Şimdi Ara

★★★MEIZU M2 NOTE [ANA KONU] ★★★ FLYME 6 FINAL ÇIKTI 06.07.2017 (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.656
Cevap
48
Favori
168.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayir sorun olmaz. Operator imeiden sorguladigi icin uyumlu degil diyebilir ama veri akisi 4.5gye gore olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son beta kurulu

Biraz hız arttırımı ve görsellik harici hiçbir gelişme yok

Benim hızlandırma yöntemim aynen şöyle

Öncelikle wipe yapın recoveryden

Ayarlardan root yetkisi verin

system app safe remover ile kullanmadığınız ve sistemi bozmayacak tüm uygulamaları silin (memo,appmarket,painter,game center)

Sonra greenfy indirin root yetkisi verin kullanmadığınız ve bildirim almayacak tüm uygulamaları uyutun

Son olarak sdmaid uygulaması ile sistemde kullanılmayan dosya artıklarını silin. Bu program gerçekten silme yapıyor mağazadaki çakma clean masterle filan karıştırmayın

Tüm bunları yapanlar hem pil hemde telefon akışkanlığında farklılık yaşarlar
  • Hayırlısı ile cuma günü bende bu telefona sahip olacağım. Ne önerirsiniz yapılması gerekenler nedir?
  • black_67 kullanıcısına yanıt
    Kardeş iyi anlatmışsın da root olayını biraz açar mısın..öncelikle flyme hesabından root yetkisi verince telefon gerçek manada root olmuş mu oluyor yoksa başka işlemler ile supersu filan kurup mu root yetkisi veriyoruz..bir de unroot yapmak sıkıntı yapar mı ve gelen güncellemeler rootlu telefonlara gelir mi..mesela önümüzde flyme 5 güncellemesi bekleniyor root olan cihazlara aynı anda sorunsuz gelir mi..

• Flyme hesabından verilen root tüm üstte anlattığım işlemleri yapar

Greenfy daha sağlıklı çalışması için supersu ile rootlayabilirsiniz çokta önemli değil

Güncellemeleri alırsınız ve güncellemeden sonra root gider
  • black_67 kullanıcısına yanıt
    işte supersu kurarken apk sını normal kurunca oluyor mu yoksa flaşlamak mı gerekiyor..flaşlama için recovery de değişmesi lazım biliyorsunuz..o zaman mantıklı olan flyme 5 gelsin ondan sonra rootlamak dimi..
  • Marketten indirip kurmanız yeterli kendi kendine hallediyor root işini

Roottan korkmayın geri dönmek için mevcut sürümün üstüne aynı sürümü kurarak roottan kurtulunabilir.
  • Hocam kernel adiutor programini kullandiniz mi hiç

• Hiç kullanmadım hocam genellikle stok kerneli değiştirmem cpu gpu voltajlarıyla oynamam

Varmı bu programla yapabileceğim geliştirme benim için cpu yeterli daha fazlası hem pilin hızlı bitmesine hemde ısıya sebep oluyor
  • Hocam telefonu kullanma tarzlarimiz benzer, bende rootla gereksiz programlari silerim.

Cpu gpu voltajlariyla oynamak bataryayi fazla tuketiyor doğrusunuz. Fakat bu program biraz degisik. Kernel olaylarini hiç bilmem,tele bisey de yuklemedim. Programda ufak ayarlar var. Swapper ve sd booster gibi bi etkisi var herhalde. %50 sarja inene kadar 3 saat 40 dakika ekran suresi aldim. Hatta 65 lerdeyken geliştiriciden 2d cizimlerde gpu oluşturmaya zorlayi açtim. Normalde bunu denediğimde batarya su gibi giderdi. 4 çekirdekte faydali da mtknin bu işlemcisinde ters tepiyor.

Diyeceğim oki bu programda neler yapilabilir bilen birinden bilgi almak istedim

• Birde gp de purify uygulamasi var cidden hız olarak ise yariyor, takılmalar kasmalar vb. Hic olmuyor yalniz program ingilizce ve root istiyor supersu yuklemeye gerek yok, aktif ettiginizde tum uygulamaları otomatik kapatir hatta bildirim dahi gelmez, ornek :(whatsapp acana kadar mesajlar gelmez) isteginiz uygulamayi notification bar ayarlarindan unarchive cikarmaniz ve bloc u kaldirmaniz lazim.sistem uygulamalarini dahi kaldirabilirsiniz, ingilizce olmasi tek handikap kolay gelsin

• Arkadaslar merhaba. Telefonu bugun aldim elden. Telefonum cin versiyonu.surumunun sonunda u harfi vardi. Son surumunu sitesinden bulup indirdim ancak hala update zip olarak goruyor ve zipten cikarmaya basliyor guncelleme yapacagi yere. Ne yapmam gerekli acaba?
    bunlar ek olarak telefon rootlu gorunuyor ama bence rootlu degil.bazi uygulamalara izin veremiyorum. Telefonda silinmeyen du booster gibi uygulamalar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersel81 -- 4 Mart 2016; 3:38:15 >
  • arkadaşlar flyme hesabından root yetkisi aldım işimi de gördü gayet güzel oldu..telefona bir kere daha hasta kaldım..öbür telefonlarda root olayı için bir yerlerimizi yırtıyorduk.htc telefona root yapmak için günlerimi vermiştim..telefonun hafıza ve ram i gayet yeterli sistem uygulamalarını kaldırmaya gerek var mı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyash

arkadaşlar flyme hesabından root yetkisi aldım işimi de gördü gayet güzel oldu..telefona bir kere daha hasta kaldım..öbür telefonlarda root olayı için bir yerlerimizi yırtıyorduk.htc telefona root yapmak için günlerimi vermiştim..telefonun hafıza ve ram i gayet yeterli sistem uygulamalarını kaldırmaya gerek var mı..

Dostum selamlar,

Root nasıl yaptın,kısaca anlatırmısın?

Teşekkürler.
  • Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Arkadaşım telefonu digital market üzerinden aldı. Telefonda sıkıntı oldu kargo ile gönderin dediler. Yolladık 1 aydan fazladır ses yok. Arıyoruz telefonları açan yok. Bir fikri olan var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasta Siempre Comandante

Arkadaşlar bir sorum olacaktı. Arkadaşım telefonu digital market üzerinden aldı. Telefonda sıkıntı oldu kargo ile gönderin dediler. Yolladık 1 aydan fazladır ses yok. Arıyoruz telefonları açan yok. Bir fikri olan var mıdır?

öncelikle gönderim yaptığınız kargo takip fişiniz varsa internet sitesinden yoksa kargoyu arayarak ürünü teslim alan kişiye bakın ve kargo takip numarasını öğrenin . teslim edilmiş mi edilmemiş mi diye öğrenin. sitelerinde iletişim formu var. oraya yazın. ürünü şu tarihte şu kişi teslim almış. 20 iş günü içinde cihazı teslim etmezseniz hakem heyeti yoluyla para iadesi talep etmek durumunda kalacağım diye de belirt. size ulaşabilecekleri bir numarada belirtin. sonra bekleyin bakalım ne olacak.

• villaturk V kullanıcısına yanıt
    İşlem çok kısa zaten kısa olan işlemi kısaca anlatmak gerekirse flyme hesabından ayrıcalık alıyorsun..uzuncası şöyle ki :
    Ayarlar - hesaplar - flyme hesabı - flyme'm - sistem ayrıcalıkları kapalıdır büyük ihtimalle..ona basınca şifre istenecek flyme hesabının şifresini..gir şifreyi telefon açılıp kapanacak ve telefon root olmuş olacak

• Evet gençlik ilginç bir dosya indirme sorunu. ece yada zıp dosyaları Vs bin olarak indiriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: canyash

İşlem çok kısa zaten kısa olan işlemi kısaca anlatmak gerekirse flyme hesabından ayrıcalık alıyorsun..uzuncası şöyle ki :
    Ayarlar - hesaplar - flyme hesabı - flyme'm - sistem ayrıcalıkları kapalıdır büyük ihtimalle..ona basınca şifre istenecek flyme hesabının şifresini..gir şifreyi telefon açılıp kapanacak ve telefon root olmuş olacak

Root edince ne oluyor faydası ne?

• Merhabalar,

4 aylık meiuzu mini kullanıcısıyım. Kardeşimde de galaxy E5 var. ikisini kıyasladığımda akıcılık ve hız konusunda birbirlerine denkler. ben hiç takılma v.s. yaşamadım. Hatta 4 çekirdek böyleyse, 8 çekirdek uçar mantığı ile m2 note almaya karar vermiştim. Fakat burada m2 note da takılma v.s. leri duyunca şaşırdım. Aynı arayüz ve 8 çekirdek daha hızlı olması gerekmez mi?
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.