiL OLDUN ...

iYi UYKULAR ... ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 18 Temmuz 2019; 20:33:38 >

Keske baksaydin o linktekine sadece birinde en altakine bak ilgili adresine de tikla REsmi Turkiye Garantili diyor hepsiburada.com da 1198 TL ( OTV KDV TRT 2 yil garantili resmi ustelik hepsi dahil ) .

Kisacasi...

Ben derim ki orta seviye cihazlar eskimis Snapdraon 710 720 730 730G gibi cihazlar olmasi gerekirdi ...
  • Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Ayni seyler sana da gecerli iste :

Ticareti ya bilmiyorsun hangi sektorde olursan ol .

Defalarca vurguladim : Toptan fiyati direk fabrikasindan verilen siparislerde malum minimum belli bir adet vardir ben Turkiye icin kabaca binlerce kusurlerden ornek verdim 100 bin 50 bin filan ... Yani bu sekilde toptan alimlarda ustelik adet mikrari yuksek oldugunda birim fiyati cok daha da dusuk olur ...

Sen daha yeni fark ettin resmi sitesinden ama perakede fiyatini verdim . Toptan fiyati icin sen irtibata gececeksin adedini belirtcen sana da fiyat verecekler ...

Ama o hesaplamani gidip sanki 1 adet icin giderleri katmissin Turkiye yde TRT OTV Turkiye deki sirketlerin karlari dagiticisinin karlarini filan ...

Bak kardesim senin buyujk hatan en BASTA o fiyat perakende fiyatidir ki o bile yine uygundur hem asil mesele sen 10bin 100bin gibi adetli toptan siparislerdeki ciddi duscek birim fiyattan haber ver dedim ...

Yani sen TEMELDEN cokmussun... Haberin yok...

Sen ortaya kabaca dogru giderleri yazdin ama buyuk temel hatan en basta PERAKENDE fiyatindan degil yani adetli olacak TOPTAN belirlenmis fiyatlardan ...

Ayrica her toptan fiyatin adet araligina gore ciddi farkliliklari vardir... Cinliler surumden kazanir... Sen de cok alirsan saglam indirim alirsin... Turkiye de basit bir distributor saglam indirim alabilir ...

REZiL OLDUN ...

iYi UYKULAR ... ..

Sıvama faslına iyice geçtin.

Bilmediğin konuda konuşup batırdığın yetmiyor, bir de anlamadığını bile anlamayacak kadar şuur kaybı içindesin.

Xiaomi ve onunla fiyat rekabeti içine giren firmaların ticareti senin bildiğin klasik fabrika->bayi->toptancı->perakendeci->tüketici yoluyla gerçekleşmez.

BUNUN NESİNİ ANLAMIYORSUN?

Bin kere anlatıldı bu.

Xiaomi'nin öncülüğünü yaptığı bu akımda bayi-toptancı-perakendeci yoktur.

Xiaomi alır, direk tüketiciye satar. Hem stok maliyeti, hem de aracılar ortadan kalktığı için fiyatları aşağı çeker.

Sen git Xiaomi'ye toptan mal iste de sana bir el hareketi çeksinler

Senin alacağın toptan mal kadarını zaten herifler bazen saniyeler içerisinde perakende olarak satıyor

Toptan fiyattan mal verdiğin zaman adama kar marjı vermen gerekir. O malı toplu alacak herif de üstüne karını koyduğunda piyasada Xiaomi gibi firmalarla rekabet edemez hale gelir.

Bak, Çin piyasasını takip edenler orada özellikle Xiaomi ile rekabet için kurulmuş markaları bilir. Hepsi MECBUREN (S*** S*** DEMEK İSTİYORUM BURADA!) aynı yöntemi kullanmak zorunda kaldılar. Yoksa bu rekabete girişemezlerdi.

Huawei'nin Honor markası,
    Oppo'nun Realme markası,
    Lenovo'nun ZUK markası,
    LeTV LeEco,
    Gionee'nin adını unuttuğum markası gibi bir sürü rakip çıktı.

OnePlus hala o şekilde çalışır.

Meizu eskiden fiyat olarak Xiaomi'den yukarıda kalırdı, ama baktılar iş bu şekilde yürümüyor. Mecburen strateji değiştirdiler.

Sağından solundan kısıp aynı fiyata getirdiğin zaman tüketici yemiyor.

Sen anlatsana şu 1200TL hikayelerini

Snapdragon 730G kimi tokatlar ?
    730'u minimum 3200'e alabildiğin bir ülkede,

1800TL'ye Snapdragon 675'e burun büktüğüne göre böyle "zekice" bir soruyla anca kendini tokatlarsın
    Bahsettiğim cihaz Mi A1. Fiyatı artmış demişsiniz de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Flood olacak, ama bu arkadaşın hayal gücünü okuyanların takdirine bırakmak için not düşmek gerek:

Bu telefonu 1200TL'ye istiyor. İster tabi, hayal kurmak herkesin hakkı da; hayaller ile gerçekler arasında bir fark var.

Bir de o hayaller aleminden kendini ticaret erbabı zannetmek var. Ticaretin esas amacı para kazanmaktır.

1200TL'ye Türkiye'de satılan bir telefonun kemiksiz, satıcının cebine kalacak miktarını hesaplayalım önce...

%18 KDV düşüyoruz, kalıyor 1016TL.

%40 ÖTV düşüyoruz, kalıyor 726TL,

%10 TRT bandrolü düşüyoruz, kalıyor 660TL.

Bu telefonun Çin'deki direk Meizu'nun vergisiz satış fiyatı zaten 932TL.

Bakın arkadaş diyor ki, bir de toptan alıp fiyat kıracaklarmış.

Bir de bu 660TL toptan malı çekenin cebine kalacak fiyat. Hadi bir %15 karı var diyelim bunun içinde, ki az söylüyorum, o kadar yatırım yapacak birisi bu parayı oraya yatıracağı yerde daha karlı yerlere, daha az riskli yerlere yatırır...

%15 de buradan iskonto düştük mü kalır, 561TL. Bir de bunun içinden kar edecek adamlar! Ba ba ba!

Öyle bir kar marjları olsa zaten fiyatı 1000 yuana çeker, Çin'de 60 saniyeden kısa süre içerisinde en az 1 milyon tane satarlar. Hatta bunu her hafta yaparlar. Burdan da %30-40 kar etmiş olurlar.

Şaka gibi ya, insan atıp tutmadan önce biraz düşünür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaire -- 18 Temmuz 2019; 21:9:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

https://www.akakce.com/cep-telefonu/en-ucuz-xiaomi-redmi-s2-32gb-fiyati,252213329.html

Daha cok var ama rastgele bunu sectim 1100 TL Snapdragon 625
    SD625 ile SD450 aynı performans hatta içinde ki grafik birimleri bile aynı. Olay sayının büyük olması değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 18 Temmuz 2019; 21:54:15 >

Saçmaladıkça saçmalıyor ve aklına da girmiyor. Malesef. Ki sizin saymadığınız daha kalemler de var. Sonuçta bu malı Meizu'da alan firma kendi satmıyor. Satış sitelerine de giden bir komisyon var.

Benim fiyatını anlamadığım modeller çok oldu ama bu telefon pahalı denecek en son telefonlardan. Mesela bence k20 yani xiaomi 9t yüksek fiyattan girdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.