Şimdi Ara

MEGANE II KALORİFER MOTORU SORUNU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
63.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • öncelikle iyi günler 2004 mgn 2 dinamik kullanıcısıyım klimayı veya fanı açınca sanki helikopter gibi ses geliyor üflemesinde sorun yok sebebi nedir acaba korkumdan klimayı açamıyorum sesten içinde durulmuyoryardım edecek kimse yokmu
  • Fan motorun ae syapiyor bendede o sikinti var icine bir sey giriyor yapisiyor motora sonra boyle oluyor fan motoru icin bildigim gogus sokulmesi gerekiyor o yuzden hic bulasmadimama durum bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.renaultfanclub.com/megane-2-fan-club-megane-2-kulubu/74486-megane-kalorifer-motoru-arizasi-ve-cozumu.html

şu konu bence sizin de benim de sorunumu çözecektir. ama soket nerede bulamadım.
  • ARKADAŞLAR MEGAN 2 KULLANICISIYIM DÜN ANİDEN FANDAN GÜRÜLTÜ SES GELMEYE BAŞLADI ELEKTIRIKÇİYE GITTIM BI KAÇ YERDEN FİYAT ALDIM TABİ 80 TL ACARIZ ARIZALIYSA MOTOR ORJINAL 200 YAN SANAYİ 140 TL DEDILER TAMAM DEDIK GAZ PEDALI FALAN SÖKÜLDÜ MOTOR CIKARILDI YAPRAK FALAN DOLMUŞ PERVANENİN BALANSINI BOZDUGUNDAN SES GELİYORMUŞ HAVA İLE TEMİZLENDİ TAKILDI SES YOK 30 DK FALAN SURDU 80 LİRA VERDİK ÖYLE GÖGSÜ FALAN SÖKÜLME DAGITMA FALAN YOK
  • Bende soketi wd40 ile temizledim aslında şirkette bisey yoktu ama temizledim . ancak üfleme hala az. 1.2.3 hiç iş gormuyor sürekli 4. Seviyede o da yetersiz ... Bu motoru kendim sokebilirmiyim sizce . elimden baya iş gelir ama nasıl yapılacağını tarif edecek biri lazım. Usta yaparken görüyorum içimden " bu iş için bu kadar para mi veriyorum " diye üzülüyorum.

• Aracım megane 2 scenic otomatik vites ve dijital klima kalorifer uflemiyordu ama gostergede fan simgesi calisiyordu. otomatik vites alti plastik cikarildi gostergelerin oldugu plastik vidalari sokuldu hafif yukari kaldirilarak torpido baglanti vidasi sokuldu sag egirbeg dugmesinin oldugu plastik ve dugme sokuldu torpido vidalari sokulerek tirpido alttan kastirarak cikarildi arka koltuklara giden pilastik boru cekilerek cikarildi. Egilerek sol uste baktiginizda yesil soketli parca vidasi sokulerek cikarildi yesil soketli metal izgara rezistansin eriyen soket lehimleri yenilenerek ekstra kablo atilarak saglamlastirildi.sistem uflemeye basladi.

• motoru bilmiyorum ama motoru yöneten bir kart var

benimki 4 hızında çalışmıyordu, 80 tl ye yenisini aldım 2 dk da takıldı gaz pedalının ordaki bölmede takımı çok basit, ama yeni taktıgı da çalışmadı sonra biraz oynatında 4 de odda çalışmış oldu anlıyacagınız bosuna sıfırını almış oldum, şimdi yine 4 te çalışmıyor ama soğukta üşeniyorum o yüzden hiç bakmadım,

gaz pedalının ordaki kutuyu açtı elini uzattı taktı 2 dk sürmedi.
  • UMARIM YAPTIRMAMIŞSINIZDIR. BENİM BASIMA GELDİ SAĞ ÖN TARAFININ BU AYAK KISMI GÖVDENİN EN ALTI YANİ BAŞLADIĞI YERE VURUN ÇALIŞACAKTIR. VE AYNI ŞEKİLDE SÖKÜN ORALARI TEMİZLEYİN SOKET VARSA OKSİTLENMİŞ DEĞİŞTİRİN AYNISINI ŞÖFÖR TARAFINDAN DA YAPIN
  • ozelozkan O kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de var bu işin maliyeti ne kadara patladı
  • BEDAVA KENDİM YAPTIM
    BİRDE BU YAZILARDA KALORİFER MOTORU İLE REZİSTANS KARIŞTIRILIYOR. BENİM SORUNUM REZİSTANS TA İDİ ODA SAĞ TARAFTA TORPİDO SÖKÜLEREK ULAŞILABİLİYOR. MOTOR İSE DİREKSİYONUN ARKASINDA GÖĞÜS SÖKÜLEREK ULAŞILABİLİYOR. GÖSTERGEDE GÖSTERİYOR AMA ÜFLEMİYOR İSE YÜZDE 90 SORUN REZİSTANSTA OLABİLİR. BİRAZ EL BECERİSİ OLAN BİRİ BUNUDA TORPİDOYU SÖKEREK HALLEDEBİLİR. NASIL SÖKÜLDÜĞÜNÜ ÖNCEKİ YAZIMDA ANLATMIŞTIM.
  • ozelozkan O kullanıcısına yanıt
    m

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi must9911 -- 9 Ağustos 2016; 13:34:15 >
  • merhabalar,Megane Scenıc-2 2009 aracımın,iç havalandırma düğmesine basdığımda
    (Aracın sadece dışardan hava almadan içerdeki havayı devir daim yaptığı düğme)
    Hava üflemiyor,iç devir daim düğmesini kapattığımda ,dışarıdan aldıgı hava yı normal üflüyor,
    elektrikçi gögüs sökülecek kalorifer motorunun orda yapışkanlık özelliği kaybolup düşen boruyu tıkayan bir karton gibi bir parça var
    o sökülüp iptal edilecek diyor.
    Söktürmelimiyim gögsü acaba bilen arkadaş varmıdır.
  • Öncelikle selamlar 1hafta önce megane2 1.6 sedan aldım fakat kalöriferi ılık üflüyor daha öncesinde antifiriz kullanılmamış sanırım aldığımda antifiriz li idi herhalde petek tıkalı göğsü sökülmeden petek değişimi yapıla biliyormu yardımcı olursanız sevinirim

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mrt çvş -- 24 Aralık 2017; 15:56:5 >

• SARICA34 S kullanıcısına yanıt

Hocam mesajından 5 sene sonra sana teşekkürler :) Pandemi yasaklarında bu sorunu çözmem ümidiyle.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.