Şimdi Ara

MEGANE II BÖLÜMÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir Kullanıcı, 11 Masaüstü Kullanıcı
26.954
Cevap
139
Favori
2.876.084
Tıklama
Giriş
    24 Mesaj
    2007 1.5 dci de ekranda sıcaklık gösterilmiyor nedeni nedir yardımcı olurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sanırım motorun geç ısınması olayından kaynaklanıyor. Yaptırdığım bakımla ilgili olmadığını test edip onayladım. Hafta sonu İzmir-Dikili arası toplam 270 km yol yaptım ortalama 5.9 lt tüketim değeri elde ettim, bence çok iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adurgun -- 5 Aralık 2016; 10:12:28 >
    |
    |
    buraktugra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: buraktugra

gecmis olsun. artik aktarma ve vurdurma yapmazsin araca :)

Teşekkür ama şuan araçta vurma var kadırırken çabuk istop ediyor gaza çok yüklenmek lazım, Usta bişi sensörü arızalı dedi ama aklımda kalmadı.Bayagı bakım istiyor
    80 Mesaj

sanirim motor ve elektronigi komple bi elden gecireceksin.

|
    |
    net w kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

sanirim motor ve elektronigi komple bi elden gecireceksin.

Ustada net bişi demedi zaten arıza gidene kadar buji buji kabloları bobinlere kadar gideriz tam net bişi diyemem dedi.
    Aracı alalı bir sene bile olmadı soğudum diye bilirim.Çok çok Övülen megan 2 böyle olmamalıydı.

80 Mesaj

kardesim gercekten uzuldum. ama araba isi biraz sans isi. ben 8 senedir bir fiil megane 2 kullanirim. cok sukur sıkıntı yasamadim. istersen piyasalar yuksekken sat arabayi.

|
    |
    net w kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

kardesim gercekten uzuldum. ama araba isi biraz sans isi. ben 8 senedir bir fiil megane 2 kullanirim. cok sukur sıkıntı yasamadim. istersen piyasalar yuksekken sat arabayi.

Diğer arabayı yeni satmıştım zaten,suan 2 sene binmek zorundayım.
    Hayırlısı bakalım yaptırıp binecez biraz artık.

|
    |
    1759 Mesaj
    Megane 2 aracımızı aldığımızdan beri enjeksiyon arızası yazıyor. Yazı dışında başka bir sorun yok. Enjektör temizliği yaptırdık ve bosch marka filtreyi delphi ile değiştirdik. Bugün yine çıktı yazı. Çekişte düşüş, kara duman atma vs hiçbir sıkıntı yok. Bu uyarının çıkması kahrediyor bizi. Forumu araştırdım 1001 çeşit çözüm yazmışlar ama sonuç yok. Ne yapacağımızı şaşırdık..

eger bir problem yoksa sanayide renault ozel servisleri var gotur oraya muhtemelen para bile almazlar. beyinden cihazla arizayi silerler. ki problem varsa zaten cihazda gorurler islem yaparlar ona gore

|
    |
    Benzinle çalışmıyor arac, gazla çalışıyor sorun benzin pompası mı?

|
    |
    991 Mesaj
    Arkadaşlar Orjinal Mazot el pompası nerden bulabilirim , bir parçacıya sordum 450 TL dedi internetten bakıyorum 20-30 TL bilen varsa lütfen yazsın araç 2005 model

17 Inc jant ile başlamak istiyorum. Yalnız biraz araştırma yaptım ama işin içinden çıkamadığım bazı sorularim var.

1-17 jant in teknik özellikler i nasıl olmalı (ofset ET değeri vb.)

2- hangi ebat lastik kullanmalıyım.

3- jant büyüdüğü için illa yay takmak gerekir mi ?

Kullanan bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa memlun olurum.
  • Yüzbaşı
    961 Mesaj

Bu kadar fiyat farkı olmamalı. Sanırım size Renault kutulu parçanın fiyatını söylediler. Yapmanız gereken orijinal parçayı üreticisinin kutusuyla almak olmalı. Renault'da birçok parça Valeo üretimi mesela. Yan sanayi üretimi parçaların 2 katı fiyatına satılıyor ve bence sonuna kadar değer.

Örnek vereyim, ön far takımı x marka 300 lira civarına, Valeo 700 lira, Renault kutuluyu sormadım bile kalbim dayanmazdı :D
    |
    |
    MrKira kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: yolcu07

Arkadaşlar arabayı değiştirmek istiyordum. ancak günümüz koşullarında mantıklı gelmemeye başladı. Bende görünümünde değişiklik yapmaya karar verdim.

17 Inc jant ile başlamak istiyorum. Yalnız biraz araştırma yaptım ama işin içinden çıkamadığım bazı sorularim var.

1-17 jant in teknik özellikler i nasıl olmalı (ofset ET değeri vb.)

2- hangi ebat lastik kullanmalıyım.

3- jant büyüdüğü için illa yay takmak gerekir mi ?

Kullanan bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa memlun olurum.

Orijinal 15 inç jantları Bridgestone B390'lar ile 4 yıl kullandıktan sonra 6 yıl 17" jant kullandım. 225/45/17 daha yaygın bir ölçü olmasına rağmen lastikçimin tavsiyesiyle 205/50/17 kullandım. Bu ölçülerle 90 bin küsür km yol yaptım. Tecrübeyle birlikte tavsiyelerim:

1- Öncelikle mutlaka XL özellikli lastik almalısınız. Bazılarının yanlış bildiği gibi "Extra Large" değil, "Extra Load" yani "Fazladan Yük" lastikleridir. Bu da demek oluyor ki jant ile lastik birleşimi güçlendirilmiştir, kolay kolay lastik yarılmaz.

2- Ucuza kaçarak Çin malı jant almıştım. Jantı eğdim gene lastik yarmadım. E-5'te kaçamayacağım bir çukurdu ki her yolda bunlardan var. Bu yüzden mümkünse Çin malı jant almayın. Sadece güvenlik de değil, jantların birine kalıcı zarar verseniz aynı modelden bulma olasılığınız düşük. Mecbur yeni takım alacaksınız.

3- Makyajla birlikte süspansiyonlar yumuşadı mı bilmiyorum ama bence arabanın tam hakkı 17 inç jantlar. Gene de yerden yükseklik fazla olduğu için yana yatma eğilimi fazla. Zaten bakınca teker-davlumbaz arası boşluk gayet farkedilir durumda. Aracı satmasaydım baharda yay takacaktım ve önerilen azami 3 cm. Belki de 16 inç jantla birlikte daha kısa yay takılabilir ama daha kısa yayla ve 17 inç jantla araç fazla gergin olacaktır.

Normalde Japoncu olan ustam bile bizim araçların yol tutuşunun gayet iyi olduğunu söylüyor. Şasi iyiyken vasat jant-lastik kaynaklı yol tutuşu düşüren etmenleri bir an önce çözmelisiniz. Aracın bu kadar iyi yol tutabildiğine şaşıracaksınız.

• Yüzbaşı
    752 Mesaj

Çok teşekkür ederim. Bilgiler için sizin gibi kullanan tecrübe eden. Birini bulmuşken bi kaç soru sormak istiyorum.
    Bende Çin malı jant düşünmüyorum. Ama hangi marka Çin malıdır hangisi kaliteli dır. Bilmiyorum. Aslında seniccler için orijinal 17 ler bulabilsem süper olacak ama
    Az bulunan ebat dediginiz 205-50-17 orginal ebat mi? Yada daha uygun ebat mi?
    Anladığım kadarıyla yay takmadan orijinal yaylariyla kullandınız acaba bir resmi var mı ? Fikir vermesi açısından teşekkürler ederim şimdiden..

|
    |
    MaSaFeL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: MaSaFeL

Bu kadar fiyat farkı olmamalı. Sanırım size Renault kutulu parçanın fiyatını söylediler. Yapmanız gereken orijinal parçayı üreticisinin kutusuyla almak olmalı. Renault'da birçok parça Valeo üretimi mesela. Yan sanayi üretimi parçaların 2 katı fiyatına satılıyor ve bence sonuna kadar değer.

Örnek vereyim, ön far takımı x marka 300 lira civarına, Valeo 700 lira, Renault kutuluyu sormadım bile kalbim dayanmazdı :D

Hocam orjinali nerdeyse hiçbir yerde yok renault servisi de bütün olarak satıyormuş 450 tl fiyat çektiler. Orjinal olmayınca sıkıntı çıkıyor bana sadece pompa kısmı lazım , hani bu tansiyon aletlerinin hava basma kısmı varya aynı onun gibi birşey.
    Neyse ben çıkma falan bulabilirsem alacam yoksa kaldık valla.

|
    |

• Yüzbaşı
    961 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yolcu07

Çok teşekkür ederim. Bilgiler için sizin gibi kullanan tecrübe eden. Birini bulmuşken bi kaç soru sormak istiyorum.
    Bende Çin malı jant düşünmüyorum. Ama hangi marka Çin malıdır hangisi kaliteli dır. Bilmiyorum. Aslında seniccler için orijinal 17 ler bulabilsem süper olacak ama
    Az bulunan ebat dediginiz 205-50-17 orginal ebat mi? Yada daha uygun ebat mi?
    Anladığım kadarıyla yay takmadan orijinal yaylariyla kullandınız acaba bir resmi var mı ? Fikir vermesi açısından teşekkürler ederim şimdiden..

Çin malı olmasından çok Çinli marka olması sorun yaratıyor. Yoksa bir çok marka Çin'de yaptırıyor zaten. Benim kullandıklarım XXIO markaydı ve CMS doğrudan kendi Çin'den getiriyor demişlerdi. Veya hiç bunlara bulaşmayıp her zaman muhattap bulunabilen yerli firmaları seçebilirsiniz, CMS, Kormetal gibi.

Lastik ebatı konusunda ise tekerlek çapını zaten değiştirmeden takmak gerekiyor. En fazla %3 fark kabul ediliyor ki bu bile mm seviyesinde zaten. Aracın standardı 195/65/15, opsiyonu da 205/55/16 olduğu için tabanı daha fazla genişletmeden ve yoldaki her bozukluğu hissetmeden bu ölçü uygunmuş. Orijinal opsiyonda bu ebat var mı bilmiyorum. 225/45/17 ile aynı tekerlek çapı oluyor ama benimki daha ara ölçü olduğundan lastikler pahalıydı. İyi bir lastik takımı 1000 liraya geliyor.

Evet yay değiştirmeden kullandım. Bu da foto:
    https://store.donanimhaber.com/d4/f0/5f/d4f05fcb7ccba2d27e79aa19edd00c9b.jpg

• Yüzbaşı
    752 Mesaj

Çok teşekkür ederim. Bilgiler fotoğraf için aklımda fikir oluştu. şimdi jant modeli begenmeye geldi. Konfordan fazla kaybetmemek adına yay takmadan orijinal haliyle kullanacağım.

|
    |
    MaSaFeL kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ENJEKSİYON ARIZASI 1.5 dCi

Dostlar lütfen yardım edin. Aracı yeni aldık, enjeksiyon arızası yazığ duruyor. Enjektörleri temizlettik yakıt filtresini Delphi marka ile değiştirdik halen 50 km de bir yazıyor bu yazıyı. Enjeksiyon arızasını belirtecek hiçbir şey yok. Çekişten düşmüyor, çok yakmıyor yani her şey normal. Ancak bu yazı çok canımı sıkıyor. Ne yapmak gerek, lütfen yardım...

Şu linkteki sayfaları bi oku arkadaşım, sorununun çözümü burada olabilir.

http://www.renaultfanclub.com/megane-2-fan-club-megane-2-kulubu/92640-1-5-dci-80-bg-enjektor-sorunu.html

|
    |
    shkoksal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Vatan: Kastamonu---Mekan:İstanbul
HızlıCevap
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.