Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1279. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12771278127912801281
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ismailking İ kullanıcısına yanıt
    Bende otomatik kullanıyorum,iki defa setlere gelince frene bastığımda ni sürtünme sesi hissettim karlı havada ama kafama takılmış durumda

• 2004 1.6 otomatik lpg li aracımda atiker lpg mevcut .aldığımda be zin ışığı yanıyordu 40tl benzin aldım depo yarılandı gibi bişey oldu.km sıfırladım 30 tl lpg aldım 250 km sürdüm hala kırmızı ışık yanmadı ama bu arada benzin deposu çeyreğin altına düştüğü için bi 30 tl tutarında benzin yine aldım (tabi bu arada 140 km falan sürmüşüm toplamda)yine depo yarım oldu ama şimdi yine çeyreğe yakın durumda(250km).acaba lpg diye benzindemi kullanıuorum dicem öyle bi durumda yok.bugün takip ettim dijital ekranda aracı ilk çalıştırdığımda depodaki benzinle 124 km gider yazıyordu ben gittikçe km artmaya başladı varış noktasında 160 km daha gider yazıyordu.acaba şamandradamı sorun var yardımınızı bekliyorum

• arkadaşlar aracı kaldırıma vurduktan sonra araba 2. viteste yada 1 de kalkarken tekleme ve stop etmeye başladı serviste bu şekilde arıza verdi bilgisayardan sizce ne olabilir sorunu

• Selamün aleyküm arkadaşlar :

Dün aracı çalıştırdığımda biraz ilerledikten sonra birden bire vites kutusunu kontrol edin diye bir uyarı verdi ve aracın rolantisinde vites geçişlerinde falan bi anormallikler oldu aracı stop ettim çalıştırdım biraz gittikten sonra yine aynı uyarıyı verdi. yavaş yavaş evimin önüne park ettim. Ertesi sabah aracı çalıştırdığımda uyarı falan yoktu bugünde kullandım hiçbir uyarı yok ama aracın devrinde falan bi anormallik var gibime geliyor bana mı öyle geliyor bilemiyorum. Dün ustaya götürdüm selenoid arızasıdır dedi 2 selenoidle beraber yağınıda değiştireceğim dedi. Usta bilgisayara bağlamadan selenoidler dedi ve 700 TL fiyat verdi. Sizce doğru mudur ? Bir de bu arızalarda 2 selenoidinde değiştirilmesi mi gerekiyor ?? Sizlerin görüş ve tavsiyeleri nelerdir ? Teşekkürler.
  • benim sıkıntıyı bilen anlayan yokmudur ?
  • Sizinki biraz teknik bir durum. Fotoğraflarda baya bir hata kodu var. Her bir şeyi kontrol edin demiş. İnşallah anlayan biri çıkar.
  • myoblin M kullanıcısına yanıt
    vallahi kardesim cevap aldin mi bunla ilgili bilmiyorum yine de cevaplamak istedim. ayrica anladigim su ki. araci lpg de kullaniyorsun ama benzin cubugu dusuyor diyorsun. ayrica en son 124 km de biraktim ama kullanirken 160 km km mesafe var diye gosteriyo yani yapacagin yol miktari uzadi diyorsun umarim dogru anlamisimdir.

oncelikle aracinda lpg sistemi oldugu icin benzin cubugun kullanmasanda duser. cunku bizim araclarimizda yani yeni nesil araclarda benzin cubugu samandraya bagli oldugu kadar da lastiklere de bagli. yani sen lpg de km yaptikca arac kendisini benzinde km yapmis gibi dusunup benzin cubugunda da dusus gerceklestiriyor ki bu coooook normal. ama ben bundan rahatsiz oluyorum diyorsan bi aparati var onun 100 150 tl sanirim. ondan taktiriyorsun benzin cubugun benzin kullanimina gore duser.

ikinci sıkıntı na gelecek olursak.

buda bence coook normal. cunku yine aracimiz beyinli bir arac ve senin yolda araci kullanimina bagli olarak sana km hesapliyor. umarim isini gorur anlattiklarim

• Afacan Dennis kullanıcısına yanıt
    zaten bilgisayarda göstermiş problemleri yani bu durumda cok fazla bisey belirtilmemize gerek kalmamis.

• ismailking İ kullanıcısına yanıt
    hersene degistirmek diye birsey yok kardesim. once onu aklindan cikar diyeyim. ama ayni parca yine arizalanmis olabilir. ayni ustaya git. eger ayni parcadan sıkıntı cikardiysa bence mesele arabanin surtunme sesinden cok o parca neden surekli arizalaniyor.bunu cozun once. buna bi cozum getirirseniz parca degisip durmazsin her seferinde

frene bastiginda hissediyorsan veya duyuyorsan bu sesi fren sisteminle alakalidir. balatalari diskleri felan bi kontrol ettir bence. kirlenmeden veya islanmadan oturu de yapabilir bunu.

• herkese selamlar. oncelikle yeni yiliniz kutlu olsun. belirtmek isterim ki burda ki amacimiz bilgi paylasimi ve sorunlara cozum arayisidir. cevap alamadiginiz sorulariniz varsa tekrar paylasirsaniz sevinirim. gozden kacanlar olabilir.

Rabbim kazasiz belasiz gun gecirmenizi nasip etsin arkadaslar.
  • izmirde tanidiginiz bi ustaniz var mi arkadaslar. debriyaj seti degistircem baski balata felan. bildiginiz temiz is yapan biri varsa beni yonlendirirseniz cok sevinirim. hatta alt takim icinde baktircam. yani agir bakim yaptirmayi planliyorum. cevaplarinizi bekliyorum tesekkurler.
  • buraktugra kullanıcısına yanıt
    Cevap için tşk ederim.Depodaki benzin miktarı düşmüyor yani

• Merhaba herkese arkadaslar bu aksam şöle bi durum oldu 1.6 otomatık var bende haftada 1 2 gun kullanıyorum biras once hatay tarafına gıdıcektım hersey normal lpg aldım arabayı calıstırdım vıtesın lambaları yanmıyor ekrandada vıtes kutusunu kontrol edın dıyor araba cok sukur hareket edıyor ama sankı 2. Vıteste kalkarmıs gıbı arabayı kenara cekıp stop ettım bıras ugras sonucu lambaları gene yandı vıtesin ama 20 30 metre sonra gene söndü ve vites kutusunu kontrol edın yazıyordu durduk yere neden böle bişi yapmıs olabılır yada sorun ne olabılır korkumdan araba evin önunde yarın kontrol edıcem artık:(

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    dusmez lpg kullandigin surece. sadece su var araci ilk calistirdigimizda lpg gecis süresi ve motor isisi vardir. sadece lpg ye gecene kadar benzin harcanir onun disinda lpg devam. ha ayrica sunu da belirtiyim. hatta lpg kullanan bütün arkadaşlara soyluyorum. deponuzu çeyrek deponun altina dusurmeyin. gercekten önemli bir noktadır. cunku araclarimiz da benzin pompasi var ve bu pompa benzin ile soğuyor. siz araci lpg de kullanirkende bu pompa calismaya devam ediyor. bundan dolayi buyuk bir zararla karsilasmamak adina bunu yapmanizi oneririm arkadslar

• Its Payne kullanıcısına yanıt
    kardesim gecmis olsun. şanziman vites diyince aklima birtek hidrolik basinciyla ilgili bir problem oldugunu dusunuyorum. elektro pilotlardan da olabilir. basinc sensoru var ondan da olabilir. aklima gelen bunlar sadece kardesim umarim isini gorur.

• arkadaslar soyle bir sorun yasadım bugun aracım 2005 model megane hb sabah arcımı ilk çalıştırdıgımda devir 2000 lere kadar çıkıyor bir kaç dalıka rolantide bekledikten sonra hareket ettiğimde ne zaman debriyaja bassam devir 2000 lere kadar anlık çıkıp sonra 1000 ne düşüyor boyle bir dalgalanma oldu ard arda bi 10 dakika sonra düzeldi sizce neyden dolayı kaynaklanmış olabılır aracımda atiker lpg var
  • buraktugra kullanıcısına yanıt
    Bi önceki aracımda başıma gelmişti, lpg almaya gittiğimde az benzin alsammı diye düşündüm baktım benzin pompaları dolu bi sonraki lpg alışımda alırım dedim.bi kaç gün sonra yanmıştı pompa 300 tl masraf açmıştı
  • Leventtr L kullanıcısına yanıt
    Sürüş esnasında düşük viteste bir veya ikinci viteste azda olsa tekleme oluyormu
  • 
Sayfa: önceki 12771278127912801281
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.