Şimdi Ara

Meizu Note 9 mercek altında | 2000TL altında Snapdragon 675 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
3.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Redmi note 7 yada A50 ye falan rakip olabilmesi için öncelikle markasının meizu OLMAMASI gerekir. Şu cihaza isterse SD730 koysun yine de meizu çöpüne para vermem. Çöp diyorum çünkü firma gerçekten ÇÖP. Sadece cihaz satıyorlar güncelleme konusunda kullanıcıları asla iplemiyorlar sattık bitti tamam başının çaresine bakarsın..

Meizu ya para verecek olanlar şu haberleri okusun bir zahmet.

https://www.donanimhaber.com/Meizu-telefonlar-guncelleme-almiyor--109557
    https://www.webtekno.com/meizu-nun-yazilim-destegi-sunmamasi-kullanicilarin-firmadan-uzaklasmasina-sebep-oluyor-h66301.html

• Guaire kullanıcısına yanıt
    Bu telefonun rakibi direk redmi note 7. 100 lira kadar aralarında fark var. Snapdragon 675 ile daha iyi olsa da android güncellemesi konusunda da xiaomi daha iyi. Ekran kasa oranı, daha iyi işlemcisi, daha ucuz fiyatıyla öne çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    200 Avro fiyat perakende fiyatidir demistim niye yazidigimi dikkatli okumuyorsun ? Fabrikasindan ve ustelik toplu satin alma fiyatlandirmasi cok daha dusuktur..

Sen Turkiye deki fiyatlarin Avrupdan herhangi bir magazadan tek bir urun fiyati ile mi getirildigini saniyorsun ?

Onceki yazimi dikkatlice TEKRAR okumani SALIK VERiRiM ...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Ben de sana bilmediğin konularda yorum yapıp kendini rezil ettirmeni tavsiye ederim.

Perakende fiyatın X olması o fiyatın çok daha ucuz olacağını göstermez.

Örnek Çin ve Hindistan'daki Xiaomi fiyatlarıdır. Saçma sapan bir yanıt verip daha sert bir cevap almadan vurguya dikkat et.

Bu telefonda birebir Xiaomi'nin uyguladığı fiyat politikası vardır ve 1200 TL gibi bir fiyata kargalar bile güler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaire -- 18 Temmuz 2019; 7:36:16 >
  • Biraz daha ince ve hafif olsaydı ve birde arka tarafı plastik yan çerçevelerde plastik sanırım

Anlasilan sende TEMEL seviyede bilgi eksiklig var .

O fiyat hangi pazar icin belli ki Avrupa piyasasi icin...

Perakende fiyat uzerinden yorum yapilamaz. Her ulkenin perakende fiyati o ulkenin maliyetlerine gore belirlenir :)

Hepsini gectim perakende fiyat ile fabrikasinda toptan alim fiyati cok bariz fark vardir yani fabrikasindan ve toplu adetli alimlarda cok bariz daha dusuk fiyat verilir .

Bu temel bilgiyi sana aciklatmama vesile olan senin o kendi tabirinle " rezil olma bilmedigin konularda .. " ile aslinda kendini ifade etmis olmaktasin ....

Neyse fiyati suan PERAKENDE ustelik TEK bir ADET icin : 164$
    http://www.china-prices.com/phone/14792/meizu-note-9

Toptan fiyatlarda ozellikle Turkiye gibi veya herhangi bir ulkede ciddi ciddi satacaklar icin kabaca 10bin veya 100 bin adet icin resmi yazismalarla epey uygun fiyattan anlasabilirsiniz... Belli bir adetten sonra istersen kendi markani kendi varsayilan arayuzlusunu koyabilirsin ...

Neyse sana sunu diyecegim :

COK BiLMiS

• Android güncelleme meraklısı olanlar uzak dursun.

Çıktığı gibi kalıyor cihaz major güncellemelerde.

Boyuna Flyme felan veriyorlar.

Ama F/P anlamında mis gibi cihaz.
  • Cihazlara 2 sene güncelleme desteği veriliyor. Androidi sadece araç olarak düşünün. Flyme ile androidden olan veya daha androidden olmayan özellikler ekleniyor.

Bu firmalarda fark sandığın kadar yok kardeş. Samsung Apple gibi sanma. Hindistan ve Çinde kar marjları aşırı düşük.
    Attığın aliexpress linkiyse komik. Hiçbir garantisi ve hizmet kaygısı olmadan satılan cihazlarla 2 yıllık servis garantisi verilen cihaz kıyaslanamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Cihazlara 2 sene güncelleme desteği veriliyor. Androidi sadece araç olarak düşünün. Flyme ile androidden olan veya daha androidden olmayan özellikler ekleniyor.
    Şu 6 ayda bir verdiği flyme den mi bahsediyorsun? flyme dediğin bir arayüz aynı miui yada emui gibi yani xiaomi betaya haftalık, stabile de ayda 1 güncelleme veriyor bence boşuna güncelleme konusunda kıyaslama yapmayalım çünkü meizu, xiaomi nin yanına yamacına yaklaşamaz bu konuda..
  • Mesajım da herhangi bir kıyaslama felan görmedim. Bu nasıl bir saldırganlık
    4 ayda bir diye biliyorum ama 6 da olabilir. Doğrudur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Mesajım da herhangi bir kıyaslama felan görmedim. Bu nasıl bir saldırganlık
    4 ayda bir diye biliyorum ama 6 da olabilir. Doğrudur
    Saldırganlık? mesajinda kiyaslama var diyen oldu mu? ama burada iki rakip cihaz söz konusu ise kıyaslama tabi ki olacak.
  • Kıyaslama yapmayalım demişsiniz bu ne demek? Ben sanki kıyaslama yapmışımda yanlış söylüyormuşumm gibi?

Sanırım Türkçeye pek hakim değilsiniz.

Ayrıca xiaomi beta programını bitirdi diye biliyorum. Yanlış bilgi vermemeye çalışalım

• Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    6 Ay garantisi var... Mesele zaten cihazin kendi bedeli ile garantisini ayri fiyatlandirma ...

Turkiye'deki fiyatlandirmada Avrupadaki 2 yil fiyatlandirma ustelik perakende fiyati uzerinden bazilari ustune ekstra trt otv filan ekletmekteler ... ISte orada hesaplamalar iddia otesi kesinlikle o bahsettigim toptan ve direk fabrikasindan 164$ lik fabrika cikis fiyati olmayacagina kanittir! Yani kabaca 10bin veya 100 bin icin toplu siparis fabrikasinda verilirse eminim 100$ civari olacaktir ( enfazla ) Adet sayisina gore birim fiyat toptan alimlarda ciddi degismektedir.

Sen iste bunun uzerine Turkiye 2 yil vergilendirmesini garantisini yaparsan 2bin TL filan yapmaz! Asiri kar orani Turkiye icin vardir...

Zaten bu asiri karlilik yuzde uzerinden oldugu icin cakallar diyecegim aslinda cik ucuza olan cinli cihazlari orta seviye fiyatlarla Turkiye ye garantili 2 yil ayagina kaziklamaktalar ...

Suraya da bakmak lazim :
    https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-note-9

139$ a kadar dusmuslugu olmus ... Genel seyir fiyati dusme yonunde anlasilan ...

Turkiye fiyati 1200 TL rahat gider ...

• quote:

Kıyaslama yapmayalım demişsiniz bu ne demek? Ben sanki kıyaslama yapmışımda yanlış söylüyormuşumm gibi?

Sanırım Türkçeye pek hakim değilsiniz.

Ayrıca xiaomi beta programını bitirdi diye biliyorum. Yanlış bilgi vermemeye çalışalım
    Bende sizin anlama probleminiz var. Güncelleme konusunda kıyas yapmalayalım çünkü iki firma arasında dağlar, bayırlar var demek istiyorum bunu anlamak ne kadar zor olabilir.

Özetin özetini söyliyim konuyu kendi açımdan kapatıyorum.

Piyasada redmi note 7 varken meizu alınmaz bu kadar basit.
  • Bence de ikisi güncelleme konusun da kıyaslanamaz ve xiaomi önde ama bu sizin yazdığınız ilk mesajın YANLIŞ olduğunu değiştirmiyor.

Bana bir tane link at. Hindistandan ama hindistan içine garantili ürün satan. Eyvallah ben çok yanlış biliyorum diycem. 170 dolar altına denk gelen tek bir link at yeter.

• Lord Melkor kullanıcısına yanıt
    Hindistan icin zaten fiyati bile tahmini daha cikmamis.

Ilk fiyatlar kampanyali nasil olur bilemem. Kampanyasiz normal fiyati da kisa surede belli olur...

Dedigim gibi Hindistan da cep telefonlar asiri pahalidir :)

Hindistan fiyatlandirmasi bilhassa Hindistan perakende fiyatlandirmasi ile Turkiye icin kiyaslama vs pek bir anlami yoktur...

Pesinen bazi detaylari simdiden vurgulamak gerekir...
  • Vergiler, kur ve trt payi filan hepsini dahil ettim makul bir kar payi ile 2bin civari cok pahalidir .Asiri karlari vardir kisacasi ...

Ben olsam almam... Toplam donanim olarak Turkiye'ye gelecek olan icin bu fiyatina gore cok dandik ve pahali kalmaktadir ...

Servis dense sanki her sehirde kendi servis aglari mi var ?

Turkiye'de esasli bir servis bile kuramamislar. Huawei de oyle .. KVK gibi birden fazla markaya bakan sirketlerin kendi ticari karlilik zarar etmem ile sirketlerin KVK ve benzeri sirketlerin kendi araalrindaki anlasmalara gore cakma garanti ve hizmetlerde magdur olacak taraf kesinlile tuketici son kullanici olacaktir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.