Şimdi Ara

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017 (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.656
Cevap
48
Favori
168.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler uğrastım iyice. recoveryden rom u atarken telefon attı romu en sonunda kapandı açıldığında siyah bi ekranda kaldı telefon . şimdi açılıp kapanıyor kendi kendine. Cevap veren olursa çok sevininirm. Telefon brick mi oldu ? başına daha önce böyle bi şey gelen var mı ?
  • sonkarizma S kullanıcısına yanıt
    arayüz aynı da işlemciler aynı değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Root olayını ve faydalarını anlatmak çok uzun..genelde eski olan hafıza ve ram sıkıntısı yaşayan güncelleme almayan android sürümü çok eski olan telefonları canlandırmak için root yapılır..bütün yetkiler sende olur ve istediğin gibi yükleme program kaldırma yaparsın..oyun hileleri için de gereklidir..amaca göre değişir google a yazarsan bir dünya çıkar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Root yapan arkadaşlar sistem uygulamalarından hangi programları kaldırdı hangilerini uyuttu işe yaramayan sisteme sıkıntı vermeyecek olanlardan...hızlanmasi için ne yüklediler ve root gerektiren hangi programları ne amaçla kullanıyorlar açıklama yapabilirler mi

• quote:

Orijinalden alıntı: search in vain

arayüz aynı da işlemciler aynı değil

Kullandığım meizu mini 4 çekirdek 1.3 ghz hızında takılma v.s. yok gayet akıcı, m2 note de 1.3 ghz 8 çekirdek diye biliyorum. Çoklu işlemlerde bendeki miniden çok daha seri olması gerekmez mi?

• Arkadaşlar flyme 5 de 4 deki kulaklik kalitesinden zerre eser kalmamış dirac hd kaybolmuş yerine paralı saçma sapan bi seyler gelmiş bu sorunu aşabilen var mi acaba onceden kulaklık türünü falan secebiliyorduk nolmuş buna

Edit: meizufan forum sitesinde bi arkadaş meizuya bu durumu iletmiş aldığı cevap şu 'dirac hd kullanmak istiyorsaniz flyme 4 e gecebilirsiniz'

Açıkla söylüyorum flyme 5 in stabil ve gerçekten kullanılabilir olmasina en az bir yıl var. Bugün sabah gectim ve gece bin pişmanım yarın ilk işim 4e geri dönmek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firatkrky -- 5 Mart 2016; 0:58:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatkrky

Arkadaşlar flyme 5 de 4 deki kulaklik kalitesinden zerre eser kalmamış dirac hd kaybolmuş yerine paralı saçma sapan bi seyler gelmiş bu sorunu aşabilen var mi acaba onceden kulaklık türünü falan secebiliyorduk nolmuş buna

Edit: meizufan forum sitesinde bi arkadaş meizuya bu durumu iletmiş aldığı cevap şu 'dirac hd kullanmak istiyorsaniz flyme 4 e gecebilirsiniz'

Açıkla söylüyorum flyme 5 in stabil ve gerçekten kullanılabilir olmasina en az bir yıl var. Bugün sabah gectim ve gece bin pişmanım yarın ilk işim 4e geri dönmek

flyme 5 te ilk dikkatimi çeken şey o olmuştu. ben genelde müzik falan dinlemediğim için telde bana sorun teşkil etmemişti. ama dirac hd gibi bir alternatif olmalıydı bence. ilerleyen güncellemelerde belki çıkartırlar. flyme 4 son sürümle çin mağazasını kaldırmışlardı burdan yola çıkarsak zamanla global versiyonunda bu çin mağazası olmayacağını tahmin ediyorum belki alternatif gelebilir ayarlar konusunda. şuan için bir çok eksikliği var ve en büyük eksikliği bildirimlerin gelmemesi. sonuçta telefon en önemli işlevini yerine getiremiyorsa o sürümde isterse hızdan uçsun kullanmak anlamsız. Ben global versiyonunu bekliyorum umarım çokta gecikmez.

• fantastik74 kullanıcısına yanıt
    Hocam ses konusunda dağlar kadar fark var ayrıca kulaklik işlem yaparken cizirdiyo resmen. Durduk yere böyle bi özelliği kaldirmak akıl karı değil o gelmediği sürece 5 e tekrae dönmeyi düşünmüyorum.

Bu arada bildirim sorunu yaşamadım hiç çok mesajlasirim whatsapp olsun diğer bildirimler olsun sorunsuz geldi. Her telefonda farklı sorun cikaran degisik bi beta guncelleme bu

• fikir olusturmasi adina sahsen bende bildirim sıkıntısı cekmedim acaba dirac hd yi flyme os 5 e biz yükleyemez miyiz?

• Google Play Store a giremiyorum arkadaşlar neden olabilir..girince bağlanmıyor internet bağlantısı yok gibi..telefon root lu

• quote:

Orijinalden alıntı: canyash

Google Play Store a giremiyorum arkadaşlar neden olabilir..girince bağlanmıyor internet bağlantısı yok gibi..telefon root lu

ayarlarda uygulamalardan google play i bul ve verileri temizle var ona tıkla tekrar gir dostum
  • GINA GELDİ

Arkadaşlar telefonu kasım ayında Gold dan almıştım. O günden beri memnundum ama son günlerde sorunlarla uğraşmaktan gına geldi. Sorunları tek tek yazıyorum. Önemli olanları daha belirgin yazıyorum.
    Aldığım günden itibaren;

* kronik Play store sorunu (ÇÖZÜLDÜ)

* konuşma esnasında yukardaki mikrofonun aşağıdakinden daha çok ses iletmesi, asıl mikrofonun yukardaki gibi davranması (KAPATIP AÇILINCA BELLİ OLMAYAN BİR SÜREYE KADAR DÜZELİYOR FAKAT SONRA YİNE AYNI SORUN OLUŞUYOR)

* Ses kaydı kalitesi berbadın da ötesinde tam bir felaket. Gerek video kaydında gerek ses kaydında cızırtılar arka sesler iğrenç bir ses kalitesi (ÇÖZÜLEMEDİ!!!)

* Uykudayken Wi-Fi kapanması. Uykudayken kapat seçeneğini aktif etsem de pasif etsem de yarım saat ya da bir saat ekranı açmazsam Wi-Fi kesiliyor. Ekranı açınca tekrar açılıyor. (ÇÖZÜLEMEDİ)

* Bildirimlerin geç gelmesi. Flyme 4 olsun 5 olsun ikisinde de bazen hiç sebep yokken bir bildirim ekranı açınca geliyor. Sık olmamakla beraber oldu mu çok can sıkıyor. (ÇÖZÜLEMEDİ)

* Flyme 5 de Dirac HD özelliğinin kaldırılması belki de paralı hale getirilmesi. Sırf bu sebepten ötürü Flyme 4 e geri döndüm. Böyle bir ahmaklık kabul edilemez. İtinayla telefonumuzun kulaklık ses çıkış kalitesi çok güzel olduğu için kutu içine kaliteli bir kulaklık koymamız gerekecekti ve bu sebeple maliyet artacaktı diyerek kutuya kulaklık koymayan MEİZU son güncellemeyle birlikte bu özelliği telefondan kaldırması akıl karı bir şey değil. Araştırdığım bir kaynakta bir kullanıcı Meizu Support ile konuşmalarını paylaşmış bu konudaki sorusu üzerine Meizu'nun verdiğicevap ''DiracHD kullanmak istiyorsanız Flyme 4 e geçebilirsiniz''. Bazılarınız için önemsiz olabilir ama kalite farkını şöyle anlatayım elinizde 200 liralik ve 20 liralık iki kulaklık varken 200 liralık olanı güncellemeyle birlikte çöpe attığınızı düşünün. Kalite farkı bu kadar belirgin.

Böyle bir sorun yok demezseniz sevinirim bütün yazdıklarımı tek tek denedim hepzi de varlar.

Bununla birlikte bunlar sadece bendeki sorunlar. Başka arkadaşlarda daha başka bin bir türlü sorun olduğunu forumu takip edenler bilir.

Çözülemedi dediklerime yardım edecek arkadaşlara gerçekten minnettar kalırım Çünkü gerçekten GINA GELDİ...

• Bugun fark ettim,bu telefon da cok ciddk bluetoot sorunu var.. Dun philips sbh1700 aldim guzel kulaklik ama gel gor ki tlf caldigin da bazen baglanmiyor lg g wacth kullaniyorum isim geregi yogun olduguk icin tlf kulagika koyup konusmak sikinti. Tlf caliyor kulaliktan ses geliyor ama saattl uzerinde acinca kulakliktan ses gelmiyor Kendi kendine baglanti gidiyor

• firatkrky kullanıcısına yanıt
    Yaptım onu ama olmadı internet bağlantısıni kontrol ederek tekrar deneyin diyor

Hocam yakınlarınızda telefonu kullanan birisi varsa sıkıntı yaşadığınız durumları o telefonda da deneme imkanınız var mı yada adres bilginizi paylaşırsanız size yakın oturan forumda bir arkadaşımız varsa onunki ile de olabilir bu yok bu var demeyin dediğiniz için ayrıntıya girmiyorum ancak sizin elinizdeki telefonla ilgili de sıkıntı olabilir misal olarak wifi ve bildirimin geç gelmesini hiç yaşamadım (flyme 4.5.4.2I) bilmiyorum sitede başka yaşayan arkadaş var mı sıkıntı yaşamadığım için bunu yapın şunu yapın deyip çözüm sunmak da yanlış olur ama isterseniz ayarlar kısımlarının ss lerini atarım farklı birşey vardır belki.
    Dirachd flyme 5 e koyarlar gibime geliyor çok fazla şikayet alacaklardır sonuçta diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: serserim09

Hocam yakınlarınızda telefonu kullanan birisi varsa sıkıntı yaşadığınız durumları o telefonda da deneme imkanınız var mı yada adres bilginizi paylaşırsanız size yakın oturan forumda bir arkadaşımız varsa onunki ile de olabilir bu yok bu var demeyin dediğiniz için ayrıntıya girmiyorum ancak sizin elinizdeki telefonla ilgili de sıkıntı olabilir misal olarak wifi ve bildirimin geç gelmesini hiç yaşamadım (flyme 4.5.4.2I) bilmiyorum sitede başka yaşayan arkadaş var mı sıkıntı yaşamadığım için bunu yapın şunu yapın deyip çözüm sunmak da yanlış olur ama isterseniz ayarlar kısımlarının ss lerini atarım farklı birşey vardır belki.
    Dirachd flyme 5 e koyarlar gibime geliyor çok fazla şikayet alacaklardır sonuçta diye düşünüyorum

Hocam yakınlarda birinden ziyade sizden rica etsem de Engineer Mode'dan birkaç ss atabilir misiniz? SS leri atacağınız bölümleri ayrıntılı şekilde resimde paylaştım.

Engineer Mod giriş: Arama kısmına *#*#3646633#*#* tuşlayın. Sağa kaydırarak Connectivity bölümüne gelin ve aşağıdaki adımları takip ederek her sayfanın SS'sini alın.
    Bu yolla veya PM yoluyla bana yollayabilirsiniz.

(biraz emir cümlesi gibi oldu ama anlaşılması için böyle yazdım hocam yanlış anlaşılmasın teşekkürler.)

Bu mesaja eklenen görseller:

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017

Estağfurullah hocam öyle algılamadım resimler ekte inşallah işinize yarar
    Bu mesaja eklenen görseller:

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017

• serserim09 S kullanıcısına yanıt
    valla bire bir aynı hocam kötü olan bir şey indirirken de wi-fi uykuda kesiliyor. Gerçekten sorun büyük. çok teşekkürler bu arada zahmet verdim hocam
    Elimden geldiğince eleştiri tarzı değil bende ki durumlardan yola çıkarak.
    Kullandığınız operatör avea ise ses kalitesinde problemler yaşamanız normal. Ben sinyal çekimi kötü olması dışında sesle ilgili şikayet almadım.

Ses kaydı önemsenmemiş belli alternatif olarak sunulmuş ama hiç konulmasa tarzında olmuş. Ayrıca ekran görüntüsü alırsanız da aynı berbatlığı göreceksiniz çok kötü kalitede kaydediyor. Video kaydı cızırtı rastlamadım tatminkar seviyede ama varsa öyle sorun ,sorunlu olması gayette normal samsungun neyi düzgün bu telefonda düzgün olsun.

Wifi meselesi ben iphone ile yaşıyordum ordan gelen kötü deneyim sonucu mobil veriyi asla kapatmıyorum. Onun dışında uykuya geçsede cihaz wifi kesintisi yaşamadım.dikkat ettiğim kadarıyla.

Bildirimler bende 5 ile baş gösterdi. Flyme 4 ile sıkıntısız geliyor. Son sürümde değilseniz son sürüme güncelleyin. Beklemede uygulamalara izin verdiğinize emin olun.

5 için şuan şikayetler yersiz çünkü beta kullanıyoruz final sürümü çıktıktan sonrada bir süre tam verimli olmayacaktır.

Size şahsi önerim beklemede çalışmasını istediğiniz uygulamaları ayarlayın. Son sürüme güncelleyin. Herşeyi yapmanıza rağmen sorun çözülmezse internet sitesinden update dosyasını indirip kullanıcı verilerini silin ve format atın cihaza. Birkaç şikayetiniz dışındakiler cihazdan kaynaklanan hata değil yazılımınızdan kaynaklı hata.

• fantastik74 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam yazılımdan kaynaklı. Ama bu konuşma sırasındaki hatayı iki telefonla denedim birini kulağıma koydum m2 note un bi altındaki hoparlörden bir de üstündeki hoparlörden konuştum arada iki kat ses düzeyi farkı vardı. Telefonu kapatıp açınca düzeldi ama bir süre sonra tekrar eski haline geldi. Avea dan kaynaklı sanıyordum ama böyle bi şey avea dan kaynaklı olmaz herhalde.

Ekndi sitesinden indirdiğim Rom u kullanıyorum hem I hem A sürümünü kullanıcı verilerini silerek denedim ama sorunlar aynı.

Artık Flyme 5 tam stabil hale gelinceye kadar bekleyeceğiz malesef yapacak bir şey yok.

DiracHD meselesinde Meizu ya ben de mail yolladım. Bence bu forumdaki herkesin de yollaması lazım ki sesimiz duyulsun. İsterseniz siz de yollayabilirsiniz.

Sayenizde sorunun engineer modda olmadığını anladım orda olmasından çok korkuyordum teşekkürler :)
  • 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.