Şimdi Ara

★ Meizu MX5 - ANA KONU/KULLANICILAR KULÜBÜ★ (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.777
Cevap
39
Favori
87.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    5 pro mu mx5 mi hocam. Bi de kulaklık seçeedik ve başsız derken ne demek istediğini anlayamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız_Akıncı

5 pro mu mx5 mi hocam. Bi de kulaklık seçeedik ve başsız derken ne demek istediğini anlayamadım.

Hocam pro 5 bassız demek istedim önceki model de mx 4 proda kulaklık modu hd modu vardı müzik playerde ayarlarda ise hifi vardı şimdi sadece hifi var oda kötü sesi bana göre
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ama bu forum Mx5 forumu. Pro 5 ayrı bi model. O model hakkında da bilgi sahibi değilim. Ama Pro 5 de ayrıca ses kartı da var diye biliyorum. Mx5 de ise ses kartı yok o yüzden hifi gibi gelişmiş özellikler de yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız_Akıncı

Anladım hocam ama bu forum Mx5 forumu. Pro 5 ayrı bi model. O model hakkında da bilgi sahibi değilim. Ama Pro 5 de ayrıca ses kartı da var diye biliyorum. Mx5 de ise ses kartı yok o yüzden hifi gibi gelişmiş özellikler de yok.

mx 5 ve pro sonucta bunlar meizu bilin onuda bilirdi lakin kötü bir durum ses konusunda mi note pro bile tatmin etmedi ses kartı olsa neolacakki ayar dedigin sadece üc kısım büyük kulaklık kücük kulaklık amfi ayar yok öncekinde vardı biraz ayar lakin başka ses efek programları ilede uyumlu degil belli bir süre uyumsuz oluyor telefon
  • spencermila S kullanıcısına yanıt
    Hocam markanın aynı olması telefonların aynı olması anlamına gelmez. Öncelikle iki telefon birbirşnden çok farklı. Mx5 te Mtk Helio X10 çip set varken Pro 5 te Samsungun Exynos çipseti bulunuyor. İki telefon arasında dağlar kadar fark var. Ayrıca bir telefon hakkında bilgi sahibi olmak farklı o telefonu kullanıp özelliklerini tek tek tecrübe etmek farklı şeyler.

Ses kartına gelince. Sizin sorduğunuz olay tam olarak telefonda bulunan ses kartıyla alakalı. Bir telefonda hifi özelliği olması için ses kartına ihtiyaç var. Lütfen elmayla armutu birbirine karıştırmayalım.

• arkadaşlar
    Flyme OS 4.5.4.1I sürümden Flyme OS 5.1.3.0G sürümüne geçtim gerçekten çok fark etti çok stabil daha hızlı ve şarz mükemmel
    tavsiye ederim sadece tek kusuru henüz %100 türkçe değil
  • Yeni sürümdeki pil kullanımı ayrıntılarını anlayamadım. Şarj dolunca sıfırlanmıyor mu?

Yani tam şarj ile ekran süresini göremiyor muyuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdalkesgin -- 7 Şubat 2016; 14:39:43 >
  • 5 sürümünde yukarıdan gelen bildirimkeri nasıl engelliyoruz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir android telefona ihtiyacım var şarjının da en azından günü çıkarması gerek uzun soluklu kullanan arkadaşlar olarak tavsiye eder misiniz, Lenovo vibe p1 ile mx5 arasında kaldım mx5 daha zarif p1in şarjı daha çok gider diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

• qwerty_tr Q kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle mx5 i tercih edin hocam

Hocam iki telefonun özelliklerini karşılaştır. Eğer tek fark batarya ise Mx5i öneririm. Çünkü telefonun bataryası 1 günü çok rahat çıkarıyor. Eğer benim gibi oyun falan oynamıyorsan 2 günü bile görürsün. Forumda daha önce paylaşmıştım 2 gün ve 6 saatten fazla ekran süresi aldım Mx5 te.

• Mx5in herhangi bir kronik sorunu var mı peki, bir de az önce araştırırken mx5pro mininin çıktığını henüz ülkemize gelmediğini gördüm,o da ilgimi çekti Çinlileri gerçekten kaliteli telefon üretiyorlar galiba

Şu ana kadar ortaya çıkmış kronik bir problem yok. Zaten en güzel yanı da bu. Pro miniyi beklersen daha çok beklersin. Maalesef telefon bu kadar kaliteli olmasına rağmen Türkiye distribütörü çok zayıf. Mx5 piyasaya çıktıktan 6 ay sonra Türkiye ye geldi. Pro 5 ise henüz gelmedi bile.

• Bu arada arkadaşlar an itibariyle konuyu devralmış bulunuyorum. Konunun yeni sahibi olarak konuyla ilgili önerilerinizi bana iletebilirsiniz.

Evet başlıca kaliteli telefonları var bunların ilk ikisi Meizu xiaomi dır
    Xiaomi redmi note3 de bakabilirsiniz onuda bi inceleyin derim

• En güncel global rom da engineer mod da cd information, radio... Görünmüyor galiba

• beytom B kullanıcısına yanıt
    Evet Engineer Modda IMEI atma işi yattı 😬

• Flyme OS 4.5.4.1I sürümünden Flyme OS 5.1.3.0G sürümüne geçtim, telefon çok farklı oldu. Bariz şekilde stabil ve hızlı. Pil istatistikleri en fazla son 12 saati gösteriyor. Gördüğüm tek kötü yanı bu. Bu yüzden ekran süresi veremeyeceğim ama pil süresinin arttığını düşünüyorum. Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdalkesgin -- 8 Şubat 2016; 9:02:28 >
  • Yalnız_Akıncı kullanıcısına yanıt
    Chamelephon programı ile 2 imei de değişebiliyor

• arkadaşlar herkese iyi forumlar umarım soruma cevap alabilirim. ben çift hat kullanıyorum o yüzden bazı sorularım olacak. öncelikle iki hatta aynı anda aktif mi? yani biri ile görüşürken diğerinden çağrı alabiliyormuyurm? ikinci olarak iki hatta 4g desteği varmı? çünkü iki hattımda da internet var ve bazen vodafone nun çekmediği yerlerde turkcelle geçip kullanmak istiyorum.ikinci hatta sadece 2g desteği mi var? bunlara bir cevap alabilirsem bende meizu mx5 alıp aranıza katılabilirim...ilginiz için şimdiden teşekkürler..
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.