Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ (1277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
27.027
Cevap
139
Favori
3.055.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim. Bilgiler için sizin gibi kullanan tecrübe eden. Birini bulmuşken bi kaç soru sormak istiyorum.
    Bende Çin malı jant düşünmüyorum. Ama hangi marka Çin malıdır hangisi kaliteli dır. Bilmiyorum. Aslında seniccler için orijinal 17 ler bulabilsem süper olacak ama
    Az bulunan ebat dediginiz 205-50-17 orginal ebat mi? Yada daha uygun ebat mi?
    Anladığım kadarıyla yay takmadan orijinal yaylariyla kullandınız acaba bir resmi var mı ? Fikir vermesi açısından teşekkürler ederim şimdiden..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

Bu kadar fiyat farkı olmamalı. Sanırım size Renault kutulu parçanın fiyatını söylediler. Yapmanız gereken orijinal parçayı üreticisinin kutusuyla almak olmalı. Renault'da birçok parça Valeo üretimi mesela. Yan sanayi üretimi parçaların 2 katı fiyatına satılıyor ve bence sonuna kadar değer.

Örnek vereyim, ön far takımı x marka 300 lira civarına, Valeo 700 lira, Renault kutuluyu sormadım bile kalbim dayanmazdı :D

Hocam orjinali nerdeyse hiçbir yerde yok renault servisi de bütün olarak satıyormuş 450 tl fiyat çektiler. Orjinal olmayınca sıkıntı çıkıyor bana sadece pompa kısmı lazım , hani bu tansiyon aletlerinin hava basma kısmı varya aynı onun gibi birşey.
    Neyse ben çıkma falan bulabilirsem alacam yoksa kaldık valla.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolcu07

Çok teşekkür ederim. Bilgiler için sizin gibi kullanan tecrübe eden. Birini bulmuşken bi kaç soru sormak istiyorum.
    Bende Çin malı jant düşünmüyorum. Ama hangi marka Çin malıdır hangisi kaliteli dır. Bilmiyorum. Aslında seniccler için orijinal 17 ler bulabilsem süper olacak ama
    Az bulunan ebat dediginiz 205-50-17 orginal ebat mi? Yada daha uygun ebat mi?
    Anladığım kadarıyla yay takmadan orijinal yaylariyla kullandınız acaba bir resmi var mı ? Fikir vermesi açısından teşekkürler ederim şimdiden..

Çin malı olmasından çok Çinli marka olması sorun yaratıyor. Yoksa bir çok marka Çin'de yaptırıyor zaten. Benim kullandıklarım XXIO markaydı ve CMS doğrudan kendi Çin'den getiriyor demişlerdi. Veya hiç bunlara bulaşmayıp her zaman muhattap bulunabilen yerli firmaları seçebilirsiniz, CMS, Kormetal gibi.

Lastik ebatı konusunda ise tekerlek çapını zaten değiştirmeden takmak gerekiyor. En fazla %3 fark kabul ediliyor ki bu bile mm seviyesinde zaten. Aracın standardı 195/65/15, opsiyonu da 205/55/16 olduğu için tabanı daha fazla genişletmeden ve yoldaki her bozukluğu hissetmeden bu ölçü uygunmuş. Orijinal opsiyonda bu ebat var mı bilmiyorum. 225/45/17 ile aynı tekerlek çapı oluyor ama benimki daha ara ölçü olduğundan lastikler pahalıydı. İyi bir lastik takımı 1000 liraya geliyor.

Evet yay değiştirmeden kullandım. Bu da foto:
    https://store.donanimhaber.com/d4/f0/5f/d4f05fcb7ccba2d27e79aa19edd00c9b.jpg

• MaSaFeL M kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Bilgiler fotoğraf için aklımda fikir oluştu. şimdi jant modeli begenmeye geldi. Konfordan fazla kaybetmemek adına yay takmadan orijinal haliyle kullanacağım.

• ENJEKSİYON ARIZASI 1.5 dCi

Dostlar lütfen yardım edin. Aracı yeni aldık, enjeksiyon arızası yazığ duruyor. Enjektörleri temizlettik yakıt filtresini Delphi marka ile değiştirdik halen 50 km de bir yazıyor bu yazıyı. Enjeksiyon arızasını belirtecek hiçbir şey yok. Çekişten düşmüyor, çok yakmıyor yani her şey normal. Ancak bu yazı çok canımı sıkıyor. Ne yapmak gerek, lütfen yardım...

• shkoksal kullanıcısına yanıt
    Şu linkteki sayfaları bi oku arkadaşım, sorununun çözümü burada olabilir.

http://www.renaultfanclub.com/megane-2-fan-club-megane-2-kulubu/92640-1-5-dci-80-bg-enjektor-sorunu.html

• quote:

2006 Mayıs çıkışlı aracımı dün itibariyle satmış bulunuyorum. 10 küsür yılda bizi çok yere taşıdı. Bundan sonra da bu konuyu takip edip ihtiyacı olanlara yardım etmeye devam edeceğim.

İkinci el piyasasını takip edenler için yazayım, 132binde 2.5 parça boyalı ve kozmetik kusurları olan aracı 29900 liraya İstanbul dışına verdim.

Hayırlı olsun. Araç donanım bilgisi verir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: colsuwin

quote:

2006 Mayıs çıkışlı aracımı dün itibariyle satmış bulunuyorum. 10 küsür yılda bizi çok yere taşıdı. Bundan sonra da bu konuyu takip edip ihtiyacı olanlara yardım etmeye devam edeceğim.

İkinci el piyasasını takip edenler için yazayım, 132binde 2.5 parça boyalı ve kozmetik kusurları olan aracı 29900 liraya İstanbul dışına verdim.

Hayırlı olsun. Araç donanım bilgisi verir misiniz ?

Teşekkürler. Sanırım mobilde imzalar gözükmüyor. 2006 Megane Sedan Expression donanım. 1.5 dizel 100 beygir 200 Nm tork motor. İçi dışı bej rengi. Donanım içeriğinde 4 cam otomatik, ön arka kol dayamalar, arka cam perdeleri, yağmur ve far sensörü, cd çalar, ve mercekli far gibi şeyler var. Olmayanlar ise deri kaplama ayrıntıları, mp3 çalar, zenon far, dijital klima, fazladan karartılmış arka camlar, gövde rengi koruma çıtaları, ve alaşım jantlar. Bunlar zaten üst donanım Privilage'da varlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: shkoksal

Megane 2 aracımızı aldığımızdan beri enjeksiyon arızası yazıyor. Yazı dışında başka bir sorun yok. Enjektör temizliği yaptırdık ve bosch marka filtreyi delphi ile değiştirdik. Bugün yine çıktı yazı. Çekişte düşüş, kara duman atma vs hiçbir sıkıntı yok. Bu uyarının çıkması kahrediyor bizi. Forumu araştırdım 1001 çeşit çözüm yazmışlar ama sonuç yok. Ne yapacağımızı şaşırdık..

Güncel

• Selam arkadaşlar.Yeni megane kullanıcısıyım aracımı alalı 2 hafta oldu gayet memnunum.2004 dinamik otomatik vites 150000 de.birçok özelliğini yeni yeni forum sitesi aracılığıyla öğreniyorum.Yalnız sizlere bi sorum olacak araca bindiğimide kartı taktığımda bazen fren+starta basınız yazısı çıkmıyor.acaba aracı kapattığımda doğrumu kapatmıyorum yoksa yeni bi sorunun habercisimi.böyle bir sorun yaşayan arkadaş varsa bilgi almak isterim.saygılarımla

• 1.6 16v megane 2 yağ tavsiyeniz nedir 5/30 koyulmuş daha önce ve hangi marka hangi seri tavsiye
  • quote:

Orijinalden alıntı: myoblin

Selam arkadaşlar.Yeni megane kullanıcısıyım aracımı alalı 2 hafta oldu gayet memnunum.2004 dinamik otomatik vites 150000 de.birçok özelliğini yeni yeni forum sitesi aracılığıyla öğreniyorum.Yalnız sizlere bi sorum olacak araca bindiğimide kartı taktığımda bazen fren+starta basınız yazısı çıkmıyor.acaba aracı kapattığımda doğrumu kapatmıyorum yoksa yeni bi sorunun habercisimi.böyle bir sorun yaşayan arkadaş varsa bilgi almak isterim.saygılarımla

Muhtemelen kartın içindeki lehimlerden birisi kopmaya yakındır, megane 2 lerin kartlarında kart pilini değiştirin uyarısı ve kartı yerleştirin uyarısı kronik denebilecek kadar hemen herkeste görülür. Çaresi ise iyice bozulan kadar kullanıp daha sonra 150-200 lira civarına yeni kart yaptırmak

İnşaallah sıkıntı karttadır, kart yuvasında ise masraf daha büyük olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Ubeyd* -- 21 Aralık 2016; 17:4:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bahasss

1.6 16v megane 2 yağ tavsiyeniz nedir 5/30 koyulmuş daha önce ve hangi marka hangi seri tavsiye

Km kaçta ?

• myoblin M kullanıcısına yanıt
    Kartı kaç defa çıkarıp taksam sorun gitmiyor.aklıma şu geldi bi daha ki sefer aynı sorun çıkarsa yedek kartı takayım o zaman anlaşılır.çözüme ulaşırsam paylaşırım

• Herkese selamlar. Bu bölüme girmeyeli uzun zaman olmuş, özlemişim. Osmanlı mavisi megane 2 mi de özlediğimi anladım foruma girince. 6 yıl megane 2 kullanmış biri olarak diyebilirim ki tekrar binek araba alma ihtiyacım doğsa düşünmeden temiz bir megane 2 hb alırım. Ha araçların kronik sorunları yok mu? Elbette var ama f/p oranına baktığımda bana göre yürütme maliyeti açısından üst düzey araçlar. Binlerce lira döküp start/stop özelliğinin sürekli sorun çıkarması yüzünden araçlarını yakma evresine gelmiş insanlar var. Eskilerin dediği gibi "ne kadar teşkilat, o kadar müşkülat". Bu işler biraz da şans işi. Araçlarınızın ufak sorunları için kesinlikle otomobillerinizden soğumayın. Bu forumda eminim bilgili ve faydalı bir çok üstad halen bulunuyordur. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahasss

1.6 16v megane 2 yağ tavsiyeniz nedir 5/30 koyulmuş daha önce ve hangi marka hangi seri tavsiye

Kilometren yüksek ise 5/40 Motul marka yağı tercih edebilirsin. 5/30 sanıyorum ince gelecektir.
  • Km 165 binde hep 5 30 konuldu hiçbir sıkıntım yok yine 5 30 koyucam motul harici mobil castrol elf hangisini alayım ful sentetik.

• myoblin M kullanıcısına yanıt
    8 senedir megane 2 kullanirim hic dikkatimi cekmemisti hic bir problem yok ben sana soyleyeyim. cok takilma oyle yazi gec cikti erken geldi gibi seylere. elektronik sistem sonucta. yol bilgisayarinda 10 tane fonksiyon var. yag duzeyi normal, anlik, ortalama,km vs vs gibi. aracin beyni de onlari kendince bi siralamaya aliyor cunku. sen kartini tak calistir hicbisey olmaz.

• Sa a MEGANE II BÖLÜMÜ sa arkadaslar burdaki gosterge benim arabamin gostergesi burda gordugunuz gibi arka sag lastik gozukmuyor neden acaba bunu merak ettim illa bilen vardir tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilyas2107

Sa a MEGANE II BÖLÜMÜ sa arkadaslar burdaki gosterge benim arabamin gostergesi burda gordugunuz gibi arka sag lastik gozukmuyor neden acaba bunu merak ettim illa bilen vardir tesekkur ederim

Sağ arka lastik basınç sensöründe sıkıntı olabilir. Pili bitmiştir veya içerisindeki parçalarda sıkıntı olabilir. Yakında lastik değiştirdiniz mi?

• 
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.