Şimdi Ara

★ Meizu MX5 - ANA KONU/KULLANICILAR KULÜBÜ★ (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.776
Cevap
39
Favori
87.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Chamelephon yöntemiyle imei değiştiren varmı?değiştiren varsa sorun yaşadımı veya şuan için en iyi yöntem hangisi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • laqirdi kullanıcısına yanıt
    hocam telefonu hiç çift hatlı kullanmadım ama iki hattın aynı anda etkin olacağını düşünüyorum. 4G konusuna gelince evet iki hatta da 4G desteği var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız_Akıncı

hocam telefonu hiç çift hatlı kullanmadım ama iki hattın aynı anda etkin olacağını düşünüyorum. 4G konusuna gelince evet iki hatta da 4G desteği var.

galiba erdalkeskin bey çift hatlı kullanıyor, sanırım o bize daha da yardımcı olabilir..
  • Chamelephon yöntemiyle bugün mx5 de kullandım çalışıyor os 5.1.3.0 G romunu kurup cihaz root yapıp işlemi gerçekleştirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laqirdi

arkadaşlar herkese iyi forumlar umarım soruma cevap alabilirim. ben çift hat kullanıyorum o yüzden bazı sorularım olacak. öncelikle iki hatta aynı anda aktif mi? yani biri ile görüşürken diğerinden çağrı alabiliyormuyurm? ikinci olarak iki hatta 4g desteği varmı? çünkü iki hattımda da internet var ve bazen vodafone nun çekmediği yerlerde turkcelle geçip kullanmak istiyorum.ikinci hatta sadece 2g desteği mi var? bunlara bir cevap alabilirsem bende meizu mx5 alıp aranıza katılabilirim...ilginiz için şimdiden teşekkürler..

Hocam hiç denememiştim az önce denedim. Bir hatla konuşurken diğer hattı başka bir telefondan aradım ulaşılamıyor dedi. İki hatla da denedim sonuç aynı. İki hattın da arama bekletmesi açık. Başka bir ayar var mı bulamadım. İki hatta normalde aktif ama sanırım biriyle konuşurken diğeri çekmiyor. İnternet konusuna gelirsek, sadece bir hattımda internet paketi var. Siz sorunca denedim. İnternet için seçtiğiniz hat 3g ye geçiyor, diğeri 2g oluyor. Yani iki hattın internetini kullanabiliyorsunuz. Yalnız anlamadığım bir durum var. Benim birinci hattım Avea, sim kart 4.5g uyumsuz. Sorgulayınca kart uyumsuz, telefon uyumlu diyor. İkinci hattım turkcell, sim kart da yeni yani 4.5g uyumlu. Fakat Sorgulayınca kartınız uyumlu telefon uyumsuz diyor. Anlayamadım. Biraz araştırdım sorgulamada sorun olabiliyormuş. Ama telefonu ben şahsen tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kenacesur kullanıcısına yanıt
    Hocam herhangi bir işlem yapılıyor mu? Yoksa direk ana dizine atıp kuruyormuyuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: koc11

Chamelephon yöntemiyle bugün mx5 de kullandım çalışıyor os 5.1.3.0 G romunu kurup cihaz root yapıp işlemi gerçekleştirdim.

benim tel yurtdışından geldi benimde imei değiştirmem ve global sürüme geçmem lazım. diğer yollardan beceremedim. bu yolla yapabilir miyim.nereden baktınız yardımcı olabilir misiniz
  • erdalkesgin E kullanıcısına yanıt
    İlginize tesekkur ederim hocam sagolun

• Son global rom da türkçe konusunda sıkıntı yaşıyor musunuz? Yüklesem pişmanlık duyar mıyım

• erdalkesgin E kullanıcısına yanıt
    Ben çift hat kullanıyorum. Turkcell de bu durumun olması kendi sistemlerinde bu telefon yok diye sanırım. Asus zenfone selfi model telefon var avea ile deniyorum, işlem gerçekleşmiyor daha sonra deneyin diye sürekli böyle mesaj geliyor. Muhtemelen bu durum operatörlerin sistemi ile ilgili.

• x-forum X kullanıcısına yanıt
    Öyle kullanılmayacak kadar ingilizce değil hocam. Üsyelik daha stabil çalışıyor geçmeni tavsiye ederim.

• Herkese Merhabalar.
    Telefon alacağım için birkaç haftadır bayağı bir telefona baktım araştırdım. Bugün de bu telefon gözüme takıldı ve oldukça kafama yattı.
    Hem oldukça şık bir görünümü var hem de son derece güçlü.
    Ancak telefonu satan yerleri araştırdığımda gitti gidiyor ve n11'deki birkaç yer dışında hiçbir teknoloji mağazasında bulamadım. Bu kafama takıldı. Piyasadan kalkmak üzere desem çıkalı çok bir zaman olmamış.
    Bir de garantisi, servisi nasıl acaba? Arıza durumunda telefonla ilgilenecek birileri bulunabiliyor mu?
  • Hocam telefonun kendisine diyecek yok. Hem donanım olarak hem yazılım olarak sizin de dediğiniz gibi çok güçlü bi telefon. Ama maalesef Türkiye distribütörü bu telefona göre çok zayıf. Telefonun diğer modelleri hem Teknosa Gold gibi teknoloji mağazalarında hem de Hepsiburada gibi büyük İnternet mağazalarında satıldı. Ancak distribütör firma nedense bu modelden sınırlı sayıda getirdi o yüzden sadece kendi bölge bayileri ve birkaç da ön sipariş veren mağazaya sattı. n11 ve gittigidiyorda bulunan satıcılar telefonun bölge bayileridir.

Garanti konusuna gelince. Orası tam bir muamma maalesef. Garanti konusu sizin için çok önemli mi bilmiyorum ama benim için çok bi önemi yok. Zaten yazılımsal olarak çıkan hemen hemen tüm sorunları internetten biraz araştırınca çözüyorsunuz. Bunun dışında ekran kırılması gibi fiziksel hasarlarda zaten kullanıcı hatası olduğu için parasını verip yaptırıyoruz. Geriye bir tek donanımsal olarak çıkabilecek sorunlar kalıyor. Onda da şu ana kadar bu telefonda ortaya çıkmış donanımsal bir sorun yok.

Tüm bunların dışında telefonda bulunan Flyme işletim sistemi gerçekten çok iyi. Güncelleme konusunda da meizu firması (yada flyme ekibi) çok iyiler. 2016 yılında henüz ikinci ayda olmamıza rağmen 2 adet güncelleme yayınladılar ve halen test aşamasında olan birkaç yeni sürüm var. Muhtemelen yıl içerisinde birkaç güncelleme daha gelecek.

Sonuç olarak son karar sizin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yalnız_Akıncı -- 9 Şubat 2016; 14:17:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: only_younus

quote:

Orijinalden alıntı: koc11

Chamelephon yöntemiyle bugün mx5 de kullandım çalışıyor os 5.1.3.0 G romunu kurup cihaz root yapıp işlemi gerçekleştirdim.

benim tel yurtdışından geldi benimde imei değiştirmem ve global sürüme geçmem lazım. diğer yollardan beceremedim. bu yolla yapabilir miyim.nereden baktınız yardımcı olabilir misiniz

2 gün önce aşağıdaki linkten söylenilenleri yaparak 5dk da A sürümünden İ sürümüne kolayce geçebildim A sürümüne göre daha kararlı çalışıyor play store yüklü geliyor türkçeleştirmesi yeterli. Üstelik ota güncellemeleride alabiliyorsun çok kolay bir yöntem

http://akilli.be/forum/threads/meizu-telefonlari-100-etkili-sekilde-i-sueruemuene-cevirme.1182/

• Arkadaşlar bu telefonun ekran kartı ve işlemcisi beni biraz tereddüte bıraktı. Şuan zenfone 2 kullanıyorum benı tek sıkan yönü tasarımı ve kamerası. Sizce bu nedenden dolayı mx5 e geçilir mi ve bu cihazın mx4 pro dan farkı ney hatta mx4 pro nun ekranı daha iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağol hocam açıklamalar için.
    Garanti de sağlam olsaydı tadından yenmezdi zaten

Dün sormayı unuttum telefonun kamerası ve ekranı nasıl? Teknik verilere baktığımda her şey harika görünüyor. İlk sayfadaki örnek fotoğraflar da güzel ama tabi kullananların düşüncesi hepsinden önemli.

Mesela LG G4'ün hem ekran hem de fotoğraf kalitesine bayılıyorum. G4 ile kıyaslayacak olursak MX5'in durumu ne olur ekran ve fotoğraflar için?
  • kanguruu kullanıcısına yanıt
    Ekran gayet güzel canlı renkleri iyi veriyor. G4 le değil ama G3 le karşılaştırdım ekranı. G3 ten baya iyi. Kamera karşılaştırması yapmadım ama bazıları beğeniyor bazıları beğenmiyor. Bana göre gayet güzel. Sonuçta cep telefonundan bahsediyoruz profesyonel çekim yapacak halimiz yok.

• Üstad sağolasın yorumların için iyice kafama yattı bu telefon.

Bakalım bir iki güne ben de aranıza katılabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanguruu

Üstad sağolasın yorumların için iyice kafama yattı bu telefon.

Bakalım bir iki güne ben de aranıza katılabilirim.

Dostum 1-2 gün önce konu gormustum LG g4 1250 liraya geliyordu.G4 de düşünülebilir.Kamera ve ekrandan dolayı...

• 5.1.3.0G Sürümüne geçen arkadaşlar rom hakkındaki izlenimlerini paylaşabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.